^2 a-Ó 4 r#4j MENTOR. WAAR?? finaal uitverkoop. ///c ■^2/ Poot-Aardappelen. Kiest in Juni alleen tegenstanders van de Tariefwet. -ésfZs U HET HOENDERMEEL gefabriceerd door S. F. KLEIN, te Harlingen, Pootaardappelen (Eigenheimers) Afslag van Buitenbanden Rijwielen metClockenlager H.H. Land- en Tainbouwers. De goedkoope koopman FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN OVERSTE. MOTORDIEN 8T Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. verfwaren, olie, vernis enz. enz. Grafmonumenten De TARIEFWET schaadt Door opdrijviDg van de kosten der boerderij. Zij maakt zijn kleeren duurder. Door vermeerdering van douaneformaliteiten. den LANDBOUW, den BURGER, den HANDEL. Kost in zakjes van 5 pond 32Vs cent zakjes van 10 pond 65 cent. Wederverkoopers genieten billijke korting. Eet ikpuddino.danmoet t'zyn I Excellents Pudding.die is fyn. Zóó lacht de maan Als ze Exc e 11 e n ta-Pudding Op tafel ziet staan. Ter dekking beschikbaar de zwarte Oldeuburger premiewaardige Stambockkengst groote voorraad vanaf f 3.25. veel goedkooper als gewoon worden opgeruimd. en alles moet weg. Door verkoop van Meubelwinkel zeer lage prijzen. Alkmaarsche munt boven elk ander merk uit door hoog eiwit en vetgehalte (30 pCt. eiwit 10 pCt. vet) en heeft daarom de grootste voedingswaarde. I A.J.P's Excell en ta-Pudding 10ets doos 3paKjes 27cts. A.J.Ps Excellen ta - Pu.dd incj I I0ets.3pah.ies 27cts. TE KOOP mooie voor billijken prijs. Adres: J. G. FLENS, Burgen hoeve Gent Eijerland. Standplaats Weezenboet. Gewone con ditiën. P. KIKKERT Jbz. met buitenband van f6, voor f65 met een jaar garantie. Aanbevelend J. KILJAN Jbz. Verkrijgbaar (voor bandkracht) Kenwieler Hak- of Scboffelmacbine a f 11,50 - f 17,50, Twee wieier Hak- of Sckol felmackine a 115,50i 27,50, Zaaimachine de beste voor zaaien van bieten enz. f 27,00-136.00, Gecombineerde Zaaimachine f38,50—149,25 te bezichtigen. Vraagt prijscouranten en circulaires, bij den vertegenwoordiger van BLASS en GROENEWEGEN (de Bilt) Koninklijke magazijnen van alle Tuinbouwgereed- schappen. J. Jz. ROEPER, „Veen" Texel. maakt bekend, dat hij de groote zaal van Hotel „de Kikkert" binnen 14 hoogstens 20 dagen moet ontruimen om plaats te maken voor de Dansclub. Zoodoende zullen de goederen De uitverkoop is van 's morgens 9 tot 's avonds 10 uur en duurt niet langer dan hoogstens 20 dagen C. LAMPE, Hotel „Vergulde Kikkert" Burg Texel. Een verhaal door F. A. BUIS. Nadruk verboden. 19.) Clara lachte ongeloovig. „Neen waar lijk", zei Holtzap, „van morgen tegen 9 uur, heb ik dat schouwspel zien vertoonen." „Ik vind het nu zoo erg niet," bromde de kapitein, die ook wel eens aan het gebrek leed, waarvan hij de leden der Kamer beschuldigde. „Ik vind bet ook niet erg, dat mijn op passer met een buitenmodel-politiemuts loopt," liet Holtzap daarop ongedwongen volgen, terwijl hij een knipoogje gaf aan van Kloveren, en Clara en mevrouw hem steelsgewijze aankeken, als wilden zij toe voegen „Hoe durf je dat te zeggen De kapitein zei niets, maar wierp- drei gende blikken voor zich heen, hetgeen Holtzap minder trof dan mevrouw Langelie, die, daar zij het gesprek over de oppas sers was begonnen, vreesde als de aan leiding tot een twist te worden beschouwd. De uitval van Holtzap sloeg echter minder op een persoonlijk feit, dan wel op den afkeer van den kapitein voor al wat naar buitenmodelkleeding zweemde, zoodat de kapitein dan ook met Argusoogen en een ijver, welke hem in andere zaken vreemd was, zelfs de afwijking van eenige milli meters tegenging. Holtzap was een bedaard en kalm mensch die echter het ongeluk had van zeer scherp te kunnen uitvallen. Hij zelf moest door kennis, bescbaviug en voorkomen een ieder achting atpersen, doch lieden als de kapitein van Zanten konden niet op zijne wederkeerige achting rekenen hij had een ingeboren afkeer van al wat naar schijnge leerdheid, maar ook wat naar minachting voor kennis zweemde dagen lang kon bij zich inhouden, maar als het eindelijk hem al te erg liep, dan gaf hij doodbedaard een steek, die soms gevoelig kon treffen. Zelfs mevrouw van Zanten die niet bang was uitgevallen, zou in het publiek geeu partij trekken tegen Holtzapachter zijn rug om werd hij genoeg door haar ver oordeeld en belasterd, doch in zij ne tegen woordigheid durlde zij dat niet, omdat zij bang was op baar plaats te worden gezet en omdat zij eene openlijke vredebreuk met den officier van gezondheid vreesde, eene vrees, die nochtans geheel onge grond was, want bij het ziekbed was Holtzap arts. Holtzap, die achter Clara staande dade lijk met haar en mevrouw Langelie een gesprek over de muziek had aangeknoopt en daardoor eene gewenschte afleiding schonk, wenschte eindelijk weer op zijn plaats te zitten, doch bemerkte dat zjjn zetel door Karei van Meerwijk was inge nomen. i Langelie, die naast Karei zat, had met hem en van Kloveren over den Haag gesproken, totdat hij eensklaps be merkte dat Karei zich naast Marie Bengers had neergezet, aan welke hij eerst eenige complimenten debiteerde eD die hij daarna een omstandig verhaal leverde van een of ander verdicht feit door den spreker eenigen tijd geleden volbracht. „Zeg eens, vriendjezeide Holtzap, terwijl hij achter van Meerwijk's stoel ge komen hem met de linkerhand op de schouders klopte en met den rechterwijs vinger een op en neergaande beweging maakte, als iemand die naar zich toewenkt, „als je verhaal uit is krijg ik mijn plaats terug." „Ik zit hier zoo goed," zei Karei met een gemaakt lachje. „Dat zal wel waar zijn, je hebt daar ook een daaldersplaats, die ik nog voor geen drie gulden wil afstaan." Karei ging, hoewel schoorvoetend, naar zijne plaats terug. „Ge zoudt juffrouw Bengers waarachtig geen dienst doen," zei Holtzap, die inmiddels zijne plaat» weer had ingenomen, het haakwerk van Marie opvatte en, met zooveel ernst alsof het de gewichtigste operatie gold, zich aan het haken zette tot groote vroolijkheid van de dames. „Ge schijnt u heel goed op haakwerk te verstaan," voegde Karei hem met een ironisch lachje toe. „Zooals anderen weten te borduren," antwoordde Holtzap droogweg, daarbij Karei steelsgewijze aanziende. De steek op dc fanfaronnades van Karei trof doel, en wekte onwillekeurig den lachtlust op. Holtzap had iets in zjju toon en manieren dat dadelijk tot vroolijkheid stemde. Eene aardigheid, een verhaal door hon derd anderen verteld, zou vervelend, droog en naar gevonden worden, maar als Holt zap het voordroeg, wist hij er tint, een kleur, een leven aan te geven, die aange naam troffen. Karei zeide niets, maar als zoovelen met hem, die het onderspit moeten delven, smeedde hjj in zijn brein allerlei booze plannen, allerlei variatiën op het thema „Ik zal je wel krijgen." ONTVANGEN puik beste aardappelen, zoomede bloemkool- en uienplanten. J. KORTENHOEVEN, den Burg, die zich blijft aanbevelen voor delevering van alle soorten laan-, sier-, vruchtboomen en planten. Bestellingen worden aangenomen bij Wed. KORTENHOEVEN, de Cocksdorp. vindt men de mooiste en voordeeligste stoffen voor Costumes Gaat dit eens zien in de Keizerstr. 62 Helder, of vraag het eeDS aan onderstaand adres waar de nieuwste stoffen zijn te bekomen tegen de meest concurreerende prijzen, uitsluitend maatwerk. Beleefd aanbevelend, Firma LENGHAIJS. Voor Texel LENGHAUS, Oosterend. Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am sterdam. Beleefd aanbevelend, Jn. Z IJl REWIND. Met aanbeveling J. J. KUIJPER, Parkstraat, Nog groote voorraad Groote kenze. Nettebewerking Teekeningen en fotografische af beeldingen op aanvraag. STOOM- steenlionwerij. Firma W. F. STOEL ZOON, 2 kantoor Lnttik Ouddorp. „Borduurt u nooit vroeg Marie aan den dokter. „Wel zeker! Doch nooit om mijn eigen kamers te versieren." Holtzap wilde daar mede dat pochen van Karei, op zijne nooit uitgevoerde heldendaden, een steek toe brengen. Ofschoon zijne steken meestal werden gevoeld, bleet het toch zeer de vraag of zij wel doel troffen Karei was een onverbeterlijke pocher en Holtzap zou hem dan ook niet genezen hij werd alleen wat voorzichtiger. De uitval van den dokter had eenige oogenblikken eene stilte veroorzaakt, die door den dokter ook weer dadelijk werd weggenomen met tact ving hij onmiddellijk een gesprek aan met de beide joDge dames en mevrouw Langelie, gaf aan Clara een aardig en waarlijk verdiend compliment, en deed weldra geheel en al vergeten dat er iets tusschen hem en Karei was voor gevallen. „Hoe denken de vrienden er over om een partijtje te maken P" vroeg de gast vrouw, nadat de thee was verdwenen. „Dominee en mevrouw zullen wel een partijtje willen maken, de kapitein zien we zeker ook aan het quadrilletateltje en meneer Langelie De luitenant Langelie opteerde voor het quadrille spel, mevrouw van Meerwijk had reeds ten gunste van het allegaartje be slist; van Kloveren zette een speeltafeltje neer, waaraan dominee met zijne vrouw, kapitein van Zanten, Langelie en de gast vrouw plaatB namen; de overigen zettt zich rondom de ronde tafel. Weldra wei- „gevraagd" en disputeerde men over de hoegrootheid van den inzet voor het com- mercespel. (W.v.v.)

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4