wm* WAAR?? LDERS AFWEZIG ran Vrijdag 8 Aug. tot Vriidag 22 Aug. Dr. R. J. v. d. HEIJDE, P. AKER te Andijk, MOTOKDIENST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. Oog-, Oor-, Neus- en Keelarts „HET ANKER" G. COEVERT, te den Burg. DAKLEIEN Narcissen en Talpen FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN OVERSTE. Er is maar één cacao die een ieder roemt: Wekelijksche Motordienst Harlingen-Texel-Rotterdam, I. MOERBEEK, Parkstraat Watten Dekens. Tafelkleeden. ftlutsspaarbank Maatschappij van verzekering te Amsterdam. Adj. Inspecteur. - 7 Zwakke Zenuwen zijn tegenwoordig de oorzaak van veel en nameloos lijden. Zenuwhoofdpijn maagkrampen Derveuse spierpijnen pijnen in den rug of de lenden dat alles komt van verzwakto zenuwen. De zeuuweu die deze organen voedsel toevoeren moeten, zijn oververmoeid en kunnen hun taak niet goed meer verrichten. Van daar dan die prikkelbaarheid, lusteloosheid, opzien tegen eiken arbeid, spoedige vermoeidheid, slapeloosheid, angst zonder te weten waarvoor. Dat is een zwaar lijden en dat kan alléén overwonnen worden, wanneer men er in slaagt de zenuwen te versterken en de vroegere veerkracht weer cp te wekken. Te Oosterend P. Bros, den Burg T. Buijs, drogist en I. Moerbeek. Oudtschild Joh. Dros. Aanbevelend P. Plaatsman. J. Ph. Bakker Zoon. Den Burg, Texel. B 483 Warmoesstraat, den Burg, De rente bedraagt 3 pCt.minste inleg 10 centen. koolrapen, knollen, ramenaszaad enz. voor 1914, bericht de ontvangst eener prachtige keuze Contant 5 pCt, korting. Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am sterdam, Beleefd aanbevelend, Jn. ZUIDEWIND. vindt men de mooiste en voordeeligste stoffen voor Costumes Gaat dit eens zien in de Keizerstr, 62 Helder, ol vraag het eens aan onderstaand adres waar de nieuwste stoffen zijn te bekomen tegen de meest concurreerende prijzen, uitsluitend maatwerk. Beleefd aanbevelend, Firma LENGIIAIJS. Voor Texel LENGHAIJS, Oosterend. TE ALKMAAR. Ziekte- en Ongevallenverzekering. Individueel en Collectief. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeering bij den heer zijn in verschillende maten voor banden aan de Steenkooperij van firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. per Hectoliter gevraagd. Prijsopgaven [te zenden aan G. JONKHEER, Bloembollenbandelaar, Vogelenzang. TE KOOP 1 98 77 H.A. Poolsbosckjcs b/d Burg, met rij langs R. Huisman. 3 75 50 H.A. KI. Eelman in Everstekoog, 114 14 H.A. Tuin achter het Witte Kruis. O. BOON, Westerweg 25, Alkmaar. Een verhaal door F. A. BUIS. Nadruk verloden. 53.) „De kachel aanmaken, meneer vroeg de huisjuffrouw, die haar hoold even buiten de deur der winkelkamer stak, waar ze in gezelschap van haar schoonzuster een kopje kolfie gebruikte, toen Erdman den garen- en bandwinkel, waar met en be nevens tabak en eieren ook schrijfpapier en andere schrijfbehoeften te verkrijgen waren, doorging om daarna de donkere trap te bestijgeD, die naar de voorkamer leidde. „Dank u wel, juffrouw", gaf Erdman ten antwoord, en de juffrouw gaf aan haar zuster, die eens was „aangeloopen", de op merking ten beste, dat meneer in de laatste dagen bijster voel afwezig was; „de eerste dagèn toen-i-hier was, zat-i-altijd thuis, maar nou wel Griet, ik gelooi niet dat i er van de zeven een op z'n kamer is." „Wel nou, hij gaat naar mevrouw van Etten, daar drinkt i veul thee, of bij den overste, daar is i ook groot," gaf Griet ten antwoord, daarbij met „veul" niet zoozeer de hoeveelheid als het aantal malen be doelende. 't Is anders 'n stil mens, is 't niet?" vroeg Griet, terwijl zij haar kopje leegdronk en het omkeerde ten teeken, dat zij niet van meer gediend beliefde te zijn. 't Is een best mens," was 't antwoord, „altijd even vriendelijk en komplezant, zoo niks re8tranterig maar ik weet niet," ging ze voort, „ik heb al meer gehoord dati zoo groot bij den overste is, as dat maar niet om de juffer is." „Ben je mal, mens?" klonk de vraag, nu juist niet alsot ze gedaan werd aan iemand die op het punt stood naar een dolhuis te wordeu gebracht, „die olsier van de dragonders, de broer van mevrouw van Zditeii, die hier temet wel weer zal v^z~, Sanguinose is het eenvoudig natuurmiddel dat aan de uitgeputte zenuwen hare natuurlijke veerkracht weder geeft. De heer Dr. Pol Demade zegt in zijne bekende studie over de Sanguinose„aan dien uitgebreiden kring van zwakken en lijdenden biedt zich de Sanguinose aan als een plantaardig tonicum (veerkracht opwekkend middel) van den eersten rang". De zwakste gestellen verdragen de Sanguinose. Indien gij geen baat vindt bij uw tegenwoordige behandeling, probeer het dan eens met de Sanguinose. Wat zij voor honderd anderen gedaan heeft, doet zij gaarne ook voor U. Prijs per ff. t 1,50, 6 ff. t 8.12 ff. f 15. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Wacht IJ voor namaak, de Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co., den Haag. rcnaccnv om mux, üunnjj CTT ■•imnuQji-: komen logeeren da's al lang klaar ge- speuld." „Wa blief 1 dacht je dat die 'r kreeg, m'n kop er af als het waar is, dat zou i wel willen. Nee, ik hoorde laatst dokter Holtzap Dog tegen onzen meneer zeggen „Denk je dat ze een oogenblik aan dien kwast denkt?" en dat ze 't wel zeker over den broer van mevrouw van Zanten hadden, nou, daar wil ik wel alles onder verwedden. Toevallig had ik aan de trap op Jansie staan wachten en duidelijk hoorde ik den dokter zeggen, dat mevrouw 'r lieve broer zoo zeii niet zoo gemakkelijk aan 'n vrouw zal helpen. Nee, Griet, ik geloof dat die broer er koud van zal blijven; hij krijgt krek net zooveul als mijn pink, ziedaar!" En de juffrouw die toe vallig aan de trap stond, waar ze wel meer toevallig was te vinden met ot zonder het voornemen om Jansie te roepen maakte met haar duim en pink eene be weging om haar bewering nog meer te verduidelijken. Erdman had wel meer malen tevergeefs zijn vriend Holtzap ge waarschuwd om wat voorzichtig te zijn, doch helaas, die waarschuwing werd nogal eens vergeten, en zoo gebeurde het dan ook dat er door dienstboden en toevallig aan de trap staande juffrouwen dingen werden vernomen, die of verkeerd of ter ongelegener plaatse werden overgebracht. De laster en de babbelzucht hebben een oor dat zeer fijn doch niet nauwkeurig hoort, en een tong die venijn kan spuwen. „Ik weet 't Diet," beweerde Griet nog maals, „ik geloof nooit dat meneer met de dochter van den overste aan 't ver- keeren raakt. Teenwen van 't veer ver telde me laatst dat die nieuwe luitenant zoo dikwijls naar buiten reed, naar den burgemeester, en dat het om zijn zuster was." „Wel mens," klonk het autwoord, „me neer is veels te groot met juffers Bengers." „Dat's omdat 't de dochter van den baas is." „Denk je soms dati op die leelijkert van den burgemeester af zal gaan, bij weet ook wat i doet en kijkt goed uit z'n doppen." Langs den Helder, Alkmaar, Haarlem, Alphen enz. "Vertrekt van Texel naar Rotterdam, Dinsdagmorgen. Vertrekt van Texel naar Harlingen Woensdagmorgen. Vertrekt van Rotterdam naar Texel, Vrijdagmiddag, 12 uur. Vertrekt van Harlingen naar Texel, Zatermorgen. „Leelijk is ze, maar anders 'n goed mens, hoor. Trui de naaster vertelde me laatst nog wat de juffer aan de dochter van Mie Jansen het gedaan, toen die zoo slecht lee." „Ik wil er nog wat om verweddeD, dat i 't niet doet. Stil, daar gaat i," en Erdman kwam de trappen af, liep den winkel door en verliet het huis. Erdman was werkelijk in de laatste dagen en zelfs in de laatste weken niet veel op zijn kamer geweest. Menig avondje werd er door bem in de eerste dagen na van Kloveren's vertrek ten huize van mevrouw van Etten gesleten, om daar wat afleiding en, mocht het zijn, wat vroolijk- heid te brengen. Het verlies van den zoo dierbaar geworden Henk was diep gevoeld en het afscheid had onuitwischbare sporen achtergelaten. Clara was gedurende de eerste dagen ernstig ongesteld geweest de overspanning, de zenuwachtige opge wondenheid waarin zij had verkeerd, moest plaats maken voor groote afmatting, ge paard aan hevige koortsen, die haar sterk gestel gelukkig niet zeer ondermijnden, doch haar niettemin tot groote voorzich tigheid aanmaanden. Het was een waar geluk voor de beide dames, dat zij in Erdman een waarachtigen vriend en deelgenoot aantroffen, want al kwamen ook velen hun deelneming be tuigen, al trachtte menigeen troost en af leiding te brengen, de pogingen waren of slechts een uitvloeisel van beleefdheid of werden zoo onoordeelkundig gedaan dat het slagen immer ij del bleek. Erdman ploeg den goeden weg indan door dit, dan door dat wist hij den waren toon te treffen en daarenboven door de waarach tige, oprechte hartelijkheid vergoedde hij, wat er nog aan te kort mocht komen. Behalve de vele uren, die hij ten huize van zijne nicht doorbracht, en de enkele partijtjes, die hij hier of daar bijwoonde, was Erdman ook daarom weinig op zijn kamer te vinden, omdat eene onzichtbare en toch niet onverklaarbare kracht hetn dreef naar het huis van den overste. Tel kens werd hij daarheen gedreven; ach! hij Ligplaats Rotterdam Wijnhaven. Agent: B. M. v.KEULEN. Wijnhaven 108, Tel. no. 658. De zittingen tot het inleggen, opzeggen en terugnemen van gelden zullen worden gehouden in het lokaal iederen Maandagmorgen van 1112 en Donderdagavond van 89 uren. Het Bestuur. Telef. No. 1. Vertegenwoordiger van Ger hard von Gember, Bheinberg, vraagt nog TELERS voor welke zaden nu in Augustus moeten uit gezaaid worden. Men kan zich ook vervoegen bij T. ZIJM „Zeven Provinciën Oudeschild. Tevens ontvangen een prachtige zicht- zending Pluche- en Wollen Beleefd aanbevelend. had er wel zoovele uren willen doorbrengen als hij er nu minuten doorbracht. Telkens werd hij medegesleurd door de herinne ringen aan de uren, die hij in het gezin van den overste sleet, hoe kort het ook geleden was dat hij er den drempel ver liet, telkens zou hij dien drempel willen betreden om daarbinnen te mogen gaan de zoetste gedachten overstelpten hem, wanneer hij dacht hoe hij nu juist zooveel en zooveel en zooveel mren geleden daar zoo onuitsprekelijk veel genoten had, en dan sloeg hij eensklaps door al die droomen en illusiën heen en zeide tot zichzeli, dat hij zich kinderachtig gedroeg. Nu en dan lachte deze ot gene ironisch wanneer er van de dochter van den overste sprake was, meermalen werd zijdelings gesproken van een nieuwen oificier, die de dochter van den overste niet weinig het hof maakte, vaak had Clara heel ondeu- gene tot Erdman gezegd dat hij bloosde, wanneer er over Marie Bengers werd ge sproken ondanks dat alles had hij zich goed gehouden. Soms kon hij zich zoo voordoen alsof hij nauwelijks wist, dat er een Marietje Bengers te vinden was, en die vele halstarrige ondervragers had hij onmeedoogend hun nieuwsgierigheid on bevredigd gelateD. Aan niemand ter wereld had Erdman ooit bekend wat bij voor Marie gevoelde, hij durfde het zichzelf nauwelijks te bekennen. Soms kon het wild en vreemd in zijn binnenste zijn. Ja, o ja, hij voelde het hoe zielsveel hij van haar hield, hij gevoelde hoe hartstochtelijk hij verliefd was; wat hij nooit had gekend, kende hij nu wat hij nooit had gedroomd, droomde hij nuhij was dan haast zichzelf niet meer. Maar bij diep nadenken klonk het hem dan niet te gek dat hij verliefd kon worden op een meisje, dat hij zoo kort stondig en zoo weinig kende; waarvan bij immer heel veel goeds had gehoord, maar waar ook de aanleiding zoo groot was om. het kwade niet te hoo/en. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4