Vergadering Gemeenteraad van Vlieland. Oudeschild, 29 Juli. Mochten wij eenige weken geleden berichten, dat bjj den manufacturer F. Z. alhier de zoogenaamde r'ettungstof was te verkrijgen, thans kunnen wij melden dat er Zondagmorgen j.l. in de haven een proef is mede genomen. Een 5-tal jongelieden, meest goede zwemmers, begaven er zich mede te water. Duidelijk bleek, dat zij er licht op dreven en dat het bijna onmogelijk was er mede onder water te gaan, want niettegenstaande zij elkander trachtten onder water te trek ken, gelukte dit niet. Over het algemeen lukte de proefneming uitstekend, doch ons dunkt, dat zij nog meer en betere reclame had gemaakt, indien zij was ge nomen met personen, die in plaats van ongekleed in zeemanskleeding te water waren gegaan en bovendien de kunst van zwemmen niet hadden verstaan. Het was gisteren voor de voetbal club „Volharding" te Oudeschild een dag van belang. Niet minder dan 2 wed strijden hield zij. Des morgens trad de afdeeling der jongeren in het strijdperk met een club van de Cocksdorp. Laatst genoemde club won met 2 0. Des namiddags ondernam de afdeeling der ouderen den strijd tegen de voetbal club „Texel" van den Burg. Ook hierbij moest „Volharding" het onderspit met 0-2 delven. Vooral bij den laatsten wedstrijd was de belangstelling vrij groot. Mocht alzoo „Volharding" in beide ge vallen verloren hebben, toch konden de deelnemers met deovertuiginghuiswaarts keeren dat zij vooruit waren gegaan. Onze plaatsgenoot P. v. d. Wiele Pz. is met iugang van 1 Sept. a. s. benoemd tot onderwijzer aan de R. C. school te Alfen aan den Rijn. Den Hoorn, 31 Juli. De werkzaamheden aan den stuifdijk, verleden jaar aangevangen, zijn nu vol tooid; zal het nu de stroom een andere leiding geven dan zal het voor de zee wering aan 't Horntje eene grootfe ver betering wezen, het is een prachtig werk. Door den heer Boelsums van den Helder zijn er foto's van genomen bij laag eu hoog water. Heden had ons dorp bezoek van padvinders uit Baarn, met drie rijtuigen kwamen ze aan ons dorp en hebben in het Nieuwland eene oefening gehouden. Dronlcenmansheldendaden. Zondagmorgen 5 uur hadden D. Groen en Adr. Kool, boerenarbeiders bij den veehouder H. Meurs te Uverscbie, de koeien in het land gemolken en reden per melkwagen met een paard bespannen naar huis Onderweg kwamen in be schonken toestand in een rijtuig aange reden de 25-jarige K., uit Schiedam, da 33jarige B., de 26jarige J. en de 41 jarige T. (koetsier), de 3 laatsten uit Rotterdam, die uit het rijtuig stapten en het paard voor den melkwagen vastgrepen en staande hielden. Daarna trokken zij de boerenarbeiders van den wagen en mis handelden hen, welk lot ook den vee houder H. Meurs, die er bij kwam, trof en met een boksbeugel werd geslagen. De „belden" stapten daarna in hun rijtuig en reden haastig weg in de richting van Rotterdam. De politie, van een en ander in kennis gesteld, achtervolgde de lafaards per rijwiel en kon hen met behulp der politie van Rotterdam daar arresteeren, waarop zij per politiewagen werden overgebracht en ter beschikking van den burgemeester van Overschie gesteld, die ze, na opge maakt proces-verbaal, in vrijheid heeft gesteld. Wraakneming. De fabrieksarbeider Achterkamp, die reeds gedurende eenigen tijd in Ommen leefde met zijn collega Groothuis, loste een revolverschot op dezen, aan den Bornschestraatweg. Groothuis werd ge lukkig slechts door een schampschot geraakt. De dader werd in zijne woning gearresteerd en ter beschikking van den officier van justitie te Almelo gesteld. Bij een der bewoners aan de Hoofd vaart bij den Bennebroekerweg te Haar lemmermeer zette zich een zwerm bijen op een muur der woning neer. Door een gaatje of kier wisten de vreemde bezoek sters zich toegang in de huiskamer te verschaffen, waardoor de bewoners deze moesten verlaten. Gelukkig riep eenigen tjjd later de bijenkoningin haar getrou wen weer op en vertrok de bijenfamilie zooals ze gekomen was. (Hl. Dbl.) Door den voorhamer getroffen. Bij de in aanbouw zijnde spoorbrug voor de electrische spoor bij Aalsmeer kreeg Zaterdag een jong arbeider een klap van een grooten voorhamer tegen het voorhoofd. De ontboden geneesheer constateerde hersenschudding. De getroffene is in den namiddag in bewusteloozen toestand per boot naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam vervoerd. Bij Roermond is uit de Maas een eikenboom opgehaald, 13 meter lang en 3 meter in den omtrek. In den stam was het jaartal 1553 gesneden. De 86jarige D. v. D te Strijen was de vorige week nog aan het peren- plukken, wat hem echter slecht is be komen. Hij had n.l. het ongeluk van de ladder te vallen en kwam in sloot te recht. Gelukkig was er iemand bij tegenwoordig, anders had het waarschijn lijk treurig met hem afgeloopen. Een verkiesing zonder herstemming. We zitten thans midden in de periode waarin de eene helft van de natie de andere helft examineert. Zoo poogden voor eenige dagen in den Haagschen Dierentuin vierhonderd en zooveel on derwijzers de hoofdacte te halen. Een half uur pauze zou gelegenheid geven om den inwendige mensch wat aan te sterken, Een half uur is maar dertig minuten dacht de restaurateur van den Tuin en dan bijna 450 man bedienen, hoe lever ik hem dat Alleen met het op nemen van de bestellingen is die tijd al verstreken.... De Kieswet bracht hem op een goed idee. Ieder examinandus vond op zijn tafeltje een papier, ongeveer bedrukt als een stembiljet. „Tafel no. zooveel" stond er bovenaan. En dan volgden de bekende zwarte blokje met in het midden witte cirkeltjes. Achter die blokjes geen namen van candidaten, doch de woorden bouillon, koffie, thee, spuitwater, broodje met dit of dat, enz. alsmede de prjjzen. Door het zwart maken van witte cir keltjes gaf ieder te kennen wat hij tij dens de pauze aan hartversterking be geerde. Tijdens het examen werden de vier honderd en zooveel biljetten opgehaald. En met de pauze was al het gewenschte gereed en ieder in een oogenblik bediend. Groo te brand te Wormermeer. Maandagmorgen is door onbekende oor zaak brand uitgebroken in de fabriek „Tijd en Vlijt", van de firma Wessanen en Laan. Door den hevigen wind sloegen de vlammen op bet tweede en derde pakhuis over, welke spoedig tot den grond toe waren afgebrand. De naast liggende graansilo's werden eveneens aangetast. Een drijvende stoomspuit uit Amster dam werd gerequireerd. De loeg naar beroemdheid. Een jong Parijs beeldhouwer, Cellier genaamd, is op slag beroemd geworden, omdat bij zijn werk, waarmee hij den „priv de Rome" dacht te winnen, doch daarin niet slaagde, heeft vernield. Door deze daad is hij de held van den dag geworden, en alle bladen publiceeren nu zijn portret en wijzen op zijn werken. Het Berl. Tageblad beveelt deze handelwijze warm aan ter navolging. „Of ieder zoo spoedig beroemd zal worden als Cellier, is de vraag, maar in elk geval wordt de menschheid op die manier bevrijd van een groot aantal mislukte kunstwerken. En dat is al reeds iets goeds. Een ultimatum van vrouwelijke logeergasten. In de elegante zeebadplaatsen aan de Californische kust is gebrek aan heeren. Vooral in Long Beach. Honderden meisjes die daar met hun familie de vacantie doorbrengen zijn door de uiterste schaarschte aan tennis-, kolf-, automobiel- dans-, en flirt materiaal de wanhoop nabij. Ze hebben aan de directies der voor. naamst-j hotels een ultimatum gericht, waarbij zij dreigeD, haar koffers te zullen pakken wanneer er niet terstond een voldoende macht jongelui aanrukt om haar het leven te veraangenamen. In deze kritieke omstandigheden hebben do hotelhouders een circulaire verzonden aan de jongelieden, die te Los ADgeles eu andere plaatsen, op dollarjacht zijn, en bieden hun verbljjf in Long Beach bijna om niet aan. Terwijl de gewone hotelprjjzen 12 gulden per dag zijn, worden hun voor 60 gulden in de maand de beste vertrekken in het hotel en eersterangs verzorging aangeboden, wanneer zij hun werk willen laten liggen en onverwijld voor eenige weken in Long Beach hun intrek willen nemen. De bedreigde hoteliers hopen, dat dit lokmiddel helpen zal om een staking van hun damesgasten te voorkomen. Let op uw kinderen. In den Boschpolder is op aanwijzing van eenige kinderen aangehouden de 45jarige D., wonende in de nabijheid en verdacht van mishandeling van een 7-jarig meisje, T. genaamd, woonachtig aan de Noordschans, dat aldaar met nog twee meisjes aan het spelen was. De verdachte is overgebracht naar het bureau der zedenpolitie aan den Stations weg. Te toater geioorpen. De 33jarige werkster A. V., wonende Delftschevaart no. 79 kreeg Zaterdag avond half negen met een onbekenden man voor haar woning twist. De woor denwisseling liep zoo hoog,datde vrouw aangegrepen en in de Delftschevaart ge worpen werd. Een burger kwam toe snellen, gewapend met een dreg, en slaagde er in de vrouw op het droge te halen. De dader maakte zich uit de voeten en bleef onbekend. Waarschijnlijk onder den invloed der Zedelijkheidswet is op de zusterschool te Goes een actie begonnen tegen het dragen van halve kousen. Een meisje, dat dezer dagen met bloote knietjes op school verscheen, werd genoodzaakt deze gedurende de les met een schort te om winden. Een jonge Nederlander, zekere D. te Brussel, trad in briefwisseling met een notaris-dochter aldaar. Toen hij in het bezit van enkele brieven was, trachtte hij bedoelden notaris geld at te persen. Dit lukte niet en toen bedreigde D. den notaris de photo der brieven van zijn dochter rond te zenden, zoo hem geen f 2000 werd uitgekeerd om de zaak dood te zwijgen. De notaris liet zich aan die afzetterij niet vangen en diende een klacht bij 't gerecht in. D. werd bij verstek veroor deeld tot 6 maanden zitten en 26 fr. (f 13) boete. Een buitengewone brutale inbraak heeft Zondagmiddag te Amsterdam plaats gehad Op klaarlichten dag n. 1. is ingebroken in een perceel in de Rosmarijnsteeg, een steeg waar voortdurend druk verkeer is. In die steeg, op de 3e verdieping van perceel no. 6, woont een goudsmid, die verschillende voorwerpen van waarde in reparatie heeft. Hij was Zondag voor zaken uit en zijn vrouw was in Amsterdam ergens op bezoek. Van die omstandigheid is gebruik gemaakt door een of meer personen, die blijkbaar zeer gemakkelijk de woning zijn binnengedrongen en hun slag gesla gen hebben. De dader of daders moeten volkomen op de hoogte van den toestand en bekend met de omstandigheden zijn geweest en hebben waarschijnlijk hun plan reeds geruimen tijd van te voren beraamd. Er is aan geldswaarde f 2,50 ontvreemd voorts eenige gouden en zilveren voor werpen, waarvan de waarde nog niet te bepalen is. M. Ct. „De Koninklijke" en de „Koloniale." Naar de „Fakkel" verneemt, bestaat in de hoogste kringen van het land bij zondere belangstelling voor den strijd tusschen de „Koninklijke" en de „Kolo niale" Petroleum-Maatscbappijen. Zoo kan het blad met zekerheid mede- deelen, dat ook H. M. de Koningin zich volledig van alle bijzonderheden dezer zaak op de hoogte heeft doen stellen. Inter nationale zakkenrollers. Amsterdam wordt in den laatsten tijd wel door internationaal gespuis onveilig gemaakt. Thans zijn er door de politie weer twee vreemdelingen gearresteerd, die verdacht worden van zakkenrollerij ge pleegd op de tram. Zooals men zich herinnert kwamen klachten over dergelijke diefstallen in de laatste weken herhaaldelijk bij de politie in. Vrijdagmorgen omstreeks 6 uur be merkte een stadgenoot, die op de Stad houderskade van een wagen van lijn 5 stapte, dat hij zijn gouden horloge met ketting kwijt wat. Hij kreeg vermoeden op een heer, die naast hem had gestaan en e3n regenjas over den arm had. Deze heer wilde ook afstappen, maar de bestolene maakte alarm, en met behulp van den conducteur en een paar politieagenten werd de man aangehouden. Hij bleek nog het vermiste horloge in de hand te hebben! De arrestant werd overgebracht naar bet politiebureau op de Stadhouderskade Hij sprak Duitsch, beweerde te War schau geboren te zijn, te Londen te wonen en op weg te zijn naar Antwerpen. Een cosmopolitiscbe zakkenroller dus 1 Een dergelijk geval speelde zich af onder het ressort van het politiebureau St. Pietershal. Daar werd eveneens een Duitsch sprekende vreemdeling gevan kelijk binnengebracht, die op een tram iemand een horloge had ontrold, en even eens ter „bemanteling" van zijn misdrijf een regenjas over den arm had gehouden. Het horloge werd teruggevonden in een logement in de Warmoesstraat, waar de man verblijf hield. Het politieschandaal. De burgemeester van New-York is een streng onderzoek begonnen naar de beschuldiging als zou de speelhuishouder Hermann Rosenthal door de politie zijn vermoord. Uit dit onderzoek is gebleken dat Becker, de politieluitenant, met Rosenthal zat te dineeren kort voordat laatstgenoemde werd vermoord. In de eetzaal zat nog een politiebeambte. File genaamd, die niets heeft gedaan om de moordenaars aan te houden. Deze is door den burgemeester nu ontslagen. De rechter van instructie heeft een geheel tarief in handen voor de hulp, die de politie aan de speelhuishouders verleende. De verschillende spelen staan daar, als in een prijscourant, genoteerd, van f1200 tot f250 per maand hadden de politie met rust gelaten te worden. De politie van haar kant beweert, de moordenaars te kennen en dat zij niet tot haar korps behooren. Zij heeft 300 detectives uitgezonden om hen te grijpen. Diefstal van een vliegmachine. Aan de Duitschers de eer den eersten vliegmachine-dief te hebben voortgebracht De dieven gaan ook met hun tijd mee; stalen zij vroeger een fiets door er op te springen en weg te rijden, later een auto, door er in te gaan zitten en weg te tuffen, nu nemen ze in den stuurstoel van een vliegmachine plaats en vliegen met een sierlijken zwaai het vrije luchtruim in. Dat is in het vliegkamp te Munchen, gebeurd. 's Morgens kwam de vlieger Belat op het terrein en vond de deuren van zijn hangar opentoen hjj binnen ging, ontdekte hij tot zijn groote verbazing, dat zijn vliegmachine verdwenen was. Toen hij navraag ging doen, bleek, dat de menschen in de omgeving van het kamp 's nachts om 2 uur het snorren van een motor hadden gehoord. Er was dus geen twijfel moer aan of de dief moest een luchtmensch zijn. De politie te München zond dadelijk mannetjes in den omtrek uit, met het consigne„de lucht niet uit het 'oog te verliezen". En zoo zag men overal politie-agenten met het hoofd in den nek, die met of zonder kijkers naar de lucht tuurden om den voorvluchtigen vlieger te ontdekken. Maar 't is niet gelukt, er is nog geen stip van een vlieger gezien. Zaterdag 20 Juli. Aanwezig allo leden. De notulen der vergade ring van li Jnni j.l. worden gelezen en onver anderd goedgekeurd. Do door n en w aangeboden rekening van den gemeentedienst (1911) wordt door den raad voorloopig vastgesteld in ontvang f 13710,l.'iuitgaaf f13510,91saldo f 109,22. De h.h. G. Blom en K. It. Bakker worden aangewezen tot het nazien dezer rekening. Door den raad wordt goedgekeurd de ltckcmng van het Burg. Armbestuur (1911) Ontvang f755,01uitgaaf f705,53; saldo f51,181/,. in verband met het gemeentesubsidie aan het Armbestuur en de verplegingskosten van de verpleegden in het diakomchuis, merkt de heer T. Meijer op, dat do weesvader eene bijbetrekking waarneemt, waardoor hij geregeld buitenshuis is en alleen 's nachts tehuis isdat hij daardoor eenig ongerief en meerdere kosten te zijnon behoeve veroorzaakt en dal het spr. daarom gcwenscht voorkomt, dat de weesvader daaraan tegemoet komt door eenig kostgeld af te dragen. De voorzitter, in het midden latende of deze opmerkingen al of niet gegrond zjjn, oordeelt, dat het niet op den weg van don raad lïgtzync bemoeiingen uit te strekken tot do huishoudelijke zaken der diakonio. Besloten wordt voor dit jaar wegens bijzondere omstandigheden de «ananlie der (J.L. School met 2 dagen te verlengen. Het onderwijs vangt weer aan den 22 Augustus a.s. Benoemd wordt tot Lntaarnopstoker, wogen

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 2