INGËRSÖLL" Bindgaren i d.graaninaaimachine Patrijs Wyandot, HORLOGES, 3,00, 4,00 en 5,00 GULDEN. „SIDOL." §^B* Opruiming Verzuim niet DE KOOG. VULPENHOUDERS HUISMOEDERS 10 000 onde steenen, een groote partij 1 dms. planken en300 tegels Pleziervaren. Texel, Alkmaar, Purmerend. tot vervoer van Vee J. M VAN DER LELT 23 Patriis Wyandotten, FEUILLETON. ÉENAFRIKAANSCH MILLIONAIR. Verkrijgbaar bij M. WIERINGA. Sidol Company, Amsterdam. lappen stof voor costumes, KRUIMElCH's Inmaakpotten. Aanbevelend, ffl. A. Kuijper. Bij mooi weder iederen dag van bovenstaande merk in uitgebreide sorteering voorhanden in den Boekhandel Parkstraat. Verrassingen van Kolonel Clay. In prijzen van MET GARANTIE. ziet toch uw voordeel en poetst uwe huishoud voor tverpen niet lauger met scherpe schadelijke middelen, maar met het wereldberoemde metaal poetsmiddel Eenmaal gebruikt en U blijft er bij. Maatschappij „Nutricia" Zoetermeer. Afd. „Zuigelingenvoeding". Alkmaarsche een proef te nemen met TE KOOP Te bevragen bij GEBR. SMIT Onderwijzerswoning den Hoorn. Aanbevelend, G. BAKER, Zeeman. De ondergeteekende bevelen zich beleefd aan naar bovengenoemde plaatsen. Vertrekt iedere Maandag 's namiddags 2 uur. C. METS ZONEN. touwslager te Maassluis, beveelt zich aan voor de levering van prijs op heden 45 ct. per kilogram. Steeds voorraad bij Mej. A. M. KEIJSER "Waal- derstraat den Burg. Door gebrek aan ruimte te koop lste leg Raszuiver met haan (ook bij ge deelte). J. Pb. BAKKER Zoon. 62.) O, maar je komt er stellig ODgedeerd af, troostte ik. Maar in mijn hart vreesde ik er voor. De rechter nam plaats en de beklaagde werd binnengeleid. Hij zag er keurig uit en men zon aan zijn uiterlijk vaeleer zeggen, dat hij een heer, dan een scburk was. Zijn houding was uitdagend en niet zoo nederig als die van Charles. Hij wist dat hij in 't nauw gedreven was en keek nu zijn beschuldigers als een man in 't We hadden twee of drie punten van beschuldiging en na eenige formaliteiten nam sir Charles Vandrift in de getuigen bank plaats om getuigenis tegen Fingle- more af te leggen. De gevangene had geen verdediger; bij had dit geweigerd. Toen de rechter hem aanraadde, deze hulp aan te nemen, zei hij glimlachend Ik ben zelf een rechtskundige mylord, en kan dus zelf mijn verdediging leiden ik durf beweren, beter dan mijn ge leerde collega's. Charles beantwoordde de vragen van den rechter uitstekend. Zonder de minste aarzeling herkende bij den gevangene, die hem onder verschillende gedaanten, als Richard Peploe Brabazon, David Oranton, de graaf von LebensteiD en andere bedrogen had. Hij twijfelde in 't minst niet aan de indentiteit van den man en wilde dit gaarne onder eede verklaren. Horlogemaker, Goud en Zilver, Warmoesstraat, den Burg. Van de fijnste tot de grofste metalen voorwerpen kunt U er mede poetsen. Bij iederen winkelier op Texel verkrijgbaar in verpakken van 10, 20, 30 en 60 cent. Chem. Fabrieken te Keulen Weenen, Berlijn, Milaan Wittenberg, Parijs en Brussel. Ik vond hem een weinig te positief. Een zekere aarzelende houding zou politieker geweest zijn. Ook verklaarde hij tot in details alle verschillende strekeD, zijn eigen getuigenis aanvullend met hetgeen de politie ontdekt bad. In 't kort, bij liet aan Finglemoro geen enkel punt ter verklaring over. Toen evenwel het kruisverhoor begon, kreeg de zaak een ander aanzien. De ge vangene onderwierp de getuigenis van Charles aan allerlei vragen. Was bij zeker van zijn man? Hij overhandigde Cbarles een portret. Is dit do persoon, die zich voorstelde als de predikant Brabazon vroeg hij vriendelijk. Charles stemde dit toe zonder een oogen- blik te aarzelen. Juist op dat oogenblik stond midden in de zaal een kleine predi kant bescheiden op. Kijkt u eens naar dien heer, zei de ge vangene tegen zijn aanklager, met do band wuivend, Charles keerde zich om en keek naar den aangeduiden persoon. Het was zonder twijfel de eerwaarde heer Richard Brabazon in eigen persoon. Ik begreep natuurlijk do truc. Dit was de werkelijke predikant, die kolonel ,Clay tot model gediend had. Doch de jury was in de war gebracht en Charles eveneens. Laat dc gezworene het portret zien, zei de rechter op gebiedenden toon. Het werd rondgogeven en ook do rech ter bekeek het. We bemerkten dadelijk aan hun gezicht on houding, dat ze het allen herkenden als het portret van den geestelijke, niet als dat van don gevangene die kalm glimlachte bij Charles noderlaag. De geestelijke ging weer zitteD. Tege lijkertijd haalde de gevangene een tweede portret te voorschijn. Nu, kan u me zeggen wie dit is P vroeg hij aan Charles. Met iets meer aarzeling in zijn stem antwoordde Charles: Dat zijt gij zelf, toen ge te Londen kwaamt als de graaf von Lebenstein. Dit was bet kritieke punt, daar bet Lebensteinbedrog feitelijk do eenige zaak was, waarin onze advokaten hem geheel volgens do Engelscho wet konden doen veroordcelen. Terwijl Cbarles sprak, zag ik dat een heer, die tot nu toe met zijn zakdoek voor het gezicht naast „Witte Erica" gezeten had, plotseling opstond. Kolonel Clay wees mo den man aan met een sierlijke handbeweging. En deze heer, vroeg hij kalm. Charles was totaal in de war. 't Was het lovend origineel van den valschen graaf von Lebenstein. Het portret deed weer de rondte en do gezworenen glimlachten ongevoelig. Charles was te zeker geweest in z(jn yerklaringen, Nu begon kolonel Clay, voorover ge leund, z(jn kruisverhoor op een andere manier. We zien, sir Charles, zei hij,dat wouw verklaringen niet onvoorwaardelijk geloo- ven kunnen. Nu moeten we eens zien of we u in een ander opzicht vertrouwen kunnen. Ten eerste die zaak met,de dia manten. U trachtte zo te koopen van een predikant, die zich aan u voorstelde als Richard Brabazon. U wildo ze van hom koopen daar u meende, dat bij ze voor narnaak hield. Als u gekund had, had u ze van hem gokocht voor tien pond on geveer. Vindt u dat nu eorlijk Ik protesteer tegen deze mauior van vragen, viel onze advokaat in do rede. Ondergeteekende verklaart dat zijn kind met NÜTRIGIA's KINDERMEEL{on- gedextrineerd) wordt gevoed en over de resultaten daarvan hoogst tevreden is en kan het aan een ieder ten zeerste aan- bevelen. Met de meeste hoogachting (w.g.) G. HERBEN. Amsterdam, ten Katestr. 86i. 10 Mei 1912. Prijs: 11 ct. per pakje van 1/4 K.G. en 20 ct. per pakje van 1/2 K.G. Bij geregeld gebruik heeft de afnemer recht op 6 gratis photo's van zijn kind. Op aanvrage wordt een gratis proefpakje ter kennismaking toegezonden door Vraagt het Uwen winkelier van de nog voorradig zijnde tegen ongekend lage prijzen. Costumes van eenige lappen stof worden naar het lichaam gemaakt vanaf f 7.60, geen con fectie. Dus spoed is aan te bevelen daar anders deze misschien zijn verkocht. Aan hetzelfde adres een beste handkar op veeren te koop. Ook een partij Wollen Dekens ter opruiming vanaf 1 2.50. Aanbevelend, LENGHAUS, Oosterend. Groote keuze. Nettebewerking TeekeDingen en fotografische af beeldingen op aanvraag. 8TOOM- steeuhouwery. Firma W. F. STOEL ZOON, 2 kantoor Luttik Ouddorp. Ze springen niet bij bet koken. Meest eenvoudige en zekere sluiting. Vruchten en groenten behouden jarenlang hare na tuurlijke kleur en smaak. Prijzen VaS_L1l'/g 2 Liter 33VS 36 38 49 65 cent per stuk met ring en deksel. Veeren 7 ct. stuk. Het hoort niet tot de zaak. Dit is de eene beschuldiging tegenover de andere stellen. Kolonel Clay was uiterst hoffelijk. Ik wil slechts aantoonen, mylord, ant woordde hij, dat de aanklager een persoon is, die goen vertrouwen verdient. Ik geloof toch, dat ik het recht heb de verklaringen te verzwakken. De beklaagde is in zijn recht, antwoordde Rbadamath, met een strengen blik op Charles. En ik heb me deerlijk vergist, toen ik dacht, dot de gevangene de hulp van een advocaat noodig had. Cbarles trachtte zich er uit te praten, doch kolonel Clay hield vol. Ten laatsto moest Charles bekennen, dat hij diaman ten had willen koopen tegen den prijs van nagemaakte, terwijl hij wist, dat het echte waren, hij, de millionair tegenover een armen predikant. Ik had toch het recht gebruik te maken van m(jn speciale kennis, mompelde Charles zwak. O zeker, antwoordde de govangene, maar terwijl u vriendschap zeide te koes teren voor oon predikant en zijn vrouw, die in benarde omstandigbedon wareD, waart gij erop voorboreid om van hen de waarde van drie duizond aan te nemen, zoo ge kans bad gozion, het met tien pond af te doon. Is dat niet zoo Charles moest dit toestemmen. Nu bracht de gevangene de zaak Gran- ton to berde. Toon go Lord Craig—Ellachio aanboodt met hom een maatschappij op te richten, vroeg hij, hadt go toou nooit gehoord, dat een goudader van uw bozitting naast die van Lord Craig—Ellachio liepP Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4