Huishoudster gevraagd. §®r* Indien ge!! STAM Stoomt. Gang der werkzaamheden: STAM Yerft. Echt leuk zijn de Prenteboekjes die bij een pakje poederzeep „Sneeuwwit" cadeau gegeven worden. 100 H. A. POLDERLAND, Wekelijksche Motordienst Harlingen-Texel-Rotterdam, FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN OVERSTE. MOTORDIENST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. „HET ANKER" G. COEVERT, te den Burg. Depot Nutsspaarbank Breed 28, Hoorn. Breed 28, Hoorn. Gestoomd wordt iederen werkdag. KARPETTEN, VLOERKLEEDEN, DEKENS, BEDDEN worden 1 k 2 maal per week gestoomd. GORDIJNEN alle dagen en opnieuw geappreteerd, Stoomgoederen en zwart te verven rouwgoederen dus dcsverlangd binnen 24 uren. De laatste uitgebreide verbeteringen maken de vlugste aflevering mogelijk, zooals slechts de beste en modernst ingerichte fabrieken vermogen. Zwart wordt iederen werkdag geverld. Alle kleuren blauw worden 's Maandags geverfd. rood 's Woensdags bruin en groen Donderdags en Vrijdags geverfd. andere kleuren en zijde Zaterdags en Dinsdags te Texel, Den Burg, de Wed. J, BOON Aanbevelend, M. STAM. 11 Den Burg, Texel. De zittingen tot het inleggen, opzeggen en terugnemen van gelden zullen worden gehouden in het lokaal B 483 Warmoesstraat, den Burg, iederen Maandagmorgen van 1112 en Donderdagavond van 8—9 uren. De rente bedraagt 3 pCt.minste inleg 10 centen. Het Bestuur. voor f 70,— verpacht, (prachtig gewas) te koop. Te bevragen Adm. Kantoor Nutsgebomv Spuistraat 101, Amsterdam. H. Th. ItO- L AN DUS. Langs den Helder, Alkmaar, Haarlem, Alphen enz. Vertrekt van Texel naar Rotterdam, Dinsdagmorgen. Vertrekt van Texel naar Harlingen Woensdagmorgen. Vertrekt van Rotterdam naar Texel, Vrijdagmiddag, 12 uur. Vertrekt van Harlingen naar Texel, Zatermorgen. Ligplaats Rotterdam Wijnhaven. Agent: B.M. v.KEULEN Wijnhaven 108, Tel. no. 658. Aanbeveleud P. Plaatsman. J. Ph. Bakker Zoon. Een verhaal door P. A. BUIS. Nadruk verboden. 71.) Het publiek had plaats genomen; de schoonste toiletten waren voor dezen avond niet gespaard gebleven en al sprak niet alles van rijkdom en keur der prachtigste stoffen, al schitterden er niet de rijkste en bontste uniformen door de luisterrijke ver lichting, al ontbraken er frissche fonteinen van welriekende wateren omgeven door kostbare gewassen, toch maakte het ge heel een aangenamen indruk, nog ver hoogd door de prettige stemming waarin de aanwezigen verkeerden. De cantate was geëindigd, de werkende leden hadden plaats gemaakt voor de dansers, de paren stelden zich in beweging. De weelde van balkaartjes kende men te Daalhuizen nietmocht al deze of gene het wagen zich voor een wals of frangiise van eene gevierde danseres te verzekeren, de dans was overigens geheel „a l'im- promptu." Karei van Meerwijk had Marie voor den eersten dans gevraagdzij had moeilijk kunnen weigeren en aan het verzoek vol daan. Dat zü 's avonds met mevrouw van Zanten zou gaan, had haar niet zeer be- valleD, vooral ook niet omdat zij daardoor meer met van Meerwijk in aanraking kwam, want na het gesprek met Sanders en zijne vrouw was zij hoe langer hoe meer tegen hem ingenomen geworden. Erdman zou den eersten dans met de zuster van den burgemeester maken. De muziek ving aaD, de polka begon. Weldra zweefden een twaalftal paren door de kleine zaal, die anders nog te groot, nu waarlijk te weinig ruimte aanbood. Marie zag er bekoorlijk uit; zij droeg een wit kleed van organdine, sober met strooken algezet, met blauw gegarneerd en aan den hals een weinig uitgesneden; een prachtige, levende roos prijkte op haar borstdoor de weelderige blonde lokken die insgelijks met een roos waren ge tooid kronkelde een hemelsblauw lint en hoe eenvoudig dat alles ware, het flatteerde Marie. „Waarlijk ik moet in Daalhuizen komen om met genot te kunnen dansen" zegt Karei haar, terwijl zij, Dadat de dans was geëindigd, voortwandelen. Zijn gezicht gloeit en de groote oogen schijnen nog grooter. „Zoo, zegt Marie tamelijk koel, „'t is dan jammer voor je dat dit wel het laatste bal van dezen winter zal zijn." Zij ziet even om en bemerkt dat Erdman met zijne dame aohter hen wandelt. „'t Is minder om de bals te Daalhuizen dan wel om sommige danseressen dat ik zoo gaarne hier dans." „Dan blijft 't toch jammer." „Je hebt gelijkik beklaag me zelf zeer, dat ik zoo weinig gelegenheid zal hebben om hier te dansen." „Na dezen winter zal er wel weer een winter komen," antwoordt Marie na eenige oogenblikken; haar geest is minder dan de zijne met de bals der toekomst bezig, doch zij moet iets antwoorden. „Wie weet of ik dan wel de gelegenheid zal hebben om zooveel hier te komen. „Je verandert toch niet van garnizoen?" „Neen, maar ik denk er sterk over om van betrekking te veranderen.,, „Van betrekking veranderen, hoe komt dat zoo vraagt Marie. Nu zou hij een leugen gaan opdisschen, die door een zekeren Drenkelaar uit een zekeren roman in zijn niet al te helder brein was opgewekt. Hoewel eenigszins onverklaarbaar lag de reden zoo ver niet. Karei van Meerwijk, wiens particuliere inkomsten voor eenige jaren reeds tot nul waren gereduceerd, had die in de laatste jaren tot het negatieve zien overslaan, en schoon enkele malen de hulp van zijnen zwager of beter gezegd van zijne zuster hem voor onaangenaamheden had gevrij waard kon het op die wijze niet lang duren, of Karei zou ongelooflijk in de schulden zitten. Nu reeds bezat hij tal van die dingen, welke de studeerende jongelingschap heel naief beeren noemt en velen was dit niet onbekend. De vrees dat Marie of papa of haar familie, of ook wel de wereld, zijn huwelijksaanzoek voor eene poging tot een „mariage de con- venance" zouden beschouwen, had hem doen besluiten om de wereld wijs te maken, dat hij eene andere carrière ging zoeken„Ik kan van mijn tractement niet leven, ik moet mijns ondanks schulden maken" was zijn beweren. Heel lief ver wachtte hij van de wereld, dat zij dit be weren als ernst zou opnemen, en de tijd en de omstandigheden zouden die ver wisseling van carrière zoo hoopte hij wel voorkomen. „Ik kan van mijn tractement niet leven en vooral geen vrouw onderhoudenik heb besloten om er uit te gaan," zei Karei. Erdman die nog steeds met zijne dame achter Marie rondwandelde eD zijns on danks met die dame in een druk gesprek was gewikkeld, werd nu door haar op merkzaam gemaakt op Langelie, die Erd man een lichten wenk gaf. Hij wierp zijn blik naar Langelie en vangt nu de woorden op, „ik heb besloten om er uit te gaan een gloeiend rood bedekt zijn gezicht meteen is Langelie hem genaderd, die eenige excuses tegen de dame prevelt en zegt: „Erdman, ik wenschte je even te Een degelijk W. WESTDORP, Eierland Texel. Beleefd aanbevelend, Jn. ZÜIDEWIIVD. winterkleeding benoodigd zijt wendt u dan eens tot LENGHAUS, daar viDdtge degelijke stoffen tegen lage prijzen, zoodat ge dan een degelijk stuk kan laten maken voor weinig geld. Gelegenheid voor goederen te laten keeren. Beleefd aanbevelend, LENGHAUS, Keizerstr. 62, Helder. Voor Texel LENGHAUS, Oosterend. Maatschappij van verzekering te Amsterdam. Ziekte- en Ongevallenverzekering. Individueel en Collectief. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeeriDg bij den heer Adj. Inspecteur. spreken, wanneer je een oogenblik kunt vinden „Dadelijk vraagt Erdman verwonderd. „Laat ik geen verhindering zijn," zegt zijne dame, „heusch, ik neem het niets kwalijk." Erdman geleidt haar nu naar hare plaats en volgt Langelie naar de koffiekamer. „Holtzap vraagtot je dadelijk even bij den overste wilt komen." „Wat is er „Ik weet het nietde oppasser van den overste bracht zoo even de boodschap." Erdman snelt dadelijk heen om zijn boer- noes te zoeken en verlaat daarna „De gouden leeuw". Zoo snel als hij kan stappen, gaat hij voort en is weldra voor het huis van don overste, waar hij nauwe lijks den stoep is opgetreden, of de deur gaat open en hij wordt binnengelaten. „Wat is er?" vraagt hij nu aan de meid. „De overste het een beroerte meDeer de dokter is boven en heelt gevraagd of u dadelijk wou komeD," is het stotterend antwoord. Tamelijk ontdaan door het treurige nieuws gaat Erdman nu de trappen op en loopt op de teenen door den gang, waar hij weldra de deur der slaapkamer bereikt. In het flauw verlichte vertrek zit tante Mina aan het ziekbed van haar broeder. Holtzap staat voor het bed en beschouwt den lijder aandachtig. Zoodra hij Erdman bemerkt, wenkt hij hem niet binnen te komen, waarop deze dan ook voor de deur blijft staan. Holtzap beduidt aan tante Mina dat hij zich even zal verwijderen en verlaat dan ook werkelijk de kamer om, gevolgd door Erdman, zich naar het huis vertrek te begeven. (Wordt vervolgd I •r,i" Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am-j sterdam.

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4