NG. 2686. Donderdag 3 Juli 1913. 26ste Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond Advertentiën vóór 9 nur op den dag der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen by de TJitg. Firma LANÖEVELD DE R O O IJ, Parkstraat, Bürg op Te x el. BERICHT. Zooals wij den uitslag van de stem mingen en herstemmingen voor Prov. Staten en Tweede Kamer in ons district henkaar maakten, zullen wij dat ook doen bij die voor onzen Gemeenteraad. Aan den Burg geschiedt dat per bulletin, op de dorpen bij aanplakbiljetten, terwijl de uitslag bovendien in het eerstvolgend nummer wordt opgenomen. Onzen abonnees echter, die daarvan tijdig aan ons bureau kennis geven, wordt op verlangen gratis en franco per post een bulletin toegezonden. De Uitgevers. SCHIETOEFENINGEN, De Burgemeester van Texel maakt bekend, dat door den Commissaris der Koningin dezer provincie aan zeevaren den het volgende bericht is uitgevaardigd Schietoefeningen in de stelling van den Helder." „Volgens mededeeling van den Minister „van Oorlog zullen van 7 tot 31 Juli a. s. „schietoefeningen gehouden worden van „verschillende verdedigingswerken in de „stelling van den Helder „a. van het fort Kijkduin waarbij de „zee onveilig is tusschen de ware rich- „tingen ZW. en NW. (90°) tot op 8000 „M. van het fort van de batterij Kaaphoofd, waar- „bij onveilig gemaakt wordt een sector „tusschen de ware richtingen NW. en „NNO (67°) of tusschen de ware richtingen „West en Noord (90°), en tot op 4500 M. „van het werk „c. van het fort Erfprins, waarbij het „onveilige terrein ligt tusschen de ware „richtingen WZW. en NNO. (135°) tot „op 9000 M. van het fort. „De onveilige sector zal voor elk fort „worden aangegeven door bakens, op het „fort of op de zeewering geplaatst en wel „voor Kijkduin door een stel bakens „voorzien van een ronde schijf „voor Kaaphoofd door een stel bakens „vooizien van een driehoek; „voor Erfprins door twee stel bakens, „waarvan één, voorzien van 2 dwars- „latten, de O.lijke grens en één voorzien „van 1 dwarslat, de W.lijke grens aan „geelt. „Op de dagen waarop gevuurd wordt, „zal van den lichttoren van Kijkduin of „van het fort Kijkduin en van d9 betrok ken verdedigingswerken een roode vlag „waaien, die 3 uur vóór het begin der „oefening halfstok en één uur vóór de oefening geheel voorgeheschen wordt. „Bovendien zal op den avond vóór en „op de dagen dat gevuurd wordt een „waarschuwingsbord geplaatst worden op het terrein van den gemeentelijken visch- alslag te Nieuwediep. „Indien een stoomvaartuig tot waar schuwen of sleepen aanwezig is, zal, „indien de oefeningen zulks toelaten, aan „kleinere vaartuigen desgewenscht hulp „worden verleend om uit den onveiligen sector te komen. „(Zie „Ned. krt." No. 201)" Texel, den 30 Juni 1913. De Burgemeester voornoemd, GAARLANDT. Oefening Brandweer Burgemeester en Wethouders van Texel Gelet op art. 8 der Verordening re gelende de inrichting van de brandweer in deze gemeeDte, maken bekend, dat op Zaterdag 5 Juli 1913, eene-oefening zal worden gehouden met de t9 Den Hoorn gestationneerde brandspuit. Zij roepen mitsdien de dienstplich tigen bij die brandspuit op om op ge- melden dag des namiddags te zeven uur aanwezig te zijn bij het brandspuit huisje te Den Hoorn alhier. Ouder de dienstplichtigen bij die brand spuit worden verstaan BEKENDMAKING. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel, brengen ter openbare kennis, dat op 28 Juni 1913 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van FREDERIK BAKKER, wonende te Eierland op Texel, om verlof tot den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, in de na volgende localiteitde woonkamer van het perceel, kadastraal bekend Gemeente Texel, Sectie A, No. 2133, plaatselijk gemerkt wijk E, no. 34, en gelegen aan den Hoofdweg aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan een ieder tegen bet verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethou ders inbrengen. Texel, den 30 Juni 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. GAARLANDT. Reuring van Dekhengsten. Schuld vorderingen ten laste der Gemeente Texel. Burgemeester en Wethouders van Texel noodigen belanghebbenden uit, die over het tijdvak van 1 Januari tot en met 30 Juni 1913 eenige leverantiën ten dienste der Gemeente hebben gedaan lo. hunne vorderingen ten spoedigste in te zendeD, en wel voor zooveel be treft onderhouds- en herstellingswerken aan gemeentegebouwen enz., aan den gemeenteopzichter te den Burg, en voor zooveel andere leveringen betreffende, ter gemeente-secretarie 2o. hunne vorderingen in te richten overeenkomstig een der onderstaande modellen Dienst 1913. De Gemeente Texel, debet aan Dienst 1913. Nota voor de Gemeente Texel van Texel, den 1 Juli 1913. Burgem. en Weth. voornoemd, GAARLANDT. De Secretaris, JONKER. TEXEL, 2 Juli 1913. Het weer laat zich in de laatste dagen niet van de gunstigste zijde kennen. Harde wind en regenbuien wisselen elkander af en beletten onzen boerenstand de bezigheden van dit jaargetijde, de z. g. hooibouw uit te voeren en houden het uitgaand publiek in eigen wooustee en binnen de muren. Geen wonder was het dus, dat de meeting van het Leger des Heils zich in zoo weinig belangstelling mocht ver heugen, dat deze Zondagmiddag zelfs niet door kon gaan door gebrek aan belang stelling, en het was zeker wel aan het buitengewoon programma te wijten dat niettegenstaande het ongunstige weer zoovelen zich op het voetbalterrein be vonden. Of het voorspel van de kermis aan de gekoesterde verwachting heeft voldaan, durven we niet in bevestigenden zin beantwoorden, doch zulks is zeker niet aan de gecostumeerden te wijten. Herhaalde malen wist de zwarte dienaar van de H. Hermandad een luid gelach te ontlokken, wanneer hij als een echt lid van die garde zich overal vertoonde waar hy het best gemist kon worden, en een uitbundig gelacb ging dan ook op toen de keeper de bal juist togen den bol van den pseudo-politieagent wist te plaatsen en waardoor bij masker en helm verloor, zonder, hopen wij, er andere nadeelige gevolgen van op te doen. Ook de banketbakker, de reclameman van Michelin-banden, de juffers, de zee man, de page en de clowns droegen het hunne bij om de feestvreugde te verhoogen maar weer en spel werkte niet mee, zelfs het orgelspel kon er niet in slagen er de stemming bij het publiek in te brengen. Toch is het feest uitmuntend geslaagd, het doel is bereikt, de ontvangsten waren goed, naar wij vernemen werd ruim 66 gulden voor het goede doel bijeengebracht. Of de einduitslag in het voordeel van de z. g. veteranen was of in dat van het gemaskerd elftal, dat uit 8 spelers be stond, als wij goed hebben geteld, zouden wij niet durven zeggen, maar het doet, zooals wij reeds zeiden, niet ter zake, de baten vloeiden ruim voor den alom bekenden Jan en dat zegt alles. De heer P. J. Oud, alhier, is op ver zoek bij Kon. Besluit eervol ontslagen als registratie-ontvanger te Texel. JAN KALIS. Wie kan zich de Deli denken zonder Jan wie zich Jan zonder de Deli Vandaag 2 Juli is het een halve eeuw geleden, dat Jan z'n betrekking aan vaardde, vandaag viert Jan z'n 50-jarig jubileum. Een commissie uit de burgerjj zorgt er voor, dat den dag voor den jubilaris niet ongemerkt voorbijgaat. Een aardige attentie moet het hem geweest zijn, toen hij van ochtend om half zes z'n voertuig rjjk versierd in den stal vond staan. Het zal hem zeker vandaag niet aan belangstelling ontbreken. De Kermis. De kermis is in vollen gang en dat op Dinsdag al, nog nooit hebben wij op dien dag zooveel publiek op de Texelsche kermis gezien, al wat voeten had was present. Waarom De zweefmolen, de attractie van het feest was in werking te zien en bleek gewild, want al spoedig zweefde de hoogste autori- van ons eiland in een bestuurbare Farman over het kermisplein. De biograaf Regter de Jong gaf een voorstelling, die zeer in den smaak van het publiek viel, allerlei inrichtingen noodigen tot een bezoek uit, wij noemen slechts de eenvoudige tent bij de Waag die, blijkens advertentie in dit nummer, voor 10 cent zooveel geeft te zien, zie de recensies aan den ingang. Oudeschild, 30 Juni. De fancy-fair die alhier van Zaterdag middag j.l. tot Woensdagavond 2 Juli in de K. W. B. wordt gehouden, ten einde zoo mogeiyk verbetering te brengen in den flnancieelen toestand der vorengenoemde inrichting, slaagt tot heden uitstekend. Mocht reeds Zaterdagmiddag, nadat zij door den EAB. Heer Burgemeester met een hartelijk en waardeerend woord was geopend menigeen een kijkje in het werkelijk fraai versierde gebouw hebben genomen en zijne belangstelling hebben betoond door het doen van verschillende inkoopen, zoodat reeds dien avond eene aardige recette kon worden geboekt. Zondag d. a. v. was de toeloop, niettegen staande bet minder gunstige weder, buiten gewoon, zoodat de ontvangsten van dien dag de verwachting van bet comité verre overtroffen. Indien het bezoek ook nog gedurende de overige dagen eenigszins van beteekenis mag zijn, dat zal de fancy-fair ongetwijfeld aan haar doel beantwoorden. Zaterdagavond en Zondagmorgen j.l. zijn de schippers, die gedurende een 6 a 7 weken op de Zuiderzee ter ansjovisvangst waren, met hunne vaartuigen alhier terug gekeerd. Over bet algemeen was de vangst niet onvoordeelig, zoodat een behoorlijk weekgeld is verdiend. Was de prijs voor kuil-ansjovis wat hooger geweest, dan zou bet voor hen een rijk seizoen geweest zijn. De Cocksdorp De beer R. P. Dros te Midden-Eierland legde met goed gevolg eindexamen af voor den cursus-stuurmansleerlingen te Vlieland. Den Hoorn 1 Juli. Gisteravond had in het Loodmans- welvaren eene vergadering plaats van. de alhier bestaande Feestcommissie, ter bespreking van te houden feestelijkheden. TEXELSCHE COURANT. Abonnementsprijs per 8 maanden. Voor den Borg 30 Cts. Franco per post door go- lieel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andero hnden met verliooging der porto's. Pr\js der Adve>-tentièn. Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel moer 3 Ct. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummor. de pompers bij de zuigponip; de manschappen bij de malmirum de manschappen bij de perspomp de reserveperspompers de pijpleidera de reperateurs de lapzakdragers; de lantaarndragers; de manschappen bij de geredde goederen de manschappen bij de brandhaken en zeilen benevens de opperporders en porders, alle afdeelingen met hunne commandeurs en plaatsvervangende commandeurs. De dienstplichtigen worden hierbij herinnerd aan a. artikel 9 der brandweetverordenicg, luidende: Bij beproeving der spuit of bij brand, blijft ieder dienstplichtige op dc hem aangewezen plaats on is verplicht de hem opdragen taak ordelijk en met overleg uit te voeren, totdat hij daarvan wordt ontslagen door dengene, die over hem bevel voert. b. artikel 10 dier verordening, luidende: «Hij, die van de oefeningen verlangt vrijge steld te worden, moet vooraf daarvan kennis geven aan den brandmeester zijner spuit, aan wien de beslissing is overgelaten./' c. artikel 242 der verordening van politie, lui dende «De brandweerplichtigen zijn gehouden bij brand of oefening de bevelen, hun gegeven door den brandmeester of door de andere hoven hen gestelde personen, stipt en onmiddclijk te volhrcngeu. Zij zorgen bij oelening op den bepaalden tijd en bij brand na de gedane oproeping op hun post aanwezig te zijn en mogen die zonder geldige redenen niet verlaten, dan met goedvinden hunner superieuren.// Overtreding wordt gestraft mot geldboete van ten hoogste f25, subsidair C dagen hechtenis. Texel, den 2S Juni 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, GAAR. LANDT. De Secretaris JONKER. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel brengen ter openbare kennis le. dat de gewone Rijkskeuring van tot dek king bestemde hengsten in dit najaar zal worden gehouden in deze gemeente op 4 October e.k. des voorm. 2e. dat tot deze keuring worden toegelaten alle hengsten, die tenminste 21/. jaar oud zijn; 3e. dat de eigenaar of houder, die een hengst ter keuring wenscht aan te bieden, verplicht is daarvan tenminste drie weken voor de keuring vrachtvrij eene schriftelijke en onderteexende aangifte te zenden aan den Secretaris der pro vinciale regelingseommissie (den heer P. OLY te AMSTERDAM, Amstel, no 82) met opgave van a. naam en woonplaats van den eigenaar en houder; b. naam, ouderdom, ras, kleur en bijzondere kenteekenen van den hengst, benevens, indien deze in een stamboek is ingeschreven, stamboek en stamboeknummer; e. zoo mogelijk alstamming van den hengst zoowel van vaders als van moederszijde, en naam en woonplaats van den fokker 4e. dat een hengst, na bovengemelden termijn aangegeven, van de keuring is uitgesloten.tenzij do commissie geen bezwaar tegon toelating heeft en de eigenaar of houder voor don dag dor kou- ring een som van tien gulden bij den genoemden secretaris stort 5e. dat inschry vingsbiljetten voor de keuringen op vrachtvrije, schriftelijke on onderteekendo aanvraag van eigenaars of houders van hengsten door den secretaris der regelingscommissie voor noomd zullen worden verstrekt. Texel, den 25 Juni 1913. Burgemeester en Wethouders vnd., GAARLANDT. De Secretaris, JONKER.

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 1