PT- WAAR?? finaal uitverkoop. MENTOR. Ex ceilenta-Pudding, I flaieieM, J. Ph. Bakker Zoon. MOTOEDIEN ST Aanbevelend, P. PLAATSMAN. verfwaren, olie, vernis enz. enz. DAKLEIEN FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN OVERSTE. HET HOENDERMEEL gefabriceerd door S. F. KLEIN, te Harlingen, MOEILIJK IS HET GEMAKKELIJK f 1.— per j2 Kg. A. J. P/s MOTOEDIEN ST Texel, Harlingen, Rotterdam. 1 Zijt gij een lijder I Texel, Harlingen, Rotterdam. bereid met Duryea Maïzena is de allerbeste. H. H. Veehouders. Door verkoop van Meubelwinkel zeer lage prijzen. Ter dekking beschikbaar de zwarte Oldenburger premiewaardige Stamboekbengst - 7 Kost in zakjes van 5 pond 32Vs cent zakjes van 10 pond 65 cent. Wederverkoopers genieten billijke korting. een juiste keuze te doen welke Cacao door U gebruikt zal worden. even een bus te laten halen en gij zult na gebruik niet langer twijfelen, Overal verkrijgbaar in ronde bussen met wit etiket, goud bedrukt. Kleinere bussen naar verhouding. 10 cent pakje. 27 cent doos (3 pakjes.) kunstmatig verlossen V. Vertrekt van Harlingen naar Texel, 39 Haart. Vertrekt van Texel (via Helder, Haarlem, AlpheD, Gouda) naar Rotterdam, 1 April. Vertrekt van Rotterdam naar Texel, Vrijdagmiddag 4 April, 13 uur. Vertrekt van Texel naar Harlingen 9 April. Ligplaats Wijnhaven. Agent: H. v.KEULEN &Co., 108, vindt men de mooiste en voordeeligste stoffen voor Costumes Gaat dit eens zien in de Keizerstr. 62 Helder, of vraag het eeDB aan onderstaand adres waar de nieuwste stoffen zijn te bekomen tegen de meest concurreerende prijzen, uitsluitend maatwerk. Beleefd aanbevelend, Firma LENGHAIJS. Voor Texel LENGHAUS, Oosterend, Met aanbeveling J. J. KIJ1JPER, Parkstraat. Nog groote voorraad Standplaats Weezenboet. Gewone con ditiën. P. KIKKERT Jbz. zijn in verschillende maten voor handen aan de Steenkooperij van firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. Een yerhaal door F. A. BUIS. Nadruk verboden. 15.) Mevrouw van Zanten heeft slechts een doelzichzelve gelukkig te zien niet door het geluk van anderen, niet door zich te verheugen in het lot van haar medemen- echen, maar louter en alleen door zichzelf het doet er niet toe door welke middelen tevreden te stellen. Voor haar en zoo vele anderen zijn zelfzucht en hoogmoed de eenige drijfveeren; als zij slechts kunnen genieten, al ware het ook door het leed van anderen, dan zijn zij voldaan." „'t Is heel aardig geredeneerdals me vrouw van Zanten iemand liefheeft, is het uit eigenbelang, als zij iets begeert drijit zelfzucht oi hoogmoed haar daartoe, maar als gij of ik iets doen, dan is het ook wel egoïsme, maar een ander zoo het schijnt minder laakbare egoïsme dan dat van haar." B't KliDkt u vreemd, maar 't is toch waarlijk zoo. Wanneer iemand zijn buur man helpt, dan doet hij dat hoogstwaar schijnlijk uit egoïsme, maar wanneer hij zich nu gelukkig gevoelt door een ander te helpen en zijn geluk zoekt in het helpen van anderen, dan vind ik dat streven niet laakbaar, zelfs prijzenswaardig, dat egoïsme vind ik schoon. Doch wanneer een ander liever het geld ten eigen bate gebruiktwanneer hij zonder het zelf noodig te hebben, het toch tot eigen genot bezigt, in stede van zijn geluk te vinden in het ondersteunen van zijn buurlui,- dan vind ik het hoogst afkeurenswaardig." „Ik wil dat voor een oogenblik aannemen maar wat noem je dan vriendschap, wat noem je liefde P" .Evengoed een egoïsme, maar zulk een dat niet anders is dan prijzenswaardig." .Dat kaD ik zoo spoedig niet beamen munt boven elk ander merk uit door hoog eiwit en vetgehalte (30 pCt. eiwit 10 pCt. vet) en heeft daarom de grootste voedingswaarde. s prima cacao waarom voelt men zich door den eenen persoon zoo sterk aangetrokken en door den andere niet. Gij zult vandaag iemaDd ontmoeten, die dadelijk een aangenamen indruk op je zal maken, ge zult je dadelijk uitputten in beleefdheden, hem allerlei diensten bewijzen, terwijl een ander atkeer zal verwekken en ge diens gezelschap zoo spoedig mogelijk ontloopt nu laat me eens even uitsprekenals iemand eens klaps verliefd wordt op een meisje, stel zelfs dat hij na haar eenigé malen ontmoet te hebben verliefd wordt, heet dat dan bij u ook egoïsme F" „Voorzeker; wanneer men iemand ont moet die een prettigen indruk maakt, voelt men zich door dien persoon aangetrokken en zal men hem als 't ware aan zich willen verbinden om daardoor lang van zijn ge zelschap te genieten. Daarentegen zien wij iemand die een slechten indruk op ons maakt, liefst zoo spoedig mogelijk ver trekken, omdat zijn gezelschap ons onaan genaam stemt." „Maar wat noemt ge dan liefde F Heeft een moeder dan haar kind lief uit egoïsme, en omgekeerd houdt een kind uit zelfzucht van- zijne moeder F" „Men heelt iemand lief, dewijl men zich gelukkig gevoelt in dat liefhebben, men zou zich ongelukkig gevoelen, wanneer men niet alles deed om sommige personen het leven zoo aangenaam mogelijk te maken, men „Eene ingeving tot egoïsme dus F" „Eene ingeving, ja, eene aangeboren zucht, waarvan men zich geen rekenschap kan geven, een „Ge blijlt u zeiven niet gelijk, nu eens noemt ge het een bewust streven, daa weder eene onbewuste kracht. Ouder welke wilt ge dan de vriendschap rekenen „De vriendschap lachte van Kloveren droevig, „waar vindt ge die F" „Nu redenei-rt ge toch heel verkeerd! Twijfelt ge aan bet bestaan der vriendscta, hebt ge nooit munscheu ontmoet, die ge uw vrienden zoudt kunDen noemen F Duid het mij niet ten kwade, maar gij laat u te veel door uw pessimistische gedachten be- heerschen; ge beschouwt veelal de wereld van een te sombere zijde. Waarlijk, als iemand redenen heeft om over veel, over veel zelfs zich ongelukkig te gevoelen, dan kan ik het zijn, toch heb ik nooit gewanhoopt." „Hebt ge dan nooit ondervonden hoe men met de vriendschap schermt, doch dat als het noodig is om die vriendschap te toonen, de vrienden wegblijven." „Dat er veel valsche munt in omloop is, geef ik u toe, doch daarom behoeft ge alle munt niet voor valsch aan te zien. Als ooit iemand zich inzjjn vrienden heeft bedrogen gezien dan ben ik het; maar ook heb ik in mijn leven zooveel vriendschap ondervonden, is mij in zoovele moeilijke omstandigheden oprechte hartelijkheid be toond, dat ik nooit aan oprechte vriendschap zal gaan twijfelen. Dat men zich zoo vaak in zijne vrienden bedrogen ziet, behoeft ons niet te verwonderen, als we bedenken hoe licht men iemand als een vriend be- sohouwt; wat gij als militairen kameraad schap noemt, is daarom nog geen vriend schap wanneer men iemand beleefdheden bewijst, mag men daarom nog niet aan spraak maken op den naam van vriend. Men is te lichtvaardig met dat woord," Yan Kloveren heeft al dien tijd met de rechterhand onder het hoold op de canapé gezetenterwijl de elleboog op de leuning rust, staart hij somber voor zich uit. „Maar we zijn geheel en al van het onderwerp afgedwaald," zegt mevrouw, die nog steeds met haar handwerk bezig is. „Indien we Langelie met zijn vrouw vroe gen on dan dokter Holtzap, dan zijn we compleet; laat eens zien," en ze telt de gaster, op baar vingers „van Zanfpn, Ama eu 'Pu Meerwijk dat zijn er drie, Bijl eu zij e vrouw dat is er vijf, Marie is zes, L. ei lie en zijne vrouw dat is tent. Holt zap 'egen, j dan zij; wij juist uiel ons twaalven." Vertrekt van Rotterdam naar Texel, Vrijdagmiddag 38 Maart, 13 uar. Vertrekt van Texel naar Harlingen 3 April. Vertrek van Harlingen naar Texel, 5 April. Vertrek van Texel (via Helder, Haarlem, Alphen, Gouda) naar Rotterdam 8 April: Ligplaats Wijnhaven. AgentH. v. KEULEN Co. 108. Evenals vorig jaar bied ik mij ook heden weer beleefd aan voor het uwer Koeien, Paarden en Sobapen. Beleefd aanbevelend, H. DALENBERG. Gedipl. Vee-Verloskundige. Na 17 Maart te de Waal ten huize van den heer C. BOOT nabij dokterswoning. Lijdt gij aan zenuwzwakte F Hebt gij iast dat gij niet kunt inslapen? Zijt gij des morgens bij het opstaan al vermoeid Hebt gij een gevoel dat u alles te veel is F Ontbreekt u de levenslust; de kracht en energieF Lijdt gij aan hoofdpijn aan sui zen in het hoold en de ooren F Zijt gij zenuwachtig en angstig zijt gij prikkelbaar en zwaarmoe digdan moet ge niet lang wach ten maar dadelijk dien vijand be strijden en die zwakte overwin nen. De Sanguinose is „het" middel dat u stellig en spoedig helpen ban. Honderden bij hon derden hebben dit reeds onder vonden. Neem er de proef van. Zij zal ook u helpeD. Sanguinose kost per flacon f 1,50 6 flac. t 8. 12 flac. t 15, Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Waclit U voor namaak. VAN DAM Co. den Haag. Oosterend bij P. Drosden Burg T. Buijs drogist en I. Moerbeek; Oudescliild, Joh. üros. „'t Is mij goedvan Kloveren neemt het haakwerk van Clara, dat nog altijd op de canapé ligt, op en beschouwt het zoo nauwkeurig alsot hij de fraaiste schilderij voor zich had. „Dacht ik het nietroept Clara uit, terwijl zij de kamer binnentreedt en nu geheel gereed is om uit te gaan, „als je maar een steekje hebt uitgehaald, dan zorg je dat het weer in orde bomt. Och, Ma maatje, geef mij eens den sleutel vau de groote kast, ik moet Netje suiker geveD." Mevrouw neemt het sleutelmandje dat voor haar op de tafel is geplaatst en zoekt den gewenschten sleutel, om dien aan Clara te geven. „Daar heb ik waarlijk vergelen je te vertellen, dat we een brief van nicht Erdman hebben gekregen," zegt mevrouw tot Henk, terwijl ze een geopenden brief uit het mandje neemt en hem dien over reikt. Van Kloveren opent den brief, leest dien vluchtig, door en geeft hem daarna weder aan mevrouw. „Haar zoon komt dus den vijftiende." „Ge hebt gelezen, dat zijne Mama ver zoekt kamers voor hem te hureD, denkt ge daar eens om F" vraagt mevrouw. Van Kloveren knikt toestemmend, en nadat Clara weer is binnengekomen, nemen zij afscheid van mevrouw om eene kleine wandeling te gaan maken. Het partijtje dat mevrouw van Etten den volgenden dag zou geven, en waarop Marie 's avonds werd geïnviteerd, maar waarvoor zij den volgenden morgen be dankte, werd wegens een lichte ongesteld heid van mevrouw een dag uitgesteld. "VVie zich daarover verheugde, Karei van Meerwijk zeker niet het minstehij vond het heel gelukkig, dat hem daardoor de gelegenheid werd aangeboden om Marie te kunnen.ontmoeten en alhoewel hij nu geen bepaalde plannen had gemaakt, toch hoopte hij dat het geluk hem binnenkort de hand zou reiken. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4