H.H. Fruithandelaren. Jamaica Bananen, M. WIERINGA, H. H. Landbouwers. DAMES- en KINDERJAPONNEN, Japonnen, Mantelcostumes en Kinderjurken „SIDOL." Opruiming Luister eens! 1 I I i 1 Hoofdelijken Omslag. HORLOGES, MBfdal ölans HUISMOEDERS Texel, Alkmaar, Purmerend. tot vervoer van Vee Gondel- en Zilveren verken. Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. FEUILLETON. DOODGEZWEGEN. Ateliers tot vervaardiging v&n Sroote sort sering Stoffen en Sarneering. Aanbevelend L. C0LT0F, Magazijn de Bijenkorf, Rouwcostames worden in zes nur afgeleverd. Sidol Company, Amsterdam. De Koning der Rijwielen. Soliede. - Lichtloopend. - Elegant. Prijzen vanaf f65,00. Agent voor Texel: M» A. KUIJPER. lappen stof voor costumes, ad 25 Cents gezond en zeer voedzaam, Maatschappij „Nutricia" Zoetermeer. Afd. „Zuigelingenvoeding". in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. te HELDER. Wij vestigen hierdoor de aandacht op onze inrichting tot het maken van en staan voor goed passen en prima afwerking in, SPOORSTRAAT 75-77, HELDER. i3llerbB5te Eenmaal gebruikt en U blijft er bij. in den Boekh, Parkstraat. Groote «.r.stoei «zoo» ALKMAAR prijzen voor- bossen van 10 tot 30 K.os, a 23 cent per kilo. franco boot of spoor. Brahma, Bananen. Mij. Passeerdergracht 34-36. Telephoon 3268. AMSTERDAM. Ondergeteekencle verklaart dat zijn kind met NÜTRIGlA's KINDERMEEL11 (on- gedextrineerd) wordt gevoed en over de resultaten daarvan hoogst tevreden is en kan het aan een ieder ten zeerste aan bevelen. Met de meeste hoogachtijig, (20.g.) C. HERBEN. Amsterdam, ten Katestr. 86i. 10 Mei 1912. Prijs11 ct. per pakje van i/i K.G. en 20 cent per pakje van Va K-G. Bij geregeld gebruik heeft de afnemer recht op 6 gratis photo's van zijn kind. Op aanvrage wordt een gratis proefpakje toegezonden door Vraagt het Uwen' winkelier I)e ondergeteekende bevelen zich beleefd aan naar bovengenoemde plaatsen. Vertrekt iedere Maandag 's namiddags 2 uur. C. METS ZONEN. Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiling van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. door L. HAIDHEIM. 1.) Wij moeten er Hugo nu toch eindelijk eens attent op maken, lieve Eugenie, dat er zich zooals de zaken nu loopen, spoedig verwikkelingen zullen voordoen, die hij voorkomen kan, door een dadelijk beslis send optreden, want dit is de hoofdzaak, zei de oude dame op haar gewone vast beraden wijze van spreken, legde het hand werk waaraan ze bezig was, naast zich neer, en keek met haar donkere ronde uilachtige oogen de tegenover haar zit tende jonge dame scherp aam Haar schoonzuster, barones von Feld- kirchen, zuchtte even en liet zcoals ge woonlijk, de heerschznchtige stiftsdame, die ondanks Abdes en Priores haar gan- sche klooster regeerde en elk jaar een paar maanden naar de Residentie kwam, om in het hnis van haar broeder eens nauwlet tend rond te kijken, maar stil praten. Die lieve Eugenie is een engel, maar bezit geen greintje energie. Anderen moeten voor haar handelen, terwijl zij alleen maar denkt. Dit was de telkens in ver trouwen gedane uitspraak, als mevrouw Hetta Feldkirchen weer vertrok. Al de stiftsdames, de een na de ander, wisten dan ook, dat de vrouw van den generaal een engel, maar tevens een vervelende sentimenteele vrouw was. Kon ik maar eens duidelijk merken, Hetta, aan wie het kind de voorkeur geelt, Virata lïahra AfTY brengt ter uwer kennis dat zij nog heelt te con- S U llia WCUl 3. JbttUA, tracteeren KOOLRAPEN, IIEKFSTRAPEN en KEK- VEL in goeddragende soorten tot voor de teelt rendable prijzen voor de oogst 1913. Zij die stoppelland bloot krijgen vragen vooral onze prijzen en condities aan ons Hoofdkantoor voor Nederland tc Enkliuizen of bij onze bekende plaatselijke Agenten, dewelke ook gaarne bereid zijn met een en ander van dieDst te wezen, alvorens met andere Huizen contracten afgesloten worden. Aanbevelend en Hoogachtend, UEd. dw. dienaren, Augustus 1912. GEBR. LAUX Wij herinneren bij. deze gelegenheid nog aan onze circulaire van April 1,1. dat ons postadres niet meer is Grootebroek maar ENKUUIZEN. Uitlij iii'Hi! ziet toch uw voordeel en poetst uwe huishoudvoor (verpen Diet laDger met scherpe schadelijke middeleD, maar met het wereldberoemde metaal poetsmiddel Van de fijnste tot de grofste metalen voorwerpen kunt U er mede poetsen. Bij iederen winkelier op Texel verkrijgbaar in verpakken van 10, 20, 30 en 60 cent. Chem. Fabrieken te Keulen Weenen, Berlijn, Milaan Wittenberg, Parijs en Brussel. BURGERS E. R. zei de vrouw van den generaal, een teere zwak uitziende dame, die, hoewel nog geen vijltig jaar, reeds grijs was van haar. De kansen staan voor Ruscow en Klarenberg geltjk en Ulrich behoort toch ook tot de gelukkigen. Maar ik vraag je kindlief hoe kan daarvan nu nog sprake zijn. Graal Ruscow de zoon van graaf Rucsow persoDa grata in Gatischina. Ik kan het niet helpen, Hetta, 't is mis schien een lieve jongen en een onzer uit- Btekendste ridders, dat geef ik toe, mijn sympatic bezit hij niet. Onbegrijpelijk, liefste, yolkomen onbe grijpelijkIk heb nog nooit een man ont moet die zoo zijn beBtdeed om in de gunst van een schoonmoeder te komen, en dan is hij zoo mooi, zoo deltig Wel waar, maar vindt je niet, dat die onmiskenbare trek van ruwe stoutmoedig heid op zijn schoon golaat Ha, ba, ha, ja, ik begrijp wel dat hij je niet sympathiek is, lachte mevrouw Hetta, met baar gouden vingerhoed stelselmatig op het werktafeltje tikkend, waaraan zo zat, tegenover haar schoonzuster. En haar oogen schitterden fier en hoogmoedig, omdat zij wat haar zelf betrof zulke energieke trokken juist zoo sympathiek vond. Ik verbeeld me ook, dat Willa Klaren berg lief heelt, sprak de vrouw van den generaal op beslisten toon, alsof z(j op de uitdagende woorden van haar zustor weinig had gelet. Ik niet, klonk de ergerniswekkende tegen werping. Maar Hetla denk eens goed na. Toen we gisteren bij de paarden stonden, en dat bruine achteruit sloeg op een haar na had het dier dien armen Joban getroffen, en Klarenberg stond vlak naast hem, hoe verschrikt het kind toen was, en dan, ik zag beiden een blik wisselen Een blikvan verstandhouding riep de stiftsdame. Neen, neen, dat nu juist niet maar- dat ze elkaar liefhebben, elkaar tenminste zeer genegen zijn. Beste Eugenie, je ziet weer spoken. Je bent veel (te romantisch aangelegd. Ik smeek je, breng dat kind geen grillen in het hoofd. Je bent veel te vertrouwelijk samen, een moeder moet Die verwijtende aanmerking werd niet beantwoord en do blik dor boleedigde moeder,evenals zooveel dezer wapens bleven zonder uitwerking op het gemoed der oude jonkvrouw. De generaal, juist van de parade torug- gekeord, kwam binnen. Ik hoop dat je hot goed vindt, lieve kind, dat ik voor vanmiddag oen paar gasten hob genoodigd. In de stad ontmoette ik Feedern en zijn zoon. Dio Otto is een flinke jongen geworden, beeft zijn studiën voleindigd, gaat nog een jaar dienen en dan zijn juridische loopbaan betreden. Hier voor het huis trof ik ook nog Rusoowaan, heb je belet gegoyon P Och, is hij hier geweest, riep do stifts dame. 't Bovel gold natuurlijkin het algomeon. Eugenie was zenuwachtig. Ja, en hij scheen mo een beetje gede primeerd. Misschien hoeft hij de afwijzing ernstiger opgenomen dan ze geineend was. In den grond ben je hem toch voor zijn van de nog voorradig zijnde tegen oDgekend lage prijzen. Costumes van eenige lappen stof worden naar het lichaam gemaakt vanaf f 7.50, geen con fectie. Dus spoed is aan te bevelen daar anders deze misschien zijn verkocht. Aan hetzelfde adres een beste handkar op veeren te koop. Ook een partij Wollen Dekens ter opruiming vanaf 1 2.50. Aanbevelend, LENGBAUS, Oosterend. vihuumi/jcscwian usoi, "Wanneer gij lusteloos of moe deloos zijtwanneer gij lijdt aan algemeene zwakte; geen eetlust; dadelijk vermoeid; slecht slapen; wakker worden met hoofdpijn duizelig ot benauwd. Neem dan eens des morgens, na uw ontbijt, en des middags, een uur voor den maaltijd, één eetlepel Sangninose; en gij zult heel spoedig de goede gevolgen ondervinden. De Sanguinose wordt door de zwakste gestellen verdragen. Zij versterkt uw bloed en maakt het rijk; voedt daardoor uw zwakke zenuwstel sel en verschaft U een algemoene levensopgewektheid. Honderden en duizenden in ons land hebben er de goede gevolgen van onder vonden. Wacht U voor namaak. VAN DAM Co. den Haag. de Riemerstraat2c/4. Prijs per fl. f 1.50; 6 fl. f8.— 12 fl. f 15.-. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Tc Oosterend by P. Dros Gz. Ondeschild Joh. Dros, den Burg T. Buijs en I. Moerbeek. 0 0 PV- aSXBDF. Gemeente Texel. Boekjes, uermeldende den aanslag Hoof delijken Omslag in de Gemeente Texel, zijn uerkrijgbaar vereering eenige tegemoetkoming schuldig, lieve Eugenie, en ik wil voor deze keer eens niet jaloersch zijn. Ik heb hom dus gevraagd tegen het etensuur terug te komen hij straalde van genoegen hij straalde van vreugde. En jij bent er ongetwijfeld bewust van, hem daarmee aangemoedigd te hebben, waarop hij wel recht had. Wij zijn terug houdend genoeg geweest. Hoezoo? vroeg de generaal onnoozel zijn zoo beslist sprekende zuster aanziende. Nu jij weet toch ook wel, dat wie de dochter hebben wil, met de mooder vrijdt. Wel zeker, alsof Eugenie nog niet knap genoeg is om zelf nog een aanbidder te hebben, riep de generaal, zijn vrouw liefde vol aanziende. Hun huwelijk was bizon der gelukkig. 0 zeker, Eugenie ziet er ondanks haar grjjze haren, nog aantrekkelijk gonoeg uit, maar in dit geval weet jo zeor goed, wie de aanbidding geldt, en ik geloof dat wo haar mot zulk een pretendent voor Willa oprecht geluk kunnen wonschen, Hugo I Nu als het kind hem graag mag, dan is het mij goed, zei de generaal losweg. 01 zij hem mag of bij jou aanstaat, is toch de hoofdzaak, en om nu maar zoo luchtig te zeggen: 't is my goed, dat schijnt me weinig belangstellend. Een party zooals Ruscow vindt men niet alle dagen. Kom, kom dat eeuwige gedoe over die Russischen graaf, 't Is een aardige jongen, maar sedert hij de kindersohoonen beeit uitgetrokken, schijnt het me toch toe, dat hij zijn tijd niet ovordo boeken boeit door gebracht. Zijn betrekking hij het gezant schap ie natuurlijk maar een voorwendsel om hem wut moer inkomen to bezorgen. Maar 't kan zijn dat Willa Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4