Tandarts Ansingh, 12 beste Biggen. Engelschekaarten. Vervoer GRINT. Grond en Glansverf, Mr. KLAAS DENYS, 3 vette Varkens. Gemengd Nieuws. Predikbeurten Advertentiën. Sportvereniging Texel. Voorloopig bericht. WEDSTRIJD D. 0. S. I en TEXEL I QUICK II en TEXEL II. Vrijzinnige Kiesverceniging Openbare Vergadering SprekerMr. Th. H. de Meester, in Hotel „de Lindeboom." N. V. Texels Eigen Stoombootonderneming. FIJNE GRASMAAIEN. Een net Meisje WASCHMIDDEL hij noemt amende honorable, omdat hij na die toelichting niet alleen het billijke maar ook het gewenschte van die maat regel inziet. De heer Keesom, wiens naam daarbij genoemd werd, voelt zich geprikkeld en verwijt den heer R. P. Keijser Cz. die appel te hebben opgeworpen, deze acht zich beleedigt en noemt de naam van den heer de Jongh. De heer Keesom trekt de beschuldiging daarop in, terwijl de heer de Jongh toe licht, dat door hem in de dagen toen hij in den Raad van toezicht zitting had herhaaldelijk op een beperkt aantal vrijkaarten is aangedrongen, doch het bestuur dat steeds van de hand wees, waarop de voorz. opmerkt, dat do drang op een vorige algemeene vergadering van de leden uitging en de heeren Dros en Keesom zelfs na dien nog lang geaarzeld hebben van dit recht gebruik te makenhiermede is het incident af- geloopen. Het melkcontract met de firma Van der Bosch limited, ter sprake gebracht door den heer T. Zegel geeft aanleiding tot een vrij uitgebreide discussie, de heer do Jongh brengt, naar aanleiding vaD het gebeurde op 2e Pinksterdag in bespreking het al of niet over tijd vertrekken van de boot. Id beide gevallen blijken de leden in te stemmen met het standpunt daarbij door het bestuur ingenomen n.l. dat men tegenover de fa. v. d. Bosch ltd. reeds vrijgevig genoeg is en dat de boot wan neer men niet verplicht is te wachten op de post, op tijd dient te vertrekken. Over een mogelijk goedkoopere ex ploitatie spreekt nog de heer R P. Keijser, over het buffet de heer IJ. Koppen, in het belang van de aandeelhouders buiten de gemeente de heer Pisart, in het belang van de Texelsche drukkers de heer IJ. Brouwer. Een voorstel om aan het bestuur eon commissie toe te voegen, tijdens de onder handelingen met de administratie der posterijen bij eventueele vernieuwing postcontract wordt ingetrokken. Op de desbetreffende vraag van den hr. Trap wordt medegedeeld, dat de boot van 12,15 sedert Woensdag 12,30 van den Helder vertrekt, waarop te bijna 12 uur de vergadering met dank voor de besprekingen en met de verzekering, dat het bestuur niets zal nalaten, wat in het bolang van de onderneming kan worden geacht, door den voorz. wordt gesloten. Het wêer laat niets te wenschen over, zouden we geneigd zijn te zeggen, 't is nu reeds een en al zomerweelde zie maar de velden, tuinen en akkers waar het oog zich zoo recht verlustigt. 't Is een mooie tijd, ook een goede tijd, dat mochten onze veefokkers ondervin den op den laatst gehouden marktdag de prijzen voor het jonge vee reeds den voorlaatsten marktdag hoog, waren Maandag j. 1. zoo mogelijk nog hooger. Dat voor groote partijen f 17,50, f 18. ja zelfs nog iets meer werd betaald was geen zeldzaamheid. Het vee zag er keurig uit en had wel geprofiteerd van het zoo mooie weder der vorige week, 't was een genot zulk een weelde te zien. De aanvoer bedroeg ruim 7600 stuks. Door het Gerechtshof te Amsterdam is benoemd tot deurwaarder bij de 'arrondissementsrechtbank te Alkmaar, standplaats Texel, de heer Corn. G. Gude. Van bevoegde zijde wordt ons mede gedeeld dat de heer Gude, te Helder geboortig, een alleszins nauwgezet per soon is, reeds jaren iD het vak werkzaam en alzoo ten volle vertrouwd met de voor komende werkzaamheden, Mejuffrouw Augusta Timmer te Haarlem, heeft jongstleden Vrijdag aan de Universiteit te Amsterdam met goed gevolg het doctoraal examen in de Neder- landsche letteren afgelegd en Mejuffrouw Emilia Timmer te Haarlem, geboren te Texel, is jongstleden Maandag aan de Universiteit te Amsterdam bevorderd tot doctor in de Nederlandsche letteren na verdediging van oen proefschrift, getiteld: „Knechtsgilden en Knechtsbossen in Nederland, Arbeidersverzekering in vroe ger tijden." Naar wij vernemen wordt de heer W. J. Mets, sedert 9 jaren klerk aan het Post- en Telegraafkantoor alhier, met 16 Juni overgeplaatst naar het Telegraaf kantoor te Amsterdam. Mej. G. Maitein, onderwijzeres aan de St Josephschool alhier, is benoemd tot onderwijzeres te Avereerst. Te Delft werd Zondag in de Stad- Doelen de 5e internationale honden tentoonstelling gehouden, waar niet minder dan 300 inzendingen waren, waaronder uit België en Duitschland. Men meldt ons van daar dat de bond Nora van den heer T. Reuvers te Cocks- dorp, twee le prijzen behaalde, n.l. 1 in de algemeene open klasse en 1 in de Dieuwelingsklasse, voor beiden een gouden medaille. Bovendien viel hem een groote bronzen vermeldingsmedaille ten deel, ter herinnering aan deze goed afgeloopen tentoonstelling. Oudeschild, 27 Mei. De voerman C. Z. van hier, had Zater dagmorgen j.l. het ongeluk van een zijner paarden zoodanigen slag te krijgen, dat een zijner polsen brak en hij genees kundige behandeling moest inroepen. Bij het Bestuur van den Texelschen Schippers- en Visschersbond is van wege de Directie der Marine bericht ontvangen, dat het voornemen bestaat om het schietvlotje op Texelstroom te doen verplaatsen en het te verankeren in de peiliDgVuurtoren Kijkduin in Werftorentje en kerktoren De Hoorn in 't grijze huis van den Waterstaat. Op deze plaats ligt het vlotje aan den rand van het vaarwater naar het Malzwin, ongeveer in de lijn der roode tonnen (midden tusschen tonnen no. 1 en 2.). Onge twijfeld zullen de visschers van hier, die verplaatsing met genoegeD zien. Vlieland 26 Mei. Door de te Terschelling en hier be staande voetbalclubs werd gisteren een wedstrijd gehouden op het Oostersche veld. Het levendig schouwspel bad tal- looze wandelaars daarheen gelokt. Terschelling won met 3—0. Zaterdag j.l. deed de reddingsboot, gestationeerd nabij het Posthuis een wel geslaagde proeftocht. Heden werd het vuurpijltoestel beproefd en in goeden staat bevonden. Ook het overige reddings materiaal werd onderzocht en menige redding werd door middel van het be kende toestel volbracht. De broek vierde prachtig langs de lijnen en de schip breukelingen die boven in de ijzeren Kaap een vroolijk liedje zongen, kwamen allen behouden aan wal. Prov. Noord-Holl. Boerenbond. Men meldt ons uit Alkmaar, dat in de Zaterdagmiddag voortgezette vergadering mr. C. P. Zaayer uit Rotterdam, eene lezing hield over vee-arbitrage, en daarbij de wenschelijkheid in het licht stelde dat ook de Boerenbond zou medewerken om voorkomende geschillen tusschen koopers en verkoopers van vee te doen beslech ten door eene arbitrage-commissie. Spr. stelde voorop dat invoering van een reglement op de vee-arbitrage volstrekt niet beduidt mindere waardeering van ODze rechterlijke macht, wier eerlijkheid en nauwgezetheid hij prees, doch noodig is omdat er geschillen zijn die beter door scheidslieden dan door de rechterlijke macht kunnen worden beslist. Daarbij krijgt men sneller en goedkooper recht, terwijl er geen gebied is waarop meer behoefte bestaat aan dit snelle en goed- koope recht dan in den veehandel. Hij wekte de leden van den Bond op in hun afdeelingen propaganda voor de vee-arbitrage te makeD, en twijfelde er niet aan of de resultaten zouden partijen, die arbitrage inriepen, voldoen. De vergadering nam hierop eene motie aan, waarbij zij hare instemming be tuigde met de instelling eener dergelijke arbitrage, het bestuur van den Boeren bond uitnoodigend in overleg te treden met andere landbouwvereenigingen, ten einde al datgene te doen wat de ver wezenlijking van dit doel kan bevorderen. Hbl. Bloedvergiftiging. De 11-jarige P. Brinkman te Delft had het ongeluk zich de vorige week aan een roestigen spijker te verwonden, tenge volge waarvan bloedvergiftiging ontstond. Zaterdagnacht is hij aan de gevolgen overleden. Texel, 26 Mei, Aangevoerd: 7613 Lammeren i 13,50 a f 17,75. 3 Paarden f 150 a f 325. 8 Koeien f 145 a f 275. 5 Nuchtere Kalveren f 16 a f 23.50 35 Schrammen f 28 a f 45,00. 55 B:ggen f 14 a f 16.50 Lammerenhandel vliegend. Amsterdam, 26 Mei. Aangevoerd 382 Runderen, le kwal. 90 A 86 ct. J® 2e kwal. 84 a 82 ct. u 3e kwal. 60 a 78 ct. g. 160 Melk- en Kalf'koeien f 280 a f 350, 97 Nuchtere Kalveren f 12,a f 18, 441 Vette Varkens 50 a 54 cte. Pnrmerend, 27 Mei. Aangevoerd 613 Runderen waaronder: 170 vette koeien 72 A 86 Ct. per KG. .g7 Gelde koeien f 160 d 240 Melkkoeien f 180 d 300. 16 stieren 144 vette kalveren f 0,80 a f 1.00 p. Kg. 668 Nuchtere kalveren f 14a 1 28 1372 Schapen f 26 a 134,00 2368 Lammeren 1 9,a 1 17,00 404 vette varkens f 0,50 a f 0,54 por Kg.; 80 magere varkens 1 18 a i 32, 325 biggen f 10 a i 16 kipeieren f 3.75 a f 4.25 per 100; Purmerender Crt. Woensdag 28 Mei. HERVORMDE GEMEENTE. Burg's Avonds 8 uur Bijbellezing in Eben-Haëzer. Zondag 1 Jnni 1913. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Vm. 10 uur ds. Norel. Waal, Vm. 10 uur de Hr. Hoekendijk, van Heemstede. Oudeschild Vm. 10 uur ds. Visser. Den Hoorn Nm. 2 uur ds. Visser. H. Doop. OosterendVm. 10 uur ds. Kramer, Em. pred. te Leiderdorp. Cocksdorp Vm. 10 uur ds. Boeke. Hulpgebouw Zuid-Eierland Nam, 3 uur de Hr. Hoekendijk. van Heemstede. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. halftien ds. Dage vos. nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. BurgVm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn Vm. 10 uur ds. Bussemaker. Dankbetuiging. Voor de hartelijke blijken van belang stelling ondervonden bij het overlijden van mijne geliefde Eehtgenoote betuig ik mijn besten dank. In den eersten plaats den WelEerw. Heer Ds. Norel voor de woorden van troost bij de groeve gesproken. Ook onze buren Breen, Kikkert en van Hert voor de vriendschap die ik van hun bij dit geval mocht ondervinden en verder aan Familie, Vrienden, Dragers en Kleedop- legsters voor de laatste eer aan mijn ge liefde doode bewezen. T. DOGGER, Eierland, Texel. Algemeene Vergadering op Donderdag 29 Mei, 's avonds 8 uur in Hotel de „Lin deboom". Agenda Notulen en Jaarverslag. Rekening en verantwoording van het eerste vereenigingBjaar. Wijziging reglement. Verkieziog van 3 bestuursleden. „3 Captains. Periodieke attreding van de heeren Dros en Plaatsman, en vacature de heer J. Keijser. Rondvraag. Het Bestuur. Zondag- 1 -Jnni, 's middags 3 uur tusschen 's middags 121/» unr Entree 15 cent. Hinderen 5 cent. De baten van dze wedstrijden zijn voor den jubilaris „JAN" bestemd. Wij hopen, dat de. opbrengst onze ver wachting nog verre zal overtreffen. Het Bestuur. „TEXEL" op Vrijdag 30 Mei 1913, te Den Burg in Hotel „TEXEL". Oud-Minister van Financiën, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het district „Den Helder." Toegangsprijs 10 cent. Debat gewensclit. Aanvang acht uur. Het Bestuur. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 5 Juni van 11 tot 2 uur te spreken Het Bestuur van den polder Eijeriand op Texel wenecht op Maandag 2 Juni 1913, des middags 12 uur in het café „den Burg" te den Burg bij inschrijving aanbesteden, het vervoer van a. plm. 110 Ms Onderhoudsgrint vanaf haven Oudeschild naar en langs Limietweg en Hooldweg vanaf kanaal tot Dwarsweg Vruchtbaaroord en langs dien dwarsweg. b. plm. 110 M3 Onderhoudsgrint vanaf haven Oudeschild naar en langs den Hoofd weg vanaf dwarsweg Vruchtbaaroord tot en langs dwarsweg Vianen tot voorbij Jachtlust. Een en ander moet gebracht worden in de z.g. hokken, daarvoor opgezet langs die wegen. Nadere inlichtingen geven de Dijkgraaf en de Secretaris te den Burg benevens de opzichter J. KALIS te de Cocksdorp. Inschrijvingsbiljetten te bezorgen voor het uur der besteding in een in het lokaal der besteding geplaatste bus. Texel, 28 Mei 1913. Het Bestuur voornoemd, H. FLENS, Djjkgraat. A. J. NOORDIJK, Secretaris. Olie, Vernis, Terpetijn, Carbolineum. enz. nog te koop. Zend mij opgaaf per post- wat U noodig heeft, ik vergoed U de port. Maandags van 11 tot 3 uur ben ik in mijn verfpakhuis „Hollebol". Met aanbeveling J. J. KUIJPER. Glasruiten snij ik opmaat, stopverf 10 ct. p.pond. Carbolineum per fust zeer goedkoop. Advocaat en Procureur, is iederen Woensdag van half zes tot half negen te spreken Zuidstraat 5, Helder. Te koop C. A. EEL MAN, Waal. De bootvertrek Nieuwediep 12.15 n.m. zal voortaan ten 12,30 n m- ver trekken. DE DIRECTEUR. TE KOOP C. J- GEENSE, Eierland. Boekh. Parkstraat. Ondergeteekende biedt zich aan voor het grasraaaien met de machine. A. KEE8E, Oudeschild. b. z. a. als meisje alleen op 15 Augustus, in klein gezin P.O. en v.g.g.v.z. Br. fr. aan A. JANSSEN, „Cassa-Cara", Naarden. Het Universeel Hollandsch voor Schapen en Lammeren van ROMEIN en OUDENHOVEN, is het beste op het gebied van reiuiging van ongedierte. Het werkt zoowel zuiverend als ontsmet tend en bevat geen bijtende bestanddeelen. Verkrfjgbaar in bussen voor 5 schapen a 40 ct.voor 10 schapen a SO ct. bij Mej. A. M. KEIJSER, Waalderstraat Burg. a—ra ii ■■aa—anag—g—

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 2