Goedkoop zijn OPRUIMING van gebruikte Rijwielen „SIDOL." WAARSCHUWING. BLOOKER's CACAO* ITRICI Nutricia's Kindermeel. voor alle prijzen. tot vervoer van Vee HUISMOEDERS Sidol Company, Amsterdam. HET BESTE MIDDEL DAKLEIEN Texel, Alkmaar, Purmerend. N allerbest^ %aalülarfr FEUILLETON. EEN AFRIKAANSCH MILLIONAIR. Geen fiets of een zei een candidaat, die geslaagd was. Hij was een Burgers E.H.R. waard. AgentM. A. KUIJPER, den Burg. Prijs per pakje van y2 Kilo 20 ct. 11 de Keulsche Jacoba en roode Boterpotten, Drinkerskruiken, Hooiharken, Touwwerk enz. Bij D. SCHIMARER. zijn in verschillende maten voor handen aan de Steenkooperij van firma W. F. STOEL k ZOON, Alkmaar. - 7 M. -A. KUIJPER, De ondergeteekende bevelen zich beleefd aan naar bovengenoemde plaatsen. Vertrekt iedere Maandag 's namiddags 2 nur. C. METS ZONEN. ziet toch uw voordeel en poetst uwe huishoud voor iverpen Diet langer met scherpe schadelijke middelen, maar met het wereldberoemde metaal poetsmiddel Van de fijnste tot de grofste metalen voorwerpen kunt U er mede poetsen. Bij iederen winkelier op Texel verkrijgbaar in verpakken van 10, 20, 30 en 60 cent. Eenmaal gebruikt en U blijft er bij. Chem. Fabrieken te Keulen WeeDen, Berlijn, Milaan Wittenberg, Parijs en Brussel. Er wordt tegenwoordig onder de benaming „cacao een product verkocht, in bussen zoowel als los bij het gewicht, hetwelk zoo sterk ontvet is, dat het eer de benaming van „afval" verdient dan die van „cacao De verhouding der voedingswaarde van dit „afval tot die van werkelijk goede cacao, is dezelfde als die van uitgekookt soepvleesch tot een sappige biefstuk. Een ieder die geen gevaar wil loopen bedrogen uit te komen,, koope de bekende bussen DAALDERS Verrassingen van Kolonel Clay. 52.) Denkt u niet, viel de dichter hem nu in de reden, dat hij het wel gemeend kan hebben? Zou hij niet een greintje wroe ging in zijn verdorven ziel kannen hebben. Kan een laatste overblijfsel van geweten hem er niet van teraggebouden hebben den man te bedriegen, die hom vertrouwde? Ik geloot stellig, dat zelfs de grootste schurk nog wel iets goeds heeft. Ik heb ook dikwijls opgelet, dat juist zij dikwijls de liefde en aanhankelijkheid van vrouwen bezitten. O, ik constateerde het reeds, zei Charles hatelijk, dat letterkundigen altijd een hei melijke bewondering voor misdadigers hebben. Misschien, gaf de dichter toe, we zijn immers allen menechen. Wie onzer zonder zonden is, werpe den eersten steen op hem. Daarna verviel hij in een norsch zwijgen, We stonden van tafel op. De sigaren gingen rond en we verhuisden naar de rookkamer. Dit was een wonder van Moorsche stijl, behangen met prachtige Oostersche tapijten Hier wisselde senator Wrengold en Charles van gedachten over allerlei financieele be langen, terwijl de uitgever hen telkens in de rede viel met 'n vrijpostige vraag of een dwaze sarcastische opmerking. Het was duidelijk dat hij dit deed om stof te krijgen voor het volgend nummer van zijn courant. Alleen Algernon Coleyard zat stil te peinzen, zijn kin in zijn hand, terwijl hij staarde in de gloeiende asch van den haard. Men lette op zijn hand door den eigenaardigen, antieken ring, dien hij droeg, blijkbaar van Egyptisch maaksel. In het midden schitterde een diamant. Later op den avond echter, toen do dichter zoo norsch, om niet te zeggen fomp, bleef zwijgen, stelde onze gastheer een spelletje Zweedech poker voor. Dit was het nieuwste hazardspel van de Wester- sche gezelschapskringen. Geen onzer kende het, uitgezonderd de alwetende dichter en de uitgever. Later kwam het uit, dat Wrengold juist dit spel voorstelde, omdat hij 's middags in de Lotus club Coleyard dit zijn geliefkoosde kaartspel had hooren noemen. Nu echter maakte hij eenigo tegenwerpingen. Hij was een arm man, zei hij, en de andere gasten waren allen rijk, waarom zou hij nu de opbrengst van een dozijn sonnetten weggooien om het paleis van een millionair nog meer te vergulden? Doch Wrengold, die flauw vermoedde dat Coleyard schertste, drong er op aan dat de dichter het nog eens zou probeertin met de kapitaliston. U kan imimers passen, zei hij, en zoo vaak als u wilt. En u kan weinig inzetten of uw beurt voorbij laten gaan, zooals u zelf wilt Het is een democratisch spel, iedereen kan beslissen, boe hoog hij gaan kan, uitgezonderd de man, die de bank houdt en dat hoelt u niet te doen, als u niet wilt. (ONGEDEXTRINEERD.) Grootste debiet, dnardoor steeds verscli. Duizende kinderen worden er mede gevoed. Bij geregeld gebruik heeft de afnemer recht op zes photo's van zijn kind. Dit product staat onder voortdurende controle van Dr. F. BASENAU te AMSTERDAM en voldoet aan de strengste eischen der Stedelijke Keurings diensten. 3?roefpakjes gratis. 1/ li Vraagt Uwen winkelier uitsluitend Mij. «NUTRICIA,« Zoetermeer. AfdeelingZuigelingenvoeding. om den eetlust op te wekken is de Sanguinose. Zij bevordert een geregelde spijsvertering, zuivert uw bloed van alle onreine bestanddeelen, geeft een diepen gezonden, verkwikkenden slaap. Een frissche kleur, een heldere oog opslag, krachtige spieren, uitmuntende zenuwen, een vroolijk humeur verge zellen de gezondheid. Honderden en duizenden in ons vaderland hebben zulk een goede gezondheid aan de Sanguinose te danken. Gij kunt geen beter middel vinden, zelfs voor veel geld. Een zes flacons Sanguinose doen won deren aan uw geheele gestel. Neemt er de proef van. Sanguinose kost f 1.50 de flacon van 300 gram, 6 fl f 8. 12flf 15, de Riemerstraat 2c/4. Wacht U voor namaak. YAN DAM Co., Den Haag Te verkrijgen bij de meeste apothekers en goede drogisten. Te Oosterend by P. Dros GzOudeschild Joh. Dros, den Burg T. Buys en I. Moerbeek. Nu, als u erop staat, zei Coleyard lang zaam, dan wil ik wel spelen natuurlijk. Ik wil uw avond niet bederven. Maar bedenk ik ben een dichter en heb soms vreemde ingevingen. Op do kaarten was voor 't gemak in de hoeken nogeons het aantal punten en de soort aangegeven evenals op de prentjes. We speelden in 't begin heel laag. De dichter noemde zelden een zet en als hij het deed verloor hij telkens. Hij speelde bij voorkeur om goudstukken en wilde niet afdalen tot ponden. Charles lette ten slotte op hem, de inzetten waren op dat oogenblik hooger en we speelden om con tant geld. Op de groene tafel lag een heele stapel banknoten. Ru, zei hij uitdagend, hoe staat 't met de ingevingen Heelt Apollo u verlaten? Deze klassieke uitdrukking van Charles verbaasde me ten hoogste, moet ik be kennen. (Nadorhand ontdekte ik, dat hij ze opgedaan had in het blad van dien avond van de „Critic".) Doch do dichter glimlachte. Neen, antwoordde hij rnstig. Ik wacht er nu op een. Als ze komt kan u er zeker van zijn er voordeel van te hebben. Bij de volgende rondte, toen Charles do bank hield en de kaarten uitdeelde, noemde de dichter don inzet' op zijn kaart. Hy haalde tot onze greneolooze verbazing een dikke rol banknoteD uit zijn portefeuille en merkte kalm op Ik heb een ingeving. Harton zal het zijn. Ik zet vijfduizend. Hij meende natuurlijk dollarsdoch het bedrag steeg tot duizend pond in Engelsch geld hoog spel voor een auteur. Charles keerde glimlachend zijn kaart. De dichter deed eveDzoo en won de dui zend pond. Gelukkig gespeeld, mompelde Charles, zoo onverschillig mogelijk kijkend, hoewel hij niet goed togen zyn verlies kan. Een ingeving, antwoordde de dichter verstrooid. Charles gaf weer rond. De dichter wachtte zijn kaarten met starenden blik af, terwijl zijn lippen zicht baar bewogen. Kleed en wreed en beet, een van do drie zal ik nemen. Dan is er nog sneeuw en meeuw. Sneeuw lijkt me een goed woord. Wat zet u in P vroeg Charles ongeduldig het droomen van den dichter verbrekend. Deze keek verschrikt op. Neen, ik pas, antwoordde hij, terwijl bij z\jn kaarten bekeek en voortging mot zijn geprevel. We hoorden nu ongeveer het volgende: k Ben republikein als gij. Bewaker van het groote meer. Na vele jaren kom ik weer. Aan u der Vrijheid kroon Iloeveol viel Charles hem ongeduldig in do rede. Vijfduizond, nntwoordde de dichter ver strooid, zijn bundel banknoten naar voren schuivend en steeds provelend Aan u der Vrijheid kroon, Gfi bruid dor zee zoo wonderschoon. Wordt vervolgd.) Burgers E. II. i) ratasR

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4