Openbare Vergadering btaatsboschbelieer de Paardenlokkerij in Noord-Holland. Een KOETSIER, Tandarts Ansingh, Marktberichten. Advertentisn. verpachten Premiekeuring' nabij de Waal, Oogst 1912. in Hotel „de Lindeboom." Vrachtrijderij en Uitspanning, Predikbeurten- Hooi-Proefveld Dat is sterk. In bet Corresp. blad van de „Vereen, v. Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Nederland", leest men Door een der leden, bezoeker der ver gadering is vergeten een hoed. Gaarne verzenden we dien aan het juiste adres, als we het maar weten. Fiets met geld. Een handelsreiziger uit Nijmegen liet bij een cafédeur te Kerkrade zijn rijwiel staanin een aan de fiets gebonden koffertje bevonden zich f1500 a f1600. Een Fransche mijnwerker kwam voorbij sprong op de fiets en ging er mee aan den haal. Hij werd evenwel spoedig achterhaald en aan de politie overgeleverd, die den Franschman ter beschikking van de justitie stelde. Te Kampen is het eerste nieuwe hooi verkocht. Prijs f 13,50 peröOOK.G. De opbrengst valt zeer mee. De Haagsche Gruwelkamer. Een clubje van de vele in Den Haag vertoevende vreemdelingen bezoekt het stadhuis. Een straatgids wandelt mee door de gangen, waarop een Engelschman. vlijtig in zijn Baedeker verwarrend en zich met de gevangenpoort verwarrend, vraagt naar de „chambre of horrors (gruwel kamer.) Vlug springt de gids toe bd opent beleefd de deuren van de... trouwkamer 1 Witte faling. Door den visscher D. Geers is in het kanaal van Terneuzen een helder witte paling gevangen. De zwarte oogen steken tegen de witte huid mooi af. De looper van de Dresdenerbank Bruning, is nog steeds zoek. Bij ver gissing heeft een detective eon anderen oplichter gevangen, die in April met niet minder dan 200,000 mark uit Düsseldorf verdween. Zijn naam is Henrich Geb. Hij had te Konstantinopel een keurige villa gehuurd, doch zal nu binnenkort naar de gevangenis te Alt Hoabit worden overgebracht. Halswervel gebroken. De zoon van den landbouwer Denissen te Goch is van een hooiwagen gevallen. Hij brak een halswervel en overleed dientengevolge. Hitte in Amerika. In het oosten der Vereenlgde Sthton is het thans naar de bladen melden buitengewoon heet. Er gaat een z.g. „hittegolf" over het land. Sinds vorige week zijn er te Chicago 05 personen aan de gevolgeD yan de hitte overleden en te Philadelphia 32. Geluk kig bracht een onweer dat boven Chicago losbarstte tijdelijk eenige verademing. In New-York werden 5 lieden door de h.tte bevangen en kwamen om. Dinsdag is het te New-York nog heeter geworden de thermometer steeg om 3 uren in den namiddag tot 37,8 gr. Celsius (100 gr. Fahrenheit). Vijf men- schen bezweken en twintigtallen be zwijmden. Te Philadelphia stierven 14 en in andere oostelijke steden overleden eveneens een groot aantal menschen aan de warmte. Duizenden zochten verfrissching in de openbare badendes nachts waren de parken, piers en daken dicht met slapers bezet. Men reisde bij voorkeur per lucht- spoor, daar het in de ondergrondsche treinen ondanks electrisch bewogen waaiers van de warmte niet was uit te houden. Het gemeentebestuur reikte 2000 hoe den voor paarden uit, die het in de blakerende straten zwaar te verant woorden hadden. De geheimzinnige koe. Dat iemand een stuk vee ontstolen wordt kan wel eens voorkomen, doch dat iemand zonder dat hij het weet, zijn veestapel vermeerderd krijgt, is maar zeldzaam. Dit gebeurde bij den landbouwer Hesselink onder Winterswijk die op zekeren dag een vreemde koe op stal vond staan. Tot heden heeft zich nog geen rechtmatig eigenaar aange meld. Gewetensgeld. De burgemeester van Amsterdam heeft van een onbekende, zich noemende N. N. ontvangen, wegens te weinig be taalde Plaatselijke Directe Belasting naar het Inkomen, gedurende de jaren 1900/ 1901 tot en met 1911/1912 vermeerderd met 4 pCt. rentevergoeding, een bedrag van f 396.70. Hooibroei In het Zuidelijk deel van Noordholland komen reeds nu vele gevallen van hooi broei voor, vermoedelijk veroorzaakt door het minder deugdzame hooi in de maand Juni binnengebracht. De gemeentelijke hooipeilerszijn druk in de weer en menige klamp moet op hun lastgeving worden „gestoken" of uit elkaar gewerkt. Te Sappemeer hebben 12 onderwijzers, onder wie een schoolhoofd volgens dé Tel. geweigerd aan de schoolfeesten bij het Koninklijk Bezoek deel te nemen. Volontairs en burgers treden in hun plaats. Bijna de geheele bevolking is veront waardigd over de houding der onder wijzers. Dat kan ook niet anders 1 Een jong paar te Nijmegen zou dezer dagen in het huwelijksbootje treden. Daar zij om 12 uur nog niet op het gemeentehuis waren aangekomen, werd iemand naar hun woning gezonden, die terug kwam met de boodschap, dat het voorgenomen huwelijk, althans dezen dag niet zou doorgaan, daar de aanstaande echtelieden oneenighoid hadden gekregen, welke oneenigheid op een vechtpartijtje was uitgeloopen. De burgemeester van Zaandam. De Haarlemsche rechtbank heeft naar de openbare zitting verwezen de zaak van jhr. mr. Elias, burgemeester van Zaandam, voor zoover betreft het doen opmaken van een valsche reispas voor zijn minderjarigen zoon, om dien als meerderjarig deel te kunnen laten nemen aan het gezantschap naar Petersburg, ter gelegenheid van het huldeblijk aan den Tsaar. Van het gebruik maken van den pas is hij buiten vervolging gesteld. Beton als reparatiemateriaal voor schepen. IJzer roest ondanks menie of andere preparaten. In verband hiermee moeten de platen van ijzeren schepen wel eens door nieuwe vervangen worden. Dit is een tijdroovend werkimmers de door roestingen komen vooral onder de water lijn voor, zoodat het schip om gerepa reerd te worden, op het droge moet worden gehaald. Eenigen tijd geleden is te Düsseldorf echter een schip der Reinischen Bahn- gesellschaft op een meer radicale methode hersteld. Het was een ponton, waarvan vele ijzeren piaten vergaan waren. Dit schip repareerde men met beton, zoodat het niet noodzakelijk was, het op het droge te halen. „Beton und Eisen", waaraan wij het bericht ontleeneri, ge looft, dat in de toekomst deze nieuwe reparatiemethode meer zal worden toe gepast. Immers, beton wordt in het water steeds harder. En kan men nog moor verlangon Pas op I Pas op Niet voor de trams, niet voor zakkenrollers, maar voorde taxateurs. De pseudo-taxateui s wel te verstaan. Er loopen er een paar in Utrecht zegt 't „Utr. Dagbl.", die zich uitgeven voor schatters, met een deftig woord taxateurs. Zij komen van den notaris, weet u, en moeten den boel eens bij u opnemen. Ge vermoedt niets, laat de gewichtige heeren, die „van den notaris komen, argeloos binnen, wijst ze den weg en laat ze overigens hun gang gaan. Maar o schrik als ze de deur uit zijn de heeren, mist ge dit, en zijt ge dat kwijt. Snuisterijen, voorwerpen van meer waarde, die de heeren taxateurs beter vonden niet in uw woning te laten staan. Enfin men begrijpt onseen nieuw, of misschien ook wel een oud soort er is immers niet nieuws onder de zon van gapper ij. Maandag dachten de heeren een juffrouw in de Prinsenstraat beet te nemen. Maar de juffrouw was misschien onbewust slimmer dan zij zelf. Ze volgde de heeren op den voet, hield een goed oogje op hen, zoodat ze onverrichter zake naar huis konden gaan. Buitengeioone redding. Maandagavond heeft de Meijerijsche tram bij den weg naar Stiphout een zeer zonderling avontuur beleefd. In volle vaart werd een hondekar aangereden. Nog voor de tram stilstond sprongen de reizigers verschrikt er uit stormden naar de plaats des onheils en vonden daar niets dan een verbrijzelde kar en een ongedeerden hond. Dan moest de inzittende boerin overreden zijn en door de machine meegesleurd Men zocht... geen bloedvlekken langs de rails of tusschen de wielen. Onbe grijpelijk. Plotseling zien ze het meisje M. v. Grootel bewusteloos in de armen van den machinist liggen bij den ketel. Deze vertelde, dat hij op 't zelfde oogenblik dat de aanrijding plaats had, het jonge meisje had vastgegrepen en ze in de locomotief had kunnen hijschen. Een buitengewone redding, waarin men niet zou gelooven, als 't niet door een ooggetuige was verteld, zegt het Eindh. Dagblad. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Zondag 14 Juli 1913. ter bespreking van het algemeen belang van Texel, openbaar bij inschrijving Provinciale Regelingscommissie voor Bij inschrijving te koop Voor direct gevraagd - RAIDS VERG A DE 11 ING. De Burgemeester der Gemeente Texel Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan, tei kennis van de ingezetenen, dat eene ver gadering van den Gemeenteraad is belegd op Woensdag den 17 Juli 1913 des voormiddags te KB/o ure in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel, den 12 Juli 1912. De Burgemeester van Texel, GAARLANDT. Onderwerpen ter behandeling 1. /Aededeelingen. Ingekomen stokken. 2. Aanbieding reken, Armbest. dienst 1911. 3. Idem gemeenterekening, dienst 1911. 4. Vaststelling rekening Algem. Weeshuis ouer 1911. 5. Idem besluiten tot af-en ouerschrijoing en betaling uit onuoorziene uitgaoen der begrooting. Algemeen Armbestuur dienst 1911. 6. Financieele regelingen, dienst 1912. 7. Dispensatie bepalingen bouiu- en looning- oerordening. 8. Benoeming commissie onderzoek reclames H. O, 9. Opmaking ooordracht ter benoeming uan 2 leden uan het college oan zetters. 10. Benoeming uan een gemeenteopzichter. 11. Voorstel op adres R. J. Daalder huur Noordzeestrand. 12. Vaststelling jaarwedden personeel hulp telefoonkantoor-Oosterend. 13. Benoeming personeel hulptelefoon kantoor-Oosterend. 14. Vaststelling oerordening regelende de jaarwedden oan den directeur en de ooerige leeraren der op te richten Zeeuaartschool. 15. Verkorte weg tusschen den Burg en de haoen. 16. Afschrijoing-Belastingen. Van 6 tot en met 12 Juli 1912. GEBORENWilhelmina, d. v. AnthoDy Willem de Vrieze en Maatje Johanna Boogaart te den Hoorn (woonplaats den Helder.) ONDERTROUWD Leonardus vanTrap-1 pen en Paulina Maria van Kronenberg. GETROUWD: Maarten Boon en Joziua Mechielsen. Cornelia Koopman en Aaltje de Jager. OVERLEDEN Hendrik Zijm, oud 58 jaar te Zuid-Haffel. HERVORMDE GEMEENTE. BurgVoorm. 10 uur ds. Ilijne. H. Avondmaal, 's Avonds hall zeven Ds. Kijne. Dankzegging. Koog, Voorm. 10 uur ds. v. d. Waa, OudeschildVm. 10 uur ds. Buiskool. Den rloorn, Voorm. 10 uur ds. Visser. Bediening H. Avondmaal. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Cocksdorp. Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Uosterend. Vm. half 10 ds. Dagevos. Nam. 3 uur ds. Dagovos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, Voorm. 10 uur de. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker, Schugen, 11 Juli. Aangevoerd: 41 Geldekoeien f 160 a 1 240 77 Vette Koeion f 200 a 1 345, 20 Kaltkoeien f 200,a 1 285 40 Nuchtere Kalveren f 7 a 1 24. 135 Lammeren f 10 a 1 16.00. 60 Vette Varkens 48 a 57 ct. por Kg. 60 Biggen f 8.00 a 112,00: Boter f 1.10 a 11.30 por K.G. Kipeioren f 3.25 a 1 4.35 per 100. Leiden, 12 Juli. Ter markt uangovoerd": 23 Stieren f 128,— a f 392, 314 Kalf- en Melkkoeien f174 a 1 350. 93 Varokoeien 137 a 1 278 187 Vette Ossen en Koeien 1 206 a 1 338 96 Kalveren (vette) 1 62 a f 143 67 Kalveren (magere) 1 7.a 1 14— 770 Lammeren 1 9.a 1 14.00. 612 Schapen (vette) f 22,a 1 26.— 212 Schapen (weide) f 20,a 1 22,— 593 Magere Varkeus f 15,— a f -16, 239 Biggen f 7.a f 13. JfMgrSjgUet I foofd best uur van Texel s Belang", brengt langs dezen weg hartelijk dank 'aan allo Dames on inzon derheid aan de Gezusters WUIS, voor hare bemoeiingen inzake de gehouden vorloting niet Fancy-fair, waardoor een saldo van 1 167.S6 aan de kas kon worden afgedragen. Het Hoofdbestuur voornoemd, R. VISSER, Algem. Peuningm. Texel, 13 Juli 1912. met penige toelichting door don heer Mr. I». DIELEMAN, Adv. en Procureur te Middelburg, op 17 Juli a.s. 's avonds 8 uur in de Vergulde Kikkert. ENTREE 10 CEiNT. - De Houtvester in do Houtvesterij „Alk maar" zal in het op IS Juli 191.3, in boaoh wachters woning in do WestermieDt op Texel, voor den tijd van zes jaren, ingaande bij de gunning en eindigende 28 Februari 1918 wordende het tijdvak van do gunning tot 28 Februari 1913 voor een vol jaar ge rekend. Een gedeelte van bet grasland genaamd het „Botgras", gelegen in de boschwachterij Westermient", groot totaal 7 II.A., in twee perceelen, n.l. het Zuid westelijke ge deelte, groot 2.50 H.A. en bot Noord oostelijke gedeelte, groot 4.50 H.A. en in massa. De op zogel geschreven inschrijvings biljetten moeten in gesloten couvert, waarop het woord „grasverpachting" moet zijn vermeld, zijn ingeleverd uiterlijk op 18 Juli 1913 des middags 12 uur aan de bosch- wachterswoning in de Westermient. De voorwaarden liggen ter inzage hij den Boschwachter voornoemd, die tevens nadere inlichtingen geeft. De Houtvester voornoemd, VAN STEIJN. voor 1 jarige, 2 jarige, 3 jarige Merrieën en Morrieveuleus, benevens de premie keuring dor Hengsten, zal worden gehou den op 6 Aug. a.s. 's morgens 10 uur te den Burg. Tevens wordt dien dag gelegenheid ge geven tot in-, maar ook tot overschrijving van Merriën in bet nieuwe stamboek. De producten van overgeschreven morriën krijgen direct geboorterecht, m.a.w. worden op 3 jarigen loeftijd zonder keuring inge schreven. Aangilto bij den ondergetoekendo JAC. KIKKERT Nz. zoowel in de geheele massa als bij godoolto per 1000 kilo. Biljetten in to lovuren voor a.s. Maandag middag 12 uur, bij den Secretaris JAC. KIKKERT Nz. tegen flink loon. KIKKERT, Stalhouder. Hoofdgracht 28 don Helder, is Donderdag 18 Juli. van 11 tot 2 uur to sproken TE KOOP wegens gebrek uan opvolger do reeds 40 jaren bestaande bestaande uit 5 paarden, 6 vrachtwagen» en wat vordor tot de vrachtrijderij behoort, mot mooi Bovenhuis, paardenstal, kocicu- stal, wagenhuis, ruime hooihcrglng. To bevragen hij M. OOUWENBERG, Voorman, Achtor-Biunouh ivoa 4, Holder.

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 2