„Heidebloesem", Zomerdienst. „SIDOL." g^Wel bedacht! stoom en verven van goederen. mm KINDERMEEL Nutricia's Kindermeel. BLOOKER'S DAALDERs CACAO Tandarts v. d. V00E.T, NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK 25 cent. tot vervoer van Vee Nationaal Spoorboekje. Spoorboekje met tarieven. 10 Cents. AgentM. A. KUIJPER, den Burg. HUISMOEDERS Sidol Company, Amsterdam. Weststraat 104 te Helder, Prijs per pakje van Kilo 20 ct. 11 FEUILLETON. E£N AFRIKAANSCH MILLION AIR. rij. Texel, Alkmaar, Purmerend. allerbeste Groote prijzen roor- Gedichtjes van W. METS Tzn. Uitgave W. J. METS, den Burg, Texel. Alom in den Boekhandel verkrijgbaar. Pe ondergeteekende bevelen zich beleefd aan naar bovengenoemde plaatsen. Vertrekt iedere Maandag 's namiddags 2 nur. C. METS ZOAEN. Boekhandel Parkstraat. Als gij een fiets moet leenen kunt gij op het merk niet letten. Maar als ge er een gaat koopen let er dan op dat ge een koopt. En vergeet vooral E. N. R. niet. ziet toch uw voordeel en poetst uwe huishoud voor «verpen niet langer met scherpe schadelijke middelen, maar met het wereldberoemde metaal poetsmiddel Van de fijnste tot de grofste metalen voorwerpen kunt U er mede poetsen. Bij iederen winkelier op Texel verkrijgbaar in verpakken van 10, 20, 30 en 60 cent. Eenmaal gebruikt en U blijft er bij. Chem. Fabrieken te Keulen Weenen, Berlijn, Milaan Wittenberg, Parijs en Brussel. (bij Mevr. de Wed. A. FOLMER). SpreekuurZaterdags van 9—5 uur. TE VEENDAM, OPGERICHT 1890. Geplaatst kapitaal f 2.500.000. Gestort kapitaal f 572.800. Reserve f 452.519.67 Hypotheken 31 Dec. 1911 f 24,414,422,70 Pandbrieven, f23,599,100, Geelt uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van 97 Hypotheekrente vanaf U/i Inlichtingen verstrekt P. J. KONING. Den Burg, Texel. Met het laten maken van uwCostuum. Naar 't lichaam aangemeten oi fabrieksconfectie. Wat het voordeeligst wat het deugdzaamst ie. Costumes naar het lichaam aange meten, worden geleverd vanaf 10, 12, 14, 15, 15,50, 16, 17, 18, 19, 20 gulden en hooger tot 60 gulden. Niet naar genoegen behoeft men ze evenmin te behouden als confectie. Dus uw eigen belang bedacht. Aanbevelend, LENGHAUS, Oosterend. Agentuur voor (ON GEDEXTRINEERD.) Grootste debiet, daardoor steeds verscb. Duizende kinderen worden er mede gevoed. Bij geregeld gebruik heeft de afnemer recht op zes photo's van zijn kind. Dit product staat onder voortdurende controle van Dr. F. BASEAAU te AMSTERDAM en voldoet aan de strengste eischen der Stedelijke Keurings diensten. Troef pakjes gratis. Vraagt Uwen winkelier uitsluitend Mij. «NUTRICIA,« Zoetermeer. AfdeelingZuigelingenvoeding. li koopt geen uitgeknepen citroen, doch ver moedelijk wel eens cacao die zóó sterk ontvet is, dat de waarde gelijk te stellen is met die van een citroen waaruit het sap geperst is. Als u weer cacao koopt, denk aan de citroen; u zult dan zeker een bus nemen en beslist geen poeder dat men u los in een zakje voorweegt; daaronder vooral schuilt het kwaad. mt Verrassingen van Kolonel Clay. 54.) Dat is heel gewichtig, zei Charles. We hebben nu een vingerwijzing. We weten nu twee dingen, zfjn ware naam is Paul en mevrouw Picardet is Margot. Ik doorzocht nogeens de jas en haalde er een ring uit. Blijkbaar had hij geen gelegenheid meer gehad, beide voorwerpen mee te nemen. Ik bekeek den riDg nauw keurig 't was dezelfde, dien hij dien avond gedragen had bij het kaartspel. In 't midden zat een groote steen met een massa facetten. Doch een dezer facetten was een bijzonder klein bol spiegeltje. Ik doorzag nu dadelijk de truc. Hij hield zijn band argeloos op de tafel, terwijl Charles gaf; als hij nu door middel van zijn spiegeltje zag, dat de kleur en het aantal punten van zijn eigen kaarten beter waren dan die van Charles, kreeg hij een „ingeving" en beproefde z(jn geluk met volmaakt vertrouwen. Ik twijfelde er niet aan of ook do eigenaardige monocle, die hij bij 't spelen opzette, was een uitstekend vergrootglas geweest, dat hem bij deze truc goede diensten had bewezen. We probeerden het nu ook en zelfs zonder monocle, alleen met den ring aan den vinger, was ik reeds in staat de kleur en het aantal punten der rondgedeelde kaarten te onderscheiden. Maar dat is toch verregaand oneer lijk zei de senator zich oprichtend - Hij wilde ons toonen, dat ook speculunteo in bet verre Westen hun principes omtrent eerlijkheid hebben. Ja, zei de uitgever, zijn geluk beproeven is geoorloofd, maar iemand op deze manier beet te nemen is Onzedelijk, oordeelde ik. 't Was voor hem een voordeelig zaakje, zei de uitgever. 't Is een eenvoudige truc, beweerde Charles. Was hij een ander geweest, dan had ik het zeker ontdekt, maar deze knaap imponeerde me met zijn zoogenaamde in gevingen. Hij is een doortrapte schurk en weet altijd uw aandacht af te leiden van de hoofdzaak, zoodat men nooit weet, wat hij eigenlijk in 't schild voert, voor het te laat is. We gaven het geval aan bij do New- Yorksche politie, doch volgens gewoonte was de kolonel weer spoorloos verdwenon. We hadden niet de minste aanwijzing be halve den zin „bij Mary" en dit was al een heel onvolledig adres. We bleven nog veertien dagen in New- York, doch kwamen geen stap verder. 't Eenigo wat we nog van de zaak hoorden, was de traditioneelo beleedigende brief, dio die aldus luidde „O arm slachtoffer! Sedert we elkaar voor 't laatst aan Lake George zagon, ben ik naar Londen terug gegaan om dadelijk weer naar Amerika over te steken. Ik ,had daar nog enkele transacties uit te voeren, die nu afgeloopen zija. Door do buitengewone opmerkzaam heid van de Engelsche politie was ik ver plicht naar Amerika terug te keoren. Ik was teveDS benieuwd of go boetvaardig geworden waart. Op den dag van mijn aankooiBt ontmoette ik toevallig senator Wrengold, die me dadelijk gastvrij in zijn huis noodigde. Ik ontmoette u en ontdekte dat ge verhard waart in het kwaad en zells mijn beste bedoelingen miskende. Daarom besloot ik u een lesje te geven. Bijna was alles mislukt en ik moet be kennen, dat het voorgevallene mijn zenuwen zeer geschokt heeft. Ik ben nu besloten, mo uit mijn zaken terug te trekken en rustig te gaan leven op mijn plaats in Surrey. Ik wil nog een „coup" probeeren tegen u en wanneer deze voorbij i8> zal kolonel Clay als wijlen Cincinnatus zyn zwaard ophaDgen. Ge behoeft me dan niet langer te vreozen. Ik heb genoeg verdiend om ruim te leven en ik ben niet bezeten, zooals gij, door een hartstocht voor geld. De maatschappij vergt nu_van me, me terug te trekken ten gunste van een jongeren en verdienstelijker collega. Ik zal steeds met plezier terugdenken aan onze aangename avonturen en als ge mijn overjas houdt .mot den brief en don ring, waaraan ik veel waarde hecht, dan zijn we quitto en zal ik mo uit vrijon .wil terugtrekken. Uw vriend, Cuthbert Clay, dichter. Net iets voor hem, zei Charles, me nogmaals hot mes op do keel te zetteD. Maar wie staat er mo bovendien voor in, dat het werkelijk zijn laatste coup zal zijn Eon schurk zooals hij, kan me dat wol op zettelijk zeggen, opdat ik later minder op mijn hoedo zal zijn. Ik voor mij was van oordeel, dat hot gewaagde spel, dat dc kolonel gespeeld had om oen zoo bekend persoon na te bootsen, wel een bewijs was, dat hij zoo ongeveer zijn laatste kaart uitspeeldo en dat het dus zaak voor hem word zich in Surrey torug to trekkon. De uitgever vatte het gebeurde in een paar woorden samon. Gelool toch al dion onzin niet, dat[groole kapitalen gevormd wordenldoor nijverheid en bekwaamheid, zei hij. In het werke lijke loven zijn er, ovenals bij het kaart spel, slechts twee dingen, die succes ver zekeren het eerste is geluk, het tweede is handig bedrog. XI. De Bertillon-Metliode. Wo hadden een ellendige terugreis. De kapitein van bet schip verzekerde ons, dat hij al heel wat meegemaakt had, doch dat hij de zee nog nooit zoo woest gezien had. Het schip werd als een veer opgelicht en heen en weer geslingerd; Charles wist niet waar hij het zoeken moest en wilde van geen hulp [weten. Toon we do Iersche kust naderden, hield ik me mot moeite op hot dok staande togen de hevige wind vlagen, doch trok mo dadelijk terug om mijn zwager mee to doelen, dat we in 't gezicht waron van Fastnot Reck. Charles antwoordde slechts met een pijnlijk gokreun Te Liverpool logden wo aaD. We di- noerdon in het „Louis Quinz Restaurant" zoo overvloedig, als slechts millionairs hot zich kunnen voroorloven. Den volgendou dag gingen wo mot een Pullman rijtuig naar LondoD, waar wo Amalia in tranen aantroffen over een huiselijke ramp. Het schoen, dat Cesarino haar dienst opgozegd had. Nauwelijks was Charles thuis of hij dacht aan 'n door hem belcgdo som gold. Wordt vervolyd.) ölf. stoei a zoon &L&MAAB Burgers E. N. H. 1/ /4 H

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4