LOOKER'S DAALDERS CACAO. WAM Een oude ervaring Banden Spoorboekjes, 5, 10 en 15 cent. een makke zwarte HIT, CONDESA 21 ct Er is maar één cacao die een ieder roemt: MOTORDIEN ST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. Verkrijgbaar Boekhandel Parkstraat. SANGUINOSE. Heeren Rookers. FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN OVERSTE. DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STOEL ZOOfl levert alle soorten 3 Eenige getuigenissen van Doctoren Te koop Te bevragen bij J. C. BREMER, Oosterend. Een bijzonder aanbevolen merk is onovertrefbaar, gedecoreerde blikdoosjes van Neerland'a onafhankelijkheid inhoud lOfijae sigaartjes 25 cent per doos. Beleefd aanbevelend ,C. GRAAF, Gravenstraat. Hardsteen, Zandsteen en MARMERWERK. vindt men de mooiste en voordeeligste stoffen voor Costumes Gaat dit eens zien in de Keizerstr. 62 Helder, of vraag het eens aan onderstaand adres waar de nieuwste stoffen zijn te bekomen tegen de meest concurreerende prijzen, uitsluitend 'maatwerk. Beleefd aanbevelend, Firma LEXGHAlhS. Yoor Texel LENGHAUS, Oosterend. Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am sterdam. Beleefd aanbevelend, Jn. ZCIDEWIiM). leert dat bet beste steeds het goedkoopste is. De beste band is altiid de goedkoopste, en wel niet bij het aanschaffen, doch in het gebruik. Men rijden daarom slechts op Continental die den goedkoopsten kilom3terprijs waarborgen. Continental-Caoutchouc- en Gutta-Percha-Co.Amsterdam. Een verhaal door P. A. BUIS. Nadruk verboden. 36.) „Mijn zuster Toos had het gisteren met Kerkhoven over die dochter vau Jansen, daar aan de poort; ze vertellen, datHolt- zap net zoo lang heeft gewerkt om haar moeder in behandeling te krijgeo, dat - „Mevrouw zal er alles wel vau weten," viel „mijn zuster Toos" io, B't is een schandaal 1" Mevrouw wist voorzeker de bèele zaak die zich geheel anders had toegedragen dan de zusters 't wenschte te doen voor komen; mevrouw wiet hoe de weduwe van Jansen, die „van de armen" geneeskundige behandeling kreeg, door Kerkhoven was behandeld gewordeD, en hoe door toedoen van mevrouw van Etten, wier schoon maakster zij was, Holtzap haar thans onder zijne patiënten telde en ook hoe die arme lijderesse den militaire dokter begon te vergoden, omdat zij aan hem haar leven meende te danken mevrouw vertelde dat echter niet, liet den laster zijn gang gaan en zou dien vandaag ot morgen misfebien nog meer voedsel geven. „Waarom maakt dokter Kerkhoven er dan geen eind aan?" vroeg mevrouw van Zanten met voorgewende verbazing. „Och, 't is zoo moeilijk; wat moet hij er aan doen „Wel!" zei mevrouw, „waarom schrijft hij dan niet aan den Minister van Oorlog?" mevrouw had hare information goed ge nomen, „zoo'n militaire dokter mag geen burgerpraktijk waarnemen. Ik zou er nog wat om durven verwedden, dat, als Kerk hoven er een verzoekschrift voor indiende, Holtzap wel spoedig in zijn ,schulp zou kruipen." De feeks wist maar al te goed doch zij vond heter om dat te verzwijgen dat er do gewone straf op zou volgeD, en dat Holtzap zou worden overgeplaatst. „Je moest het Kerkhoven toch eens zeggen, Toos," zei juffrouw Cornelie, „het zal toch nooit kwaad kunnen doen." „Als u het hem eens zeide waagde Cato te zeggen, „u weet dat zoo beter dan wij." „Gunst neen!" riep mevrouw uit, terwijl zij haar hoofdje ia de schouders trok, „ik wil er mij volstrekt niet mee bemoeien als ik in dokter Kerkhoven's plaats was, zou ik mij wel dadelijk naar den minister wenden, maar dat moet hij nu zelf weten." Mevrouw wist wel dat ditheele gesprek aan Kerkhoven zou worden overgebracht, waardoor er wel eenige kans bestond, dat haar raadgeving zou worden opgevolgd, In alle gevallen hield zij het voor heden als voldoende en besloot te vertrekken. Zij wisselde met de zusters nog eenige lieve woordjes, zoodat, toen zij vertrokken was, Cornelie tot haar zuster op haar gewonen, slependen toon zeide„Ik vind het toch wel een lief mensch, Toos, vindt je ook niet Toen mevrouw van Zanten het lieve zusterpaar had verlaten, besloot zij nog eens eventjes bij mevrouw Langelie aan te wippenzij zou wellicht thuis zijn. Mevrouw van Zanten had er den slag van om sommige menschen voor zich in te nemen reeds spoedig was ze met Emma Langelie op een goeden voet gekomen, doch heel veel hadden heide dames eikaar niet gezien. Mevrouw blijft zich verder allerliefst voordoen, zij schijnt bijzonder belang in het lieve vrouwtje te stellen en geelt eenige raadgevingen ten beste. Jir>nv\X//TiTmiTrft.v Villam Sangainosum in Vacuo. „Illud vinum vires facit." Meer dan vierhonderd geneesheeren in binnen- en buitenland hebben de Sanguinose bevonden een opwekkend en versterkend middel in alle gevallen van bloedarmoede, zenuwzwakte en algemeene verslappingstoestandon. Ik houd de Sanguinose voor een hoogst waardevol preparaat van louter plantaardige bestanddeelen. Bet zeer licht gehalte van ijzeroxyde in organische verbinding maakt dit middel van groote waarde voor al die gevallen waar de normale bloedvorming ge leden heeft. Dr. J. L. C. Pompc van Meerdervoort. Brussel. Ik verwacht dat de Sanguinose de gewone staalpreparaten zal verdringen, die zoo dik wijls zonder uitwerking zijn. Hall (België). Dr. Alf. de Vriese. Ik zal zeker voortgaan met uw Sanguiuose voor te schrijven bij bloedarmoede en bleek zucht. Het doet mijne patiënten veel goed Cardiff. Dr. James M. Sullivin. Ik heb de Sanguinose soms in enkele dagen zien doen, waar gemeenlijk evenveel weken voor noodig zijn. Brussel. Dr. Aug. Alexandre. Ik heb het beste succes gehad met de Sanguinose toen de gewone staalpreparaten zonder uitwerking waren gebleven. Seraing. Dr. A. Gerard. Een paar verklaringen van gebruikers der Sanguiuose. Ondergeteckende verklaart gaarne dat hij na het gebruik vnn zes fiesscben Sanguinose een algeheele verbetering kon constaleeren in zijn geval van uitputting. De Sanguinose beeft de eetlust opgewekt en de levenslust doen wederkeeren. A. .T. Wildschut. Rochussenstraat 59, den Haag. De hei r A. Mourik, in Kruideniers- en j Grutterswaren, Molenaarsgraaf, schrijft ons Ons kind bad engelscbe ziekte gehad, en leed aan zenuwtoevallen, had er soms zes per dag. De middelen van den doctor hielpen totaal niets, en wij zijn er van overtuigd, wanneer daarin geen verbetering was gekomen, dan zou het al verstandeloos geweest zijn. Maar Gode zij dank dat wij de Sanguinose te baat genomen hebben. Ons kind sterkt zichtbaar aan, en de toe vallen blijven weg. U moogt dit gerust in de courant zetten. Deo. 1912. A. Mourik. Wij hebben hier niets bij te voegen. Als gij lijdt aan bloedarmoede of zenuwzwakte, wend I1 dan met vertrouwen tot de Sanguinose. Maar zorgt dat gij de echte krijgt en waclit 11 voor namaak De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. VAN DAM Co. Sanguinose kost per flacou van 300 gram f 1,50, 6 fl. 18.12 ff. f 15. Verkrijgbaar bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Te Texel, Oosterend P. Dros; den Burg T. Buijs, drogist en I. Moerbeek; Oudescbild Joh. Dros. Natuurlijk breDgt ze het gesprek ook op de dokters en klaagt luide haar nood over de houding van Holtzap op het bewuste partijtje; mevrouw weet echter hoe ver ze gaan moet, en laat er daarom op volgen: „Neen, als dokter moet ik je zeggen, vond ik hem uitstekend, maar als huisvriend, dank je." „Wel, wat heb je daar een lief kleedje aan roept mevrouw eensklaps uit, terwijl zij tegenover mevrouw Langelie ge zeten zich voorover buigt en de stof van de japon beziet, „dat is mooi goed." „Ja, Langelie vond het ook, ik heb het daarom maar genomen, maar als ik heel alleen een keus had moeten doen, had ik het liever wat donkerder gehad." „O neen, het staat je beeldig. Maar helpt Langelie je met japonnen uitzoeken," vraagt mevrouw met haar allerliefst lachje. „Dat vind hij wel aardig," zei mevrouw Langelie.heel onschuldig, „we hebben heel kneuterig die stalen bekeken." „Neen, dat doet mijn man niet, maar ik vraag hem er dan ook niet niet naar," zei mevrouw ietwat verontschuldigend, dat zijn van die zaken die alleen voor de dames passen." „Och, Langelie heeft er verstand van hij gaf me een japon cadeau en daarom kozen we er samen een uit." „Ik doe het toch liefst alleen, met mijn toilet moet mija man zich niet bemoeien. Denk je met het bal wat Dieuws aan te hebben „Daarover heb ik. nog niet gedacht," antwoordt mevrouw Langelie eenigszins blozend „ik weet niet of we er wel heen zullen gaan." „Kom, kom, daar moogt ge volstrekt niet ontbreken; ge houdt immers veel van dansen, waarom zou je dus niet gaan." „Vroeger hield ik wel van dansen, maar tegenwoordig och, Langelie heeft er niets geen trek in, hij houdt niet van danspartijen of comedies en blijft liever thuis, daarom zullen wo hoogst waarschijn lijk niet gaan, ik geloof zelfs datLaDgelie niet eens heeft geteekend." „Nu, dat is maar gekheid, van Zanten heeft ook niet altijd lust om uit te gaaD, maar daarom kan ik toch niet altijd thuis blijven." „Als Langelie liever thuis blijft, dan ga ik liever niet, we hebben het dan thuis veel gezelliger." „Dat is heel aardig geredeneerd door de heeren, die 's middags naar sociëteit en koffiehuis gaan en ons dan thuis laten die daarenboven 's avonds geen trek hebben om uit te gaan, en nu zouden wenschen dat wij ook thuis bleven wij, die geen sociëteit hebben. Neen, dan moeten de heeren zich maar eens voor ons opofferen!" „Nu ik reken er vast op, dat je meegaat; haal je man er maar toe over. Wij zien elkaar toch nog wel voor dien tijdik zou het heel aardig vindeu dat wij partij konden maken," babbelt mevrouw voort, terwijl zij zich gereed maakt om te vertrekken en zich dan ook binnen weinige minuten weer op straat bevindt, besluiteloos öf ze naar huis zou gaan, dat zij, daar het nog geen etensuur was, heel vervelend vindt, öf hier of daar nog een visite maken en zoo den tijd voor het eten zou dooden. Een klein triomfantelijk lachje kon mevrouw niet bedwingen, toen zij Holtzap tegenkwam en hij haar heel vriendelijk groette; mevrouw Jachtte bij voffrbaatover de overwinning, die zij dacht te behalen. Wordt vervolgd.}

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4