DAALDERS Tszel-Purmereud. M. WIERINGA, Uw belang 4lkmaarsche Stoomsteentiouwerij. Scheurkalenders. RECHT EN GERICHT VULPENHOUDERS HORLOGES, Zwakke Zenuwen Verkrijgbaar in den Boekhandel Parkstraat. PRIJS 15 CENT. blijft terecht de gewilde cacao. MOTOBDIENST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. Gondel- en Zilveren werken. Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. „De Vriend van den Huize" Boon's Kalenders, Becht's Maandkalender. FEUILLETON. DOODGEZWEGEN. G. F. Callenbach. Uitgever - Nij kerk. De Veeboot Burgemeester van Alkmaar II zal Maandag ió December a.s. varen van Texel naar Purmerend. Afvaart 's morgens elf uur. Verkrijgbaar Boekh, PARKSTRAAT. in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. Groote de bekende kalenders Boekh. Parkstraat. pan'.nti '/gytEïïi Jdiiy/g^UaJimjm'/gyi'C'U ff i^^S'.ITP J [>'-jANS^!«1 ÊÏjIn=^"ÖÊ ft zjjn tig uwoordig de oorzaak van veel on nameloos lijden. Zenuwhoofdpijn; maagkrampen; nerveuse spierpijnen; pijnen in den rug of de lenden dat alles komt van verzwakte zenuwen. De zenuwen die deze organen voedsel toevoeren moeten, zijn oververmoeid en kunnen hun taak niet goed meer verrichten. Yan daar dan die prikkelbaarheid, lusteloosheid, opzien tegen eiken arbeid, spoedige vermoeidheid, slapeloosheid, angst zonder te weten waarvoor. Dat is een zwaar lijden en dat kan alléén overwonnen worden, wanneer men er in slaagt de zenuwen te versterken en de vroegere weerkracht weer op te wekken. Sanguinose is het eenvoudig natuurmiddel dat aan de uitgeputte zenuwen hare natuurlijke veerkracht weder geeft. De heer Dr. Pol Demade zegt in zijne bekende studie ovor de Sanguinose„aandien uitgebreiden kring van zwakken en lijdenden biedt zich de Sanguinose aan als een plantaardig tonicum (veer- krachtopwekkend middel) van den eersten rang." De zwakste gestellen ver dragen de Sanguinose Indien gij lijdt door verzwakte zenuwen en als gij geen baat vindt bij uw tegenwoordige behandeling, probeer het dan eens met de Sanguinose. VVat zij voor honderd anderen gedaan heeft, doet zij gaarne ook voor U. Prijs per fl. 1 1.50; 6 fl. f S.12 fl. f 15.—. WACHT VOOR NAMAAK, de Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co., den Haag. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Te Oosterend bij P. l)ros, Oudescliild Joh. Dros, den Burg T. Buijs, drogist en I. Moerbeek. Enkhuizer Almanak voor 1913. Met eerste zending van den löen Jaargang der Christelijke Bibliotheek zijn thans aan de abonné's verzonden Platen van Harold Copping. Met bijschriften van Dr. J. R. Callenbach, Dr. J. Lammerts van Bueren, Ds. P. J. van Melle, Prof. Dr. A. Noordtzij, Prof Dr. J. "W. Pont, Dr. H. Schokking, Ds. G. H. 'Wagenaar en Dr. B. Wielenga. ZIJN MOEDER door H. "W. s. De Scheurkalender EBEN JIAËZER voor 1913, bewerkt door H. "W. S. Voor hen die zich thans abonneeren, zijn de prachtwerken Uit een Heilig Verleden en Naar liet Land der Vaderen op zeer voordeelige voorwaarden verkrijgbaar. Men vrage den nieuwen Catalogus der Christelijke Bibliotheek, waarin het volledig programma voor den 16en jaargang is opgenomen, benevens alle voorwaarden betreffende het lidmaatschap. De datum van inzending voor de antwoorden Aon flo phnnnó'c op 3e prijsvraag (zie de desbetreffende kaart in riail Ut! dUUilllt! o Deel 1), wordt gesteld op 1 Januari a.s., in- plaats van 15 November. BLOOKERS CACAO 'r- T. n C. C. KUIJPER. De Commissarissen, H_ HAAKMAN. Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 0 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am sterdam. Beleefd aanbevelend. Ju. ZUIDEWIND. Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiling van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. doob L. HAIDHEIM. 33.) Hoe vurig dankte Willa den stervende, dat hij den man die hij in het verderf hielp storteD, nu eindelijk redde. Geen gevoel van al de door hem gestichte ellende be woog haar ziel, geen wraak, geen haat, niets dan dankbaarheid. „Ik heb er geen berouw van freule, om uwentwil heb ik het gedaan en hoop dat de graaf, die schuldiger is dan ik oi mijn broeder, zijn straf krijgt.' Felle wraak zucht klonk uit Ruprechts stem, die nauwe lijks een paar minuten te voren Gods vergeving bad ingeroepen. „Voor n kon ik dat doen, maar deed 't in de boop, dat Ruscow eindelijk zija straf zou krijgen.' Hierop bood de geestelijke "Willa zijn gelelde aan. Hij was toch zeer nieuws gierig die jonge dame te leeren kennen. Haar hartroerende stem, haar smeeken, haar zachtheid hadden hem getroffen. „Gelooft u dat uw schrijven waarde heeft, en dat mijn ongelukkige verlooide weer in eere hersteld kan worden?' vroeg zij den geestelijke. „Waarde heelt, mijn lieve kind! wat ik naar plicht en ambtseed schrijf, is door de geheele wereld geldig,' antwoordde by met krachtigen fiere stem. Na deze geruststelling vertelde zij hem hare lijdensgeschiedenis. „En waar is de ongelukkige jonge man?" Ja, waar was Ulrich Langerj dan een jaar had men niets van hem gehoord. Na de enkele keeren dat hij geschreven had, en zijn adres had opgegeven, schreef Willa ellenlange brioven, maar hij bad haar niet geantwoord. Af en toe kwamen uit verre landen, dan vaD hier, dan van daar zeld zame, soms grillige kunstwerken, of andere geschenken van hem, geen letter er bij maar zij begreep dat ze van Ulrich kwa men. Zij herkende zijn fijne smaak. Maar in den laatsten tijd waren ook deze achter gebleven. „Wij zullen hem wel vinden, de wereld is niet zoo groot, om een bericht niet overal te doen doordringensprak zij met nieuwen moed. Zij liet zich naar Ulricb's moeder ge leiden en trad het huis binnen. „Gered mijn kind gered Mijn arme ongelukkige zoon?" riep mevrouw Klaren- berg, toen Willa haar voorzichtig in hoofd zaak alles verteld had. Daarop las de geestelijke beide vrouwen de bekentenis voor. „Die schurk, God in den hemel, wees eindelijk rechtvaardig, straf hem bygde de moeder. In hartstochtelijke opgewondenheid, zond ze dadelijk om den advocaat en den ma joor, liet den generaal uit zijn club balen, telegrafeerde Ludwig, zich noch om de moeite die zij anderen aandeed bekom merende. „Iedere minuut is kostbaar, iedere mi nuut," riep zij steeds, met als in koorts schitterende oogen. Hardop tot zichzelf sprekend, wachtte zij met ongeduld op do manDen, die dan ook van alle kanten kwamen aanloopen. De majoor bracht zijn zoon mee, wiens bljjdschap ontroerend was. Hij kuste Willa's handen, telkens herhalend: „Arme mar telares, arme Willa. God zij gedankt!" Hij bracht de moeder ook tot rust, door haar bij te staan in hetgeen vooreerst ge daan kon worden. Midden in den nacht zonden beiden nog telegrammen at, naar alle bankzaken waar mee Ulrich zich sedert hij weg waa in verbinding was gesteld. Niet minder waren de anderen in opge wondenheid over de laagheid begaan onder de oogen eener gansche schare achtens waardige mannen, niet had Ruscow het snoode plan van te voren kunnen beramen, maar hij had 't uitge voord met'n slimheid, tegenwoordigheid van geest en veinzerij, zonder voorbeeld. En de verbittering waarin de gezamenlijke aanwezigen ver keerden, maakte het verklaarbaar dat zij zich zoo hadden laten misleiden. Volgens hot verhaal van Ruprecht was Ruscow buitengewoon driltig den kolder komen inloopen, hom honderd thaler aan biedend als h(J do kaart die hij hem gaf, ongemerkt Daast don heer Klareaberg liet vallen, hem dan van don grond oprapend don hoer Klarenberg overreikte, met de woorden „deze kaart liet u vallen." Toen hij daarin toestemde, dreigde hij „meik ik echter Ruprecht, dat je de zaak dom behandeld, dan krijg je geen cent. Ook kan en zal ik dan niet voor je in do bros springen als je uit je dienst ontslagon wordt. Overleg het slim, dan verdien jo is het prijs te vragen van Overjassen en Winterkleeding bij LENGHAU8. Beslist het goedkoopst en best adres. Demi's naar het lichaam gemaakt, vanaf 1 8.Nog eenige AVolleu- en Moltondekens ter op ruiming voor spotprijzen. Aanbevelend, Helder. LENGHAIJS, Keizerstr. 62. Oosterend. ar. stoei 4 zoon AWMA4B raad. Behalve de Scheurkalenders reeds door ons geadverteerd, donkergrijs schild met bromide kinderportret en donkerblauw schild met stillevens in kleurendruk, voor zien van thermometer, hebben wij thans ook ontvangen en benevens de gerenommeerde Aanbevelend, in vijf minuten honderd thaler. Hij deed alles precies zooals hem be volen was. Hij begreep wel dat hij er den heer Klarenberg door wilde benadeelen maar toen hij 't gedaan had, was hij doo- delijk verschrikt. Toen zag hij mij aan, alsof hij my wilde vermoorden. Daarna deed hij alsof hy de beste vriend van de baron was, maar op myu doodsbed ver klaar ik„er kan geen valschor mensch op aarde zijn dan hij." Toen hij kort daarop hoorde dat mynheer Klarenberg naar het krankzinnigengesticht gebracht was, meende hij daartoe te hebben medegewerkt. En toen moest hij nog hooren hoe goed de baron altijd voor zijn moeder was gewoest, toen hij als knecht in Frankrijk diende. Hij had veel gezien wat hij niet mooi vond, maar dit was het ergste, en geen oogenblik rust heeft hij meer gekend, hoewel hij tevoren niet had geweten wat er uit kon voortkomen. Soms wenschte hij, dat dio arme heer maar dood was, in plaats van in een krankzinnigen gesticht, maar hy zal nog wol leven. Daarom beken ik dit alles, omdat ik liever sterven wil, dan in de gevangenis zitten.' Dit alles was zonneklaar, daar viel niet aan te twijfelen, Klarenberg was gered. Do majoor nam op zich, de zaak voor do Jockeyclub te brengen. Nu kon men openlijk optredon, nu was er goen ijskoude ver achting meer te vreezen. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4