Tandarts Ansingh, WAND- en VLOERTEGELS, lirma W. F. STOEL HOON, Alom verkrijgbaar. Zoo beeft de ASTHMA u beet. Abdijsiroop JKi., Motordienst. I s in Hotel „de Lindeboom." Texel, Zaanstreek, Amsterdam. Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, mm Dr. James M. Sullivan. 0 Gal- en Zenuwaandoeningen, FEUILLETON. DOODGEZWEGEN. is Donderdag 6 Februari Tan 11 tot 2 uur te spreken DE KWAAL VAN DUIZENDEN Wat zeggen de doctoren Wat verklaren de gebruikers Te Oosterend bij P. Dros, Oudeschild Joh. Dros, den Burg T. Buys, drogist en I. Moerbeek. Een gond tientje per doos waard. mj Hoofdpijn met Misselijkheid, "Verstopping, Zwakke maag, slechte Spijsvertering, Zieke Lever en Storingen in bet Vronwelijk Gestel. AMSTERDAM. TELEFOON 4318. OVERTOOM 341. Hoofdgracht 28 den Helder, uitgebreide sorteering. Alkmaar. G's Tabak, Gy, lijders aan Asthma gij weet wat het zeggen wil; Asthma te hebben. Zou er wel een vreese- ljjker en onaangenamer ziekte bestaan dan Asthma Wel is waar hebt gij wel eens dagen dat gij goed zijt, zelfs zoo, dat ge denkt, dat gij uw asthma kwijt zijt. Gij maakt voor den volgenden dag de een ot andere afspraak, omdat gij zeker denkt morgen goed te zijn, helaas gij kunt niet, want gij hebt weer zulk een hevigon asthma-aanval, dat gij zells geen voet kunt verzetten. Het is dan ook voor de lijders aan asthma een waar geluk, de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, onder hnn bereik te hebben het eeuige geneesmiddel dat Asthma volkomen geneest en niet zooals andere middelen, tijdelijk verlichting verschaft. JDe Abdijsiroop bevat geen verdoovende bestanddeelen. De Heer H. Bruurmijn Helvoirt, Hoef ten Halve (N.-B.) schrijft ons „Tengevolge van een gevatte koude ben ik asthmalijder geworden. Het ademhalen was mij zeer moeilijk en mijn borst piepte ontzettend. Het was mij niet mogelijk slijm op te geven, daar deze zeer vast zat. Wanneer ik een aanval had dacht ik dikwijls te zullen stikken. Ten einde raad begon ik aan de Abdijsiroop. Na deze eenige malen te hebben ingenomen, kwam er een alge.heele verandering in mijn gestel. De fluimeD, die mij alijd zeer vast op de borst zaten, kwamen gemakkelijk los, bet slapen, dat ik bijna niet deed ging weer uitstekend, zoodat één fleseh Abdijsiroop mij volkomen genezen heeft." De geneest onvoorwaardelijk Asthma, Kinkhoest, Bronchitis, Influenza, Pleuris en alle Borst-, Keel- en Longaandoeningen. Voorkomt de Tering. Prijs per flacon van 230 gram f 1.van 550 gram f2.—;van 1000 gram f 3.50. Eischt rooden band met handteekening vandenGen.-Agent L. I. Akker, Rotterdam, Verkrijgbaar bij alle drogisten en Apothekers en de bekende wederverkoopers. Verkrijgbaar bij T. BUIJS en Mej. G. ROEPER den Burg; G. v. d. KOOI.) Jzn. te Cocksdorp; P. BAKKER v/hM. BAKKER Eierland; P. SCHEKKER- MAN v/h G. D. VISSER Nieuwendam; P. BROUWER Oosterend; A. WUIS Oudescbild. van TEXEL Dinsdagmiddag 3 uur, van AMSTERDAM Vrijdagmiddag 2 uur. Aanbevelend, D. J. BBUIN. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan H. KUIP, Westen. in onzen tijd is bloedarmoede en zenuwzwakte. Hoeveel menschen kunt gij ontmoeten met bleeke gelaatskleur! Hoevelen lijden aan hoofdpijn, hartkloppingen, slapeloosheid, gedurige vermoeidheid, gebrek aan eetlustmisselijkheid en duizeligheid Hoe menigeen klaagt over pijn in den rug en in de lenden, prikkel baarheid en lusteloosheid alles verschijnselen van bloedarmoede en zenuwzwakte. De Sanguinose is een eenvoudig, welbeproefd natuurmiddeleen plant aardig versterkingsmiddel van den eersten rang. Ik zal zeker voortgaan met Uw middel voor te schrijven bij de be handeling van bleekzucht en bloed armoede. Cardiff, Engeland. Ik was langen tijd lijdende aan zenuwzwakte, zoodat mijne huiselijke werkzaamheden mij moeilijk vielen; ik had geen eetlust, was spoedig ver moeid en kon maar slecht slapen. Door het gebruik van slechts enkele fles- schen Sanguinose ben ik geheel hersteld Mej. C. Lankhaae—Verzijl. Babilonienbroek. Sanguinose kost per flacon van 300 gram f 1,50,6 flacons 18,12 flacons f 15, Verkrijgbaar bij de Apothekers en goede Drogisten. Maar zorg dat gij de echte krijgt, en wacht n voor namaak! Den Haag, de Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. VOOR ALLE ZOOALS Uitsluitend vervaardigd door THOMAS BEECHAM, St. Helens, England. Alom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten] in doozen van f 0.75 (56 pillen) en van f 1.75 (168 pillen). Bij zes doozen tegelijk [f 4.25 en f 10. verkrijgbaar te den Burg bij T. BIJIJS, en bij den Vertegenwoordiger van Tb. Beecham. door L. HAIDHEIM. 44.) Door dien poort kwam zij in een smallen kleinen tuin, die langs de kasteelzijde liep, uitkwam op een steile uit do zee vooruit springende kunstig aangelegde klip. „Ik zegen je binnenkomst Willa! Wel kom in mijn woning, Hoogheid 1" (.zei Klarenberg hen voorgaande. "Willa deed een blijde uitroep van ver bazing en vreugde. Daar vertoonde zich weer die oneindig blauwe zee vlak voor haar voeten, en in de rondte op de kleine plekjes tuin, rozen overal heerlijk bloeiende rozen. In over vloedige weelde hechtten zij zich tegen een soort waranda en verder tegen de muren van het oeroude, wonderlijk van vorm gebouwde kasteel, als een tdoor het weer samengedraaide bundel vezels olijven op een stam met breeden kroon, stonden zijwaartsch jonge oranjeboompjes, jasmij nen, overal zeldzaam bloeiende cactus planten met allerlei andere bloemstruiken en planten, die het afgelegen plekje grond onzichtbaar maakte. Dit alles zagen ze niet dadelijk, eerst later oriënteerden zij zich alleen viel de buitengewone bloei en de fantastische vorm hen in 't oog, want Ulrich had da delijk de deur geopend, en liet hen binnen treden. Geen vloer, geen voorportaal, alleen twee kleine vensters en eerst door het openen der deur, werd de groote kamer helder verlicht, 't Was een behagelijk, fantastisch ingericht vertrek, met allerlei wonderlijke kleinigheden versierd, een dubbele laag ruwe houtblokken stelde den grond voor. "Wat zag het er hier ondanks den houten vloer netjes uit, zelfs behagelijk. Hier stond een schildersezel, daar hing een viool, daar was een boekenrek, vol met veel gelezen boebeD. Naast-de deur een schrijftafel, in de hoek der kamer een leun stoel. Ed hoe netjes waren de wanden versierd. Koralen, takken, zeegewassen, chineesche waaiers, struisveeren, wapens, mooie, groote schelpen, Oostersch vlecht werk, rieten mandjes van bizonderen vorm, oeroude muziekinstrumenten. Al deze voor werpen waren met bizonderen smaak ge rangschikt. Allerlei Chineesch porselein stond op houten plankjes, hoekplankjes, die met oud Perzisch overtrokken, zich zeldzaam schoon voordeden. Zells voor de deuren hingen portières van wollen stof, door Oosterlingen zeli ge weven. Prins Schönberg op het punt schertsend te roepeD „dat noemt men nu een monnikscel!" bedacht zich plotseling, hoe deze ongelukkige wel gesmacht moest hebben naar 't gewone levenscomfort om in staat te zijn geweest dit alles met zoo veel smaak bijeen te brengen. „Een modernen RobinsoD." Ontroerd zweeg hij, en bekeek een goed geschilderd stuk op den schildersezel. Het stelde een eenzame verlaten klip uit de woestenij voor. Hij had gezien dat Ulrich voor Willa op de knien lag, haar hartstochtelijk toe fluisterde „Willa, Willa, is 't wel werkzlijkheid Ben je hier, ben ja bij me zooals ik het vaak gedroomd heb O, lieveling, engel, mijn Willa, zeg me of het geen droom meer is En Willa zich tot hem vooroverbuigend, kuste hem, gat hem duizend lieve namen, vertelde dat ook zijn moeder hier was. En de vroolijke, levenslustige man voor de schilderij staande, wreef zich stil met zijn vinger een traan weg uit 't oog. Eindelijk na een langen poos, toen beiden zijn tegenwoordigheid niet meer opmerk ten, riep hij lachendtot Willa„Freule ik ben waarachtig de bescheidenste aller vrienden, maar op het oogenblik zoo hon gerig als een wolf en dorstig daar is geen treffende vergelijking voor te vinden. Zou die goede Klarenberg steeds van kruiden en wortels geleefd hebben „Yan visch en oesters, Prins," riep Kla renberg, die als van boeien verlost er plotseling heel anders uitzag. „Veroorloof me even rond te kijken misschien kan ik u dan vlug wat visch- soep voorzetten veel zal het wel niet zijn, maar 't is het eenige wat ik heb, en een fleach wijn zal ook nog wel te vinden zjjn." Daarna verliet hij het vertrek. „Is 't niet onbescheiden, freule als ik u verzoek mij een en ander te vertellen?" vroeg de Prins haar [naderende. „Mij dunkt dat het beter is eenige afleiding te zoeken, dan u in het verleden te verdiepen." Willa zijn goed inzicht voelende, vertelde hem alles. Hij was een en al ver ontwaardiging, maar dat hij van niets wist, kon hij voldoende verklaren, twee jaar een rei» om de wereld, de aangelegenheden der Jockyclub bielden zelfs op tot mij door te dringen. Hij had zelfs met niemand meer briefwisseling gehouden. „Mijn vrienden waren met telegrammen van mij tevreden, en antwoorden op dezelfde wijze. „Gelooi me freule," beweerde de Prins, op zijn oude schertsende wijze, U wenscht me misschien in het peperland," en dat vind ik zeer natuurlijk maar toch is het goed, dat U en Klarenberg zich wat herstellen." „Ik wensch u niets dan goeds toe, Hoog heid, en u hebt volkomen gelijk, wij moeten geleden smart trachten te vergeten, dat is veel beter,® stemde zij toe. Toen spraken zjj over de diepe sporen, die door den tijd in Ulrichs trekken waren gegroefd. Uw liefde zal hem wel weer jong maken, en ik geef er mijn woord op, dat men hem van alle kanten genoegdoening zal geven, waarop hij recht heeft, en 't is tevens ieders plicht hem te bewijzen hoe blij en gelukkig wij zijn hem de onzen te mogen noemen." Klarenberg kwam weer binnen. Hij had zich haastig verkleed. „Ik ben dat pak geheel ontwend, het ordekleed is ge makkelijker, en het behoede me beter dan elke andere vermomming." De vroeger dienstdoend» monnik hield anderen door bijgeloovige vrees op een afstand. Ulrich zag er nog steeds bleek en ont roerd uit, greep telkens "Willa's kleine handjes, als wilde hij zich overtuigen, niet te droomen en vroeg in koortsigen angst duizend dingen tegelijk. Daar tusschen door verzonk hij in mi nuten lang diep zwijgen. Men zag het hem aan, dat hij aan het verleden dacht. Zich dan weer er tegen verzettend, hoorde men hem fluisteren „Goddank t Eindelijk dus toch nog, ik had het niet] kunnen denken. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 2