BLOCKER'S DAALDERS Btr Ontvangen! M. WIERINGA, EI WITST AAL Firma DE BIE efa BIERSTEKER Magazijn „De Bijenkorf". Dames- en Kindermantels van Huisorgels, Citers enz. Vul-, Reguleer- en gewone KACHELS. Gegoten Fornuizen. LAKCACHETTEN MOTORDIEN ST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. DAKLEIEN Gouden- en Zilveren werken. HORLOGES, Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. India-Rubber-Stempels, FEUILLETON. SPOORSTRAAT 75-77 HELDER. L. COLTOF. Ronwgoederen zes oor na bestelling thuis. IJZERHANDEL Duffel en Zeeduffel Wint het van alle bestaande soorten. DOODGEZWEGEN. O E Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het schoonmaken, repareeren en stemmen Levert ook nieowe Muziekinstrumenten tegen concurreerende prijzen. Prijscouranten ter inzage. Ook genegen te ruilen. Beleeid aanbevelend, P. BOOM, Oudeschild. Parkstraat over het Postkantoor. Ontvangen de nieuwste modellen ge slagen, gegoten, geëmailleerde en gelakte Tegel-vloerplaten, Turf- en Steen kolen bakken, Vulemmers, Kolen- lepels, Poken, Tangen enz. enz. Prijzen sterk concurreerend. Aanbevelend, 3?. J. Zoetelelief. onmisbaar voor verzending van brieven met geldswaarden. Verkrijgbaar goedkoop en solide inden Boekh. Parkstraat. sterdam. Beleefd aanbevelend, Jn. ZUIDEWIND. zijn in verschillende maten voor handen aan de Steenkooperjj van firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. is zoo goed, omdat ze uit de beste grond stoffen wordt vervaardigd; een ieder proeft dit onmiddellijk. de nieuwste stoffen en stalen voor Demi's en Winterjassen- voor Kijjassen en Roergangers. Alles tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, LENGÜAUS, Oosterend. Helder, Keizerstr. 62. Aan hetzelfde adres een Bandkar te koop tegen billijken prijs. Horlogemaker. Goudsmid. in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. Inkoop en ruiling van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. om brieven van den naam des atzenders te voorzien. Boekhandel Parkstraat. Gij kunt ze op TEXEL verkrijgen bij de volgende firma's: te Oudeschild bij Wed. M. BLOM en A. WUIS; den Burg bij P. KIEL Jbzn.de Koog by R. J. DAALDER; op Oosterend bij P. BROUWER; Oost bij D. KUITER. door L. HAIDHEIM. 15.) f „En hij wil eterven generaal, bij wil met smaad beladen, die hij niet verdiend sterven, inplaats van te blijven leven en voor zijn eer te strijden," riep mevrouw KlareDberg. De mannen keken elkaar ernstig aan zwegen. „8terven zoo sterven P maar begrijpt u dan niet, dat hij leven moet om recht te verkrijgen riep Willa opnieuw, aDgstig zichzelf niet meer meester, ,'t Zal alles aan het licht komen, Ulrich, je moet blijven leven, o God, leidt zijn hart, laat hem niet met smaad beladen sterven," bad Willa ze had zich los geworsteld en hing hem opnieuw om den hals, hoewel de generaal riep„Dat kind ia gek!" En de tante trok haar terug. Zij liet zich door niets dwingen. „Je weet dat ik je lielheb, en je tronw zal blijven," snikte zij. „Ga na heen, ga nu heen je zult terugkomen, 't is onmogelijk, dat de hemel de waarheid niet aan bet licht zal brengen. Maar blijf leveD, Ulrich ga niet eterveD." De onde Feedern en de generaal zagen elkaar aan. „'t Kind heeft gelijk Klarenberg, ga heen, ga waar het lot je heenvoerden laat 't aan ons over hier voor je te handelen, als er iets aan te doen issprak de ge neraal, en toen de moeder wilde protes teeren, ging bij ernstig voort „Hier blijven kan hij niet, mevrouw, dat ware erger dan den dood dat zou de pijn bank zijn en onschuldig of niet, die heeft hij niet verdiend," „U hebt geüjk, generaal," zei de vrouw zachtjes. „Dat ia het beste wat je 'doen kunt," wendde hij zich tot Ulrich, „Ik heb je liefgehad Klarenberg en had je met vrengde mijn zoon genoemd. Deze onverklaarbare geschiedenis treft niet alleen u, maar zoo als ik met schrik zie, ook mijn kind en daardoor ons allen.", „Ga met God. In den hemel bestaat nog gerechtigheid, Willa doet goed me daaraan te herinneren." „Luister naar uw moeder," riep de oude Peedern diep bewogen hij, die eenige oogenblikken vroeger den dood als eenige oplossing zag. Het was een zware strijd, en een nog zwaarder scheiden. „Maak 't kort," beval de generaal. Hy liet zijn dochter nauwelijks tijd van hem afscheid te nemen, leder zag dan ook, dat Ulricbs krachten ten einde waren. „Tot weerziens, mijn joDgen 'n gelukkig weerzien wensch ik je," fluisterde Feedern. Had bij gelijk, toen hij zijn wensch in dit leven, terughield Moeder en zoon waren weer alleen. Met koortsige haast pakte hij zijn koffer onrustig opgewonden liep hij zijn kamer op en neer. Zijn zoekende blik viel op de plek van de muur waar zijn revolver had gehangen, hij was verdwenen Otto had hem op oen wenk van mevrouw Klarenberg mee genomen. „Wat zijn allen toch ellendig voorzichtig, gromde hij bitter. Bij het eerste ochtend grauwen stoomde de trein uit het residentie station. Daar stond een doodsbleeke moeder, die haar doodsbleeke zoon nastaarde. Hoe dan ook, voor one is hij toch dood, dacht ze. Haar hart was gebroken. c O O Q. If) Grootste keuze tegen scherp concurreerende prijzen. Atelier tot vervaardiging van Dames- en Kinder japonnen. Ieder had zijn woord gegeven om to zwijgen, over een voorval ,dat alle leden van de jockeyclub hoogst p i j o 1 ij k was. Den bedienden was het op het hart gedrukt geen woord over het voorval te spreken toch droDg zooals het altijd g£lat, een stil vermoeden tot het publiek door en vond zijn weg in de dagbladen. Maar bij dit bericht was geconstateerd, dat de naam van den valschen speler niet bekend was Ruscow ging, reed, was voor ioders oog zichtbaar hij kon het dus niet zijn, en aan Ulrich dacht bij dit voorval geen sterveling. Dat hij na dien korten tyd, die hy voor de afwikkeling der zaken in de residentie noodig was, niet meer gezien werd, vervulde geen enkele gedachte. De komst van den prins en zijn vorsto- ïyke gasten bracht veel vertier inde mili taire kringen: generaal Feldkirchen ver trouwd vriend uit de jeugd van vele heeren en eenige adjudanten in het gevolg van den prins werd van den morgen tot den avond in beslag genomen wie had er erg in, dat zyn eenig kind dagen lang onder de oogen der troostelooze moeder, zich in tranenlooze vertwijfeling bewoog, vroolijkheid en luchthartigheid tot de gas ten huichelend. Het waren vreeselijke dagen voor moeder en dochter, zelfs hnn gezamenlijk lijden bracht geen van beiden troost. Majoor Feedern was de eenige gast, die door de vrouw van den generaal werd ontvangen en bij Willa werd toegelaten, daar hij als ooggetuige er over kon mee praten. „Ik kan Diet anders zeggcD, dan dat Ruscow, van wien 'ik eerst zooveel tot zijn nadeel hoorde zeggen, zich in mijn oogen gerehabiliteerd hoeft, kindlief," weerlegde hij ook nu weer Willa's onuitgesproken verdachtmaking., „Die mag een hartstochtelijk speler zijn ik heb echter met eigen oogen gezien, hoe hij zich bedwong, hoewel de speel woede uit elke spier van zijn gelaat sprak en uit zijn oogen straalde toch hield hij zich flink roerde geen kaart aan was de eerste dio naar Klarenberg toe kwam, hem gerust stelde, hem voorhield dat er oen vergissing, boos toeval in hot spel moest zijn In zfjn opgewondenhoid vergreep hij zich nog aan dien ongoluk- kigon kerel, den bediende die de kaart opraapte." „Zag u dan workelijk dat Ulrioh hem liet vallen vroeg Willa, „De kaart viel, maar alleen Ulrich en degeen die naast hem stond kon hem hebben laten vallen maar, alleen de ongelukkige Klarenberg had belang bij die kaart." Het arme kind keek troosteloos voor zich. Op haar blank, gisteren nog zoo helder voorhoofd, had zich door pijnlijke gedachten een rimpel gevormd, en dit teeken van rusteloos denken zou er jaren na jaren in gegroefd blijven. „En al werd hij dan ook door allen be schuldigd, ik weet dat hij beter is, dan allen te zamen ik biyf hem toch trouw," herhaalde zij steeds weer dezelfde woorden. „Laat die gedachten los, kind," zei haar vader later. „Trouw je bent zijn bruid niet. Hij veriaDgt misschien je trouw niet, die zou hem misschien nog zwaarder drukken, als hij wist, dat hij die te be waren had." Hij sprak luid en streng, „zachtheid en zwijgen was vergif" gaf hij den majoor als zijn meening te kennen. Die goede oude man Was in deze dagon een troost voor hon allen. Tante Hetta bleef in haar opgewondon stemming, over deze noodlottige geschie denis, veel alleen, want die arme lieve Eugenie snelde nu weer, doordat haar altijd alle energie ontbrak, telkens naar het sterfbed van de oude mevrouw Wal burg. Zij zolf zou wel anderB handelen, en dat dwaze kind, die Willa, eerst eens goed door elkaar schudden. Zooveel te aangenamer was de stifts dame het bezoek van Ruscow. die na zijn kaartje te hebben overgegeven, haar drin- gond verzocht om oen kort onderhoud. Volgens eigen opvatting ging hot leven van Hetta traag voorbij, en 't zou ondraag lijk zijn geweest, als zfj niet door haar streng optreden onder haar slaperige en energielooze medezusteren wat beweging en strijd te voorschijn riep. (Wordt vervolgd.) Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am - 7 CACAO 'CÖ <D

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4