ïïoutverkooping, een aanzienlijke partij Doutwarem, Staatsloterij. Scheurkalenders. Winterdienst. DAALDERS CACAO ïïw belang M. WIERINGA, Denrw. C. DE WIJN te Texel, „De Vriend van den Huize" Boon's Kalenders, Becht's Maandkalender. Nationaal Spoorboekje. Spoorboekje met tarieven. 10 Cents. RECHT EN GERICHT Verkrijgbaar in den Boekhandel Parkstraat PRIJS 15 CENT. Gekookte Ham Tongeworst Boterhamworst 20 ct. 12 9„ MOTORDIEN ST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. Gondel- en Zilveren werken. HORLOGES, Regulateurs, Wekkers, staande Klokjes, Barometers. FEUILLETON. DOODGEZWEGEN. publiek te verkoopen de bekende kalenders Boekh. Parkstraat. Boekh. Parkstraat. ZIJN MOEDER door H. W. S. Gr. F. Callenbach. -- Uitgever Nijkerk. is niet te vervangen door een nabootsing; dat proeft een ieder onmiddellijk. Alkmaarsche per ons. Machinaal gesneden. in goud, zilver en nikkel. Ie qualiteit werken. 2 jaren garantie. is voornemens op Zaterdag; 28 December 1912, 'a morgens HP/g uur, aan den grint weg nabij Nieuweschild op Texel, bestaande inEiken planken, lang 10 tot 45 voet, Eiken dekbalken, lang 15 voet, Grenen 2 dms. dekdeelen, lang 15 voet, 1 Mast, lang ongeveer 50 voet, 1 Roer, 2 Zwaarden, Rondhouten, Blokken, eiken Brandhout, Schotwerk, benevens eenig Touwwerk. Alles afkomstig van het tjalkschip „de Twee Gebroeders". Betaling 1 April 1913. Maandag 23 December begint de trekking van de 3e klasse der 401 e Staatsloterij, Houders van klassikale briefjes worden er aan herinnerd dat de verwisseling van briefjes vóór Vrijdag tevoren moet plaats hebben. Nog enkele briefjes verkrijgbaar. A. DE ROOIJ, debitant. Behalve de Scheurkalenders reeds door ons geadverteerd, donkergrijs schild met bromide kinderportret en donkerblauw schild met stillevens in kleurendruk, voor zien van thermometer, hebben wij thans ook ontvangen en benevens de gerenommeerde Aanbevelend, door L. HAIDHEIM. 35.) Zou hjj lont geroken hebben? Onmogelijk. „Nu zijn straf ontgaat hij niet, daar is geen denken aan, daar kunnen we ons over verheugen." Nog nooit waren er in de woning der Peldkirchens zooveel bezoeken afgelegd als heden. De aanzienlijkste heeren en dames kwamen barones Klarenberg, die zich zoo lang van alle gezelligheid had terugge trokken, de band drukken, verlangend om de zoo zwaar beproefde vrouw vriendschap en liefde te bewijzen. Zoo ging het leren een week lang in vroolijke stemming verder. Zelfs Elise die over Ruprecht haar zwager in zware rouw was, kon weer lachen, daar Willa en de advocaat haar de verzekering gaven, dat zij zijn volle bekentenis waardeerend, haar minnaarniet verder lastig zouden vallen Ook Ruprechts moeder scheen ondanks haar verdriet zeer verheugd dat haar zoon een voor zijn betrekking belangrijke som had nagelaten waarvan zij de erfgename was. Öoch zij, noch Elise bekommerde zich er om, hoe hy aan dat geld gekomen was. En bij allen steeg de vreugde ten top, toen er van het Duitsche consulaat in Spanje het bericht kwam, dat de Consul Bruno in 8an Sebastian den naam van eenen Ulricb Klarenberg in de scheepslijst had gevonden. Daarna was hij met den bark Andromache kapitein Ribeira, op negentien October van het vorig jaar naar de Kaap Verdische eilanden vertrokken. Met eerste zending van den 16en Jaargang der Christelijke Bibliotheek zijn thans aan de abonné's verzonden Platen van Harold Copping. Met bijschrilten van Dr. J. R. Callenbacb, Dr. J. Lammerts van Bueren, Ds. P. J. van Melle, Prof. Dr. A. Noordtzij, Prof. Dr. J. W. Pont, Dr. H. Schokking, Ds. G. H. \Vagenaar en Dr. B. Wielenga. De Scheurkalender EBEN IIAËZER voor 1913, bewerkt door H. W. S. Voor hen die zich thans abonneeren, zijn de prachtwerken Uit een Heilig Verleden en Naar Het Land der Vaderen op zeer voordeelige voorwaarden verkrijgbaar. Men vrage den nieuwen Catalogus der Christelijke Bibliotheek, waarin het volledig programma voor den 16en jaargang is opgenomen, benevens alle voorwaarden betreffende het lidmaatschap. De datum van inzending voor de antwoorden Aan flc> ahnnnó'c °P de prijsvraag (zie de desbetreffende kaart in riall UC aUUilllC o Deel I), wordt gesteld op 1 Januari a.s., in- plaats van 15 November. Enkhuizer Almanak voor 1913. BLOCKER'S „Een spoor," allen juichteö, er werd op Ulrichs gelukkige thuiskomst gedronken. Ludwig wendde zich dadelijk weer tot een grooter Hamburgsch huis 't.welk daar een agentuur had. Weder werden koeten nog moeite ge spaard. Na verloop van een paar dagen brachten Lndwig en Otto na eerst nog een telegram over deze zaak aan het Hamburgsche huis te hebben afgegeven, een brief in den brievenbus van den tot afreis gereed- staanden postwagen.' 't Was zoowat elf uur 's avonds. Het reizende publiek verdrong zich op het perron. Ieder had zich in zijn pels gehuld want er woei een snijdend koude wind. De brief was bezorgd. Haastig liepen de beide jonge mannen naar den uitgang van het perron, terwijl Otto fluisterend vertelde, dat hij Klaartje Weis in het theater gezien had. Ludwig was de ver trouwde zijner liefde. Plotseling deden beiden een uitroep, in hevige woede den arm grijpend van een heer die in een prachtige overjas, en diep over vol gebaard gezicht getrokken muts, hen in groote haast voorbij ging, zonder hen te zien, daar hij zich met zijn zakdoek bezighield. „Graaf Ruscow," riep Ludwig, tegelijk diens pelsmuts van het hoofd trekkend. „Alle donders, wat beteekent dat," riep deze, zijn muts weer aan Ludwigs hand onttrekkend. Nu herkende ook Otto hem. Daar weerklonk de signaalfluit. „De trein vertrekt, laat me toch gaan," beval hij, trachtend zich los te worstelen. „Wat duivel ik ben het, maar wat willen jullie toch beu je dronken Maak toch zoo'n opschudding niet 1" Hij maakte meer den indruk van geërgerd dan verschrikt te zijn, maar von Feedern sprak op gedempten toon „Je zult niet verder reizen, graaf Ruscow je gaat met mo mee!" Do graaf die van al het voorgevallene niets wist, daar dienstplicht hem voor langen tijd naar Brussel riep, en nu, foen hij zijn vroegere woonplaats voorbij kwam haastig iets verfrisschends had willon drin ken, keek degeen die hem gegrepen had forsch en doordringend aan. Plotseling werd hij ongerust en ver bleekte. „Ik ken u, heet u niet von Feedern vroeg hy dezen, Ludwigs blik vermijdende, die zijn vriend geen tijd tot antwoorden liet. „Ik heet Ludwig von Klarenberg," riep hij, op hartstochtelijke woedeode toon. „En jij bent een schurk, graaf Ruscow, en als je niet heel stil en gedwee met mij en deze heer meegaat, dan roep ik de politie en lever er je aan over." „Klarenberg 1* schrik en onrust ver dreven elke geregelde gedachte uit zijn hoofd. „Wat beteekend dat? Wat had men met hem voor Wat was or gebeurd? „Nu maar geen opzien wekken, heeren. Er zal wel een vergissing plaats hebben, ik verzoek u in de wachtkamer Ie gaan daar zal do zaak wel opgehelderd worden." „Die opheldering zal wel komen," smaalde Ludwig bevend van woede. „Maar ik begrijp niet wat je wilt Waar breng je me toch heon „Kom maar moe, vooruit maar 1 Dat we Diet naar een gezellig soupeetje gaan, zul je wel begrijpen." Hierbij drong Ludwig hem zoo krachtig voort, zijn biikkon zoo onophoudelijk en vast op de reeds opmerk zaam geworden politie dienaren gericht, dat Rusccw tandenknarsend meeging. is het prijs te vragen van Overjassen en Wiuterkleeding bij LENGHAUS. Beslist het goedkoopst en best adres. Demi's naar het lichaam gemaakt, vanaf f 8.Nog eenige Wollen- en Moltondekens ter op ruiming voor spotprijzen. Aanbevelend, Helder. LENGDA1JS, Keizerstr. 62. Oosterend. Groote keuze. NettebewerkiDg Teekeningen en fotografisohe af beeldingen op aanvraag. STOOM- steenhouwerij. Firma W. F. STOEL ZOON, 2 kantoor Lnttik Ouddorp. Aanbevelend, C. VISSER. Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 0 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am sterdam, Beleefd aanbevelend, Jn. ZUIDEWIND. Horlogemaker. Goudsmid. Inkoop en ruiling van Goud- en Zilver Onder minzame aanbeveling. Hij meende dat Ludwig met een duel, de zaak wraraan hij sedert lang niet meer had gedacht, wilde uitvechten. Vrees kende hij niet, de gedachte aan een tweegevecht stelde hem zelfs ge rust. „Als het om een duel gaat heeren, dan was deze overval onnoodig. In onzen kring gebruikt men daartoe minder ro mantische middelen," zei hy spottend. Zij waren nog in de helverlichte, door theatres bezoekers druk bezochte strateD. Noch Klarenberg, noch Feedern gaven dus eenig antwoord. Dicht naast hem, de eene links, de ander rechts hem met in gespannen waakzaamheid in het oog hou dend, liepen zij voort. Heimelijk keek Ruscow beiden aan. Hun geldat voorspelde niets goeds. Maar als ze niet zelf bevreesd waren omi de politie te hulp te roepen zouden zy niet zoo zacht gesproken hebben. Dat stelde hem weer gerust. Wat kuunoD ze in 'a hemelsnaam va. n mij willen, vroeg hij zich opnieuw af. De straat die ,zy doorgingen herten»ile hij dadelijk, juist! daar had hij vroeger gewoond, aan den overkant stond het res taurant Maroni, waar hij altijd, gegehan had, aan hot einde woonde een boek handelaar, en dan kwam mon aan de cluK Plotseling beving hom een onbeschrijfe lijk benauwend gevoel. Elko by na ver geten scène stond hem tot in do kleinste biionderheden voor oogen. In groote angst vroeg hij zich afwat zal er gebeuren Zou men iets ontdekt bobben Maar nit> mand, geen sterveling, geen enkele getuigo was in het geheim, en die man, die kollnor die zou er zich wel buiten houden. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1912 | | pagina 4