Higi sgf») Cacao VAN HOUTEN S N#. 2665, Zondag 20 April 1913. 26ste Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland., Gemengd Nieuws. Bit blad verscUijut Woensdag;- en Zaterdagavond Adverteutiën vóór unr op den dag; der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitg. Firma LANGEVELD& DE ROOIJ, ParkstraatBurö op Te x el. INVORDERING 'S RIJKS DIRECTE DELASTISGEM. De Burgemeester der Gemeente Texel maakt bekend, dat het kohier no. 3, der Personeele belasting over het belastingjaar 1913,invorderbaar verklaard op den 16 April 1913, aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Texel, den 18 April 1913. De Burgemeester, GAARLANDT. Schietoefeningen. De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de schietoefeningen op de baanj bij Neeltjesnol dit jaar zullen aanvangen op 21 April a.s. en eindigen ultimo Sep tember d a.v. Texel, 18 April 1913. De Burgemeester voornoemd, GAARLANDT. MARKT. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de voorjaars groote beestenmarkt in deze gemeente gehou den wordt op den vierden Maandag in April en dit jaar derhalve op Maandag 28 April a.s. Texel, 18 April 1913. Burgem. en Weth. voornoemd, GAARLANDT. De Secretaris, JONKER. TEXEL, 19 April 1913. Vergadering V. V. V. De vergadering op Donderdag j.l. was zuinig bezocht. Bij de opening wordt door den Voorzitter medegedeeld, welke misère het bestuur het vorige jaar door bedanken en vertrek van enkele bestuurs leden heeft doorgemaakt en wil daarom in de eerste plaats aan de vergadering de vraag voorleggen of deze vereeniging moet worden opgedoekt of getracht moet worden de vereeniging weder te doen opleven. Na eenige besprekingen besluit de vergadering tot het laatste en wordt door den voorzitter een der aanwezigen verzocht het voorloopig secretaat op zich te nemen, om dan door het verkiezen van 3 bestuursleden het bestuur voltallig te maken. Tot Bestuursleden worden gekozen de heeren Pisart, L. J. Kikkert en P. C. Koorn, zoodat het bestuur thans is samen gesteld als volgtA. Wagemaker, voorz. L. Jn Kikkert, secr., Pisart, penningm., H. Over en P. C. Koorn, bestuursleden. Om deze voor Texel zoo nuttige ver eeniging tot bloei te doen geraken, zullen circulaires worden rondgezonden tot op wekking voor het lidmaatschap der vereeniging. Ter eere van de verjaardag van Prins Hendrik, heden, 19 April, was van publieke en particuliere gebouwen, de driekleur uitgestoken. Omtrent de uitslag der aanbesteding van het bouwen van een voorwerkers- wouiog in de boschwachterij „de Koog", vernemen wij dat was ingeschreven door J. Drijver voor f2690. Jac. Geus 1940. C. Kok 1853. J. Koorn Mz. 1791. Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund, behoudens goedkeuring van den Min. v. L. N. en H. Naar wij vernemen, zal op den 2en Pinksterdag een Zendingssamenkomst in de openlucht nabij den Burg worden gehouden, waar verschillende sprekers zullen optreden. Nadere bijzonderheden zullen binnenkort worden medegedeeld. Ons wordt medegedeeld dat op de internationale hondententoonstelling van 11 13 April in het Paleis voor Volks vlijt te Amsterdam gehouden, vanwege de Nimradvereeniging, aan de Ierscbe Setter hond „Nora" van den heer Th. Reuvers te de Cocksdorp de lste en 2de prijs werd toegekend. Bovendien kreeg zij als eereprijs nog diploma omdat ze zoo mooi en volwassen was opgegroeid en ver boven de stadshonden uitmunte. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. Fléns Pz. thans te Amsterdam, be haalde bij een billardwedstrijd welke aldaar d.d. werd gehouden in de „Nieuwe Karseboom", door 10 daartoe genoodig- den, een gouden medaille. Niet minder den 1800 caramboles werden door den winner gemaakt. Geslaagd voor lste Stuurman, Groote Stoomvaart, de heer E.y Hille- gaard, van de Zeevaartschool alhier. Zooals reeds gedurende eenige jaren zal ook thans weer door eenige dames het Emma-bloempje te koop worden aan geboden. De opbrengst is ieder weet het bestemd voor het schoone doelbestrij ding van tuberculose. Maandag 21 April zal, naar wij hopen, weer kunnen getuigen, dat overal waar het geldt, leed te voorkomen of te ver zachten, Texel staat in de voorste rij. (Ingez.) Waal, 18 April. De heer C. Oomes, vroeger werkzaam in de smederij van den heer E. Thomassen nu woonachtig te Halfweg, heeft gedu rende de wintermaanden te Haarlem een cursus gevolgd in hoefbeslag. Gisteren deed hij met goed gevolg examen als Gediplomeerd hoefsmid. l)e Cocksdorp18 April. In eene gisteren gehouden vergade ring van de School vereeniging „de Cocks dorp" werden als bestuursleden her kozen de heeren Jac. van Heerwaarden en G. Bakker, terwijl in plaats van Mej. A. J. v. d. Veer, die vertrokken is, als zoodanig werd benoemd Mej. Joh. te Kronnie. Verder deod de penningmeester reke ning en verantwoording over het vorig boekjaar en werd besloten met de kin deren van het -5e en 6e leerjaar een schoolreisje te maken naar Alkmaar en Heilo in het begin van Juni. Binnenkort zullen den ingezetenen lijsten ter teekening worden aangeboden, ten einde het personeel der school finan cieel in staat te stellen de 104 leer lingen der school een paar aangename dagen te bereiden. Den Hoorn, 18 April. De koopers van de op 14 Maart ge- strandde vischersschuit Helder No. 71 tusschen paal 7 en 8 zijn zoo gelukkig ge weest haar geheel klein te krijgen èn aan den Hoorn te brengen, wat niet- tegenstande bet vele transport wat er op komt, nu voor de koopers een voor deeltje zal zijn, wat niet altijd met WW ,...EN VOORAL 's MORGENS, 'S MIDDAGS en 'SAVONDS EEN KOP wrakken koopen op strand bet geval is daar er velen maar al spoedig in 't zand verdwijnen. Vlieland. Geslaagd voor derde stuurman, groote stoomvaart, de heer H. Tjjmons, leerling der zeevaartkundige school alhier. Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hol. Noor der kwar tier. Ingevolge besluit der Voorjaarsverga dering, zal vanwege de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier, getracht wor den een of meer uitstekende een jarige stieren aan te koopen, om die, onder enkele bepalingen, onder de veefokkers in Noordholland, benoorden het Noordzee kanaal, op Vrijdag j25 April, des middags 12 ure, tijdens de Centrale Stierenkeuring te Alkmaar publiek te verkoopen. Mocht men omtrent dezen verkoop en de daaraan verbonden bepalingen inlich tingen wenschen, dan zal de secretaris der Vereeniging, de heer W. Teengs te Alkmaar, die zeker gaarne geven. Uit het Rott. Nieuwsbl. Het 6-jarig dochtertje van den heer Tj. de Jager te Lemmer, was aan het spelen met andere schoolkinderen, toen een van haar speelmakkertjes haar spelende in een vrij diepen met water gevulden put stiet en daarna het deksel er op deed. Gelukkig werd het opgemerkt door den in de nabijheid wonendan visscher J. Visser, die onmiddellijk toesnelde en nog juist bijtijds de kleine uit den put wist te redden. Men schrijft uit Hillegom De hagelbuien van de laatste dagen hebben den bolgewassen een niet onaan zienlijke schade toegebracht. Doordat hyacinten en tulpen in Februari iwegens het zachte weer welig zijn uit- geloopen, waren de bladoren vrij teer en konden zij geen voldoende weerstand bieden aan den hagelslag. De koude dagen van de afgeloopen week hebben de hyacinten in den bloei teruggehouden, en daarom is er voor bolleDgangers nog wel wat moois te zien. De tulpen zullen binnenkort in volle pracht prijken. Een ontvluchte krankzinnige gevat. Dezer dagen werd gemeldt, dat de verpleegde H. C. Raadsen uit het krank zinnigengesticht te Zeist per rijwiel was ontvlucht. Naar wij thans vernemen is de vluchteling te Amsterdam door de recherche gevat en naar het Hoofdbureau van Politie overgebracht. Toen eenige zijner familieleden op het bureau kwameD teneinde hpm te her kennen, werd hij zoo wild, dat een aantal agenten noodig was, om hem in bedwang te houden. Per auto-ziekenwagen werd Raadsen vervolgens naar het Wilhelmina- gasthuis vervoerd en aldaar, in afwach- .ting van zijn terugbrenging naar het krankzinnigengesticht ter verpleging op genomen. Belooning der dappere redders. De firma Hudig, Veder Co. meldt aan de „Tel." dat zij door den gewaar- deerden steun van vele belangstellenden waaronder zij in 't bijzonder een belang rijke gift der Reederij wenschen te me- moreeren, in staat werden gesteld, als aandenken voor redding der opvarenden van het stoomschip „Eastwall" een kleine lijfrente aan de bemanning van de sleepboot „IJmuiden" toe te kenneD. Het totaal ingekomen bedrag bedraagt f 399,50. Kolossale cijfers. Bij den Frieschen Bond van Coöpera tieve Stoomzuivelfabrieken waren in 1912 aangesloten 82 fabrieken, die van 11900 veehouders de melk ontvingen van 111000 koeien, samen 368,960,133 kg. De ontvangsten waren f21,146,456,93, de onkosten f 2,835,566,90. Ontleend aan de Opr. Haarl. Cour. De grenswijziging van Amsterdam, Naar het „Hbl." verneemt, hebben B. en W. van Diemen aan Gedepu teerde Staten van Noord-Holland bericht gezonden, dat zij geen bezwaar hebben tegen da annexatieplannen van Amster dam. Zij gaven echter in overweging, aan het te annexeeren deel een stuk toe te voegen, zoodat de grens zoi^, worden gevormd door het Merwede- Kanaal en de Diem. Het toe te voegen stuk is een strook tusschen het Kanaal en den Zeedijk. Daar heb je het al. Te Winschoten is de bloesem van de abrikozen, vroege kersen en perziken totaal vervroren. De schade in de kweekerijen is enorm. De Raad van Dordrecht heeft goedgekeurd 't verhuren van ongeveer 2000 vierk. Meter gemeentegrond tegen Juli of Aug. 1914 aan den circusonder nemer Pierre Althofï' te Munster. Hij moet daarvoor betalen f100 per dag met een minimum van f500. Als een bewijs hoe gevaarlijk het is, dat kinderen met messen omgaan, bleek dezer dagen weer op het gehucht de Heij, ondor Pernis. Toen het 7-jarig zoontje van D. Benne, bezig was in een stukje hout te snijden, had hij het onge luk dat het mes uitgleed en in het rechteroog van het 7-jarig zoontje van K. Ketting terecht kwam, waardoor dit oog zoodanig verwond werd, dat het kind onmiddellijk in een ooglijdersgesticht te Rotterdam moest opgenomen worden. De oogarts aldaar, constateerde dat hij zijn geheele leven, het licht uit dit oog zal moeten missen. TEXELSCHE COURANT. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor den Burg 30 Cts. Franco per post door ga- beel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere 1 .ndcn met verkooging der porto's. Pr\js der Advcrtentièn. Van 1 tot 5 regols 30 Cts. Iedoro regel moor 5 Ct. Groote letters en Vignotten worden naar plantsruimto berekend. Bewijsnummers 3 Cts. per nummer. 1

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 1