Staatsloterij. Groote Kerk G. J. 0. D. Dikkers, Dr. MINKEMA, Predikbeurten. Marktberichten. Advertentiën. DEN BURG. ZondagmorgenllAugustus 10 uur ds. Buiskool van Oudeschild. KENNISGEVING. Belangrijke Verkooping Deurw. W. BIERSTEKER, afwezig. Y oetbal wedstrijd. G. J. O. D. Dikkers, G. J. O. D. Dikkers, publiek verkoopen publiek verkoopen: G, JvO. D. Dikkers, Zondag 18 «Aug- a.s C. VflN SIKKELERflS J. W. VAN EELEN. Oor-, Neus- Keelarts te Helder, is van ii Augustus tot 4 Sep tember „Volharding" en „Texel" publiek verkoopen het navolgend zeer gunstig ge legen huis en schuur, benevens de daaraan grenzende uitmun tende perceelen land, staande en liggende in de Westen in de onmiddelijke nabijheid van den Burg, te weten Bij de deze week te Utrecht ge houden examens voor de acte gym nastiek 1. o. slaagde o. m. onze plaats genoot de heer D. Kikkert. De glasblazersstaking. Wij lezen in de Schiedamsche Ct. Het geheele personeel van „De Schie" te Schiedam omvat bijna 600 menschen. Van de dagploeg zijn er slechts een 40 aan het werk gegaan, zoodat aan de 5 steeën, te zamen één hut, wordt gewerkt. Maandagmiddag had de directeur van „De Schie" nog geen kennisgeving om trent het besluit, noch omtrent de aan leiding of de eischen. Omtrent de mogelijkheid om op de fabrieken hier te lande den nachtarbeid af te schaffen, deelt het blad het yolgende mede In Nederland worden jaarlijks ver vaardigd 70 milioen flesschen. In Duitsch- land -544 millioen, in Engeland en en Frankrijk 400 millioen flesschen. Waar nu in drie omliggende rijken waar te zamen 20 maal zooveel gefabri ceerd wordt als hier te lande, de nacht arbeid regelmatig plaats heeft, daar is het voor de Nederlandsche industrie wel moeilijk tot afschaffing van den nacht arbeid overgaan. De exploitatie der fabrieken blijft natuurlijk even duur of 's nachts gewerkt wordt of niet, terwijl de arbeiders op stuk werken. Schaft de Nederlandsche industrie dus den nacht arbeid af, dan heeft zij dubbele exploita tiekosten tegenover haar buitenlandsche concurrenten. De Duitsche arbeiders hebben zich wel bereid verklaard e9n gelijke actie te beginnen als in Nederland de nachtarbeid zal zijn afgeschaft, maar dat is een toe zegging waarbij de Nederlandsche industrie al heel weinig baat heeft. Be koortsepidemie te Buiksloot. Naar aanleiding van het bericht over bovenstaande epidemie is de Tel. in de betrokken gemeente op onderzoek uitge gaan. Ziehier het resultaat Dr. Van Kempen te Buiksloot was zeer verwonderd te vernemen, dat men hem woorden in den mond had gelegd, als de gemelde, Hij is absoluut niet van meening, dat het dempen, zelfs met bagger, malaria verwekken zou, eerder acht hij het droogmaken van plassen en veenen malaria bestrijdend. En wat de koortsgevallen betreft, zeker komen zeer veel gevallen dit jaar voor, evenals verleden jaar, doch een epidemie is een te sterk woord. De toestand is volstrekt niet verontrustend en de meening van dr. Van Kempen is, dat de heete zomers van 1911 en van dit jaar veel schuld aan de koortsgevallen hebben. Een boertje. Een redacteur van De Tijd schrijft Ik logeerde dezer dagen tijdens een fietstochtje in een klein dorp in het Utrechtsche. De waard van het logement vertelde ons niet zonder ophef, dat hij nog pas de eer had genoten, mr. Troelstra voor enkele dagen te herbergen. Bij die gelegenheid had de socialistische leider den hotelhouder gekscherend ge vraagd, of hij wel wist, dat hij een gevaarlijk man logeerde. O, zei de stevige boerenhospes, wij zijn hier niet bang uitgevallen. Al ben ik niet jong meer, ik heb nog een paar stevige knuisten en daarenboven zijrfimijn twee zoons ook niet voor de poes.' Neen, zei de gast, zoo bedoel ik het niet. Ik ben mr. Troelstra. Dan is u alleen maar gevaarlijk met uw mond repliceerde het boertje gevat. Mr. Troelstra lachte, Weer slechte aardappelen? Op de Friesche hei begint de ziekte zich door het vochtig, warme weder uit te breiden. Er zijn aardappelakkers, die reeds geheel zwart zien. Be Roode Dinsdag. Naar aanleiding van het bericht in een Amsterdamsche blad, als zou de burgemeester van den Haag geen toe stemming verleenen tot het houden van een optocht op den Rooden Dinsdag vernemen wij, dat zich gistermorgen twee partijbestuurders van de S.D.A.P. vervoegden bjj den waarnemenden bur gemeester van den Haag, daar de burgemeester tot 25 Augustus uitstedig is. De waarnemende burgemeester deelde mede, dat door hem geen enkele beslissing is genomen, zoodat het bericht niet juist is. R. N. Een lange weg. In den avond van 2 Aug. werd den diensthebbenden geneesheer in het Ge meente-Ziekenhuis aan den Zuidwal te 's-Gravenhage bericht, dat een patiënte plotseling en onverwacht snel achteruit ging. Den geneesheer bleek, aldus de „Haagsche Ct.", dat de vrouw in ster vensgevaar verkeerde. Toen de dokter de familie hiervan liet berichten, vernam hij, dat haar man in het Huis van Bewaring in preventieve hechtenis zat. De dokter stelt zich tele- phonisch in verbinding met het Huis van Bewaring om den directeur te verzoeken den man onder geleide naar het Zieken huis te laten komen om afscheid te nemen van zijn stervende vrouw. De directeur is echter ziekook de onder-directeur is niet aanwezig, is naar de feesten in de Maliebaan. En de man, aan wien dan de leiding is toevertrouwd dezelfde, die den dokter te woord stond was niet bevoegd om aan 't verzoek van den dokter gevolg te geven. Daar de dokter niets onbeproefd wil laten om aan het verzoek van de ster vende vrouw te voldoen, wendt hij zich, door bemiddeling van het hoofdcommis sariaat van politie, dat zeer welwillend zijn medewerking verleende tot den offi cier van justitie. Maar ook deze ver klaarde hier niet te kunnen ingrijpen. En toen de dokter de hulp van den minister van Justitie wilde inroepen deze zou zich toch wel competent ver klaren moest hij ervaren, dat het Departement op dezen dag, 2 Augustus, gesloten was en de minister afwezig. En toen dan eindelijk in het midder nachtelijk uur den waarnemenden direc teur van het Huis van Bewaring het verzoek der stervende was ter oore ge komen en hij met den preventief-gevan- gene naar het Ziekenhuis kwam, was de vrouw reeds overleden en kon de man onverrichter zake terugkeeren. Naar de „H. Ct." verneemt, zal van wege het departement van Justitie in dez» zaak een officieel onderzoek worden ingesteld. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Yan 3 tot en met 9 Aug. 1912. GEBORENJan Pieter, z. v. Albertus Raven en Trijntje van Hartevelt, P.H. Polder. Beijer, z.v. Poulus Bakelaar en Cornelia Brouwer, Eierland. Wij- brand Nicolaasz.v. Dirk Pereboom en Cornelia Maria Kooiman den Burg. Harm, z.v. Cornelis de Ridder en Aagje Spigt Koogerveld. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD Leonaidus vanTrappen en Paulina Maria van Kronenberg, Èierland. OVERLEDEN Geene. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize een stukje zijde en een bal, gevonden te den Burg. Zondag 11 Augustus 1912. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Voorm. 10 uur ds. Buiskool. Waal, Nam. half 3 ds. Boeke. Oudeschild, Nam. 2 uur ds. Buiskool. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. v. Hoogstraten. van Zeist. Oosterend. Vm. 10 uur ds. Visser. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 ds. Dagevos. Nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Voornj. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur de Hr. P. Keuning. Cand. Theol. van bet Seminarie der Doopsgezinden te Amsterdam. Schagen, 8 Aug. Aangevoerd: 42 Geldekoeien f 130 a f 230 81 Vette Koeien I 180 a f 380, 30 Kaltkoeien f 180,a f 320 20 Nuchtere Kalveren f 7 a f 24. 255 Lammeren f 14 a f 19.00. 60 Vette Varkens 56 a 63 ct. per Kg. 30 Biggen f 10.00 a f 14,00 Boter f 1.15 a f 1,25 per K.G. Kipeieren f 3 80 a f 5.00 per 100. 97 Kalveren (vette) f 59 a f 140 44 Kalveren (magere) f8.a f 15 Lammeren f 0.a f .00. 690 Schapen (vette) f 22,a f 35.— 832 Schapen (weide) f 17,a f 28,— 663 Magere Varkens f 16,— a f 52,--; 419 Biggen f 8.k f 14.— Leiden, 9 Aug. Ter markt aangevoerd: 85 Stieren f 143,— a f 415, 211 Kalf- en Melkkoeien <179 a 1338. 104 Varekoeien 154 a f 267 216 Vette Ossen en Koeien i 208 a f 357 Ondertrouwd en Nieuwendam, I ,nlo Burg Texel. 10 Augustus 1912. hopen onze geliefde Ouders, SIMON DOGGER en ALIDA ANNA DOGGER Smit, hunne 25-Jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hun liefhebbende Kinderen, Cornelia A. Dogger. Jan Dogger en Verloofde. AnDie Dogger en Verloofde. Cornoli8 K. Dogger. Trijntje Dogger. Alida A. Dogger. Klazina Dogger. Den Hoorn, Texel. fSsgSBï2» Allen, die iets te vorderen heb- ben van, verschuldigd zijn aan, of borgtochten bebben ten laste van den heer CORNELIS SCHRAAG, Veehouder wonende aan de Westen op Texel, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ton kantore van ondergeteekende vóór den 17 Augustus 1912. G. DIKKERS, Notaris. Maandag 19 Aug. vangt de trekking aan van de 3de klasse der 400e Staatsloterij. Houders van klassikale loten wordt in herinnering gebracht dat de verwisseling van klassikale loten moet geschieden vóór Vrijdag tevoren. Later aangeboden mag geen verwisseling worden toegelaten. Nog enkele briefjes A 3,50 verkrijgbaar. A. DE ROOIJ. Debitant. De N. V. Maatschappij Verzekering „Het Anker" te Amsterdam geeft hiermede kennis dat vanaf 1 Augustus 1912, haar vertegenwoordiger, de Heer C. COEVERT is aangesteld tot A.dj unct-Inspecteur der Maatschappij. DE DIRECTIE. wegens opheffing van bedrijf. te Helder, zal op WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1912, 's morgens 10 uur, aan do Binnenhaven te Helder, in en bij het pakhuis no, 87, publiek verkoopen Een groote partij teakhouten platen, Dekdelen en Balken van 310 M.^aam- en Deurkozijnen, Palen en verdere Hout waren, een partij Brandhout. Voorst een party GEREEDSCHAPPEN, w.o. groote Draaibank, 2 ijzeren Voeder- ketels, Grint-, Ballust- en MestechoppeD, IJzeren RameD, dubbel werkende Handlier, Westontakels, ijzeren en bouteu Blokken, Steekwagens, Handkar op Veeren, 2 Bascules (500 k.g.), 2 Smidsblaaghalgeu partij nieuwe vuurvaste Steonen, enz. To bezichtigen daags to voren en 's morgeus voor do verkooping. Voor het vervoer gemakkelijk aan het water gelegen, - tusschen de clubs Zondagmiddag 3 nnr op het sportterrein den Burg. Entree 10 Cent. Het Bestuur. Notaris te Texel, zal, op Zaterdag 17 Augustus 1912, 'smor- gens 10 uur, bij het woonhuis van den heer Corn. SCHRAAG aan de Westen op Texel, 2 Melkkoeien. 26 Schapen. 10 Kippen. 1 klamp Hooi. 1 Tilbury. 1 driewielde Kar. Hokken, Kribben, Ruiven, Voerbakken, enz. enz. Notaris te Texel, zal, op Zaterdag 17 Augustus 1912, 's avonds 71/» uur, in het Hotel „de Zwaan" aan den Bnrg op Texel, ten verzoeke van den heer Corn. SCHRAAG, Sectie E. no. 1245 „huis, schuur on erf," groot 0,09,60 Heet. 1246 weiland groot 0,63,70 Heet. 985 bouwland, groot 0,15,70 heet. en Sectie K. no. 1082 weiland groot 0,80.00 Heet. Notaris te Texel, zal, op Maandag 26 Augustus 1912, 'savonds 7 uur in het hotel „Schoonoord" bij den Burg op Texel, A. voor den WelEerw. Heer Stutvoet te Drogeham. lo. vier perceelen wei- en hooiland, ge legen achter de Herv. Kerk te Oudeschild op Texel, te weten perceel 1 groot 0.71,10 hectaren. 2 0,36,50 3 0,31,70 4 0,56,10 2o. Een perceel weilund gonaamd de Mars gelegen in de Mars op Texel, groot 1>53,20 hectare. 3o. Een perceel hooiland, genaamd „Groote Langwaal" gelegen in den polder de Waal op Texel, groot 1,88,10 hectare, en B voor den heer C. Boon Pz. lo. Een perceel boscb, gelegen achter Hoogenberg op Texel, groot 0.10.30 heet. 2o. Een perceel hooiland aldaar, genaamd „Dirk Wild" groot 2,89,— hectare. 3o. Een houtloods mot 800 centiaren grond, achter de Doopsgezinde Kerk te den Burg op Texe'. 4o. Een perceel grond te den Bnrg op Texel achter den tuin vae don heer Gt. D. Kikkert, annex hot erf van don heer W. Rijk groot 400 centiaren. en 5o. Een perceel grond aldaar, achter de gebouwen van de boeren J. Roeper Jbz. en G. D. KOOIMAN, groot 600 centiaren. Notaris te Texel, zal, op Maandag 26 Augustus 1912, 's avonds 7 uur, in het Hotel „Schoonoord" b(j den Burg, voor den heer JAN vanderSTERRE publiek verkoopen de volgende perceelen wei land te Everstekoog op Texel, genaamd: a. „Onder het lange bosch", groot 2,39,00 Heet. b. „het bollenweidjo* groot 0,39,60 Heet. on c. „Veulenweidje" groot 0,81,30 Heet.

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 2