Ontvangen EI WITST AAL Firma DE BIE BIERSTEKER DAALDERS H Zand- aardappelen. M. WIERINGA, NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK J Winterseizoen 1912-13. Vul-, Reguleer- en gewone KACHELS. Gegoten Fornuizen. FEUILLETON. DOODGEZWEGEN. Breek met den sleur; drink in plaats van koffie veel goedkooper, veel gezonder, g altijd goed. Zaaitarwe, Wintergerst, Gouden- en Zilveren verken. HORLOGES, Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. K. J. v. d. Woucle, Zaaitarwe en Wintergerst IJZERHANDEL Duffel en Zeeduffel is uitstekend Petküser Zaairogge. Parkstraat over het Postkantoor. Ontvangen de nieuwste modellen ge slagen, gegoten, geëmailleerde en gelakte Tegel-vloerplaten, Turf- en Steen- kolenbakken, Vulemmers, Kolen- lepels, Poken, Tangen enz. enz. Prijzen sterk concurreerend. Aanbevelend, IP. J. Zoetelelief. TE YEENDAM. OPGERICHT 1S90. Geplaatst kapitaal f 2.500.000. Gestort kapitaal f 572.800. Reserve f 452.555.67 Hypotheken 30 Juni 1912 f 24,899,247,20 Pandbrieven f24,095,700, Geett uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van 96Va 9/o- 41/» Pandbrieven 100Vj Hypotheekrente vanaf 4Vs °/°- Inlichtingen verstrekt P. J. KONING. Den Burg, Texel. DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STOEL ZOON levert alle soorten 3 Hardsteen, Zandsteen en MARMERWERK. de nieuwste stoffen en stalen 'voor Demi's en Winterjassen. voor Rijjassen en Roergangers. Alles tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, LENGHAUS, Oosterend. Helder, Keizerstr. 62. Aan hetzelfde adres een Handkar te koop tegen billijken prijs. dooe L. HAIDHEIM. 13.) Toen gingen beiden onder het diepste stilzwijgen de zaal uit. Op straat bleef Klarenberg stilstaaD. „Ik dank u majoor, God loone het u, dat u in mij gelooft," zei hij langzaam. „Jongen, zweer het mij nog eenmaal, bij 't hoofd uwer moeder bracht de oude man er vertwijfelend uit. „Bij mijn moeders, boven alles geliefd hoofd, bij het meisje dat ik liefheb, majoor ik ben het slachtoffer van een schur kenstreek." „Weet je dat? "Wie deed het?" „Ik verdenk er Ruscow van maar „Ruscow die 't zich zoo aantrok neen, die niet!") „Nu, dan mag God 't weten iknietl En nu, vaarwel majoor," zei hij toonloos, „groet Otto, leef wel en majoor troost mijn moeder." „Ik zal het doen, mijn jongen. God God zij met De arme man kon niet verder. Hij voelde waar Klaren borg heen wilde, en vanwaar niemand terugkeert. God zij met u had hij willen zoggen, maar hij had de woorden niet durven uit spreken. Als gebroken leunde de majoor tegen de reeds gesloten huisdeur, met verbitte ring luisterend naar de zich haastig ver wijderende schreden. Ik zal hem niet meer terugzien, ik zal hem niet levend terugzien, morgen vinden we hem dood, dan heelt hij het eenige gedaan wat hem overbleef. En dan spre ken de menschen nog al van gerechtigheid. En dat kan nu zoo'n in brave jongen overkomen. Aan slapen kon hij niet denken, ook Vraagt liet Uwen geneesheer.) KEIZERSTRAAT 98, Helder. Gij kunt ze op TEXEL verkrijgen bij de volgende firma's: teOudeschild bij Wed. H. BLOM en A. WUIS den Burg bij P. KIEL Jbzn.de Koog bij B. J. DAALDER; op Oosterend bij P. BROUWER; Oost bij D. KUITER. Adoclit uw leverancier bovengenoemd artikel nie voorradig hebben, vraag dan adressen aan Blocker's Cacaofabriek te Amsterdam, niet naar zijn kamer in het hotel terug- keeren. In een stemming, zooals hij nog nooit had doorgemaakt, liep hij heeD en weer, altijd weer naar Klarenbergs woning terugkeerend daar stond hij dan stil, steeds naar de verlicht blijvende woning kijkend. Hij schrijft, hij regelt zijn zakon, en ik oude kerel, moet hier staan, onmachtig toeziend, hoe schurken een jongen die goud waard is, in den dood jagen. O, o, on tranen, heete bloedige tranen uit het diepst zijner ziel weende die oude, brave majoor. En toch zou hij het smadelijk gevonden hebben, zijn ongelukkigen jongen vriend den eenigen weg te versperren, die hem nog overbleef. Hoe verder de nacht verstreek, hoe angstiger hij naar de stilte in huis luis terde. 't Schot moest toch eindelijk vallen 1 In deze doodsche stilte moest men het toch hooren. Als verlamd zich steeds afvragend, of geen vreeselijke droom hem beangstigde, steeg Klarenberg de trap op, naar zijn keurig gemeubileerde kamers. „Eerloos, veracht, weerloos," nu maar spoedig een einde aan zijn loven gemaakt, wat zocht hij daarin nog Elke adem tocht was hem een nieuwe foltering. Maar Willazijn moeder 1 Weg, weg daarmee, hij moest aan niets denken, 't Was of ze hem ook zouden verachten. Of hij nog te redden was, zich schoon kon wasechen, wat gaf bij daarom Hij wilde geen minuut langer meer leven. Een hevig verlangen naar bevrijding overviel hem en zonder de minste kracht tot zelfbcheersching, dacht hij in hetzelfde oogenbiik 't zal wel opgehelderd worden, maar zoo lang kan ik niet wachten. Neen, nu dadelijk maar! Nu was b(j boven, werktuigelijk greep hij naar de sleutel, die altijd onder do helder brandende lamp hing. De sleutel hing er niet, stak dus nog in het slot. Dat was niet ordelijk, maar 't was de eerste keer, dacht hij, zichzelf verbazend over zijn kalmte. Juist! de sleutel stak nog in het slot. De deur niet afgesloten do kamer ver licht, en voor hij er iets van begreep, of er over deuken kon, zag hij zijn moeder, die in een stoel aan de tafel zat te lezen, overeind springen en hem tegen snellen. „Ulrich, ik heb je in het geheel niet gehoord. Myn lieve goede jongen.'t Was nog juist tijd om den avondtrein te halen, en nu maar mijn Godwat zie je er slecht uit, wat scheelt je Met groote verschrikte oogen keek de zoo even nog gelukkig lachende moedor haar zoon aan, die, achteruit wijkend tegen de deur leunend baar met beide handen van zich afweerde. „UlrichUlrich 1 wat is er gebeurd heeft zij je afgewezen?" bracht zij er on willekeurig fluisterend uit, als dacht zij dat niets anders hem zoo [ellendig zou kunnen stemmen. „Moeder, moeder!" was alles wat hij haar toonloos antwoordde, met oogén alsof hij een medusahoofd voor zich zag. Zijn moedor was een energieke, cordate vrouw. Een ijskoude rilling: deed haar huiverend ineen krimpen. Er was zonder twijfel iets ontzettends gebeurd maar eerst trok zij den afwerende de kamer in en sloot de deur, begrijpend, dat hij wilde ontsnappen. Zij zag hoe zijn oogen in het rond zochten ze op de plaats hechtte waar zijn re volver aan den muur hing. „Om 's hemels wil, Ulrich, spreek! mar tel me Diet langer. Er is iets vreeaelijks gebeurd. Wat? zie me niet aan als een verlorene, mijn lieve jongen, spreek toch tegen je moedor Luid schreiend knicldo do ongelukkigo vrouw voor hem neer, hom met haar armen omklemmend, haar hoofd togen zijn borst Puike Winteraardappelen te koop, tegen f 3.50 per Hectoliter, iranco aan huis alhier, en haven Oudeschild. Monsters van '-/» Heet. f 1.75 Burg ver krijgbaar. AdresJolian G. FLENS, Hofstede „Gent" Eijerland en Burg. Mansholt verb. Wilhelminatarwe le nabouw, per 80 K.G. f9, Mansholt ~W" inter gerst lo nabouw, per 65 K.G. 17,50. Alles vrij van schot. Zakken 25 cent. R, Jok. HEIJSER. Goedkoop en solied adres voor Kachels, Tegelplaten, Turt- en Kolenbakken, Tangen, Poken, Kolenschoppen enz. Ondergeteekende houdt zich verder be leefd aanbevolen voor reparaties aan Kachels, Kachelpijpen,petroleumstellen enz. JOH. niLLENIUS, Burg, Texel. Horlogemaker. Goudsmid. in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. Inkoop en ruiliDg van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. de Cocksdorp, Texel, levert origineele, en eenmaal op de beste kleigronden in Groningen na verbouwde Voorts: Roode-, dikkop-of Square Head eveneens verbouwd op de beste Groninger Kleigronden. gedrukt. Niets wetend, het ergste vree- zend Met krampachtig samengetrokken gezicht streelde hij werktuigelijk haar grijze haar. „Ik moot sterven moeder, laat me gaan, houd me niet op," smeekte hij. Als een razende sprong ze overeind. „Sterven? Een Amerikaansch duel „Neen! wees toch stil, moedor. Waarom moest u ook juist nu komen?" „Ulrich, maak me niet krankzinnig, spreek, spreek, zeg me alles dadelijk." „Ik ben eerloos verklaard moeder, ik zou een valscho speler zijn." Huiverend, tandenklapperend, als in koorts bracht hij die woorden er uit. Als verateend staarde zij hem aan. „Zie je nu in, moeder, dat ik niet kan blijven leven „Niet leven, die schurken golijk goven? Als een lafaard vluchten riep zij uit, in steeds grooter opwinding. „Dat begrijpt u niet moeder." „Neen, een moeder begrijpt dat niet," riep zij bitter, tevens in haar angst dui zend dingen tegelijk bedenkend. Toen, langzaam, terwijl hy ongeduldig zuchtend naar de deur keek „Je kunt gelijk hebben, Ulrich! je kent me, en weet dat ik nooit onwaarheid tegen jo sprak. Ik wil je laten sterven, jou, miju lieveling, als ik geen uitkomst zie maar vortel me dan eorst alles spreek met me do weg naar den dood staat altijd voor je open, maar ga niet zoo van jo moeder weg." Tranen kwamen er niet, maar haar stem verstolde in een diopo zucht, die haar bijna deed stikken. „Moeder waartoe zou hot dienon niels kan mij heipon." „Zeg dat niet, waarom was jo daarP riep zij, en toon hij toch mot een luiden wanhoopskreot vooruit sprong, klampte zij zich aan hem vast, als zinneloos mot hom Worstelend. Wordt vervolgd.) BLOOKER'Sl CACAO I 1

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4