Ontvangen! Nutricia's Kindermeel. BLOOKER'S DAALDERS CACAO. MOTORDIEN ST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. WINKELPUI, AFBRAAK, DAKLEIEN Prijs per pakje van )'2 Kilo 20 ct. 11 FEUILLETON* DOODGEZWEGEN. Suiker is duur; koop dus de cacao die weinig suiker vereischt: 2 HA BOUWLAND Duffel en Zeeduffel Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am sterdam. Beleefd aanbevelend, Jn. ZUIDEWIXD. TE KOOP Een zoo .goed als nieuw groot 365 X 3,04, geheel compleet, met één Spiegelruit groot 2,42 X 2,20. Adres Firma Gebr. Hoogerduijn, Den Helder. Te koop de laatste partij van de Onderwijzerswoning aan den Hoorn, alsmede Ramen en Deuren, Plankhout, Voordeurkozijn met deur, marmeren Schoor steenmantel en een partij Kalkpuin. Alles moet weg, voor elk aannemelijk bod. GEBR. SMIT, Onderwijzerswoning, den Hoorn. De Sanguiuose, zuiver plantaardig tonicum, blijkt een snel en zeker werkend middel in alle gevallen van bloedarmoede, zenuwzwakte en algomeene verslappingstoestanden. Wat de doctoren verklaren Wat de gebruikers ondervinden Zoudt gij het ook niet eens met de Sanguinose probeeren Zij kost per fl. f 1.50; 6 fl. f 8.- 12 fl. f 15.—. Wacht voor namaak. Den Haag, de Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. Te Oosterend bij P. Dros Gz., Ondeschild Joh. Dros, den Burg T. Buijs en I. Moerbeek. TE HUUR: geschikt voor bloembollencultuur. Te bevrageu lett. V. Bureau dit Blad. de nieuwste stoffen en stalen voor Demi's en Winterjassen. voor Rijjassen en Roergangers. Alles tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, LENGmUS, Oosterend. Helder, Keizerstr. 62. Aan hetzelfde adres een Handkar te koop tegen billijken prijs. zijn in verschillende maten voor handen aan de Steen kooperij van firma W. F. STOEL ZOOiV, Alkmaar. 7 (ONGEDEXTRlNEERD.) Grootste debiet, daardoor steeds versch. Duizende kinderen worden er mede gevoed. Bij geregeld gebruik heelt de afnemer recht op zes photo's van zijn kind. Dit product staat onder voortdurende controle van Dr. F. BASEXAU te AMSTERDAM en voldoet aan de strengste eisehen der Stedelijke Keurings diensten. Proef pakjes gratis. Vraagt Uwen winkelier uitsluitend Mij. «NUTRICIA,« Zoetermeer. AfdeelingZuigelingenvoeding. dook L. HAIDHEIM. 7.) „"Wat eisch je dan Kan ik gebruik maken van 't geen je weet, dan krijg je nog meer." „Sta me toe, mijnheer er eerst met mijn broeder over te spreken." „Niets daarvan, broeder! Wat gaat dien de zaak aan Een derde, zells al is het je broeder, is nog te veel. Kom, vooruit er mede, zeg maar wat je hebben moet." „Om Godswil 1 U weet toch wel dat het eigenlijk-een ambtsgeheim is De klerk trok zicb, onrustig met de gedachten dat hfj veroordeeld zou kunnen worden, naar de deur terug. „Ziedaar, hier zijn tweehonderd thaler. Nu zal ik opschrijven welk antwoord ik van je verlang. ZooHier ligt het papier." Ruscow legde haastig het met eenige woorden beschreven blad neer, „Zeg nn den naam der erfgename." De uitwerking van dien eisch sloeg als een bliksemstraal over 't gelaat van den klerk. In zijn opgewondenheid bemerkte den ander het niet, en sprak verder „Heb ik den naam goed geraden, dien ik hier heb geschreven, dan krijg je de tweehonderd thaler; is 't een ander dan maar honderd. „Leg er nog twee honderd bij, mijnheer de graaf, 't ruïneert n niet," zuchtte de klerk. „Loop naar den daivelriep Ruscow, maar dadelijk bedacht hij iets nieuws. „Goed wacht even. Ik geei vier hon derd thaler, maar wil daarvoor zekerheid. Schrijf wat ik je voorzeg." „Schrijven neen dat doe ik niet. "Wat geschreven is, blijft staan, dat weet u ook wel." „Wil je schrijven en vierhonderd thaler verdienen of niet Neen? ga dan maar wegstap op Buiten zichzelven, vast besloten een eind aan de zaak te maken in geen geval nog meer te wagen greep hg de klerk beet en drong hem naar de denr. „Ik wil het doen ik wil wel" steunde deze. „Goed, dan schrijf je. Mevrouw de baronnesse Walburg heeft bij testamentaire beschikking tot erfgename benoemd „Dat weet u toch wel graaf U spreekt gedurig over de erfgename en dat is toch de barones van Feldkirchen." Bedoelt u die „Ach, mijnheer. De keukenmeid en ik hebben de geheele geschiedenis gehoord in de zijkamer. Ik door het sleutelgat; ze wilde weten of ze een legaatje kreeg. Zij krijgt 't. En mij gaf ze vijf magere thalers voor bet afluisteren en ik waagde er toch mijn betrekking aan." „Nu je maakt toch nog goede zaken, maar denk er goed aan vriend, ik heb geen erbarmen voor verraders. Bemerk ik maar een greintje valschheid of onbetrouwbaar heid, dan ben je verloren." De klerk iD de deuropening tegenhoudend fluisterde hij het hem in. Deze ging elke letter door merg en been. Don ganschen nacht bracht Ruscow slapeloos door. Zijn vrienden zocht bij niet op. Een glas wijn en een stukje brood, door zijn bediende, die een paar dagen verlof had voor een reisje naar zijn geboortestad, in de kast achtergelaten, was hem genoeg. 't Was hem alsof hij op een keerpunt in zijn leven stond. Zou zijn goed gesternte, die hem zoo lief aanziende onde dame er toe gedreven hebben, hem, zoo te zeggen haar nichtje aan te bieden Had hij niet reeds lang naar rust en een behoorlijke positie verlangd? Klaren- borg en anderen van zijns gelijken heime lijk gloeiend benijd om hun vaststaande positie. Een diepe wrok om zijn onnatunrlijk leven vervulde hom, waarvan hij zich nu eerst bewust werd, hoewel hij het reeds lang gevoelde. Maar waardoor was hij naar dit leven heen gejaagd? Zijn gansche verleden kwam hem voor den geest. Zijn moeder in haar overdreven weelde van vrouw uit de groote wereld, er waarde aan hechtend in de dagbladen besproken te worden. Een tehuis had zij haar zoon nooit gegeven *ijn schooljaren bracht hij in een dor voor naamste kostscholen door. Later diendo hjj zijn moeder als reisgezel. Zij, die zich 100 uitstekend geconserveerd had, trots op den vroegrypen deftigen zoon, door ieder een voor haar broer .aangezien, die haar voortdurend complimentjes maakte over haar schoon en jeugdig uiterlijk. Later, toen hij op de Hooge School was, stierf zijhij erfde haar zeer geslonken vermogen, verkwistte dat zoodra hij meer derjarig was, en erfde toen geld van zijn vader dien hij niet kende. Men bezorgde hem een gezantschaps postje en hij leefde toen maar zooals hij kon. In zijn tegenwoordigen standplaats introduceerde hij zich door do gunstige meegebrachte aanbevelingen, die hom in aangenaam gezelschap hadden gevoerd. Een rijk, zeer rijk huwelijk zweefde hem reeds lang als 't meest geschikt voor den geest, maar dat er niet dadelijk een bruid met millioenen voor hom klaar stond, speet hem toch niet dat heerlijke vrij gezellen leven en vryheid, ging hem boven alles. Als nu die oude Walburg stierf,-die aan Willa haar gansche groote vermogen na liet Willa was haar petekind en lieve ling dan bood zich een zeldzaam ge lukkige kans aan. Maar hoe zich nu to bevrijden van die onhoudbare verklaring, dat de geheimo staatsraad, graaf Ruscow zijn vader was. Had hy dat praatje zelf verzonnen Neen. Men vroeg het hom eens en hij ant- woorddo toon maar haastig „ja." Had hij zich daarvan schitterendo ge volgen voor oogen gesteld Zijn geweten en zijn in dit geval onaangename herinne ring, zeide hom ja, ja alles zooals het hem te pas kwam. Fataal 1 Doch over wat gewetenloosheid was hij al lang heen. Men beschuldigde hem zijn vrienden tot het spel te verleiden. Dat diende hem sedert korten tijd tot bestaansmiddel. Maar daar had hij nu genoeg van Dat gevoel kwam ineens over hem. En wat een gelukkige toekomst bood hem dat verstandige lieve dochtertje van die voorname eerbiedwaardige familie, en dan die rijkdom Dus, nu of nooit. Nu of nooit. Als een wentolrad ging hem dit door't hoofd, zelfs toen hij zich reeds lang op het bed geworpen had, om voor zijn ver moeide afgetobde hersens en zennwop- winding rust en vergetelheid te vinden in eei verkwikkende slaap. „Ik verzeker je Ulrich 't mcnech zag je aan of het reeds in orde was; geen bewijs van liefde, Diets dan triomf. Eu die stifts dame fluisterde voortdurend met hom, zoo vorzekerde Otto Feedern hem den vol genden morgen toen hij heel vroeg in Klaronbergs kamer kwam, om hem vol gens afspraak voor do renbaan af te halen. „Die ellendeling! Die! Meent hij soms dat Willa een goedo buit voor hom is, zooals hij die zoo gaarne naar zich toe wil halen." Klarenberg stond woedend van zijn ont bijttafel op. 't Beviel hom niet meer, 't woelde in zijn hersens. Ruscow'a gezelsehap had hij zich laten welgevallen zioh weinig om hem bokommerond, hem altijd met de meest gedistingeerde jnogelui gezien, maar nu verscheen hij hem plotseling in een ander licht. Nu niet juist omdut hij zooveel kwaad van hem wist. O, neon. Lichtzinnige op vattingen gavon lichtzinnig leven, 't Kwam niet in hem op voor zedenmeester te spoleD. Maar naar Willa zou dien man zijn oogen niet opslaaD. Daartegen kwam zijn goheele ziel in opstand. (Wordt vervolgd.) TF9I iMia-zgsTS-ü Jiuyp W|^Ta^tc]ESaicair.,'iT2sï ■KS!aö35ap Ik heb de Sanguinose aangewend in zeer verschillende gevallen bij klierachtige kin deren, bij gevallen van zenuwzwakte en zenuwhooldpijn, bij bloedarmen, bij ouder domszwakte, bij jonge moeders, bij herstel lenden van typheuse koortsen, in gevallen van verzwakte bartswerking, en ik kan niet anders dan de uitmuntende uitwerking roemen. Ik heb geen enkel geval gehad waarbij de Sauguinose geheel werkeloos bleef, In alle gevallen, waarbij ik het heb voorgeschreven, bad de Sanguinose een gunstige werking. Doctor P. DEMADE. Haeltert-Brussel. //Toen ik bier vier maanden geleden kwam wonen was mijn eenigst dochtertje toen 20 maanden oud, niet in staat een beentje te verzetten. Mijne ouders daebten niets anders of ik zou het moeten missen en ik dacht bet ook. Haar maagje kon niets verdragen, baar ingewanden waren totaal in do war, bet kindje ging met den dag achteruit. Toen heb ik bet Sanguinose gegeven en mijnbeer, de uitwerking was verbazond. Nu is zij met baar derde Üescb bezig en is kostelijk gezond. Zij eet lekker, slaapt gerust, huppelt en springt den gan- j schen dag; ik ben er van overtuigd dat zij dit alles alleen aan de Sanguinose te danken heeft. U kunt dit gerust publiceeren; en gaarne ben ik bereid aan ieder die dit verlangt nadere inlichtingen te geven.// Hoogachtend en dankbaar, Leeuwarden. Mej. STERK, geb. Visser. W. Sprengerstraat 41. mm huil 1/ /4 JJ

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4