M. WIERINGA, Scheurkalenders. St. Nicolaas aanstaande Boeken in prachtband, mr Ontvangen! GRATIS bij den aankoop van 1 Kilo's bus Paarden- en Rundvee- Verzekering. MOTOBDIENST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. Gonden- en Zilveren verken. HORLOGES, Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. „De Vriend van den Huize" Boon's Kalenders, Becht's Maandkalender. FEUILLETON. DOODGEZWEGEN. Aanbevelend, Boekhandel Parkstraat. DEZE DOOS FIJNE CHOCOLADE ONTVANGT Deze Cacao overtreft in kwaliteit iedere andere, van gelijken prijs. Duffel en Zeeduffel tegen ongelukken, werpen, en brand inbegrepen, tegen vaste premie. in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. de bekende kalenders Boekh. Parkstraat. 27.) Nu het feest van Sint Nicolaas weder aanstaande is, vestigen wij de aandacht op onze KEURCOLLECTIE bij uitstek geschikte cadeau's voor Jongens en Meisjes. Alkmaarsche de nieuwste stoffen en stalen voor Demi's en Winterjassen. Verzekert uwe Paarden en Runderen met den staltijd, bij solide Maatschappij, Ook per briefkaart te ontbieden. Agent: K. J. v. d. WOUDE, de Cocksdorp. Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am sterdam. Beleefd aanbevelend, Jn. ZUIDEWIND. Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiling van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. Behalve de Scheurkalenders reeds door ons geadverteerd, donkergrijs schild met bromide kinderportret en donkerblauw schild met stillevens in kleurendruk, voor zien van thermometer, hebben wij thans ook ontvangen en benevens de gerenommeerde Aanbevelend, dooe L. HAIDHEIM. Hij interesseerde zich bepaald voor alles, en denk eens aan, bjj vertelde my tevens dat zijn aangenomen vader dat huwelijk dringend verlangd had, en hij nit wan hoop, hij had natuurlijk wel gevoeld dat Willa hem niet aanmoedigdelieve God hij zei dat wel niet letterlijk, maar het klonk toch uit zijn woorden. Hij vond het zoo aangenaam mij te ontmoeten, daar hij vreemdeling in Berlijn was. Zijn zaken hadden hem naar Constantinopel en de Balkanstaten gevoerd. Hij snakte naar de Europeesche beschaving, en denk eens aan, ik was het eerste bekende gezicht dat hij ontmoette, en hij geloofde, dat 't een goed voorteeken was. „Hij is toch geen jager," vroeg de gene raal plagend. „Jager, hoe bedoel je dat? och jy ondeugend mensch," en de anders zoo spoedig beleedigde, lichtgeraakte mevrouw Hetta lachte luidkeels. „Vertel verder, lieve Hetta" verzocht haar schoonzuster, uit vrees voor scènes. „En denk eens aan, wat 'n geluk dat ik hem naast mij had, ik had in de grootste verlegenheid kunnen komen. Toen ik in de coupé zat, en de deuren werden al toegeslagen, daar mis ik mijn portemonnaie ik had hem in het hotel op tafel laten liggen dat schoot me dadelijk te binnen. Nu, ïtuscow lachte er om, greep in zijn tasch en stelde mij gerust. Hij nam er een paar geldstukken uit, veel meer dan noodig was en ofikalriep: „hoogstens 20 mark, graafik heb mijn rondreisbiljet," hij stoorde zich er niet aan, eo terwijl ik Wij herinneren er tevens aan dat Boeken en Pakketten in de Couranten aan geboden, door Bolle, Cohen, Koster en anderen, door ons tot denzelfden prijs worden geleverd. Het is dus overbodig postwissels aan die adressen te zenden om het gewenschte te bekomen. Wij vestigen verder de aandacht op het allernieuwste op het gebied van bezigheid voor de kindereD, in onzen boekhandel voorhanden n. 1. de bekeDde HOEKSEMA-PLATEN als: A. B. C in Wit op Zwart f' 1,25 Delftsche Tegels maken met een houtje 0,50 'n Steekje op, 'n Steekje neer 0,75 Eerste teekeningen met een pijpje krijt 0,90 Teekenkrabbels voor kleine kleuters 0,35 Netwerk Teekenvoorbeelden 0,7-5 en Teekenen met los netwerk 0,50. Groote keuze. NettebewerkiDg Teekeningen en fotografische af beeldingen op aanvraag. STOOH- stcenhouwery. Firma W. F. STOEL ZOON, 2 kantoor Lnttik Ouddorp. voor Rijjassen en Roergangers. Alles tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, LENGHAUS, Oosterend. Helder, Keizerstr. 62. Aan hetzelfde adres een Handkar te koop tegen billijken prijs. u DIRECT Sickesz' Daalders Cacao. tot mijn verontschuldiging zeide, dat er nog maar zeer weinig geld inzat, dat 't me alleen te doen was om de portemonnaie die Willa voor me geborduurd had, nam hij zijn kleine portefeuille, stopte den in- in zjjn jaszak en deed er bet geld in. „Ach, mevrouw, laat mij uw portemonnaie tot aandenken," vroeg bij smeekend „hier hebt u een leelijke oude plaatsver vanger." In groote haast kon ik hem alleen nog toeroepen, het geld per post te zullen terugzenden. Ja, je hebt het geen van beiden willen gelooven, dat Willa zijn eenige liefde was, en dat hij uit wanhoop die andere nam." „Onzin," riep de generaal, „schei uit met die onzinnige praatjesmaar dadelijk daarop schertsend „de geheele geschiede nis komt hier op néér, dat hij jou het bof heeft gemaakt, en jou sympathie. God weet waarheen het heeft geleid." „Ja, lach en spot maar, ik weet wat ik weet, en wil wol bekennen, dat ik hem heden nog beminnelijker vind, dan wien ook." Maar toen Willa later weer was heen gegaan, en haar moeder die niet liegen wilde, op de vraag harer schoonzuster ver telde, dat haar dochter naar baar moeder lijke vriendin was, viel de stiftsdame ver bitterd uit: „God vergeve het jou en Hugo, dat je dat onverstandige kind zoo haar eigen wil laat volgeD. Zij ziet er heel slecht uit, en jullie ziet het geen van beiden, maar ik zie 't wélZe is du twee en twintig, maar met haar fletscbe oogen en die peinzende trek in haar ge zicht, lijkt ze wel acht en twintig. Ik ben buiten mezelf, Eugenie! Waar moet dat heen? Als ze den broeder nog huwde, „Ludwig" dan had dat nog eenige reden van bestaan, maar die twee loopen daar naast elkaar „Als zuster en broeder, Hetta. Ludwig denkt in 't geheel niet aan trouwen. Die heeft tijdelijk het beheer der goederen op zich genomen en verlangt niets liever dan weer in dienst te treden." „Dwaasheid, niets dan dwaasheid 1 Die heele geschiedenis met Ulrich is toch waarlijk meer dan afgedaan," riep Hetta. „Willa denkt er niet zoo ovor. Zij kan en wil hem niet vergeten." „Omdat zij er in gesterkt wordt. Als hij dood was zou zij toch ook wel moeten leven om er overheen te komen en hij is meer dan dood, maar 't komt juist in die dwaze romans te pas. In vertrouwen raad ik je aan, om er een einde aan te maken, om rivient toujoursen Ruscow lijkt me niet genegen Willa op te geven." „Maar Hetta, je fantasie „Mijn fantasie wordt goddank altijd door mijn verstand beheerecht" was 't snibbige antwoord van de stiftsdame, en haar schoon zuster dacht zuchtend zij blijft toch altijd dezelfde. Gelukkig werd door do komst van ma joor Feedern een andere wending aan het gesprek gogeven. Hij had er slag van om die strenge vrouw in alle onbeteekenende dingen, voorgewend ernstig gelijk te geven, om bij gewichtige kwesties haar vroolijk lachend tegen te spreken. Zoo verliep do avond en Hetta's her haalde vraag waar Willa toch bleef, be antwoordde bij door te zeggen, dat zij de zieke barones voor moest lezen. Een aan vraag om een liefdedienst kan niet ge weigerd worden. De kinderloozc bezitter van 't Klaren- bergscho majoraat, had zich in het volle bezit van een krachtig gestel, op zijn goe deren in Zuid-Duitschland levend, nooit om zijn naasteD opvolger bekommerd. Het gerucht dat Ulrich Klarenberg in een krankzinnigengesticht zat, was ook tot hem doordrongen maar waarom zou hij, een gezond maD, de tijd vooruit loopon Maar juist van plan om zich opnieuw be schikbaar te stellen, stierf zijn vrouw, waarna een longontsteking in weinig dagen ook een eind maakte aan zijn leven. Dit bericht, ambtelijk opgesteld werd Ludwig toegezonden. Onverwacht kwam deze binnen, ,terwyi Willa bij zijn moeder zittend, haar de ont moeting van tante Hetta met Ruscow ver telde. Na hun de zaak te hebben mee gedeeld verkeerden allen in pijnlijke on zekerheid, over de te nemen maatregelen Het stond vast, dat men het majoraat schap niet kon overdragen aan iemand die op voorschrift van don dokter in een krankzinnigengesticht verpleegd werd en hem ook niet koD raadplegen over de overdracht aan Ludwig. Daarbij kwam nog, dat de bezoedelde naam de aanname van 't bezit onmogelijk maakte. Wat nu te doen Nauwelijks luisterend naar 't bericht, dat Ruscow weer te voorschijn was ge komen, besloot men na veel over on weer praten, den ervaren en betrouwbaren raadsman Weis in 't vertrouwen te nemen, Het was bijna ondragelijk de diepe hartewonden weer open tosohonren. Lud wig bad roods alle hoop voor Ulrich op gegeven. Als een steen drukte dat diep angstvallige verborgen geheim op zijn leven, maakte hem bijna menechensohuw, daar hij niet kon vergeten, dat zoovelen getuigen waren geweest, van zijn broeders schande, en als een spook vervolgde hem de gedachte, dat deze of gene hem verdacht valsche kaarten bij zioh te hebben, zooals Ulrich. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4