Tijdschrift „de Prins". I Tandarts Ansingh, WAAR?? W eldadighei&s-Bazar of Fancy-Pair, zeven vette Varkens, Aihmaarsche Stoomsteenhouwerij. Fuik best Koevet, „HET ANKER" in Hotel „de Lindeboom." MOTOKDIENST De Vlaamsche scharenslijper Sanguinose. MOTOKDIENST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. G. COEVERT, te den Burg. ftSutsspaarfeank Haarlemsche Hypotheekbank HIP ASSen op naar de De Bazar zal geopend zijn: FEUILLETON* DE DOCHTER VAN DEN OVERSTE. „De Prins" kost per jaar f 3.00, franco per post f 3,75, Boekhandel Parkstraat Texel, Harlingen, Rotterdam. Aanbevelend, P. PLAATSMAN. 91 Maatschappij van verzekering te Amsterdam. Adj. Inspecteur. Den Burg, Texel. B 483 Warmoesstraat, den Burg, Solide Geldbelegging 4V3 pCt. Toegangsprijs slechts 10 cent. r 1 G. F. CALLENBACH, Uitgever, N"ijkerk. Ziekte- en Ongevallenverzekering. Individueel en Collectief. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeeriDg bij den heer De zittingen tot het inleggen, opzeggen en terugnemen van gelden zullen worden gehouden in het lokaal iederen Maandagmorgen van 1112 en Donderdagavond van 89 uren. De rente bedraag t 3 pCt. minste inleg 10 centen. Het Bestuur. Verstrekt gelden op Hypotheek. Billijke voorwaarden. D. F. BAKKER. welke gehouden zal worden in de Bewaar school te Ondescliild, van Zaterdag *28 Juni tot en met Woensdag 2 Juli as. De Opening geschiedt ZATERDAG 28 JUNI, door den E. A. Heer Burgemeester Gaarlandt, te 5 uur nam. 28 JudS, vaD 5 uur nam. tot 9 uur 'savonds 29 11 voorin. 9 30 3 nam. 9 1 Juii 3 8 9 3 Q D V 7) D n V Doorloopeude kaarten slechts 25 Ct. p. stuk. Fietsen worden kosteloos geborgen, en onder goede bewaking gesteld. Er worden voor de artikelen gewone winkelprijzen gevraagd. Velerlei vermakelijkheden zijn tot op luistering aan de Bazar toegevoegd. Overtuigt U van alles, door een bezoek te brengen aan deze zeer varieerende Weldadigheidsbazar. Aanbevelend, Het Comité. Een verhaal door P. A. BUIS. Nadrulc verboden. 40.) Mevrouw schijnt bang te zijn geweest, dat Holtzap werk maakte van de dochter van den overste, of wel zij was, zooals ik van vele zijden vernam, boos, dat Holtzap haar te veel de waarheid zeids, in elk geval heelt zij hem een koopje willen leveren, hetgeen Holtzap, van achteren bekeken, zeer op prijs schijnt te stellen, want hij is tot zijn groot genoegen naar Amsterdam overgeplaatst. Gij kunt be grijpen ge kent hem immers hoe bij gebeten is op de dame, die hem zoo be handeld heeft. Naar ik hier algemeen hoor, maakt van Meerwijk het hof aan juffrouw Bengers; het zou eeuwig te bejammeren zijn als zij dat" individu tot man kreeg waarlijk, daar staat zij te hoog voor. Vrijdagavond is zij teruggekeerd en heelt mij je groeten over gebracht, torwijl zij mij tevens verzocht u beiden bij gelegenheid haar groeten over te brengen, ze gaan hiernevens. Met heel veel genoegen heb ik de kennismaking met haar vernieuwdinderdaad het is een allerliefst meisje, zooals ik er nog weinig heb aangetroffen. Morgenavond hen ik op een partijtje bij den overste geïaviteerd; ik stel er mij zeer veel van voor. Aan kibbelen is hier natuurlijk geen gebrek. De burgemeester een flink, degelijk man is geslagen vijanden met den dokter, zoodat beide heeren elkander zelfs niet groeten de familie van Zanten spuwt vuur een vlam tegen do familie van den notaris, met wie zij vroeger zeer be vriend was. De dominee, die een weinig naar de liberale zijde overhelt, wordt bijna uitgejouwd door de orthodoxe menigte, aan wier hoofd de dokter schijnt te staan, gerugsteund door een paar oude dames, TE KOOP te zien „Maria hoeve." R. Job. KEIJSER. Met nummer 52, welk nummer 28 Juni verschijnt, eindigt weer een jaargang van „de Prins". De nieuwe jaargang vangt aan 5 Juli, het abonnement is alsdan weder voor een vol jaar verplichtend tusschentijds kan het abonnement niet worden opgezegd, wel kan ten allen tijde mot abonnement worden aangevangen, doch is tot nummer 52 verplichtend. Zij die zich op dit tijdschrift wenschen te abonneeren worden hierop attent ge maakt. De reeds geabonneerden wordt bij geen afzegging het tijdschrift weder ge regeld toegezonden. Ook voor andere Tijdschriften, zooals Gracieuse, Modeblad, Kinderkleeding, Hum. Weekblad en meer andereD, alsook voor Couranten vangt 1 Juli weder een nieuw kwartaal aan. Wij noodigen nieuwe abonnee's uit, voor abounement zich tijdig op te geven aan den Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 3 Juli van 11 tot 2 uur te spreken Vertrekt van Rotterdam naar Texel, Vrijdagmiddag 27 Juni, 12 uur. Vertrekt van Texel naar Harlingen 2 Juli Vertrekt van Harlingen naar Texel, 5 Juli. Vertrekt van Texel (via Helder, Haarlem, Alphen, Gouda) naar Rotterdam, 8 Juli. Ligplaats Wijnhaven. Agent: H.v. KEULEN &Co., 108, b. Groote voor raad [gggglgSl toe «.f. STOK .200» 1 ALKMAAR Lage prijzen 1 Als derde zending van den 16en Jaargang der Christelijke Bibliotheek is thans aan do abonné's verzonden door J. VELTMAN. Met 10 platen van J. II. IsiNGsJr. De dochter van den socialist door P. A. SPARENBURG Jr. WIM door E. PALMA. De abonné's ontvingen reeds eerder het groote prachtwerk Recht en Gericht, HESBA STRETTON. De dienstknechten des konings, H. W. S. Zijn Moeder, P. A. SPARENBGRG Jr. Uit bange dagen, en den scheurkalender Eben- Haëzer voor 1913. Verder zullen in dezen jaargang nog verschijnen De Pastoor Van ter Gouw door CH. RAEDE, een zeer belangwekkend Nederlandsch verhaal uit de 15e eeuw, ia twee deelen alsmede twee deeltjes in de serie Groene boekjes. Abonnementsprijs slechts vijf gulden per jaargang. De catalogus, vermeldende alle voorwaarden betreffende het abonnement, is in eiken soliden boekhandel'verkrijgbaar en wordt op aanvrage toegezonden door die hun plaats in den hemel reeds be sproken achtenieder provinciaal zou kunnen zeggen: tout comme chez nous!" De overste zelf neemt geen groot deel aan de conversatie; door eene kleine ver gissing is hij betrokken in de twisten van den kapitein van Zanten met den notaris, wiens familie met die van den ontvanger een clubje op zichzell vormt, de burge meester woont met zijne zuster een dame tusschen de vijfentwintig en dertig jaren een anderhalf uur buiten de stad op een oogenschijulijksombere buitenplaats. Ik achtte mij verplicht hem als autoriteit een bezook te brengen, en daar hij ner gens anders komt dan op het raadhuis, heb ik mij daar even vertoond, waarna hij mij noodigde mijn bezoek op zijn buiten te herhalen. Eenige dagen geleden vroeg de overste mij, ot ik lust had zijn paard te berijdeD, hetgeen ik dankbaar aannam, en zoo ge beurde het dat ik den burgervader een bezoek ging brengen. In jaren was daar geen officier geweest. De ontvangst was allerliefstde zuster is niet mooi, maar maakte op mij een allerprettigsten indruk, evenals haar broeder. Wanneer ik meer die kanten uitrijd, hoop ik mijn bezoek eens te hervatten de buitenplaats viel mij zeer mee en belooft voor den zomer zeer veel. Mijn dienst loopt door het gebrek aan kader en vrijwilligers niet heel druk. Ge lukkig ben ik nu zoo goed mogelijk op mijne kamer geïnstalleerd lectuur maakt een groot gedeelte van mijn dag klein. Gisterenavond heb ik eene uitvoering van de hier bestaande zaDgvereeniging bijge woond; eenige dames en heeren, meest allen notabelen, zijn werkende leden vaD dat gezelschap, en geven nu en dan eene uitvoering voor de contribueerende leden de stukken worden waarlijk niet onver dienstelijk opgevoerd, eene der jonge da mes debuteerde zelfs als soliste met het meest mogelijke succes. Vroeger is hier een rederijkerskamer geweest, doch deze ging door te geringe deelname op de flesch. Het is vreemd, dat in zoo vele plaatsjes de zangvereeniging zooveel levensvatbaar heid bezitten, terwijl daarentegen in al wat de rederijkerskunst betrelt, veelal zoo weinig teekenen van leven zijn op te merken. Daarbij komt het mijn inziens bespottelijke vooroordeel, dat de meepte menschen tegen het tooneel koesteren. Een jonge dame vindt er niets in om als zaD- geres op te treden, zingt solo's, waagt zich met een heer aan een duo,treedt in kwartetten opmaar om mede te werken in een tooneelstuk, lieve hemel, wie zou zich daaraan wagen A propos, van het tooneel gesproken. Ik heb in de couranten gezien, dat Mina Kruseman en Elize Baart in het begin van Maart zullen optreden in de Vorsten school ik stel te veel belang zoowel in het streven van die dames en in het Ne- derlandsche tooneel, als in de Vorsten school, om dat bericht alleen voor kennis geving aan te nemen; denkelijk zal ik dus in het begin van Maart een dag of wat verlof vragen, om een dier opvoeringen te kunnen bijwonen; ik hoop je alsdan te kunnen zien od mocht het zijn ook samen te kunnen genieten van dat veel belovende optreden. Waarlijk, juffrouw Kruseman verdient waardeering, omdat zij het initiatief nam tot de opvoering van dat litterarische prachtstuk. Ik hoor de klok twaalf slaan, reeds van acht uur af heb ik mij onledig gehouden met het schrijven van brieven; het begint tijd te worden om mijne rust te zoeken. Volg mijn goed voorbeeld door mij eens spoedig en veel te schrijven. Groet je lieve vrouw en geloof me als altijd f. t. Daalhuizen, 25 Jan. L. Erdman. Marie Bengers aan Mevr. Sanders. Lieve Louise! Als ge een weinig boos zijf, omdat ik zoo lang op een lettertje van mij heb doen is bereid uit een groot aantal ge neeskrachtige kruiden en planten en bevat de voedingszouten uit de plantenwereld in een vorm die gemakkelijk in het bloed op genomen wordt. Zij bevordert oen geregelde spijsvertering; wekt uw eetlust op; zuivert uw bloed van alle onreine bestand- deelen; geeft een diepen gezonden verkwikkenden slaap. Duizenden in ons vaderland hebben hunne goede gezondheid aan de San- guinose te danken. Wanneer gij zwak zfjt of ge durig vermoeid, bleek ol lusteloos probeer het eens met de Sangui- noBe. Tweemaal per dag een eet lepel is voldoende. Al spoedig kunt gij de goede werking be speuren. Wacht U voor namaak. Prijs per fl. f 1,506 fl. f 8,— 12 fl. 115. V AN DAM Co, den Haag. Te Texel, Oosterend P. Dros, den Burg T. Buijs drogist en I. Moerbeek; Oudeschild Joh. Dros. bij 5 pond 30 cent per pond. J. P. KIKKERT. Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am sterdam. Beleefd aanbevelend, Jn. ZUIDEWUKD. vindt men de mooiste en voordeeligste stoffen voor Costumes? Gaat dit eens zien in de Keizerstr. 62 Helder, of vraag het eens aan onderstaand adres waar de nieuwste stoffen zijn te bekomen tegen de meest concurreerende prijzen, uitsluitend maatwerk. Beleefd aanbevelend, Firma LENGHAUS. Voor Texel LENGHAUS, Oosterend. wachten, na de prettige daagjes die ik bij u heb doorgebracht, dan kan ik dat zeer goed begrijpen. Ik zou nog wel het een en ander ter verontschuldiging kunnen aanvoeren, doch ik betwijfel of dit wel alles zou goedmaken. Reeds bén ik weder acht dagen thuis, en nog heb ik niets van mij doen hoorenmaar lievevan den eenen tot den anderen dag uitgesteld, kwam er telkens weder verhindering, Maandag hadden we een concert van de zangver eeniging ik was niet van plan daarheen te gaan, doch ik werd door mevrouw van Zanten half gedwongen om mij bij haar aan te sluiten. Dinsdagavond werd ik daar op een partijtje gevraagd zij over laadt mij met beleefdhedenWoensdag was papa jarig, we hadden een soupeetje, dat heel veel drukte gaf en vrij wat ge schrijf, daar er in dit plaatsje niets te krijgen is. De eerste dagen na mijn retour zijn daardoor dan ook betrekkelijk omge vlogen, toch heb ik menigmaal aan u ge dacht bijna alle avonden ben ik naar bed gegaan met het voornemen te schrijven, doch helaas, tevergeefs; nu, ik hoop dat dit gekrabbel alles weer zal goedmaken. Ik had eigenlijk nioeten beginnen met u eens hartelijk te bedanken voor de lieve ontvangst en de genotrijke dageD, die ge mij hebt verschaft, nog lang zal het uit stapje naar den Haag mij een der aange naamste herinneringen blijven, en ik moet er dan ook heel lang op teren. Ge kunt begrijpen hoe het mij hier afvieltante is nu een veertien dagen uit logeeren, daar door heb ik het wel wat drukker en ver geet ik mijn leed eerder. Ge zult zeggen dat ik weer aan het klagen ben, maar och, heb ik daartoe geen reden Alle dagen zfjn hetzelfde, niets geen verandering eene conversatie, die wel een weinig af wisseling brengt, doch mij vaak meer ver veelt dan genoegen doet. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4