Tandarts Ansingh, Predikbeurten Gemengd Nieuws. M arktfoeri ehten. Advertentiën Advertentiën. UITVOERING Vereeniging „Tex. Belang." in Hotel „de Lindeboom." Aanbesteding bij inschrijving KIPEIEREN. Inzending van Wolvee G. J. O. D. Dikkers, G. J. O, D. Dikkers, EIKEN PALEN. !\la afloop BAL. METSELWERKEN. van het graven van Slootwerk in den Prins-Hendrikpolder A. publiek verkoopen en B. publiek verhuren publiek verhuren Voorradig 500 Heiningpalen,, Een buitenkansje. De heer H., oud-raakelaar, in pensum bij de behoeftige wed. J. te Bh k be gt-u, kieeg Zaterdag op zijn zn kbed. net be richt, dat hij van zijn curat' e)n ontheven was en daarmede de volle beschikking over ziju niet onaanzienlijk vermogen terug kreeg. Slechts kort heeft de heer H. er genot van gesmaakt. Zijn ziekbed is Zondag zijn sterfbed geworden. Vooraf had hij bij testamentaire beschikking als zijn eenigen erfgename van zijn vermogen, .groot f37,000, aangewezen de wed. J., die daardoor zoowel voor zicbzelve als voor haar kinderen van veel zorgen is ontheven. Ontleend aan de Opr. Ilaarl. Cour. Aan de gevolgen overleden. Men schrijft ons uit Alkmaar Oudejaarsavond werden te Egmond aan Zeo twee werklieden door het zooge naamde afkalven van het duin onder het zand bedolven. De een had een been gebroken den ander waren een paar ribben ingedrukt. Deze ladtste is thans tengevolge hiervan overleden. Hij laat een weduwe met kinderen achter. Bioscoopgevaar. De gemeenteraad van Sittard heeft aldus lezen wij in de L. K. een ver ordening vastgesteld op de bioscopen. De verordening verbiedt alle bioscopi- sche voorstellingen, waarin voorkomt moord, moordaanslag, zelfmoord, inbraak van gebouwen of brandkasten, hetzij met behulp van valsche sleutels of andere in braakwerktuigen, of die welke in strijd zijn met d9 openbare orde of zedelijk heid Uit het Leidsch Dbl. stekelijk op de gemoederen werken j)it is zeker: bij ruzie, zelfs onder den jongeman, wordt maar direct gezegd: „Ik zal je kapot maken." Zeer vleiend Voor de rustige bewoners van Osch is het nogal geruststellend, dat dergelijke vechtpartijen meestal worden gehouden buiten de kom der gemeente. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 8 Januari 1913. Waal, 's avonds 7 uur Kerstfeestviering. Samenkomsten in de week der Gebeden Den Burg Woensdagavond 7 uur ds. Visser. Vrijdagavond 7 uur ds. Norel. De Üocksdorp Donderdagavond 7 uur Zaterdagavond 7 uur Donderdag 9 Januari 1913. Oosterend, 's Avonds 7 uur ds. Van Grasstek GEREFORMEERDE KERK. Oosterendgeen dienst. Zondag 13 Januari 1913. HERVORMDE GEMEENTE. Burg 's Avonds 7 uur ds. Norel. Waal, Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. H. Doop. Oudeschild vm. 10 uur ds. Norel. Den Hoorn vm. 10 uur ds. Visser. Voorber. H. Avondmaal. Oosterend vra. 10 uur ds. van Grasstek. 's Avonds 7 uur Ledenvergadering. Cocksdorp vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. halftien ds. Dagevos. nam. 2 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend vm. 10 uur ds. Kuperus. Burg, 's Avonds half zeven ds. Kuperus. Den Hoorn vm. 10 uur ds. Bussemaker. „Onze Gids" worden uitgereikt)— maar ook het aantal der overige belangstel lende .trof de verwachting. Dei d van den heer Wierda, sergeant- majoor, wnrd met groote belangstelling gevojgd. Als houidgedachie kwam naar voren, dat een geloovige in alle omntan- digheden en overal voor den Christus kan uitkomen, ook in den soldatenstand al is daar veel zedelijke moed toe noodig, wat nog meer is dan heldenmoed. Uitvoering Bewaarschool. Oorspronkelijk bepaald op den 2den Kerstdag, doch in verband met de heer- schende besmettelijke ziekte toen uit gesteld, had Zondag j. 1. de uitvoering plaats. De zaal van hotel Texel was meer dan bezet, zoodat enkelen zich zelfs met een staanplaats moesten vergenoegen, het doel „versterking van de kas der Alge- meene Bewaarschool" is dus zeker bereikt. Een rjjk en afwisselend programma werd de bezoekers aangeboden. U. d. I. had z'n krachten beschikbaar gesteld en bezorgde de uitvoering van een tweetal kluchtspelen„Inkwartiering bij Jaap Beijersch" en „Een uurtje bij den Photo- graaf", zooals we dat van de kamer gewoon zijn, uitstekend. Een tweetal voordrachten voor heer en dame „Mijn vrouw gaat naar de badplaats" en „De Marskramer" werden keurig gespeeld en gezongen. De voordrachten voor twee dames „Ons Ideaal" en „De Strompelrokjes" wer den lief en bevallig uitgevoerd, terwijl „De Nieuwe Landweer" voor het voetlicht gevoerd door een heer en een zevental dames een waardig slot aan de goed geslaagde uitvoering gaf. Als nummer 3, 5, 8 en 9 werden door den heer Slikker een viertal zangnum mers ten beste gegeven. De avond werd geopend en gesloten door den voorz., den heer Pisart die namens het bestuur van de Algemeene Bewaarschool dank bracht aan allen die tot het welslagen medewerkten. Een gezellig bal volgde. Uit het Rott. Nbl. Vrouw in brand. Mej. Viscbjager, wonende Uilenburger straat 112 Amsterdam, zat Zondagmiddag kwart over tweeën met een kind op haar schoot en met de beenen op een stoof, waarin een test met vuur. Haar rok kwam met het vuur van de test in aanraking, met het ongelukkig gevolg dat de vrouw ernstige brand wonden opliep. Op baar hulpgeroep kwamen de buren te hulp. In deerniswaard)'gen toestand is de vrouw daarna, per rijwielbrancard van den geneeskundigen, dienst, naar het Ned. Isr. Ziekenhuis gebracht en daar opgenomen. Haar toestand is zorgwekkend. Een mooi beroep. Te Parijs stortte zich eenige dagen geleden een armoedig-gekleede man in de Seine. Onmiddellijk sprongen eenige voorbijgangers te water, en brachten hem op het droge.Een der omstanders echter herkende den man als iemand, die er zijn beroep van maakte, het medelijden der menschheid gaande te maken door zich uit wanhoop te verdrinken. Dit bracht de menigte zoover in toorn dat zij den man beetgreep, en hem opnieuw in 't- water wierp. Thans mocht bij op eigen gelegenheid aan wal krabbelen. Dat zal papa wel prettig gevonden hébben. Toen de heer J. v. d. V. te IJselmonde dezer dagen thuiskwam van zijn gang naar het gemeentebuis om een jongge borene aan te geven, deed zijn vrouw hem de heuglijke tijding, dat hij nogmaals kon gaaner was er nog een geboren. Vad. Getr. Duur vee. Te Willeskop, bij Montfoort, heeft de heer L. A. van den Berg Sr. zijn ander- halfjarigen volbloed stamboekstier „Louis" verkocht voor f 1350 naar Oranjerivier in Zuid-Afrika. Dbl. Belgische munt verboden. De minister van Financiën brengt in de Staats Ct. ter algemeene kennis, dat het, in Sluis, IJzendijke en Hulst (Zee land) verboden zal zijn, nikkelen en koperen munten van het koninkrijk België in betaling te geven. Hoe een zeilschip kan verdagen. Zondag werd te IJmuiden door den stoomtrawler „Vischjan" binnengesleept de Duitsche driemaster Weser", kapitein Gewald, met bestemming van Bremer haven naar Cadix. Deze schoener, die reeds 31 dagen op reis was, was in plaats van hoog en breed ter bestemming te zijn, door den aanhoudenden zuiden en zuidwestenwind zoodanig uit den koers geraakt, dat hij bij de Doggersbank ver zeild raakte en daar in aanvaring kwam met den stoomtrawler „Vischjan". De schoener werd ernstig, de trawler licht beschadigd. De trawler nam den schoener op sleep en zoo ging 't met een sukkel vaartje naar IJmuiden. De schoener was onbeladen, slechts met zand geballast doch ruim van levensmiddelen voorzien. Een interessant geval voor den Raad van Scheepvaart. Eigenaardige klacht Blijkens de jongste Raadsvergadering heeft de gemeente Elburg mot haar nieuwen burgemeester eenigszins „een kat in den zak" gekocht Men had gevraagd een „gefortuneerden burgemeester" van de rechterzijde, men kreeg iemand van de goede politieke maar minder bevredigende financieele zijde. Het gevolg is, dat de burgemeester een verzoek gericht heeft aan Gedepu teerden, om in Nunspeet te mogen wonen, aangezien de huishuur te Elburg voor zijn portemonnaie te hoog is. Gedeputeerden hebben thans de ge meente om praeadvies gevraagd. Bij de behandeling van het antwoord bleken de Elburgsche Raadsleden het buitenaf wonen van een burgemeester onaange naam te vinden. Men stelde zelfs voor, aan Z.E.Achtb. een tegemoetkoming van f 200 te geven, hetgeen echter art. 73 van de gemeentewet verbiedt. Ook werd opgemerkt, dat de burgemeester zelf, door te solliciteeren, hoewel hij kon weten, niet rond te kunnen komen, alleen de schuld draagt van de impasse. Ten slotte besloot men toch maar een gunstig praeadvies op 's burgemeesters verzoek te zullen uitbrengen. Vad. Uit de binnenlanden van Noord Brabant. Door de politie te Osch is van Kerstmis tot en met Nieuwjaar in verschillende café's visitatie der bezoekers gehouden en aan allen, die een mes in hun bezit hadden, werd dit ontnpmen, welk mes na Nieuwjaar weder aan het gemeente huis afgehaald kon worden. Om toch een mes te kunnen behouden, waren er, die een extra „lange Jaap" aan een touw beneden in de broekspijp hadden hangen. Of de exportslachterijen te Osch aan- Amsterdam, 6 Jan. Aangevoerd 246 Runderen, le kwal. 86 A 90 ct. 2e kwal. 82 a 86 ct. u 3e kwal. 78 a 80 ct. g, 110 Melk- en Kalfkoeien i 135 a f 350, 73 Nuchtere Kalveren f 12,h f 18, 520 Vette Varkens 56 a 60 ets. Purmerend, 7 Jan. Aangevoerd 342 Runderen waaronder: 170 vette koeien 72 d 88 Ct. per KG. ikq Oelde koeien i 150 a 320 Melkkoeien f 190 a 320. 14 stieren. 55 vette kalveren f 1,00 a f 115 p. Kg. 233 Nuchtere kalveren f 16a f 32 1407 Schapen f 27 k 143,00 Lammeren f a f ,00 492 vette varkens f 0,56 a 1 0,60 per Kg.; 61 magere varkens f 20 a f 34, 201 biggen f9 a 1 16 kipeieren f 5.00 a f 5.50 per 100; Purmerender Crt. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Heden overleed, na een korte, doch hevige ongesteldheid, ten huize van haar Oom en Tante, ons innig ge liefd dochtertje, E ,11 SI 4, in den aanvalligen leeftijd van 5 jaar en 7 maanden. Haar diepbedroefde Ouders, Jb. WITTE Pz. C. WITTE-Bakker. Plassendaal, Texel, 4 Jan. 1913. Heden overleed op de hofstede Weilust, polder Eierland, onze be minde Vader, Behuwd- en Grootvader, HENDRIK SMIT Jz. Weduwnaar van Dieuwertje Zijm, in den ouderdom van 84 jaar en 10 maanden. Namens de Familie, H. SMIT Hz. Texel, polder Eierland, 6 Jan. 1913. van de Rederij keskamer „De Vriendenkring" op Zondag 13 Januari a.s. 's avonds half acht in de „Bellevue". Entree 40 cent per persoon. Vergadering der Oud. Afd. „den Burg" op Maandag 13 Januari, 's avonds 8 uur in het hotel „De Oranjeboom." Het Bestuur. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 9 Januari van 11 tot 2 uur te spreken op Vrijdag 10 Januari om 10 uur. Bij P. DUINKER. Zij die genegen zijn hun Kipeieren voor het jaar 1913 vast te verkoopen, gelieven prijs en conditiën te vragen bij Grebr. Dros. naar Den Haag. Zij die in verband met een inzending van WOLVEE naar de Nationale en Inter nationale Landbouwtentoonstelling iets goeds meenen te hebben, worden uitge- noodigd daarvan opgaal te doen bij het bestuur der afd. Texel, Holl. Maatschappij van Landbouw, voor of op Maandag 13 Januari a s. Inlichtingen geelt de Secretaris der afd Jac. KIKKERT Nz. Notaris te Texel, zal op Zaterdag 18 Januari 1913, 's avonds 7 uur, in „het Wapen van Amsterdam" te Oosterend op Texel, ten verzoeke van den WelEerw. Heer H. STUTVOET te Drogeham, lo. Huis voor afbraak. 2o. ongeveer 0,31,70 heet. „Erf om huis" combinatie 1 en 2. voor 6 jaren voor bouwland a 0 40 00 Bij 't hek. b 0 24 00 annex, c 0 24 00 annex. d 0 18 00 annex tegen Lage Huiskoog combinatie a, b, c en d. en e. 0 06 50 Boscbje, bouwland. en vóór weiland 1 08 60 Lage Huiskoog. 217 90 Ees. 0 31 30 Erfje. 0 78 50 Hop. 1 31 40 Hauwer. 124 20 Zandkoog. en 0 68 40 Oude Zandkoog. Notaris te Texel, zal, op Maandag, 20 Januari 1913, 's avonds 7 uur, in het Café „den Burg" te den Burg, A. voor H.H. Regenten der Armenkamets i/d Warmoesstraat te den Burg, voor 3 jaren: '16130 heet. weiland, gend. „Langkoogj es" gelegen nabij den Kruisweg. B. voor den heer D MENTZ, voor 6 jaren 1 53 20 heet. weiland, gend. „de Mars" gelegen in de Mare:, lang 5ï/s en 6 voet, a 271/» cent per sfnè. S. KEIJSER Dz. De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het maken van alle voorkomende H. KOORA' Dz., metselaar Parkstraat, Burg, Texel-

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 2