Tandarts Ansingh, G. J. 0. D. Dikkers, ruim 26 Hectaren Wei- en Bouwland, Uitslag van gehouden Verkoopingen. Marktberichten. PF" Advertentiën Advertentiën. in Hotel „de Lindeboom." G. J. O. D. Dikkers, G, J, O. D. Dikkers, SCHOUW. KENNISGEVING. SCHOUW. Predikbeurten- publiek verkoopen publiek verkoopen publiek verkoopen meten en revanche te nemen over den op Texel geleden nederlaag. De goede uitslag, waarmede deze wedstrijd be kroond is, bewijst dat dit haar vrijwel gelukt is." De einduitslag was 4—0. Wij vernemen dat op de voordracht van directeur voor de eerstdaags te openen Zeevaartschool voorkomen de heeren H. J. Bartelings te Vlieland, F. Tjebbes te Amsterdam en P. L. de Vries te Terschelling. Dm Hoont, 30 September. Niettegenstaande het ruwe weder van heden is men er in geslaagd het laatste zinkstuk te laten zinken en is hiermede het werk wat ruim een jaar heefc ge duurd, voor deze aannemer afgeloopen, voor dit jaar zijn er geen werkzaam heden aan 't Horntje meer. Of het voor de aannemer gunstig is geweest? veel heeft men met zulk werk te kampen met het weder en water, er is aan den Helder en de Stuifdijk heel wat naar de diepte verdwenen. Of de stroom aan de Stuifdijk, nu de dam er ligt, een andere richting zal nemen zal de tijd leeren wat de dam aangaat het is een pracht van een werk en is onder toezicht van een zoon van den Adjunct-Directeur uit gevoerd, die hoewel nog jong een goed toezicht op zulk werk heeft. Het is voor ons dorp een aardig werk geweest want er zijn er hier velen die er een flink weekloon mede hebben verdient. Wat de visscherij naar paling aan gaat langs de kust, liet zich heden met de Oostenwind niet slecht aanzien, wel jammer voor de visschers dat de wind nn naar 't Westen is geloopen, daar men dan niet dien kans heeft als met een lagerwal. O ostermd, 1 October. Aan de jongste leerlingen der school te Oost (de oudste hadden een reisje naar Bergen gemaakt) werd door het hoofd der school een feestje bereid. Dit bestond in het houden van verschillende spelletjes en wedstrijden, waarvoor aardige prijsjes beschikbaar waren gesteld. Vooral het prijstrekkeD, dat geblinddoekt gebeurde, voldeed algemeen. Niemand behoefde met ledige handen thuis te komen, en aan versnaperingen heeft het niet ont broken. De leerlingen hebben volop ge noten en met hen ouders eu toeschouwers. Heden zouden de meeste visschers beginnen met het korren van oesters en wulken, doch bij het ruwe weêr kon men geen zee bouwen. Oudeschild, 1 Oct. Zaterdagavond j.l. had in de Zeven Provinciën eene huishoudelijke vergade ring van het plaatselijk Nut „Neptunus" plaats Na opening door den Voorzitter en na voorlezing en goedkeuring der notulen van de laatst gehouden alge- meene vergadering, deed de penning meester Rek. en Verantw. over het afgeloopen boekjaar. Hieruit bleek dat dit met eea klein nadeelig saldo sloot. Bij de daaropvolgende bestuursverkiezing werden de 3 aftredende leden n.l. de heeren W. Mets Tz., J. A. G. Stompff en K. Zegel, weder herkozen. De eerste bijeenkomst met dames werd vastgesteld op Zaterdag 9 Nov. a.s. Als spreker zal dan optreden de heer J. de Jongh van de Waal, terwijl het verdere van den avond zal aangevuld worden door voordrachten van eenige jongelui. Na wij uit goeden bron vernemen, is Ds. Buiskool, predikant alhier, afge keurd als predikant te Parimaribo, zoodat Z.W.E.W. voor onze gemeente, zooals wij hopen nog lang zal kunnen optreden. Naar veel besprekingen in tal van vergaderingen is hier opgericht de N.V. genaamd de Visschersvereeniging „Oudeschild". 31 Schippers zijn als leden toegetreden. Tot directeuren zjjn benoemd de heeren A. Boon en W. Dijker en tot Commissarissen de heeren D. F. Krjjnen, J. Henkes en F. Blom Jz. Oorspronkelijk zal zij zich voornamelijk bezig houden met bet uitzaaien van ondermaatsche oesters. Zondag, 29 Sept., 's morgens na het vertrek van den eersten dienst geraakte het S.S. De Dageraad der N.V. Tex. Eig. Stoomb. Ondern. bij bet verlaten der haven met de Schroef geheel onklaar door het vele zinkwier, dat zich gedu rende den laatsten tijd van Oostenwinden in den havenmond schijnt vastgezet te hebben. De schroef werkte zich zoo vast, dat zelfs de machine stopte. De Dageraad was hierdoor overgeleverd aan wind, getij en zee en dreef tegen de buitensteenglooiing van het Oostelijk havenhoofdzelfs het anker, dat men aan boord onmiddelijk liet vallen, kon dit niet meer verhinderen. Het schip kwam voor en achter op de steenon, zoodat met het oog op de hooge zee en den harden wind, de positie zeer ge vaarlijk was. Het stoomschip Texel der firma Dros Co., dat om assistentie te verleenen naar buiten zou vertrekken, geraakte in den havenmond eveneens door het vele zinkwier onklaar, doch kon na veel gescharrel, buiten komen en om 6,30 De Dageraad afsleepen. De Dageraad werd echter voorloopig buiten dienst gesteld en de Ada van Holland, die om plm. 7,30 vertrok, in de vaart gebracht. Zoover bekend, is dit binnen een week het vierde geval van een door zinkwier onklaar geraakt schroefschip in de haven van Oudeschild. Nog terecht gekomm. Het tekort van de onlangs te Medem- blik gehouden Landbouwtentoonstelling zal nu, naar men verwacht, gedekt zijn, zelfs zonder het waarborgfonds. De pas gehouden groote verloting, waarbij de onvarkochte loten aan de trekking deel namen, was voor het comité bijzonder gunstig; de hoofdprijs: 10 vette koeien, waarde f3000, alsmede nog 13 (van de 20) hoofdprijzen, benevens nog ongeveer 500 kleinere prezen, vielen het comité ten deel. Zoo komt alles nog terecht. (Dbld.) Nachtelijke rooftochten. In den laatsten tijd hadden er in den omtrek van Leiden herhaaldelijk dief stallen plaats, nu en dan met braak. Dit spoorde de recherche aan tot waakzaam heid en nu zagen een tweetal recher cheurs twee mannen, den schoenmaker Rietmeijer en den stadswerkman Dirk zwager, met een schuitje uitgaan. Ze volgden de mannen tot in den Bosch- huispolder, onder Zoeterwoude, waar ze door wijde polderslooten werden gekeerd. Toen gingen ze terug en stelden zich verdekt op bij de woning van een der mannen aan het water gelegen. Tegen middernacht kwamen ze terug en zouden een geworgde geit naar binnen zeulen, toen ze door de politiemannen aange houden werden. Ze deden het voorkomen het dier dood te hebben gevonden. De landbouwer, aan wien de geit toebehoorde, had haar echter des avonds nog in de wei zien grazen. Men hoopt hiermede ook de daders der vroegere diefstallen in handen te hebben. Door schipper Kos, van de schuit HD. 180, werd gistermiddag te Helder aangebracht een Duitsch zeeman, die in den morgen van 26 dezer ter hoogte het lichtschip Haaks te water was geraakt, toen hij van een Duitsch stoom schip op weg van Duitschland naar Zuid Afrika, overboord sloeg. De man, die drie kwartier te water badgelegen, werd door bedoelde schipper opgepikt. (Hbld.) Een icaaghals. Donderdag is te Vlissingen aangekomen de heer W. Westlake, uit Londen, die geheel alleen op 28 Augustus in zijn roeibootje uit Dover vertrokken is, en eerst naar Calais, vervolgens naar Greve- lingen en verder langs Duinkerken en de Belgische kustplaatsen naar Vlissingen is geroeid. Hij zou nu naar Antwerpen en Brussel gaan en vervolgens over open water naar Stockholm. Het bootje is lang 18 voet, breed 3 voet en heeft een diepgang van VI, voet' 100 maal naar Indië geweest. Als een bijzonderheid deelt de directie der Maatschappij „Nederland" te Amster dam mede, dat de scheepskok J. Hopman die Zaterdag met het stoomschip „Von del" van daar naar Java is vertrokken, zijn 100e reis is begonnen. Dit getal reizen is nog door geen der schepelingen ooit aan de Maatschappij „Nederland" bereikt: zelfs de oudste gezagvoerders hebben dit getal nimmer kunnen bereiken. Jan Hopman gaat dus op de aan staande thuisreis voor de 200ste maal door het SuezkanaalHbl. Een muizenverdelger. In den polder „Blokweer" te Alblasser- dam werd eon reiger geschoten, welke niet minder dan 10 muizen in de maag en nog een volkomen gaaf exemplaar in den slokdarm had. 'Hieruit blijkt wel, dat de boruchte viscbdief als muizenverdelger toch ook nog nuttig kan zijn. Dat komt er van. Een landbouwer te Noordwjjkerhout had een varken, dat ongesteld was. Hij liet het slachten en tracteerde zijn familie en buren op de karbonaden. Den volgenden dag waren allen onwel en moest de dokter hulp komen verleenen. Rij kspostspaarbank. Aan het postkantoor Den Burg (Texel) en de, daaronder ressorteerende, hulpkan toren werd gedurende de maand Sept. 1912. Ingelegd f 25990.02 Terugbetaald - 10988.47 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3757. Dinsdag 1 October 1912. Notaris G. J. O. D. Dikkers. 1 37 90 Huis, erf en tuin, 1 97 60 land „Achthonderd," 1 24 50 „Vierhonderd," 3 23 40 „Oude huiskoog," 3 06 50 „Rapenland," Opgehouden voor f 5900. Donderdag 3 October 1912. HERVORMDE GEMEENTE. Oocksdorp's Avonds half acht Openingsavond i/h gebouwtje van Chr. Bel. Bijbellezing. Zondag 6 October 1912. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Voorm. 10 uur ds. K. Straatsma, van Ferwerd. (Bevestiging) Kerkcollecte. Nm. half 3 ds. O. Norel Jzn. Intree. Kerkcollecte. Koog, Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Voorbereiding. Oudeschild, Vm. 10 uur ds. Buiskool. Den Doorn, 's Av. 7 uur ds. Visser. Oosterend, Vm. 10 uur ds. v. Grasstek. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. Voorbereiding H. Avondmaal. GEREFORMEERDE KERK, Oosterend, Vm. half 10 ds. Dagevos. i Nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. Texel, 30 Sept. Aangevoerd 4 Paarden f 125— a f 275—. 4 Koeien f 150,a i 262,50. 3 Pinken f120 a f135. 70 Graskalveren f 62 a f 75. 73 Schapen 122,— a 124,50. 84 Lammeren f 13,— a 115,00. 16 Rammen f 24 a f 35. 3 Nuchtere Kalveren 116 a f22. Handel matig. Amsterdam, 30 Sept. Aangevoerd 365 Runderen, le kwal. 78 4 82 ct. b 2e kwal. 74 a 76 ct. 3e kwal. 72 a 68 ct. S 190 Melk- en Kalfkoeien f 135 a f 350 69 Nuchtere Kalveren 1 12,k f 18 500 Vette Varkens 58 a 62 ets. Purmerend, 1 Oct. Aangevoerd: 911 Runderen waaronder: 610 vette koeien 70 d 84 Ct. per KG, 97n Gelde koeien f 140 d 220 Melkkoeien f 190 d 320. 31 stieren. 108 vette kalveren I 0,90 a f 1.10 p. Kg. 252 Nuchtere kalveren f 14a i 28 4238 Schapen f 19 k f32,00 Lammeren t a f ,00 310 vette varkens 1 0,58 a 1 0,64 per Kg.; 14 magere varkens f 25 a f 32, 244 biggen f 10 a f 14 kipeieren f 6.— a f 6.50 per 100; voor VIER achtereenvolgende plaatsingen In de Texelsclie Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Geboren J A N, zoon van S. PLAATSMAN Jz. en H. PLAATSMAN-Koorn. do Waal, 30 Sopt. 1912. Getrouwd JAN BROUWER en MAARTJE ROTGANS, die tevens hunnen dank betuigen voor do belangstelling bij bun huwelijk ondor- vonden. WieriDgon, 28 Sept. 1912. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 3 October van 11 tot 2 uur te spreken Notaris te Texel, zal op Donderdag 3 October 1912, 's mor gens 10 uur, bij de Zuiderschuur te Oos terend op Texel, ten verzoeke van den heer JOH. DAALDER, 50 beste Lamschapen. 8 Enterlingen. 3 Kammen. 3 Kalfkoeien. 2 Kalveren. 1 Negenjarig RuiDpaard. 1 Tentwagen. 1 Boerenwagen. 1 Driewielde Kar. 1 houten Hooihark. plm. 23000 kilo best hooi in de schuur, plm. 1500 kilo best hooi op het land in „het Noorden". Verder: Kribben, Ruiven, Voerbakken, Boerengereedschappen enz. enz. Ook zal worden verkocht een Bles- merriepaard, oud 12 jareD. Betaling 24 Juni 1913. Notaris te Texel, zal, op Zaterdag 5 October 1912, 's morgens 10 uur bij de plaats van den heer J b. Albz. Keijser in OngerjBD, 75 beste lamschapen, 5 koeien, 3 anderhalt jarige schetters, waaronder 2 gelden, 1 paard, 2 varkens, 25000 kilo hooi. 1 jachtwagen, 1 boerenwagen, met toe- behooren, 1 driewielde kar, 1 hooischudder, 1 hooihark, 1 kruiwagen, opstal aan een loode, varkenshok, kippenhokken met loopen, kribbeD, ruive», voerbakken, schuttingen enz. enz. Betaling 24 Juni 1913. Notaris te Texel, zal op Dinsdag 15 October 1912, des voor middags elf uur, in het hotel „de Linde boom" aan den Burg op Texel, ten ver zoeke van den heer S. Bz. LAP. te Texel bij het woonhuis van den heer B. PALS, uitmakende het Zuidwestelijk gedeelte van het „Eierlandsche Huis," gelegen in den polder Eierland op Texel. Gedeeltelijk direct te aanvaarden en ge deeltelijk met 20 Maart 1913. Een kaart is ten kantore van bovenge- noemden Notaris verkrijgbaar. Het College van Dagelijksch Bestuur van den polder „Eyerland" op Texel, brengt bij deze ter kennis van do Inge landen van dien polder naar aanleiding van bet bepaalde bij art. 9 dor keur op de wateringen en slooten, dat op 5 October aanstaande de schouw zal plaats hebben over de wateringen en slooten in don polder en noodigt de onderhoudsplichtigen uit te zorgen dat op gemoiden datum alle voorschriften als bij de keur omschreven stipt zijn nageleefd. Texel, 7 September 1912. Het College van Dagelijksch Bestuur voornoemd, H. FLENS, Voorzitter. A. J. NOORDIJK, Secretaris. Dijkgraaf en Heemraden van het Water schap de 30 Gemeenschappelijke Polders op Texel brengen ter kennis van de Inge landen, dat de schouw op het schoonmaaien en zuiveren van de toohtslooten en cenoii, van bobbels, kroos, riot on flab is bepaald op Zaterdag 26 October a.s. Do nalatigen verbeuren eone boote van f 1,en bij horschouw f 3. Texel, don 2don .October 1912. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, J. S. DIJT, Dijkgraaf. C. J. ROEPER, Secretaris.

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 2