Alom verkrijgbaar. Veehouders laat u niet van de wijs brengen. Motordienst. Houthandel S. Keijser Dz. CACAO eau half schepje een kop heerlijke chocolade. I i PUIKE HoNIG. Firma Joh. F Morra Kunstmeststoffen, Steeds voorradig ALLE SOORTEN VEEKOEKEN. Prima fabrikaten J.G. van derMeij, Stoom-oliefabriek, Leeuwarden. Volledige Garantie. G. v. d. K00IJ Jasz. de Gocksdorp. FEUILLETON. DOODGEZWEGEN. Texel, Zaanstreek, Amsterdam. Groote voorraad. Lage prijzen. DAALDERS ik. Een wonderbaar geneesmiddel. zwakke maag - ongeregelde spijsvertering - verstoorde lever, "V" oorradig D. SCHUMAKER. WEKT GIJ „WANNEER?" Door een speciaal contract ben ik in staat lager aan te bieden dan alle concurrenten. 7 6 o 1° is zóó krachtig, dat voldoende is voor 0 levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. V raagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, Westen KAAG's Tabak. Weet gij wanneer gij de Sanguinose moet gebruiken Wanneer Uw bloed arm is en daardoor de stofwisseling traag, Wanneer gij last hebt van bleeke kleur, bleeke lippen, bleek tandvleesch. Wanneer gij te zwak zijt om te eten; Wanneer ge te moe zijt om te slapen; Wanneer gij nooit eens recht verkwikt, uitgerust en versterkt wakker wordt. Wanneer gij gedurig moede zijt, en alles U te veel is Wanneer gij last hebt van pijn in de maag ol pijn in de lenden. Wanneer gij prikkelbaar of gedrukt zijt; of angstig zijt zonder dat gij weet waarvoor. Dan moet gij de Sanguinose gebruiken. Neem dan eens geregeld een tijdlang tweemaal per dagéén eetlepel Sanguinose. Sanguinose versterkt Uw bloedzuivert en verrijkt het. En doordat zij Uw bloed versterkt, grijpt zij met vaste hand in de oorzaak van vele kwalenj die in schijn zeer verschillend zijn. Yoor joDge meisjes in den tijd der vorming van het gestel, is de Sanguinose een welbeproetd middel. SANGUINOSE wordt verkocht in groote vierkante flacons van ruim 300 gram inhoud en kost per flacon f 1 50, 6 flac. f8,12 flac. f 15. Zorg dat gij de echte krijgt. Wees gewaarschuwd tegen namaak In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen, en kost U de behandeling slechts l23/3 otl5 ets per dag. Dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten, de Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co., den Raag. Tc Oosterend bij P. Dros, Omlesckild Joh. Dros, den Burg T. Buijs, drogist en I. Moerbeek. 29 eiwit 11 °/0 vet. Murwe Lijnkoeken Lfjakoekenmeel Voorperslijnkoeken Lijnkoeken (gebroken) Murwe Grominotenkoeken 48 Grondnotenmeel Voorpersgrondnotenkoeken GrondnoteDkoek (gebroken) Murwe Sojakoeken 40 0/° Sojakoekenmeel Voorperssojakoeken Sojakoeken (gebroken) Amerikaansche koeken 33 on voldoende zuiverheid. Verder leveren wij alles op de Algemeene Handelsvoonvaarden, torwijl nog voor alle artikelen wordt gegarandeerd eene voldoende zuiverheid, en een vocht gehalte van minder dan 14 pCt. Groote advertentiën van een half blad dat is 't hem niet: maar kwaliteit en prfls en GAUANTIE daar komt het op aan. Dus veehouders bij wie U koeken koopt neem bij aaukomst van een lading bij ons, en onze concurrenten altijd monsters. Bij ons is de onkosten van monsteropzending voor onze rekening. Kwaliteit beter en prijzen lager dan bij alle concurrenten. Gemakkelijkste conditiën. De beste resultaten. Levering HAVEN OUDESCHILD en DE COCKSDORP. dook L. HAIDHEIM. 39.) Natuurlijk was bij dan ook de veel be nijde gelukkige, want het aanvallige en lieve Klaartje gold in den kring der trouw lustige heeren als bet meest begeerens- waardige, beminnelijkste meisje ter wereld. Maar al straalde het geluk hem uit d© oogen toch was bij bevreesd het Wilia te toonen, hij wilde haar sparen. Zij bemerkte echter zijn geluk bij den eersten oogopsiag en met den eersten lach die sedert jaren op haar lippen kwam vroeg zij„Breng je lieve Klaartje eens hier Otto, ik smacht naar den aanblik van gelukkige menscben en wat doet het goed'zich te verheugen, is het niet in eigen geluk, dan toch in het geluk van anderen. Spoedig bracht hij dan ook Klaartje bij haar, wat Willa voor een korten tijd haar leed deed vergeten. Zij genoot bij bet; zien dezer ongestoorde zaligheid van di© twee jonge menscben Zelfs mevrouw Klarenberg was opge togen over dat trissche, schertsende, grap- penmakende achttienjarige kind, en zuchtte als zij Willa naast Klaartje zag. „Maar Willa is duizendmaal schooner, dan dit lieve lachende kÏDd," bracht Lud- wig er boos uit, toen zij er hem opmerk zaam op maakte hoe vermagerd Willa er uitzag, en hoe dat zwarte krip haar nog bleeker maakte dan vroeger. „Willa's oogen die gevoelvolle spre kende oogen zijn schooner dan ik ooit zag, en als ik een meisje wist te vinden dat mij zoo trouw en onveranderd liefhad, ik zou door den sluier die over haar schoon heid geworpen was, zien hoe schoon zij vroeger geweest was, en dat zou Ulrich ook doen." Voor mij is Willa het ideaal eener vrouw, en ik heb er waarlijk nog nooit aan gedacht of zij mooi of niet mooi is. Hij ergerde zich over de opmerking zijner moeder. Wel gaf hij toe dat Willa er bleek en zwak uitzag, maar haar teeder zacht gelaat waarop zoo duidelijk haar innerlijk leven stond te lezen, bracht voor hem het levendig blozende gelaat van Klaartje op den achtergrond. De opmerking zijner moeder had toch dit gevolg dat hij haar voorstelde met Willa naar een badplaats te gaan om haar de zeebaden te doen gebruiken, nu zij zorgvuldige verpleging behoefde. Spoedig vertrokken dan ook beiden, maar toen hij hen later kwam bezoekeD, zag Willa er uaar zijn meening nog niet iriscb en gezond genoeg uit, hoewel zij hem ver-, zekerde zich bizonder goed in orde te ge voelen. van TEXEL Dinsdagmiddag; 3 uur, van AMSTERDAM Vrijdagmiddag 2 uar. Aanbevelend, D. J. BBUIN. d.>, - BLOOKERS BEECHAMS Voor Galachtige en Zenuwachtige Ongesteldheden, zooals Winden en Pijn in de Maag, Hoofdpijn met misselijkheid, Duizeligheid, Volheid en Benauwdheid na het eten, Sulheid en dotheid in het hoold, koude rillingen, koortsige glooiingen, verlies van eetlust, kortademigheid, verstopping, blaren op de huid, onrustige slaap, angstige droomen en allerlei zenuwachtige en beverige aandoeningen, enz. DE EERSTE DOSIS zal spoedige verzachting geven. Dit is geen inbeelding. Ieder lijder wordt ernstig uitgenoodigd om één doos van deze pillen te pro- beeren en men zal bekennen, dat zij „een goud Tientje per doos waard zijn." BEECÜAM's PILLEN naar het voorschrilt ingenomen, zullen Vrouwelijke ge stellen spoedig volmaakt gezond maken. Zij verwijderen direct elke opstopping of onregelmatigheid van het gestelvoor een werken zij als een toovermidde enkele weinige doses zuilenwonderen doen voor de levensorganen het spierstelsel versterkend de lang verloren Gelaats kleur herstellend, de echte gezonde trek van de eetlust terugbrengend en met de bios der gezondheid de geheele lichamelijke kracht van het menschelijk lichaam herstellende. Voor het verdrijven van koortsen in heete klimaten zijn zij speciaal beroemd. Dit zijn „teiten" door duizenden geconstateerd, in alle klassen der maatschappij, en een van de beste waarborgen voor Zenuw- en Gallijders is, dat OeechanTs Pillen het rnünste debiet hebben van eenig patent middel in de wereld. Bij iedere doos volledige aanwijzingen. Uitsluitend vervaardigd door THOMAS BEECHAM, St. Helens, Engeland. Alom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in doozen van f 0.75 (56 pillen) en van f 1.75 (168 pillen). Bij zes doozen tegelijk f 4.25 en f 10.verkrijgbaar te den Burg bij T. BUIJS, en bil den vertegenwoordiger van Th. Beecham Amsterdam, Overtoom 341. Telefoon 4318. Bij zijn bezoeken kon b(j zijn moeder tel kens nieuwen moed inspreken. Zij moest toch bedenken dat het heel natuurlijk was dat Ulrich niet schreef als hij een groote reis door de biDnenlaaden van Azië maakte. Alles scheen daarop te wijzen, want Ulrich had bij Erolonia reeds lang geleden het laatste deel van zijn groot kapitaal, dat men daarheen had gezondeD opgenomen. Als hij met zijn moeder praatte, toonde hij steeds frissche moed, en krachtig ver- tronwen, geheel de tegenovergestelde ge voelens van die, welke er in hem om gingen en toen de herfst kwam, maakte bij zich vrij en begeleidde beide dames naar Caïro waar Willa's longaandoening geDezen zou. Zij lachte wel om deze veronderstelling, want de huisarts verzekerde dat haar lon gen volkomen in orde waren, maar Ludwig stord er op dat zij naar een Zuidelijker klimaat zou gaan en om hem tevreden te stellen volgde zij zijn raad maar. Zulk een verstrooiing brengt nieuwe in drukken, Die dagelijks zich herhalende wisseling van hope en ontmoediging is het verderfelijkst ter wereld, voor beide vrouweD, had de oude Weis gezegd, en Ludwig gat hem daarin gelijk. Elise werd als onontbeerlijke kamenier meegenomen eD nadat men huis en hof onder goed toezicht had gesteld, was alles voor een lange afwezigheid geregeld. Tante Hetta's leven ging ondertusschen naar haar zin te gelijkvormig voort wat verlammend op haar geest werkte, zelfs de gewone ruzie bracht haar geen ver kwikking meer, maakte haar integendeel zenuwachtig. „Heel natuurlijk! Denk je dan lieve Eeldkirchen dat jou alleen de eeuwige jeugd ten deel valt," antwoordde de prin ses, tegen wie ze op zekeren dag klaagde, dat ze zich zoo droefgeestig gevoelde. De stiftsdame dacht daar eens goed over na. Zeker, ze was niet jong meer; maar neen hoorZij liet haar lieve klooster zusters niet toe haar dergelijke compli menten te maken. En toch och, och, 't was maar al te waar, ze voelde 't zeli zij werd oud. Dit te erkennen en in ware angst naar een hulpmiddel zoekend om het oud worden te vermijden was één. Men moet zich opvroolijken. Zij zag niet in waarom zij ook niet zou gaan reizen, zoo goed als Willa, en acht dagen later was ze in Wiesbaden, had haar in trek genomen in een der eerste hotels en zich een paar keurige toiletten aangeschaft en mengde zich jeugdig van harte tusschen de bonte voorname menigte. Wordt vervolgd.')

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4