yan Mouten's N6. 2057. Zondag 23 Maart 1913. 26st® Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. FEUILLETON, DE DOCHTER VAN DEN OVERSTE. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor den Borg 30 CU. Franco per post door go- heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere l .nden met verhooging der porto's. Advertentiën vóór 9 uur op den dag der nitgave Prijs der Advcrtentitn. Van 1 tot 5 regels 30 Cts. ledero regel meer 8 Ct. Groote lettors en Vignetton worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 8 Cts. per nummer. ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de TJitg. Firma LANÖEVELD DE ROOIJ, Parkstraat, Burg op Te x e l MILITIE. Inschrijvingsregister en Alphabetisch Register. De Burgemeester der Gemeente Texel maakt bekend, dat het Inschrijvings register voor de lichting van 1914, met hot daaruit opgemaakte Alphabetisch Register, gedurende acht dagen, van den 22 Maart tot en met den 29 Maart a.s., ter Gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing ligt. Hij vestigt er voorts de aandacht op lo. dat binnen den tijd, hierboven vermeld, tegen deze registers bezwaren kunnen worden ingebracht bij den Com missaris der Koningin in de Provincie; 2o. dat het bezwaarschrift behoorlijk met redenen moet zijn omkleed en op ongezegeld papier kan worden gesteld; 3o. dat het bezwaarschrift eigenhandig moet zijn onderteekend, doch dat onder- teekening door een ander persoon is toegelaten, zoo bij het bezwaarschrift eene behoorlijke volmacht wordt overge legd 4o. dat het bezwaarschrift tegen be wijs van ontvangst bij den Burgemeester ter gemeente secretarie moet woiden ingeleverd 5o. dat een bezwaarschrift, dat niet voldoet aan de eischen, hierboven ge noemd, of niet wordt ingeleverd binnen den tijd en bij de autoriteit, hierboven vermeid, geen gevolg kan hebben 6o. dat het bewijs van ontvangst moet worden bewaard totdat hij ot zij, die het bezwaarschrift indiende, in kennis is ge steld met de uitspraak van den Commis-„ saris der Koningin. Texel, den 20 Maart 1913. De Burgemeester, GAARLANDT Vaststelling der Kiezerslijst. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Texel maken bekenddat de op heden door hen vastgestelde kiezers lijst voor het jaar 1913 1914, benevens de alphabetische lijsten der namen en Een verhaal door F. A. BUIS. Nadruk verboden. 14.) „Dit alles is nu goed en weljij gaat spoedig heen, maar wij blijven hier, en je weet, ik maak niet gaarne onaangenaam heden, wanneer dat niet noodig is." „Onaangenaamheden begeer ik ook niet; maar om met hen steeds op een goeden, vriendschappelijken voet te verkeereD en achter den rug toch belasterd en bedrogen te worden, dan leei ik nog liever in ver klaarden oorlog." „Komaan," schertst Clara weder, „mijn heer wil nu reeds vechteno, die arme Atjehneezen." „Kleine ondeugd," roept vau Kloveren en hij lacht op zijne gewone melancho lische manier, waarbij zijne ivoorwitte tanden zichtbaar wordeD, terwijl zijn mond zich in pijnlijke trekken plooit. „Pas maar op, mannekeherneemt het schuone kind, terwijl zij het water van het koffieblad in de spoelkom laat loopen, het blad daarna met den vaatdoek afdroogt en de kopjes er weder op plaatst„pas maar voornamen van hen die met betrekking tot eene of meer der verkiezingen van de kiezerslijst zijn afgevoerd en daarop zijn gebracht, van den 23sten Maart tot en met den 21sten April a.s. op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage worden nedergelegd en, tegen betaling der kosten, in afschrift of afdruk verkrijgbaar worden gesteld. Tot en met den 15den April a.s. is een ieder bevoegd bij het Gemeente bestuur verbetering van de bovenge noemde kiezerslijst te vragen, opgrond dat hij zelf of een ander,, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt of niet behoorlijk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Texel, den 22sten Maart 1913. Burgemeester en Wethouders voornmd. De Burgemeester GAABLANDT. De Secretaris JONKER. TEXEL, 22 Maart 1913. Nuts-Spaarbnuk. In eene Woensdagavond gehouden algemeene vergadering van het Depar tement „Texel" der Maatschappij „tot Nut van 't Algemeen," werd besloten tot de oprichting van eene Spaarbank van wege dit departement. Het doel hiervan is om het sparen te bevorderen en de spaargelden voordeelig en solide te beleggen. Naar ons duidelijk werd zal de gelegenheid worden open gesteld om zelfs zeer kleine bedragen in te brengen. De statuten, welke nog al omvangrijk zijn, werden voorgelezen en zonder wijziging vastgesteld. Ze zullen ter goedkeuring worden opgezonden naar het Hoo'fdbestuur van de Maatschappij. De spaarbank zal worden beheerd door 7 personen, (directeuren) waarvan één meer speciaal zal worden aangewezen als Dir.-penDingmeester. Hiervoor werden gekozen de heeren C Cz. Bakker, D. P. Bakker, A.de Waard, Aug. C. Keijser, W. van Zeijlen, G D. Kikkert en C. J. Roeper. Als Commissie van Toezicht zullen 3 op, manneke, dat je het niet met mij aan den stok krijgt," en nadat zij het kolfie- blad met toebehooren in een kast heeft geborgen, gaat zij naar de canapé, vat het hooid van haar Henk in haar poezelige handjes en drukt hem een kus op den mond. Van Kloveren vat haar beide handen. „Laat me nu gauw voortmaken, ventje!" en zij maakt zich los, om daarna de verdere restes van do kolfietafel te bergen. „Vertel nu eens wie je hebben wilt," zegt ze, terwijl zij zich naast hem op de canapé vlijt. „In de eerste plaats meneer en mevrouw van Zanten, dan „Maar moet van Meerwijk dan ook meekomen „Is die hier vraagt mevrouw. „Ja, hij is van morgen gekomen, zoo ik hoor blijft hij nieuwjaar over." „Aha vrindje! nu begrijp ik waarom je niet hebben wilt dat de van Zanteus komen, meneer is jaloersch." „Als ik door hem jaloersch moest zijn, dan kende ik mijn Claartje niet," en hy omvat haar met zijn linkerarm, ziet haar zoo doordringend in de oogen, dat zij weent en lacht tegelijkertijd, zonder zelve te weten waarom. Hartstochtelijk omvat zij met beide armen zijn hals en ziet hem zoo verleidelijk aan, dat hij niet kan na laten haar een kus op het voorhoofd te I Sn het belang van de gezonde volksvoeding kan men niet genoeg er op aandringen dat meer en meer in de plaats treedt van welken anderen drank ook. ledereen moest ze dage lijks drinken. Op alle tijden van den dag is ze welkom en verkwikkend. leden van het departement als commis sarissen optreden. Hiervoor werden ge kozen de Heeren Gaarlandt, Wagemaker en Dikkers, welke zich daartoe bereid verklaarden. Besloten werd dat het departement zich zal aansluiten bij deaccountantdienst door het Hoofdbestuur voor de spaar banken in het leven geroepen, zoomede bij het waarborgfonds, hetwelk vanwege departementen en het Hoofdbestuur wordt geformeerd. Naar men weet is de bedoeling een waarborgfonds van f 100,000 saam te stellen, tot zekerheid van eventuoele inleggers, voor hunne spaargelden. De meest goede wensclien voor het welslageD van deze zaak, was het sluitingswoord van deze belangrijke ver gadering. Op verzoek. Wij voldoen aan een tot ons gericht verzoek, door te vermelden dat op den 2den Paasclulag, middags 3 uur, de opening bepaald is van het gebouw voor Christelijke Belangen, te weten het nieuw-ingerichto „Oude schooltje" te Zuid-Eierland. drukken en nog vaster in zijn arm te sluiten. „Kom ik ga mij kleeden," zegt zo na eenige oogenblikken zwijgens, geelt hem nogmaals een kus eu rukt zich uit zijne armen, „Bepraat jij" zegt zij, „nu maar verder met Mama, wie er morgenavond moeten komen, dan hoor ik den uitslag wol wauneer ik terugkom," en tegelijker tijd gaat ze de kamer uit. „Me dunkt als wij dominee Bijl en zijn vrouw eens vroegen," zegt mevrouw, die in stilte getuige is geweest vau dit too- ueeltjo en van Kloveren weer somber voor zich uit ziet stareD, en als Clara het goed vindt kunnen we Marie Bengers er wel bij nemen, dat zal van Meerwijk misschien niet onaardig vinden." „'t Is wel mogelijk dat het hem bijzonder gevallig is't zou me spijten als ik het zelfde van Marie moest zeggen." „Wie weet herneemt mevrouw schou derophalend. „Van Meerwijk schijnt in den laatsten tijd. nogal werk van Marie te maken, doch ik heb nooit gehoord dat Marie hem meer dan vroeger met bijzon dere attentie behandelt." „Wil u wel gelooven, dat het mij vreeBe- lijk zou hinderen als ik wist dat van Meerwijk haar kreeg, en dat mevr. van Zan ten alzoo aan haar wenschen voldaan zag want dat zij graag het engagement zou doordrijven, daar ben ik haast zeker van." De heer P. C. Hillen, leerling aan de zeevaartschool alhier, slaagde bij de Woensdag j.l. gehouden examens, voor 3de stuurman groote stoomvaart A. O osterend, 21 Maart: In het vorig jaar zijn op Texel een aantal vogels van een ringetje om een der pooten voorzien geworden en daarna weder losgelaten. Op zoo'n ring staat een nummer en „Leidsch Museum". Nu is bij dit Museum uit Portugal bericht ontvangen van het vinden van een scholekster, een tureluur en een kluit, die alle drie op Texel geringd waren. Hieruit blijkt wel, dat de genoemde vogelsoorten zich bij het trekken vooral langs de zee verplaatsen. Door het aanbouwen van nieuwe huizen en het vertrek van enkele ge zinnen komen hier verschillende wonin gen open, wat in jaren niet voorkwam. Oudeschild, 19 Maart. Ongeveer 2 jaar geleden zijn door den Texelschen Schippers- en Visscbersbond pogingen in het werk gesteld tot het verkrijgen van een vischafslag te Oude- schild. Met medewerking van B. en W. 't Is waar, Anna heeft nooit het tegen deel bewezen, doch of zij dat engagement nu zoo zou willen bevorderen daarvan ben ik niet in alle deelen overtuigd. Anoa houdt veel van Marie, ofze beweert ten minste veel van Marie te houden." „Zooals ze beweert te houden van ieder een die ze noodig heeft, en zooals ze zoo velen wil wijs maken dat ze van hen houdt, om hen daarna achter den rug uit te lachen en te bedriegen," bromt* van Klo veren. „Zij is evenals de rest een groote egoïst." „Door het engagement door te drijven zou zij evenwel het tegendeel bewijzen, daarvan heelt dan toch alleen haar broeder het genot." „Behalve dat zij graag aan haar eerzucht voldoet, door haar broeder aan een schat, rijk meisje te helpen en later geen ver driet meer te hebben van een broer, die door eigen schuld aan lager wal is ge raakt." „Als je dat du egoïsme noemt, dan is er zooveel egoïsme." „Dat is er ook, bijna al onze handelingen zijn het gevolg van egoïsme." „En liefde en vriesdschap dan?" „Ook daarbij treedt het „eigen ik" het meest op den voorgrond, doch niet altijd bet lage egoïsme." Wordt vervolgd TEXELSCHE COURANT. B RONA Cacao

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 1