Kunstmeststoffen Zomerdienst. DUNLOP tSZ %o MICHELIN SSiSSa DAALDERS WAAË Groote voorraad. Altijd vorsche Banden. Wekelijksche Motordienst Grafiiionumciitne Spoorboekjes, 5, 10 en 15 cent. blijft terecht de gewilde cacao. Sanguinose MOTORDIEN ST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. „HET ANKER" Harlingen-T exel-Rotterdam, Nutsspaarhank Biedt zich aan voor Huisknecht, FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN OVERSTE. üaiib@¥e!@M, M. A. KUIJPER. beleefd aanvelend SoeksL VOOR ALLEN Gr. COEVERT, te den Burg. Aanbevelend P. Plaatsman. J. Ph. Bakker Zoon. B 483 Warmoesstraat, den Burg, De rente bedraagt 3 pCt.minste inleg 10 centen. tegen. conourreerende prijzen. Alkmaarsche Bov enstaand merk buitenband, is na proefneming gebleken, volkomen bestand te zijn tegen de scherpe weg. ROY ALE) GARANTIE. RRIJÖ f5,50. Maatschappij van verzekering te Amsterdam. Adj. Inspecteur. Langs den Helder, Alkmaar, Haarlem, Alphen enz. Vertrekt van Texel naar Rotterdam, Dinsdagmorgen. Vertrekt van Texel naar Harlingcn Woensdagmorgen. Vertrekt van Rotterdam naar Texel, Vrijdagmiddag, 12 uur. Vertrekt van Harlingen naar Texel, Zatermorgen. Ligplaats Rotterdam Wijnhaven. Agent: B. M. v.KEULEN. Wijnhaven 108, Tel. no. 658. Den Burg, Texel. De zittingen tot het inleggen, opzeggen en terugnemen van gelden zullen worden gehouden in het lokaal iederen Maandagmorgen van 11—12 en Donderdagavond van 89 uren. Het Bestuur. iemand goed kunnende melken en met paarden omgaan. Brieven franco ondor lettor A. aan 't bureau van dit blad. Groote keuze. Nettebewerking Teekeningen en fotografische af beeldingen op aanvraag. STOOM- steenhouwerij. Firma W. F. STOEL ZOON, 2 kantoor Lnttik Ouddorp. Voorhanden in Boekh, Parkstraat. Een verhaal door F. A. BUIS. Nadruk verboden. 57.) Erdman liet zijn blikken ronddwalen, nu eens op Marie gevestigd dan weder naar den grond ziende; daar lag het kluwtje dat zooeven van Marie's schoot was ge rold, voor zijne voeten; in gedachten ver diept nam bij het op en wilde het haar ter hand stellen. Hij stond van zijn zetel op en reikte haar het kluwen overzij wilde het aannemen, doch het viel weder en Erdman had Marie's hand gevat. „Mag ik dan niets hopen vroeg hij, terwijl hij haar in het gelaat poogde te zien; doch zij hield het hoofd van hem afgewend. „Op een voorwaarde zeide zij eindelijk terwijl zij hem vlak in het gelaat zag en een traan in hare oogen blonk. .Dat is vroeg Erdman snel, terwijl hij nu hare beide handen vatte en haar in de donkere oogen zag. .Dat gij den dienst verlaat." Het was Erdman alsof hij eensklaps door eeD bliksemslag werd getroffen; een schok bewoog zijn geheele lichaam en hij liet de handen van Marie los, terwijl zijn armen slap langs het lichaam hingen. .Uit den dienst gaan vroeg Erdman verbaasd, want hij kon zijn ooren nauwe lijks gelooven. .Uit den dienst gaan herhaalde hij nog eens. .Die eisch zal u voorzeker vreemd klin ken," zeide zij, .maar hoe vreemd ook, ze s CACAO is toch niet moeilijk te vervullen." „Ik moet ronduit zeggen dat] ik u niet begrijp. Stelt gij, de dochter van een hooidofficier, mij den eisch om den dienst te verlaten; is u dat ernst?" „Gewis is het mij ernstik vind dit oogenblik te ornstig, te heilig om te kunnen spottenDoch gij antwoordt niet, valt u mijn verzoek zoo zwaar ging zij na eenige oogenbfikken voort. „Maar wat wilt ge dan riep hij uit. „Dat gij als officier uw ontslag neemt en een burgerbetrekkiog zoekt; welke betrek king dat behoeft gij natuurlijk niet dadelijk te beslisseD, er is geen haast bij. vVellicht hebt ge voor u zelve wel eens een keuze gedaan; wellicht hebt ge wel eens over wogen welke betrekking u zou aanstaan, wanneer gij door de een of andere omstan digheid den dienst moest verlaten." „Meent ge soms dat ik me in .mijn be trekking niet gelukkig gevoel, dat ik mij niet schikken kan in het uniform „Tot heden toe zult ge er u wellicht in kunnen schikken, doch als het te laat is, zult gij iets anders begeeren, kies daarom voor het te laat is." „Ik behoef niet te kiezen; ik voel mij gelukkig in mijn werkkring, ik zie mij een eervolle toekomst geopend, waarom zou ik iets anders begeeren „Zoudt gij geen lust hebben u aan het onderwijs te wijden of aan een dergelijken werkkring, waar gij evengoed, en wellicht nog veel beter dan in de militaire wereld uw intollectueele krachten ten beste zoudt kunnen aanwenden „Waarlijk gij begrijpt mij verkeerd, of ik begrijp u niet; als gij denkt dat ik als officier mij niet gelukkig gevoel, dan ver- j gist gij u. Vroeger heb ik er meermalen 1 over gedacht van loopbaan te veranderen, ten einde mijn finantieele positie te ver beteren; lang heb ik gezocht naar een be trekking, die voor mij geschikt zou zijnen die mij dan tevens genoeg opleverde om fatsoenlijk te kunnen leven, doch nimmer heb ik die betrekking kunnen vinden. Lang heb ik in de meening verkeerd, dat bij het middelbaar onderwijs voor mij het een ot ander leeraarsambt zou te vinden zijn, wat werkelijk het geval ware geweest, indien ik de bekwaamheden had bezeten die van een goed doeent mogen geëischt worden doch ik weet maar al te goed, dat ik bij het onderwijs niet „the right man in the right place" zou zijn. Ja, ik zou bij het onderwijs kunnen gaan wanneer broodsge brek mij daartoe dwong, wanneer ik een maal wegens finantieele moeilijkheden voor mijn gezin tot het alleruiterste zou moeten beslissen, doch nu zulks niet het geval is, nu ik niet zedelijk gedwongen word, mag ik er niet toe besluiten. Hier beu ik op mijn plaats, het ie misschien pedaDt, maar ik wil het u niet verzwijgen hier zie ik, dat ik eenig nut kan stichten, maar daar zou ik in den tredmolen medeloopen, als zoovelen helaas, doch ik zou mijn brood niet eerlijk verdienen." „Als gij werkelijk zooveel van mij houdt als uit uw vroegere gezegden valt op te maken, zou dan de opoffering om een an dere carrière te kiezen voor u te groot zijn „Maar in 's hemelsnaam wat beweegt u om zooveel van mij te eisehenwelke redenen hebt gij dan om zoo gaarne te zieD dat ik den dienst verlaat „Kan het niet voldoende zijn, Erdman, dat ik dit verzoek doe," zeide zij na een kleine pauze; „geloof mij, ik heb wei over- die zich zwik en lusteloos gevoelen; die gedurig vermoeid zijn, zoodat hun alles te veel is die na uitputtende ziekten Diet weer op kracht kannen komen; die te veel vergden van hun krachten of die door aDdere oorzaken het weerstandsvermogen hebben ver loren is een versterkingsmiddel van den eer sten rang, dat alle dergelijke middelen ver achter zich laatdat snel en af doende ingrijpt in de oorzaak van bovengenoemde kwalenen door duizenden in en buiten ons vaderland met dankbaarheid wordt geroemd. Prijs per fl. f 1,50; 6 fl. f 8,12 fl. f 15.—. Te verkrijgen bij de meeste apothe kers en goede drogisten. Wacht IJ voor namaak. de Riemerstr. 2o-l. den Haag, VAN HAM Co. Te Oosterend P. Dros, den Burg T. Buijs drogist en I. Moer beek, Oudescliild Joli. Dros. Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am sterdam, Beleefd aanbevelend, Jn. ZUIDEWIND. vindt men de mooiste' en voordeeligste stoffen voor Costumes? Gaat dit eens zien in de Keizerstr. 62 Helder, of vraag het eeos aan onderstaand adres waar de nieuwste stoffen zijn te bekomen £egen de meest conourreerende prijzen, uitsluitend maatwerk. Beleefd aanbevelend, Firma LENGHAIJS. Voor Texel LENGHAUS, Oosterend. Ziekte- en Ongevallenverzekering. Individueel en Collectief. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeering bij den heer wogen, wat ik deed door zulk eene voor waarde te stellen." „Als gij zoo op die voorwaarde blijft aandringen, dan moet gij er zeker gewich tige redenen voor hebben, doch deze zullen wel van dien aard zijn, dat gij ze mij kunt mededeelen." „Laat die redenen liever rusten en laat het u genoeg zijn dat ik wel overwogen heb wat ik doe." „Mag ik dat, kan ik dat Stel u zeifin mijn geval en bedenk ook wat het wezen zou wanneer ik eenmaal te laat u kon overtuigen, dat gij ongelijk hadt, dat gij verkeerd had gehandeld." „Luister Erdmanik zal u zeggen wat me dwingt om een voorwaarde te stellen en dat ik het u zeg, moge een bewijs zijn van het vertrouwen dat ik in u stel, want aan niemand ter wereld heb ik ooit gezegd wat me bewoog, om mij voor te nemen nooit of nimmer een huwelijk aan te gaan met een officier; ik heb het nooit willen zeggen, omdat ik mijn besten, goeden vader het leven niet onaangenaam wil maken. Ik veracht dien stand; niet den persoon, wel het ambt dat hij nog bekleed, ik „Maar viel Erdman haar verbaasd in de rede. „Laat mij uitspreken. Voorzeker zal het u verwonderen, dat ik, een officiersdochter minachting gevoel voor dien stand, die men in opgeschroefd proza en poëzie: den schoonsten, den edelsten zou willen noe men; waarvoor men schermt met holle klanken, als fierheid, loyaliteit, krijgmans- deugd en wie weet wat al niet meer. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4