Bijblad van de Texelscbe Courant van Zondag 30 Maart 1913. No. 2659 Vergadering van Hoofdingelanden op Maandag 17 Maart 1913. Aanwezig de heeren J. S. Dijt, Dijk graaf, voorzitter, J. S. Keijser, K. T. Bakker, H. J. Keijser, Jb. Kikkert PPz., J. D. Roeper, J. D. Witte,W. A. Eelman, Jac. Kikkert Nz, C. Keijser Sz., G. P. Witte en K. B. Lap. Afweaig de heeren P. S. Koning, P. J. Witte en J. J. Bakker. C. J. Roeper, Secretaris. Na opening der Vergadering worden de notulen der vorige bijeenkomst voor gelezen en vastgesteld met eene wijziging dat voor de verharding van den Hoofd weg in het Noorden voorloopig op de be- grooting wordt geplaatst 300 M. ad f 400. Betreffende de aanvrage voor verhar ding van de wegen in de buurtschap Ongeren wordt opgemerkt, dat de weg in Tienhoven vanaf den Waalderweg tot aan de poort van R. Eelman en het wegje naar de Mars ook aan de buurt schap Ongeren behooren, doch niet in het adres van den heer C. R. Keijser zijn genoemd. Na eenige discussie wordt besloten aanbieding aftewachten voor het koste loos ter plaatse brengen der materialen, zooals reeds in de vorige vergadering is overeengekomen, om daarna deze wogen, als zij voor verharding in aanmerking komen bij gedeelten te verharden. Aan de orde wordt gesteld Mededeeling van ingekomen stukken. a. Van Gedeputeerde Staten, inhou dende goedkeuring de kasgeldleening tot een bedrag van f 15000 te verhoogen tot f25000. b. Van Gedeputeerde Staten inhoudende goedkeuring tot aan- en verkoop van grond voor verbreeding van wegen. Beide stukken worden voor kennis geving aangenomen. c. Van Gedeputeerde Staten inhoudende mededeeling dat de Hoofdingeland J. N. Kikkert recht heeft op een naar even redigheid berekend bedrag aan presentie gelden uitgekeerd in 1910. Besloten wordt overeenkomstig de zienswijze van Gedeputeerde Staten te handelen. d. Van W. J. Eelman e.a. L. Koning e.a., C. Witte e.a. en mej. Wed. P. R. Mentz met verzoek om verharding van wegen onder aanbieding van kosteloos ter plaatse brengen der materialen. De Voorzitter stelt voor de verzoek- schrilten te behandelen bij de begrooting. Wordt goedgevonden. e. Van het Molenbestuur, van den polder het Noorden, met verzook een motor met centrifugaalpomp te mogen plaatsen tegen en op kade der boezem- kolk van den polder het Noorden. Na eenige discussie wordt besloten het Molenbestuur te berichten dat bij ons in hoofdzaak geen bezwaar bestaat tegen het zetten van een motor met centrifugaal pomp, evenwel behoudens nadere goedkeuring van het geheele plan betreffende plaatsing ten opzichte van den molenboezem, kade enz. Aan de orde wordt gesteld de beraming van hetgeen in 1913 aan de zeewater- keeiende werken zal worden verricht. Het ontwerp door het College van Dagelijksch bestuur opgemaakt vermeldt uitsluitend gewoon onderhoudswerk. Bij de artikelsgewijze behandeling vraagt de heer W. Eelman of het niet gewenscht zou zijn aan den Noorderdijk een hoofdje uitteleggen. De Voorzitter zegt dat deze vraag vroeger reeds is besproken en wijst nog op mogelijke verzanding van de geul bij de aanlegplaats. De heer G. P. Witte is van meening dat het uitleggen van een hoofdje over bodig is. Na eenige discussie stelt de voorzitter voor den opzichter eene begrooting van kosten te laten maken voor een hoofdje ter lengte 7an 50 Meter. Wordt goedgevonden. De heer Lap vindt de raming voor onderhoud van de Zuid-Haflfelersluizen te laag, voor 't geval dat de drempels van deze sluizen voor beter waterafvoer verlaagd moeten worden. De voorzitter antivoordt, wanneer uit het onderzoek bemaling blijkt, dat de drempels te hoog liggen en dit jaar nog verlaagd moeten worden, dan kan aan Gedeputeerde staten verhooging van de beraming worden aangevraagd. De heer W. A. Eelman stelt voor de opening voor de Oostersluis af te zetten met zwaar ijzergaas voor het drijvende zeewier. De Voorzitter zegt met den opzichter daarover te zullen spreken. De beraming zooals die door het Dag. bestuur is opgemaakr wordt daarna met algemeene stemmen vastgesteld met een totaal van f 4366,10. Rondvraag. De heer G. P. Witte vraagt naar den toestand van den dijk bij het Weezenspijk. Na eene bespreking over de hoogte en nog eenig herstellingswerk wordt besloten, dat het college van Dagelijksch bestuur een onderzoek zal doen om daarna met het Weeshuis over een en ander in overleg te treden. Sluiting.

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 3