Tandarts Ansingh, G. J. 0. D. Dikkers, LIJNKOEKSCHILVERS VAN DER LEE's WIJNHANDEL. 'M arktberi^nten. Advertentiën Advertentiën. in Hotel „de Lindeboom." Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, Veiling V. P. N. Deurwaarder W. Biersteker, ten huize v. Mej. Wed. C. DEWIJN. G. J. O. D. Dikkers, Y erboclen Olie, Verfwaren, J. J. Kuijper, Parkstraat. Maandag in lossing Belegen Bordeaux Wijnen. Uitverkoop Meubeiwinkel Parkstraat. J. J. Kuijper. Ontleend aan de Opr. Haarl. Cour. van Helder, is te spreken Maandag a. s. van 10V3 2 uur publiek verkoopen Publiek verkoopen vernis, terpetijn, carbolineum, 7 Va cent de liter merk S. W. C. per 100 K.G. f9.60. Gebroeders DIJT. Cótes Fransac per 7i fl. f 0.70 Chat de Puyrbarban, Thans nog voorhanden Verbetering ran de Kiezerslijst. Burgemeeester en Wethouders der Gemeente Texel brengen hiermede ter openbare kennis dat tot en met den 21 sten April a.s„ voor een ieder op de Secretarie der Gemeente ter inzage nedergelegd en in afschrift, tegen betaling der kosten, ver krijgbaar zijn gesteld een verzoek om verbetering van de vastgestelde kiezers lijst, met de bijgevoegde bewijsstukken, ingediend door HENDRIK MAAS Kz, Een ieder is tot tegenspraak van het verzoek bevoegd. De tegenspraak moet schriftelijk (op ongezegeld papier) en uiterlijk den 23sten April a. s. aan het Gemeentebestuur worden ingediend. Texel, den 11 April 1913. Burgemeester en Wethouders vnd., GAABLANDT. De Secretaris, JONKER. Verbrand. Hedennacht is te Dinxperlo afgebrand het huis van de wed. Hermes. De knecht Termaat kwam in de vlammen om. Paniek in een circus. Berlijn, 9 April. Gisteravond is tijdens een voorstelling met gedresseerde paaiden door het reizend circus Carré in Neukölln bij Berlijn, een der paarden schichtig geworden. Het dier sprong over een der balustrades tusschen de rijen toeschouwers. Dezen stoven uit elkaar en drongen naar uitgangen. Daarbij werden ongeveer 30 personen licht ver wond. Uit het Leidsch Dbl. Het 3-jarig zoontje van G. v.d.E., te 's Gravenzande, schoot een stukje sinaasappel in de keel. Ofschoon direct geneeskundige hulp werd ingeroepen, bleek dit reeds te laat en was het kind gestikt. TeKruiningen geraakte een 2jarig kind van den arbeider L. in een sloot nabij de woning en werd na eenige oogenblikken levenloos opgehaald. Een 8-jarig zoontje van den werk man G. Fr. te Rilland had het ongeluk van den zolder te vallen, waardoor hij met het hoofd op den vloer terecht kwam. Zijn toestand was bedenkelijk. Een 2V2-jarig kind te Bocholt, dat aan de zorgen der grootmoeder was toe vertrouwd, was aan haar waakzaam oog ontsnapt. Het kwam spelende in een beerput terecht en werd later levenloos daaruit opgehaald. Het 3-jarig zoontje van den arbeider Willem Ykema, te Akmarijp (Friesland) geiaakte in de sloot nabij de in aanbouw zijnde huizinge van H. v. d. Meulen. Hoewel de kleine spoedig op het droge was gehaald, waren de levensgeesten reeds geweken. De melkboer met een auto. Sinds een paar dagen wordt te Loos duinen een auto gebruikt als voorspan of trekkracht. Een melkhandelaar haalt met een grooten wagen de melkkannen bij de boeren op en brengt die naar Den Haag. Een auto is gespannen voor den wagen, die nu in vliegende vaart zijn werk verricht. Een telegram deelt ons mede, dat gisteren de Hull-trawler „Augus" te Huil aankwam met de verongelukte beman ning van een Hollandsch visschers vaartuig, dat door een aanvaring op de Doggersbank gezonken was. Aan boord van de „Angus" bevond zich het lijk van den kapitein. De gezonken boot is de „Noordster", van Rotterdam, zegt het telegram. Dit laatste is onjuist. Een visschers- vaartuig „Noordster" behoort te Rotter dam niet thuis. Een 49 tons kotter van dien naam van den firma Ossendrijver is voor eenigen tijd gesloopt. Nader blijkt ons dat het hier een Vlaardingsch schip betreft, de „Noord ster", schipper L. van Vliet van de reederij de Industrie, directie A. Hoogen- dyk Jzn. blijkt door een ander Vlaar dingsch schip, de VL 185 te zijn over- gestoomd, met het genoemde droeve gevolg. Een apennootje ingeslikt. Een 3-jarig kind van den heer v. d. B. te Baarn kreeg Zaterdagmorgen, naar het U.D. meldt, tijdens een hoestbui een z.g. apennootje in de long, waarop een hevig9 benauwdheid volgde. Men kon het nootje uit de long niet verwijderen, waarna per auto naar Hilversum werd gegaan, waar men even eens geen kans zag, den armen kleine te helpen. Daarop besloot men naar Utrecht te gaan, waar na een operatie het eindelijk gelukte het kind van het nootje te bevrijden. Aanvankelijk dacht men, dat het kind na deze operatie wel weer zou bijkomen, doch het heeft niet zoo mogen wezen. De arme kleine is Donderdagmorgen na een smartelijk lijden in het Ziekenhuis te Utrecht overleden. Auto-ongeluk. Men schrijft ons uit Leiden Hedenmorgen te ongeveer 9 uur werden op de Hoogewoerd, ter hoogte van de Watersteeg, twee schoolgaande jongens, oud 12 en 6 jaren, aangereden door een auto, welke voor een handwagen wilde uitwijken. Beide knapen werden ernstig verwond, vooral de jongste, die een halswonde bekwam, welke zich bedenkelijk laat aanzien. De jongens werden per brancard overgebracht naar het Elisabethsgesticht. Te Nijmegen zijn gewijzigde pokken geconstateerd bij twee personen in een gezin. Schandelijke dingen. Men schrijft uit Barneveld aan het „Handelsblad" De bijna 70-jarige stillevende landbou wer J. W. v. Huigenbosch is na uit zijn bed geklopt te zijn, door een 7 fi, 8-tal brooddronken jongelui mishandeld. Terwijl de weerlooze man, die niemand eenigen overlast aandoet, op den grond lag, werd hij door zijn aanranders op het hoofd getrapt en, onder de ruwste verwenschingen, met den dood bedreigd Deze laffe aanval duurde minstens een half uur, gedurende welken tijd de oude zwakke vrouw van v. Huigenbosch het bijna van schrik bestierf. Later werden op het erf een stuk van een fietslantaarn, waarmede het terrein verlicht werd en een pet gevonden. Enkele daders hebben aan de politie reeds bekend Voonoaardelijk in vrijheid gesteld. De Minister van Justitie, ad interim, heeft goedgevonden, dat 2 mannelijke gedetineerden in de strafgevangenis te Utrecht en te Leeuwarden (beiden ter zake van poging tot doodslag) en een vrouwelijke gedetineerde in de bijzondere strafgevangenis voor vrouwen te Gorin- chem (terzake van moord) voorwaardelijk in vrijheid zullen worden gesteld. Hun straftijd zal verstrijken, behoudens te verleenen vermindering van straf, respectievelijk op 24 Juni 1913, 18 Sept. 1914 en 18 October 1915. Arnh. Ct. Van een dienstbode en haar moeder. Bij een familie te Haarlem, waarvan de vrouw lijdende is, kwam een nieuwe dienstbode in huis. Opvallend gauw was na haar komst een mud aardappelen opgegeten, de suiker scheen weg te smelten en koffie werd er viermaal meer gebruikt dan vroeger. De huisvrouw, wie het opviel, dat de meid 's ochtends en 's avonds bezoek kreeg van haar moeder, nam zich voor eens op te letten en voor eenige dagen, terwijl zij de meid aan het eieren koken zette in de keuken, ging zij, tegen de protesten der dienstbode in, naar boven en vond daar zakken vol koffie en suiker, die zjj meenam naar beneden, aan het dienstmeisje toonde en haar beduidde, dat zij van zulke dingen niet gediend was. De meid huilde, zei dat zij het voor haar moeder had gedaan en liep de deur uit naar huis. Toen zij na een uurtje terug kwam, was zij zeer opgewekt en toen mevrouw vroeg wat haar moeder wel gezegd ha luidde het antwoord„dat ik een stom meling geweest ben om mij te laten snappen." Even later kwam de moeder zelf, liet haar dochter haar boeltje bijeen pakken en onder den uitroep, dat haar kind niet in een dienst kon blijven, waar op zulke wisse-wasjes werd gelet nam zij baai- dochter mee. Opr. Haarl. Ct. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Yan 5 tot en met ll April 1913. GEBOREN Gerrit Jan, z.v. Maarten Dog ger en Jantje Bas, OudeschildHen- drika Alida, d. v. Maarten Dogger en Jantje Baa, OudeschildEgbert Vir- ginius Ange z.v, Gerardus Augustinus Janssen en Theodora Angenieta Moe- laert, den Burg. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Jacob Vlaming en Trijntje van der Vis. OVERLEDENImpje Schram, oud 66 jaar, weduwe van Jan Boon, den Hoorn; Arie Roeper, oud 2 maanden, Oost. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 zakmes, 1 Kompas van een horloge ketting Uit de Schager Courant: Sckagen, 10 April. Aangevoerd: 230 Geldekoeien 1 180 a f 270 90 Vette Koeien f 200 a 1 380, 80 Kalfkoeien t 230,— a f 325, 150 Nuchtere kalveren 1 8 a t 22. 200 Overhouders f 24 a t 35.00 Lammeren f —al —.00. 50 Vette Varkens 52 a 56 ct. per Kg. 60 Biggen 1' 14.00 a f20,00; Boter 1 1.10 a 11.20 per K.G. Kipeieren f 3 00 a 1 3.50 per 100. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Coarant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Dankbetuiging. De ondergeteekende betuigt, ook namens zijn echtgenoote, langs dezen weg hartelijk dank voor de vele blijken van belangstel ling en sympathie dezer dagen van onder scheidene zjjden by hun gouden huwelijk ontvangen. •G. DEKKER, Noorden Texel. Voor de vele bewijzen van belangstel ling, zoowel van elders als van hier ondervonden bij ons 25jarig huwelijk, be tuigen wij onzen hartelijken dank. J. BOEKHORST. T. BOERHORST-Bakker. Tienhoven Texel. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij de ziekte, het overlijden en de teraardebestelling van onze geliefde Echtgenoote en Dochter, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. GARRITSEN en Familie. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag IT A_pril van 11 tot 2 uur te spreken te Eierland. Voor de meestbiedenden te koop aange boden de Wei, Karnemelk en Weiroom- karnemelk bij gedeelten of in massa en ook het restant, van 1 Mei 1913 tot 1 Mei 1914. Gesloten inschrijvingsbiljetten worden vóór 1 Mei a.s. ingewacht bij den DIREC TEUR, die tevens inlichtingen verschaft. Do gunning wordt aangehouden. DE DIRECTIE. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, op de conditiën van de A. H. V. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, Westen. No. 240 11/4 '13. Texelsche Kipeieren f 3,60 a f 4,50 Aanvoer 4444 stuks. Middenprijs per 100 f 3,826. Eendeieren 14,25. Algemeene noteering. Kipeieren f 3,25 a f 7,75. Eendeieren f 3,90 a f 4.25. Kalkoeneieren f 6,— a i 7,00 Kievitseieren f 0,12 f 0,16. Aanvoer 60288. Middenprijs 13,77. 1 oude haneu 1,75 kg. t 0,77. 7 oude kippen 10,75 bg. 10,77 af 1,60. 5 oude duiven 1,50 kg. f0,18 11 duinkonijnen 10,41 a 10,47. Notaris te Texel, zal, ten verzoeke van J. J. KUIJPER, op Donderdag 24 April 1913 v.m. 10 uur op het marktplein, Restanten bouwmaterieel, als deuren, rameD, sparren, voorts gareeltuig, Schapeokrib met ruil, hekken, hout en ijzerwaren, gereed schappen, muur en dakramen, kippenijzer- gaas enz.; en D.m. 2 uur voor de Meubelwinkel ParkstraatRestanten Meubels, matten, verlwaren en wat meer zal worden aange boden. Notaris te Texel, zal op Dinsdag 15 April 1913, 's avonds 7 uur in het Koffiehuis van den heer H. DOGGER te Oudeschild, ten verzoeke van Mej. de Wed. T. Jz. DE BOER aldaar. lo. Een hnis, waarin meer dan 45 jaren een kolfiehuiszaak is uitgeoefend, met ver gunning en Erf, staande en gelegen achter de haven te Oudeschild op Texel, sectie D no. 969, groot 108 centiaren. 2o. Een woning, bewoond door Jb. de Boer (de Oostelijke) op de haven aldaar, groot ongeveer 35 centiaren. 3o. Een woning, annex de vorige (de Westelijke) groot ongeveer 25 centiaren. en 4o. Een erf, annex groot ongeveer 50 centiaren. De woning en het erf worden gecombi neerd en in vollen eigendom verkocht. Alles is te bezichtigen op den dag van verkoop des morgens van 9 tot 12 uur. Aanvaarding 15 Juni 1913. Inlichtingen te bekomen ten kantore van bovengenoemden Notaris. eieren te zoeken ol overpaden te maken op de landerijen in bet Noorden, bij onder- geteekenden in gebruik. A. A. EELMAN, W. A. EELMAN. bij J. Pb. BAKKER een volle tafel wijn. een zeer fijne, geurige avondwijn. Mij gaarne voor eene proefuame aanbevelend. Am. LANGE VEL I), Burg, Weverstr. Depothouder van 1 eiken kast met 6 laden, 1 mocie ge schilderde kast met kuif, 1 gebruikte mab. penantkast, 1 beste georuibte canape, 2 oliebiadtafels, 1 waschtalel met marmer, 4 gescb. tafels. 6 Weener stoelen, 1 fauteuil, wekkers, regulateur, klok, poriretfijsten, reiskoffers, prima Inlaids (doorgeperst) linoleum, vloer zeil, 2 meter breed a 1 4,00 de meter, Standaard Linoleum 2 meter f 2,de me ter, prima vloerzeil 182 breed f 1.20 de meter, fijne witte Kamper en gekleurde Chinavloermat per rol en per el, tafelzeil, voordeur cocosmatten, enz. Met aanbeveling,

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 2