1 Gemengd Nieuws. Aclvertentiën Marktberichten. Advkrtentiën. Op den lOen Maart 1913 Rederijkerskamer U. d. I. UITVOERING Ultimo, of de laatste der maand, Na afloop Bal. Voorloopig berich Belangrijke Houtveiling BOEL HUIS C. DE WIJN, Denrv. te Ten'1 G. J. O. D. Dikkeio, G. J. O. D. Dikker een kavel best WEILAND1 G. J. O. D. Dikker- BOELHUIS C. DE WIJN, Predikbeurten Donderdag 6 Maart 1913, publiek verkoopen: tu lo. Een Huis en erf te Oudeschild op Te sectie D no. 1652, groot 156 centiai eigenaar wijlen de heer H. Schellingei 2o. Een huis aldaar, sectie D no. S groot 35 centiaren ten oosten van Mej— Wed. Former, eigenaresse Mej. de "W K. de Boer geb. Zegel. publiek verkoopeny publiek verkoopen: te Zevenhuizen op Texel, Maandagavond hield Ds. Visser van den Hoorn zijn aangekondigde lezing in „Eben-Haëzer". De zaal was geheel bezet. Met belangstelling werd geluisterd naar wat de spreker mededeelde naar aanleiding van Begbie's „Gebroken Aardewerk". De aandacht werd eerst gevraagd voor de groote ellende, die in de achterbuurten van Londen gevonden wordt. Verschillende aangrijpende voor beelden uit het behandelde boek wierpen op die ellende een vreeslijk licht. Ver volgens werd gewezen op den arbeid van het Heilsleger, en op het „succes" daarvan zelfs onder deze diepst gezon- kenen - en de nadruk viel hierbij op de macht van God, die verlossing kan brengen aan de grootste der zondaren. Ten slotte duidde spreker nog aan, hoe deze menschen, als zij van hun zonde verlost waren, hun dankbaarheid toonden, allermeest door te trachten voor anderen tot zegen te zijn. Met voldoening kan men terugzien op de winterlezingen in „Eben Haëzer", waarvan deze de laatste was. O osterend, 4 Maart. Zaterdagavond j.l. vergaderden hier in het Café Duinker de leden van de beide vereenigingen, bekend als Begrafenis-en Ziekenfonds. De Directeur van het eerste fonds, de Heer M. Kikkert, opende de vergadering, waarbij eenige woorden van waardeering gesproken werden omtrent den heer Jobs. Daalder, in leven vanaf de oprich ting commissaris van dat fonds. Hierna werden rekening en verslag gegeven, waaruit bleek, dat het aantal leden op 81 Dec. j 1. bedroog 449 met 192 contribueerende kinderen tusschen 4 en 18 jaar. De gewone ontvangsten hadden be dragen f308,37, de uitgaven f330 aan uitkeeringen en f20 aan bodeloon. Door rente was evenwel nog een winstcijfer van f35,14 te boeken. De bezittingen bedroegen f2965,84. De rekening werd goedgekeurd, tot commissaris werd in de plaats van den Heer Johs. Daalder gekozen de heer P. v. d. Vis, die de benoeming aannam. Verder geen bijzonders. Toen deed de Directeur van het zieken fonds, de heer J. Daalder Dz. rekening. Hieruit bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f812,20, de uitgaven f806,97, waaronder f760,85 voor geneeskundige hulp en f10 voor het Witte Kruis; batig saldo f5,23. De bezittingen bedroegen f881,50, het aantal leden was 152 Goedkeuring volgde. De heer J. Trap Sr. werd herkozen tot Commissaris en nam de benoeming aan. Wederom werd f10 besproken voor het Witte Kruis. Hierna werd de vergadering met de beste wenschen voor 1913 gesloten. Oudeschild, 4 Maart. In de laatste 2 weken heeft het er voor de visscherij niet rooskleurig uit gezien. Wel werden er gedurende de dagen, dat men kon visschen nog vrij wat garnalen gevangen, maar de prijzen waren van dien aard, dat de netto opbrengst van geene beteekenis was. Een onzer visschers n.l. W. Dijker, had gister nog een buitenkansje- Hij had het geluk in zijn net een zalm van ruim 34 pnd te vangen. De verzendiüg van stroo is nog altijd in vollen gang. Er gaat geen week voorbij of 2 of meer vaartuigen gaan met vollen last uit de haven. Het een en ander geeft hier veel vertier en drukte. Door de vele vaartuigen, die soms in het begin der week in lading, of lossing liggen wordt het verkeer in de haven van de visschersvaartuigen zeer bemoeie- lijk en springt de wenschelijkheid van vergrooting der bestaande haven duide lijk in het oog. Dit is des te meer het geval, wanneer zooals thans een groote aak met ruim 500 M3 keislag in lossing ligt. Op verzoek plaatsen wij De Kantonrechter te Groningen heeft bij vonnis van 1 Maart j. 1. K. T., agent der N. V. „De Tijdgeest," beschuldigd van overtreding der loterijwet, van alle rechtsvervolging ontslagen.- Ontleend aan de Opr. Haarl. Cour. De diefstal aa.n de Hembrug. Op 15 Januari werd aan de artillerie- werkplaats bij de Hembrug een belang rijke diefstal ontdekt. Uit de {rrandkast van den kapitein magazijnmeester, hoofd der magazijnen, F. D. de Witte, werd een bedrag van goed f 16,000 aan bankpapier vermist, zonder dat iemand eenige aanwijzing kon geven hoe dat mogelijk was geweest. Van braak aan kast noch deuren was eenig sprake, het was een geheimzinnig geval. Onmiddellijk werd de auditeur-militair in het vierde militair-arrondissement, mr. C. W. Thöne, gewaarschuwd en een nauwkeurig en gestreng onderzoek inge steld, dat echter tot niets leidde, waarop deze auditeur ten slotte toestemming gaf do verzegelde kast to ontzegelen en alles ging weer zijn gang als ware er niets voorgevallen over de zaak werd na eenige weken niet meer gesproken. Intusschen, zonder dat dit te bemerken viel, werd het onderzoek voortgezet, niet alleen van militaire zijde, doch ook van een zijde waartegen de mogelijk schul dige wel het allerminst op zijn hoede kon zijn. Het gevolg is geweest, dat Vrijdag kapitein De Witte door twee officieren is aangehouden en in arrest gesteld, wijl tegen hem voldoende aan wijzingen waren verzameld, die aan zijn schuld deden gelooven. Zaterdag werd de verdachte over gebracht naar het provoosthuis alhier, waar hem heden door den auditeur militair een voorloopig verhoor werd afgenomen De verdachte ontkent. Rij kspostspaarbank. Aan hot postkantoor Den Burg (Texel) en de, daaronder ressorteerende, hulpkan toren werd gedurende de maand Feb. 1913. Ingelegd f 8027.40 Terugbetaald -12595.13 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3829. Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland van 1528 Febr. GEBOREN Rempje, d. v. Hendrik El- bertsen en Marretje Bloem. ONDERTROUWD: Jan Sieben (van Rijs wijk) 25 jr. en Neeltje Meijer, 28 jaar. GETROUWD: Willem Bruin 26 jaar en Mart.je Ruijgh, 26 jaar. OVERLEDEN: Geertje Klijn, oud 52 jaar echtgenoote van Albert van Keulen. 43 magere varkens f 20 a f 36, 123 biggen f 10 a 1 16 kipeieren f 3.50 a f 4.00 per 100; Purmerender Crt. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsclie Coanuit in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag- 5 Jlaart 1913. Burg, 's Av. 7 uur Bidstond v/h gewas. Cocksdorp's Avonds 7 uur Geb. yan Chr. Bel. Donderdag 6 Maart 1913. Oosterend, 's Av. 7 uur ds. v. Grasstek. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend's avonds 7 uur ds. Dagevos. Zondag 9 Maart 1913. HERVORMDE GEMEENTE. Burg Vm. 10 uur ds. Norel. 's Avonds 7 uur Zendingsavond ds. Boeke en ds. Visser Collecte v.d. ZendiDg. Waal, Vm. 10 uur ds. van der Waa, Gelegenheid tot den H. Doop. Oudeschild Vm. 10 uur ds. Boeke. Den Hoorn Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend, Vm. 10 ds. van Grasstek. Cocksdorp Nm. halt 3 ds. van der Waa. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. halftien ds, Dagevos, nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. Kuperus. Avondmaal.) Den Hoorn Vm. 10 uur de hr. W. Hilverda, Cand. aan het Seminarie der Doopsgez. te Amsterdam. Amsterdam, 3 Maart. Aangevoerd 265 Runderen, le kwal. 82 86 ct. 2e kwal. 74 a 78 ct. 3e kwal. 68 a 73 ct. 135 Melk- en Kalfkoeien f 135 a f 350, 162 Nuchtere Kalveren f 7,a i 14, 3S0 Vette Varkens 51 a 56 ets. Purraerend, 4 Maart. Aangevoerd 474 Runderen waaronder: 170 vette koeien 72 a 86 Ct. per KG, 9Qo Gelde koeien f 160 220 Melkkoeien f 190 310. 11 stieren. 39 vette kalveren t 1,00 a f 1.20 p. Kg 1155 Nuchtere kalveren f 12a t 30 796 Schapen f 25 f 34,00 Lammeren t a f ,00 333 vette varkens 1 0,54 a 1 0,58 per Kg.; Tb. SCHRAAG. V. SCHRAAGGraaf, geven kennis van de geboorte eener Dochter, Den Burg, 27 Februari 1913. Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een langdurig lijden, onze geliefde Zoon en Broeder, JAN VAN DER STIR RE, in den ouderdom van 24 jaar en 5 maanden. J. van der Sterre. A. van der STF.RRE-Salm. C. van der Sterre. K. van der Sterre. Oudeschild, 2 Maart 1913. hopen onze geliefde Ouders, ABRAHAM DE RIDDER en DIEUWERTJE KLOK, hunne 40-jarige Eehtvereeniging j te herdenkeD. Veertig jaar is 't geleden, Dat ons Ouders op deez' dag, In 't huwelijk zijn getreden; Wat niet elk gebeuren mag. En dat doet ons blijde wezen, Kinderen van dit Ouderpaar, Dat wij dil aanschouwen mogen, Ons Ouders nog zien bij elkaar. Moge hunne verdere dagen, Nog gelukkig velen zijn, Niet te treuren, niet te klagen, Mooi in 't midden van ons zijn. Lieve Oudersmet U beideo, Gedenken wij op dezen dag. Dat de goede God en Vader, U hier lang nog sparen mag. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Koog, Texel, 5 Maart 1913. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen oprechten dank aan allen die ons bij de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, C. BOON Jz. blijken van belangstelling en deelneming hebben betoond. In het bijzonder onzen dank aan Dr. Over die steeds zoo al zijn krachten heeft ingespannen om den zieke het lijden te verzachten en ook onzen dank aan Ds. Visser voor zijn troostvolle woor den tot ons gesproken. Namend de familie, J. BOON Cz. den Hoorn, Texel, 5 Maart 1913. DEN BURG. op Zondag' 9 Maart a. s. des avonds 8 uur precies, in het „hotel Texel. Opgevoerd zal worden Blijspel in 5 bedrijven van G. v. Moser. Vrij toegang voor H.H. Donateurs met hunne Dames. Entree voor Heeren f 0,75 en voor Dames f 0,50 per persoon. Plaatsen te bespreken op den dag der uitvoering 's middags van 12 tot 1 uur a 10 cents. Personen beneden 16 jaar worden niet toegelaten. Het Bestuur. Allen die iets te vorderen heb- ben van, verschuldigd zijn aan, of borgtochten bezitten ten laste van de nalatenschap van wijlen den Heer H. SMIT JANZOON, gewoond hebbende te Eijer- land Texel en aldaar overleden den 6 Januari laatsth.idou, wordeu verzocht daar van opgave ol betaling ie doen bij den ondergtteekende voor S Maart 1913. H.SMIT, Eijerland—Texel. Texel, 28 Feor. 1918. van eene nabij den Burg, op nader te bepalen datuj in Maart. G. DIKKERS, Notaris. te EIJERLAND nabij Cocksdorp op Ter ten verzoeke en ten huize van den Hs KENS PALS, wegeDs opheffing der bo; derij, op - 'e morgens lO'/j uur, van 1 best Ruinpaard, 1 eenjarige Merrie, c 16 Kippen en een haan, 2 Kippenhokken, 1 klamp Mest, 1 halve klamp Hooi, (reigras) 1 beste Boerenwagen met toebahoon. 1 drie wielde Kar met toebehooren, 1 Hooibark, 1 Hakselsnijder, lKaolk- molen, 1 Kruiwagen. 1 Tentwagen, diverse Ploegen Eggen, Maaimachine, Rolblok, Arresle Zoutkist, Melktobbetjes, Karn, Kribt. Ruiven en Voerbakken, een groote psf Heiningpalen en Heiningdraad, (gladi* puntdraad.) - Voorts: de Opstallen (voor afbraak) 1 a. Huis en Schuur. b. 3 Loodsen, (groot en kleiD,) benevens een ouderwetsch Kastje v hetgeen meer zal worden aangeboden.sc Betaling 15 Juli 1913. Notaris te Texel, zal op Donderdag 6 Maart 1913,'savo81 7 uur, in het Logement „de Zeven I vinciën" fe Oudeschild op Texel, 3o. Een huis aldaar, sectie D do. f groot 40 centiaren, eigenaresse Mej. Schellinger. eD 4o. Na bekomen rechterlijke macl ging een huis en erf, by het Oudesck. op Texel, groot 10 aren, eigenaar wijl de heer Jonas Visman. Betaling 1 Mei 1913. Aanvaarding 20 Maart -1913 Notaris te Texel, zal, op Maandag 10 Maart 1913, 's ave 7 uur, in bet Hotel „de Zwaan" aan Y? Burg op Texel, 1 gelegen in den polder „het Noorden" V< Texel, groot 6,46,60 Hectaren. Eigenaar wijlen de heer Hk, SmitJi Aanvaarding direct. Notaris te Texel, zal op Dinsdag 11 Maart 1913,'s morjp ÏO^ uur, bij het woonhuis van den b" P. Fz. KOORN, in Gerritsland op Tei 2 beste Kalfkoeien. 7 Lamschapen. 13 Kippen met Haan. 1 klamp Hooi. 1 klamp Mest. 1 Varkenshok, 1 Kippenhok, Eg, KribUai Ruiven, Boeren- en Bouwgereedschapjdil benevens Huisraad en Inboedel. In deze verkooping kan vee enz. wor. ingebracht. op de Boerenplaats in gebruik by den fe Jb. Pz. Koorn, wegens opheffing der be derij, op Woensdag 13 Maart 1913, '1» gens lOVa uur, van: 100 beste Lamschapen. 3 Rammen. 1 beste Boerenwagen met toebehoofl 2 driewielde Karren. Opstal van een LammerenwageD, Sd penkribben, Ruiven en Voerbakken, za klampen best gewonnen Klaverbooi hetgeen meer zal worden aangeboden. Yf By dezen verkoop kan Vee etc. worcT ingebracht. Betaling 1 Augustus 1913. Deurwaarder te Texel

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 2