M. WIERINGA, BERTELS' MURWE Kinderen ABDIJSIROOP, Houthandel S. Keijser Dz. HORLOGES, LUNZ A ADKOEKEN met zwakke borst. Groote voorraad. Lage prijzen. bestek en teekeningen J. J. SCHOEFFELENBERGER. Gouden- en Zilveren werken. Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. Wereldberoemden PULSOCöNN van Dr. Macaura, WESSAHEN &EAAH WORMERVEER. VEEHOUDERS bewaart deze Voeder rantsoenen en beproeft ze FEUILLETON. DOODGEZWEGEN. en Soyaboonenkoeben STOOM-VERVERIJ een Paardenknecht en een Werkman, in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. Naar aanleiding van telkens herJiaald verzoek zijn wij besloten onderstaande plaatsen te bezoeken in de provincie Noord-Holland, waar wij aan lijders aan Rheumatiek, Jicht, Asthma, Ongeregelden Gang, Verlamming. Hardhoorigheid, Oorsuizingen, Slapeloos heid, Verstopping, Zenuw-, Heup-, Spier-en Lendenpijnen enz. enz. behandelingen zullen geven met den die door verschillende Binnen- en Buiteplandsche Genees- heeren aanbevolen wordt als de meest zekere hulp voor het genezen van bovengenoemde ernstige kwalen. Hoorn, hotel De Doelen op 9, 10 en 11 December. Alkmaar, De Harmonie, op 12, 13 en 14 December. Den Helder, De Toelast, op 16, 17 en 18 December. ONZE FABRIKATEN: (Berteis&CompA Amsterdam aiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimay Merk „Ster" en „W. L.". merk W\L, uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PRIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Klooster Sancta Paulo, Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken van en het in beheer nemen van bi uwwerken. Spoedige afwerkiDgen billijke conditie's. Gedipl. Bouwkundige. Loodsgracht 10, Helder. Voorloopige plannen kosteloos. Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiling van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. Wij geven reeds bij de eerste behandeling het bewijs dat beter schap intreedt en dat geheele genezing op eenvoudige en zekere wijze geschieden kan met behulp der Huisgenooten. Wij geven den ernstigen raad aan Lijders te komen om eene be handeling te ondergaan wij overtuigen hen van succes. De prijs eener consultatie is EEN GULDEN de Machine compleet f 35.-. Niemand is tot koopen verplicht. Komt U echter overtuigen, het gaat om uwe gezondheid. Wij houden zitting Solied Adres voor uitstooineu en verven v.b. T. KNOTTENBELT. Amsterdam. Agentesse M.' C. LAP, Weverstraat, Burg. Gevraagd om met 1 Klaart a.s. in dienst te treden liefst een van beiden met flinken Jongen. Op gunstige voorwaarden. Adres.Bland en Berg" Eierland. Opgericht 1765. Vorm der koekjes met Firma naam er in geslagen 6 stuks wegen 1 Kilo. Eisclit dit merk. YOORDEELEN en VOEDERRANTSOENEN Grootere smakelijkheid, mitsdien grootere verteerbaarheid van den geheelen voederbrijgunstigen invloed op de afscheiding van melk met hoog vetgehalte. 6 koekjes wegen 1 kilo, te worden zonder eerst te breken geheel gevoederd en kan dus hiermede aan iedere koe gemak kelijk een voederrantsoen overeenkomstig hare melkgift gegeven wordendat is voor iedere 5 liter melk slechts 1 kilo of 6 Bertels' Lijnzaadkoekjes met Suiker, na genoegzaam ruw voeder; dat is per dag van eene koe van ca. 500 K.G. levend gewicht 13-15 kilo goed. hooi; of 8-10 kilo hooi, 4 kilo kaf en haksel met 1 kilo koeienmeelof 8-10 kilo hooi, 50 kilo natte pulp metkilo koeienmeelof 8-10 kilo hooi en 30 kilo mangelwortels j of 6-8 kilo hooi en 3 kilo Bertels' koeienmeel met suiker. Door deze wijze van voederen wordt de grootste melkopbrengst met hoog vetgehalte ver kregen en voederverspilliüg voorkomen. l)oor Bertels' Lijnzaad koekjes met suiker werd gemiddeld 15 meer en vetter melk ver kregen, dan van andere Lijnkoeken. Ook als krachtvoeder in de weide voor melkvee, mestvee en jongvee zijn Bertels' Lijnzaadkoekjes met suiker ongeëvenaard, doordat ze in zijD geheel gevoederd kunnen worden, met meer graagte gegeteD worden, en de grootste melk opbrengst met hoog velgehalte geven. Bekroond met Eere-Diploma op de Landbouwtentoon stellingen in 1907 's Bosch, 19U8 Workum, 1910 Drachten, 1912 /Aontfoort, haastrecht en Heer Hugoiuaard. Eerste prijzen voor koeien der Controle Vereenigingen voor grootste melkopbrengst met hoog vetgehalte: eene koe in 303 dagen 9002 Kilo; eene koe in 266 dagen 7760 Kilo melk, enz. enz. Productieuermogen Lijnzaadkoekjes in 1906 60,000 Kilo, in 1908: 120,000 Kilo, 1910: 240,000 Kilo, 1911:300,000 Kilo, 1912600,000 Kilo per week. De grootste productie in Nederland. Vorm en kwaliteit der Koekjes niet met scherpe hoeken die in de keel kunnen blijven stekeD, doch met ronde hoeken en zonder toevoeging van gemalen suikerrietvezels. Wacht U uoor namaaksels. Lijnzaadkoekjes m. Suiker Raapkoekjes Zonnepitkoekjes Soyakoekjes Grondnotenkotkjes Bertels' Koeienmeel Bertels' Varkensmeel Bertels' Kaloermeel Bertel's Biggenmeel Harry's Poultry-Meal Cleuelands Egg'smeal De beete Kuikenuoe- ders en Ochtend uoe- ders voor Hoenders, de grootste Eierproductie. Onze fabrikaten zijn alle van prima kwaliteit en oolkomen zuiuer, hetgeen wij steeds garandeeren. in Hefte uerpakking zakken uan 50 K. G. met bangkaartje en loodje onzer firma. OP PLAATSEN WAAR NOG NIET VERKRIJGBAAR, Wederuerkoopers geuraagd. dook L. HAIDHEIM. 32.) In deze stemming verzonken bad zij de voetstappen niet gehoord, die haar kamer naderden. Er werd geklopt, verschrikt hield zij den adem in, men klopte opnieuw. Schreide daar buiten iemand Bevend over haar geheele lichaam liep zij naar de deur, opende die en «ag met verbazing in het opgewonden gezicht van Elise. ,0, freule, welk een rampwelk een ramp!" jammerde zij. Willa begreep dadelijk dat zij om eigen leed schreide. „Elise, arm kind, kom binnen." „Ach God, dat bericht, het staat gedrukt en alle menscben lezen het. En bij gaat sterveD, zegt de dokter, en dat voelt by ook, en vindt het rechtvaardig. Hij is zoo bang voor den rechter, omdat zijn goede naam dan verloren is, en of de freule niet eens bij hem zou willen komen, moest ik vragen, want hij beeft de freule iels toe te vertrouwen, voor hij kan sterven. Hij heeft een brief voor de freule in zijn zak gebad, waarin bij alles bad op geschreven, maar die heelt zijn moeder in zijn tegenwoordigheid moeten verbranden. Hij wilde alles zeil vertellen, daarom liet de goede God hem nog niet sterven.* Elise praatte in haar opgewondenheid van alles door elkaar, maar Willa begreep toch dadelijk dat zy den kellner, den broe der van baar geliefde bedoelde. Toen vloog de gedachte haar door het hoofd: Hij weet er alles van 1 Het betreft Ulrich. „U moet hem zyn zonde, zijn groote zonde vergeven Ook heeft hij om een geestelijke gevraagd," weende zij. „Kom mee," riep Wilfa, haar stem klonk hard en ruw. Haastig een mantel om, een sluier om het hoofd gebonden, liepen zij ijlings, zwijgend door de nog bevolkte straten naar bun doeJ. Eenige oogenblikkon later wist zij alles. Voor het bed van den stervende neerge knield had zij hem gebedenen gesmeekt: „Ruprecht, vertel toch alles wat je mij gezegd hebt ook aan den geestelijke, laat bem alles opschrijven. Bedenk Ruprecht, dat je den ongelukkjgen mynheer Klaren- berg eer en geluk ontstolen hebt." „Daarvoor moet ik nu sterven," hijgde de doodsbleeke man. „En hij, als hij nog leeft, voorde wereld is zijn eer toch vernietigd want wat helpt mijn getuigen», de getuigenis van zijn verloofde? O, miju God, Ruprecht, na niet heen zonder volledige bekentenis, of wil ik den advocaat Weis laten roepen dat is een good mensch „Die beeft mij in den dood gedreven, die is mijn scherprechter, ik haat dien KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe Van een genezing door de ABDIJSIROOP in het jaar 1907, van een kind, dat door een borstziekte aan den rand van liet graf was, wordt in 1912, alzoo 5 jaar later verklaard, dat deze blijvend geweest is. De Heer Mathijs de Wit, Zandgat No. 9 te Amersfoort, verklaarde i_« M +,Qn7 I dochtertje Johanna had een hevige borstziekte, waarvoor n'eta hielp- OnB kind ging met den dag achteruit. WaDneer zij moest boesten, dan was het vreeselijk om aan te zien, hoe zij de armpjes krampachtig uitstrekte en do oogen baar uit bet hoofd puilden. Gelukkig haalden wij toen bij den drogist A. v. d. Weg te Amersfoort een flesch Abdijsiroop en tot onze ver bazing zagen wy na bet gebruik daarvan reeds beterschap. Wij gingen met het gebruik der Abdijsiroop voort en bij het derde flescbje gaf zij dikke fluimen op, donkerbruin gekleurd, evenals koffie, het boesten verminderde en nu heeft zij weer goeden eetlust, slaapt goed en is geheel genezen. I Den 16 Febr. 1912, verklaarde de beer M. de Wit: „Gaarne o jaar later. deel ik mede, dat de genezing van mijn dochtertje geen tijde lijke, doch een blijvende genezing is geweest. Immers, sedert heeft zij nimmer meer last gebad van haar asthma. Het kind is voorspoedig opgegroeid en heeft een flinke, sterke borst gekregen." geneest onvoorwaardelijk Astbma, Kinkhoest, Bronchitis, Influenza, Pleuris en alle Borst-, Keel- en Longaandoeningen. Voorkomt de Tering. Prijs per flacon van 230 gram f 1. van 550 gram f2.—;van 1000 gram f 3.50. Eischt rooden band met handteekening vandenGen.-Agent L. I. Akker, Rotterdam. Verkrijgbaar by T. BUIJS en Mej. G. ROEPER den Burg; G. v. d. KOOI.I Jzn. te CocksdorpF. BAKKER v/hM. BAKKER Eierland; P. SCHEKKER- MAN v/h G. D. VISSER Nieuwendam; P. BROUWER Oosterend; A. WUI8 Oudeechild en alle drogisten en Apothekers. 8churkl Ik ben op het spoor van je broe der gekomen, en zal ook de andere wel vinden, heeft hij gezegd, en ik wiel dat het gebeuren zou. Hij zou me voor de rechtbaDk en in de gevangenis hebben go- bracht. Laat me nu met rust, ik heb u alles verteld." „De pastoor," steunde de ongelukkige moeder der stervende, binnentrodende. Zij kon nauwelijks meer spreken. Willa sprong overeind. „Juffrouw Ruprecht, help mij, zeg uw zoon dat hij niet met zonde beladen zal sterven. Ach God, ik zie wel in, hoe groot de verzoeking was en veroordeel een armen man als by niet. Hij wilde en moest geld verdienen, wist niet wolk onheil hij stichtte. Dat je dat kwaad deed héb ik met duizenden en duizenden tranen geboet, en mijn verloofde, mijnheer Klaronberg evenzoo. Wij zyn zoo ongelukkig geweest als 't menscben mogelijk is, en door jou, Ruprecht door jouAls't je geweten bezwaart dat jij! acb, beken dan, verlaat deze wereld dan niet met de verloren eer van mijn Ulrich op je geweten." Gedurende haar hartstochtelijk sproken hield zjj de harde handen van de moeder in de hare. „Je bont zoo'n eerlyko brave vrouw, jo bebt mijn verloofde gekend, hij was toch altijd good voor jo." „Och ja, och ja, maar ik weot niets. Toni mijn lieve zoon jo bont zeker geen slecht uiousob geweost, en als jo wat ge daan bebt, dan I" „Moeder ik wist niet, wat de gevolgen zouden zijn," steunde hij. „Doe dan wat de freule vraagt, mijn zoon, doe 't. God zal 't je loonen en Zijn hulp heb je noodig, mijn jongeb, zoo goed als wfj allen, dat gelooi ik zeker.* „Nu ja, 't is ook beter, men kan nooit weten hoe bet daarboven uitziet, en ik hoor toch niet meer wat er hier beneden van me gezegd zal worden," gaf hij eiudolijk toe, daar zijn moeder bijna in tranen stikte. Willa liep haastig de kamer uit. Met beide handen greep zij de vrijzijnde hand van den verbaasden geestelijke die stond te wachten. „De stervende heelt besloten u te ver zoeken zijn bekentenis op te schryvcu. Het betreft het eerherstel van mijn ver loofde. Ik smeek 't u dringend." Die voorname dame, in die armelijke woning een eerherstel van een vorloofdeP Maar hij was een braaf flink man. Haar de hand drukkende verklaarde bij zich bereid zijn plicht te doen. Daarop het kamertje ingaande verdocht by, hem met de stervende alleen te laten, daar deze vrij van allen invloed zijn hart moest kunnen ontlasten. 't Werd doodstil daarbinnen. Alleen hoorde men nu en dan fluibtoroD, een vraag aan den geestelijke, zoo ging hot een beoion tijd door, toen weer een gemurmel als van een biddende, „Wij zijn goroed," riep de geestelijke, daarmee allon woer aan 't sterfbed too- latende. W.v.v.

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4