Alom verkrijgbaar. 1 „MOLASTEGO" rietsuikermelasse. msmsi b SOK] Bertels Lijnkoeken- en Meelfabriek „DE HINDE" - Amsterdam. Voedert Uw Koeien, Paarden, Schapen en Varkens met VAN STRAAL EN ,S' Co. Amsterdam. Een wonderbaar geneesmiddel. M zwakke maag - ongeregelde spijsvertering - verstoorde lever, Belangrijke verhooging van Melk-, Boter- en Kaasopbrengst Eisclit dit merk. Fabrikaat Handelsvereeniging „Amsterdam," Amsterdam Soerabaya. Importeurs voor Nederland. Vraagt Uw fouragehandelaar en let vooral o, nevenstaand merk war. zich op iedere baal bevindt. BEN RECORD. Lw. Courant. Uit Deinum valt iets mede te deelen, dat menigen veehouder in den lande zal doen watertanden. De veehouder, de heer Th. A. Smeding, aldaar, bezit n.l. onder zijn runderen een koebeest, dat volgens nauwkeurig bijgehouden melkstaten, in 303 opeenvolgende dagen 9002 kilo melk heeft opgebracht, vertegenwoordigde naar het vetgehalte eene hoeveelheid van 310 kilo boter. Deze koe ontving als krachtvoeder in de weide daags 2 kilo en in den staltijd bij het hooi '1 kilo Bertels Lijnzaadkoekjes met Suiker, Bij eene koe van den heer J. Alberda, Voorzitter der Briesche Maatschappij van Landbouw Afd. O. D. te Jouwswier werd de 2 stuks lijnkoek per dag vervangen door hetzelfde gewicht aan Bertels Lijnzaadkoekjes met Suiker; na ld dagen was de melkopbrengst van het middagmaal veranderd van 9 Kilo met 3,10 pet, Vet tot 10 Kilo met 3,13 pet. Vet. Deze koe had in November 1907 gekalfd en de Controle had plaats door den Controleur der Zuivelfabriek het //Steenvak// te Be in Maart 1908. Bij de Controlevereeniging //Ysbrechtum en Omstreken// had van c.a. 750 koeien de grootste melkopbrengst: 7760 Kilo in 266 dagen de koe van den heer S. G. Alberda te Ysbrechtum ge naamd //Hiemslra// uitsluitend gevoederd met Bertels Lijnzaadkjes met Suiker. De koe van den heer S. P. v. d. Wier te Goënga die bleek van de ca 1000 koeien der Contröle- veresuiging //de lage Gaen// de beste opbrengst te hebben, was sedert het vorige jaar gevoederd met Bertels Lijnzaadkoekjes met Suiker. Verder geven wij ze in stukjes gebroken, aan 2 nesten jonge varkeiis (biggen) en het is een lust om te zien hoe gaarne zij ze gebruiken en hoe flink ze er van groeien. Met genoegen deel ik U mede dat ik tdn zeerste tevreden ben over de Bertels Lijnzaadkoekjes met Suiker, en daar ik de melk alhier aan de Coöp. Zuivelfabriek lever, is gebleken dat het vetgehalte en ook de melkopbrengst grooter is. Ik kan daarom deze Lijnzaadkoekjes ieder Veehouder gerust aanbevelen. Dj veehouder, (w.g) J. van Dis Hzn. Pijnaart, 20 Augs. 1908. De heer v. d. Groot te Wiewerd Briesland voederde een geheelen winter als krachtvoedcr uitsluitend Bertels Lijnzaadkoekjes metSuikei en verklaart nog nimmer iets te hebben gevoederd, dat hem zoo goed voldeed alles gqed in aan merking genomen de melkopbrengst'zoowel als de hoedanigheid van het Vee. Bij de Districtskeuring op 11 April 'OS te Scharnegoutum werd van do afdeeliug Twenter- stieren de hoogste bekroning f luO toegekend aan den Heer S. G. Alberda te Ysbrechtum voor zijn Stier //Hendrik//, uitsluitend gevoederd met Bertels Lijnzaadkoekjes met Suiker. De heer Bouke Kramer te Koudum heeft eerst de Bertels Lijnzaad koekjes met Suiker gedurende eenige. weken gevoederd aan zes zijner koeien en verkreeg toen daarvan meer melk dan bij voede ring met puike murwe Lijnkoeken het geval was. Toen hij daarna die koeien weer hetzelfde ge wicht aan puike Lijnzaadkoeken gaf, verloren ze aanmerkelijk in melkopbrengst. Daarna kregen ze weer opnieuw de Bertels Lijn zaad koekjes en dadelijk gingen ze weer in melkopbrengst vooruit. De heer P. van Dixhoorn te Hoek bij Ter- neuzen schrijft dato 4 Mei 190S Bij alle Veehouders hebben hier Bertels Lijn zaadkoekjes met suiker bij uitstek goed voldaan, en ze zullen dit jaar heel veel gebruikt worden. Wij hebben de koemelk er van laten onderzoeken en het vetgehalte er van liepvan 3,2 op tot 3,5 procent; men noemde dit een goed vetgehalte. Wij hebben zelf 2 paarden, die ze ook geregeld gebiuiken (1 Kilo per dag) één met veulen, welke naar wij aan het veulen merken kunnen meer melk voor't jong heeft dan andere jaren het geval was. Ook blijft het bij dagelijks werken' in beteren staat. Ik heb Bertels Lijnzaadkoekjes met Suiker 1.1. winter en vcoral van het voorjaar in den dektijd aan mijn hengsten gevoederd met beste resultaten. De paarden eten ze heel graag worden vroolijk van natuur en krijgen prachtig glanzend haar. Inmiddels, Hoogachtend, (w.g.) H. A. Sneep Hzn. Pijnaart, 29 Augs. 1908. De ondergeteekende bericht dat de Bertels Lijnzaadkoekjes met Suiker hem in de afgeloopen winter uitstekend bevallen zijn. De koeien gaven veel meer melk en verloren hoegenaamd geen vleescb, Hoogachtend, (w g.) M. L. Villerius. Rozenburg, 28 Juli 1908. De heer Jacob Dolsma te Koekange schrijft //Berst voederde ik 4 Kilo gewone Lijnkoeken per Koe, en later 3 Kilo Bertels Lijnzaadkoekjes met Suiker en verkrijg nu meer en betere melk. Alhoewel ik nog maar een jaar met de Bertejs artikelen met Suiker heb gevoederd kan ik niet anders dan gunstige resultaten mededeelcn. De Bertels Lijnzaadkoekjes met Suiker zijn vooral in het land zeer gemakkelijk en worden met graagte gegeten. In kwaliteit verkies ik ze boven alle andere soorten Lijnkoeken, Ook Bertels Koeienmeel met Suiker heelt mij op den stal in alle opzichten goed voldaan. J. de Brec, Raadslid. Ouder-Ainstel, 15 Juni 1910, Zoowel in de weide als op stal kan ik niet anders dan de beste uitkomsten mededeelen, ver kregen met Bertels Lijnzaadkoekjes met Suiker. Bij een zeer goede melkopbrengst heb ik ook mijne koeien in een zeer goeden toestand be houden. A. Kerkhoven. Nieuwer-Amstel, 25 Juni 1910, Een mijner klanten die al verscheidene weken niet anders aan zijn vee voedert als Bertels Lijn zaadkoekjes met Suiker en goed hooi, liet zijn Melk deze weck onderzoeken aan het Laborato rium van Apotheker Jurgens te Purmerend. Daar U er wellicht belang in stelt geef ik U hier de Analyse: Soortelijk gewicht 1,0275 Vet 4,75 pCt. Vaste stof 12,53 Conclusie de melk is van uitstekende hoedanig heid, Hoogachtend Jb. Tolk Az. Broek in Waterland, 14 April 1911. Gelieve s.v.p. omgaand aan mijr. adres op te zenden 300 Kilo Bertels Lijn zaad koekjes met Suiker. Ik beb er gebrek aan. Ik ben zeer voldaan over de resultaten. Ik voer de Bertels Lijnzaadkoekjes volgens uw schrijven van 16 October j 1., in 'de plaats van het voorheen gevoederde Lijumeel en Maismeel en kreeg eene vermeerdering per week van 4 koeien van 91 Liter Melk en 5,4 Kilo meer Vet. Voorwaar een goede vooruitgang, Ze daarom spoedig tegemoet ziende. Hoogachtend, Uw dw. J. de Heer, //Antonia Hoeve. Opende (Gr.), 11 Dec.. 1912. Met genoegen kan ik U mededeelen dat de verbruikers van uwe Lijnzaadkoekjes met Suiker allen over de resultaten zeer tevreden zijn. Bij gelegenheid zal ik U wederom eene opgave doen. Hoogachtend, P. J. Hoeks. Secr. N, C. Boerenbond, Afd. Breda. Breda 24 Januari 1913. Als antwoord op uw schrijven van 23 dezer kan ik U mededeelen, dat de Melkleveranciers die de Bertels Lijnzaadkoekjes met Suiker vocderec of gevoederd hebben, zeer tevreden zijn en ik als Directeur der Stoomzuivelfabrlek //Ons Bestaan// te Maasland zou wel willen dat al mijn leveranciers ze voederden, daar dagelijks blijkt bij het onderzoek der melk dat degenen die uw koekjes voldoende voederen de zwaarste gehalte der melk hebben. Hoogachtend, P. J. van Geest. Directeur Stoomzuivelfabriek //Ons Bestaan//. Maasland, 25 Januari 1913. Namens den voorzitter deel ik U mede, dat over Bertels Lijnzaadkoekjes met Suiker niet anders dan met lof wordt gesproken. Bestelden wij tot heden hoofdzakelijk als bijvoer, thans kan ik melden dat vele leden ze denken te betrekken voor hun vee als hoofdvoer en in de plaats te stellen der gewone Murwe Lijnkoeken, Hoogachtend, M. Minnes. Secr, der Coöp. Aankoop-Vereen. Wieringen, 27 JaDuari 1913, In antwoord op Uw schrijven van 23 dezer diene dat in de 25 Januari 1.1. gehouden vergadering onzer Vereeniging, de leden die Bertels Lijnzaad koekjes met Suiker aan hun Vee hebben gevoederd eenparig verklaarden, dat de Melkopbrengst- er zeer door wordt bevorderd. Het was wel op te merken, dat zij voor ver bruik zijn aan te bevelen. Gelieve wederom 140 zak o 50 K.G. aan ons af te zenden. Achtend, Uw. dw., (w.g.) Ij. Bosselaar, Secr der Landbouw-Vereen. Grijpskerke (Z.), 2S Januari 1913. De heer K. v,d. Weit te St. Jacobi Parochie, ontving in het begin van dezen winter door tusschenkomst van den Wederverkooper W. J. Huigen aldaar, 40 zak Bertel Lijnzaadkoekjes met Suiker. Deze voederde hij bij zijn rnw voeder achter elkaar aan zijne melkkoeien, en verkreeg daardoor een uitstekende melkopbrengst. Daarna begon bij met voedering van een voorkoop andeer murwe lijnkoeken, waarbij hij met gelijke gift per dag en per koe aanmerkelijk verlies aan melk opbrengst verkreeg. Zoodra die voorkoop op is, wil de Heer v. d. Weit weer beginnen met Bertels's murwe Lijnzaadkoekjes met Suiker, daar die hem bij geregelde voedering verreweg de beste resultaten hebben opgeleverd, 2 Bebruari 1913. Ik las de vele attesten over de Bertels Lijnzaad koekjes met Suiker en kan U uit eigen onder vinding zeggen, dat daarin geen overdrijving is. Ik heb eene koe die heeft gekalfd in de maand Juli en geeft thans nog 25 Liter Melk per dag. Ze krijgt bij best Hooi van goed ge niesten Zandgrond 30 stuks of 5 Kilo Bertels Lijnzaadkoekjes met Suiker. Ik beb verder een kalfvaars, geboren December 1010 en heeft gekalfd IS December 1912, deze krijgt .hetzelfde Hooi en 24 stuks of 4 Kilo Bertels Lijnzaadkoekjes met Suiker per dag en ze geeft 24 Liter per dag, dus van ieder Kilo Koekjes 6 liter melk. Ik lever de Melk aan eene Kaasfabriek en daar munt ze uil djor hoog vetgehalte. Hoogachtend, A. Deutekom. 't Zandt [NHL] 22 Bebr. 1913. In antwoord op uw schrijven van 10 dezer verzoek ik U wederom 13550 Kilo of 271 zakken Bertels Lijnzaadkoekjes met Suiker te zenden. Daar onze leden over 't algemeen ook nog ander krachtvoer geven, kunnen zij over 't algemeen niet veel met zekerheid van de koekjes zeggen, Wel verklaren ze algemeen, dat ze uitstekend voldoen. Een onzer leden heeft slechts één koe en deze verklaarde Bij het voederen van de Bertels Lijnzaadkoekjes met Suiker gaf mijne koe geregeld 11 liter melk. Toen ik deze koekjes niet meer had, kocht ik lijnzaadkoeken a f13, de 100 Kilo. Na eenige dagen gat de koe slechts 9 .Liter per dag. Nauwelijks voederde ik echter weer de Bertels Koekjes of de melkopbrengst steeg weer en spoedig gaf zij weer geregeld 11 Liter zooals eerst. Hoogachtend, C. Groeneveld, Secr. der Landb, Ver. //Eendracht//. Vledder [Dr], 11 Maart 1913. Nu de kceien reeds gekalfd hebben of nog op het kalven staan, noodigen wij ieder Veehouder uit eene proef te willen nemen en wanneer vol gens de bij iedere zending gevoegde Voeder- methode gevoederd wordt, garandeeren wij, dat steeds verkregen zal worden minstens 5 Liter van iedere Kilo Bertels Lijnzaakkoekjes met .Suiker, hetgeen dus wil zeggen een belangrijk grooter Melk-, Boter- en Kaasopbrengst. Het is eene meer en meer erkende en onom- stootelijke waarheid, dat de melk-, boter- en Kaasproductie van den geheelen Veestapel in Nederland met minstens 10°/j tot 25u/0 kan verhoogd worden, door iedere koe, volgens onze Voedermethode, overeenkomstig hare grootst mogelijke Melkproductie te voederen. De invoering hiervan is zeer eenvoudig en voordeelig voor ieder Veehouder. Bij geen enkelen Veehouder is de Melk-, Boter en Kaasopbrengst zoo gestegen en heeft men zulke krachtige en glanzende Koeien, Stierenen Kalveren, Hengsten, Paarden en Veulens als daar waar op de Stal en in de Weide Bertels Murwe Lijnzaadkoekjes met Suiker voldoende gevoederd worden. Vorm der koekjes metfirma- naam er in geslagen Bertels&Comp Amsterdam 6 stuks wegen 1 kilo. Bekroond met Eere-Diploma oji deLandbouw- tentoostellingen in 1907 te 's-Hertogenbosch. 1908 te Workum. 1910 te Drachten. 1912 te Montfoort. 1912 te Haastrecht. 1912 te Heer Hugowaard. 1912 te Bergen op Zoom. Productievermogen onzer Fabriek600,000 Kilo Lijnzaadkoekjss met Suiker per week. Grootste productie in Nederland. Wij garandeereu prima kwaliteit en volkomen zuiver volgens Analyse der Rijkslandbouwproef stations. Vraagt inlichtingen en prijzen bij abak. (Gedeponeerd Handelsmerk) Wijze van fabrieaat. Het binnenste deel van het suikerriet bestaat uit een ontelbaar aantal microscopische cellen, welke cellen nadat het sap uit het riet geperst is, gewonnen worden en bekend staan onder den naam van ampas. Het heett de bijzondere eigenschap, dat het gedrenkt in melasse hiervan viermaal zijn eigen gewicht kan opzuigen. De plaats die het sap vroeger in de cellen innam, wordt dan ingenomen door melasse. Het is duidelijk dat bij het fabrieaat geen enkel vreemd bestanddeel wordt toegevoegd en molastego een zuiver product is van suikerriet. Molastego smaakt door de daarin voorkomende suiker (0-44 pCt. en meer) zoet, doet daardoor den dieren andere voeders gemakkelijk opnemeD, ook voeders die zij anders met gaarne eten. Het bevordert de spijsvertering, waardoor het voeder beter tot waarde komt. Bovendien beeft molastego door zijn hoog gehalte aan suiker en ander zetmeelacb- tige stoffen (65 pCt.) op zich zelf veel voedingswaarde. Indien gij het wel meent met u zelf en met uw vee, vraagt dan inlichtingen en brochures bij VLA. t'.b; „MOLASTEGO". Voor Galachtige en Zenuwachtige Ongesteldheden, zooals Winden en P(jn in de Maag, Hoofdpijn met misselijkheid, Duizeligheid, Volheid en Benauwdheid na het eten, Sulheid en doiheid in het hooid, koude rillingen, koortsige glooiingen, verlies van eetlust, kortademigheid, verstopping, blaren op de huid, onrustige slaap, angstige droomen en allerlei zenuwachtige en beverige aandoeningen, enz. DE EERSTE DOSIS zal spoedige verzachting geven. Dit is geen inbeelding. Ieder lijder wordt ernstig uitgenoodigd om één doos van deze pillen te pro- beeren en meu zal bekenneD, dat zij „een gond Tientje per doos waard zijn." BEECHASI's PILLEN naar het voorschriit ingenomen, zullen Vrouwelijke ge stellen spoedig volmaakt gezond maken. Zij verwijderen direct elke opstopping of onregelmatigheid van het gestelvoor een werken zij als een toovermi 1de enkele weinige doses zuilenwonderen doen voor de levensorganen het spierstelsel versterkend de lang verloren Gelaats kleur herstellend, de echte gezonde trek van de eetlust terugbrengend en met de blos der gezondheid de geheele lichamelijke kracht van het menschelijk lichaam herstellende. Voor het verdrijven van koortsen in heete klimaten zijn zij speciaal beroemd. Dit zijn „feiten" door duizenden geconstateerd, in alle klassen der maatschappij, en een van de beste waarborgen voor Zenuw- en GallijderB is, dat Beeeham's Pillen het ruimste debiet hebben van eenig patent middel in de wereld. Bij iedere doos volledige aanwijzingen. Uitsluitend vervaardigd door THOMAS BEECHAM, St. Helens, Engeland. Alom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten in doozen van f 0.75 (56 pillen) i-n van f 1.75 (168 pillen). Bij zes doozen tegelijk f 4.25 en f 10.verkrijgbaar te den Burs bij T. StUIJS, en bil den vertegenwoordiger van Th, Beecbam Amsterdam, Overtoom 341. Telefoon Zuid 2818.

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 6