Druivenborsthonig. EXTRA AANBIEDING. Hp Staatsloterij. E. TL v. d. STOK, Boomkwseker (de Rijp.) DAALDERS I Drogisterij fiinnenburg. DAKLEIEN 25 PIANO's AAN. Gebr. SPANJAARD. Langestraat 88, t. o. het Stadhuis, ALKMAAR. «L Jz. BOEPEE, de Veen, Texel. de prijs is laag, de cacao is best, de verpakking is eenvoudig. FEUILLETON» DE DOCHTER VAN DEN OVERSTE. SANGUINOSE. Uitstekend middel tegen hoest, in flesclijes a 20, 30 en 50 cent. Te bekomen in do - 7 Piano-, Orgel-, Instrument- eir Muziekhandel. TELEF. 533. - 57 Een .paar verklaringen van gebruikers der Sanguinose: ÜD< fin er |n Aanbevelend, T. BIJIJS. zijn in verschillende maten voor handen aan de Steenkooperij van firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. Uit onzen voorraad huurinstrumenten bieden wij tegen zeer verminderden prijs Hieronder bevinden zich instrumenten die dit seizoen .NIEUW in huur gingen, derhalve slechts een, twee en drie maanden gebruikt zijn. Voor de komende trekking der 404^ Staatsloterij zijn loten verkrijgbaar. Voor alle klassen Vso f3,50; - Vio f 7.00. Voor de le klasse Vso f 0,75; - Vio f 1,50. Loten mogen NIET op crediet word; afgegeven. Naar buiten tegen toezending van] wissel, met verhooging van 5 cent pert. In den Boekhandel, A. de ROOIjJ Parketraat. Debitant. 1 por, ADRES VOOR vruchtboomen, ooftgewassen, iepen, sierboomen, dekheesters, bloemstruiken, groenblijvende planten, klimplanten, heg- en boetplantsoen, vaste planten, enz. enz. Prijscouranten op aanvraag bij den vertegenwoordiger voor Texel, BLOOKER'S CACAO Een verhaal door P. A. BUIS. Nadruk verboden, 75.) Voor de infirmerie heerschen orde en regelmaat, slechts één stem wordt gehoord, het is die van Erdman, hoewel sober in commando's worden deze echter onmiddel lijk uitgevoerd. Daarnevens is de grootste Terwarring; opeenpakking van mannen, die niet kunnen verwijderd worden, omdat ieder bij de spuiten hoort, waar hij toch geen nut doet. De waarnemende burge meester vraagt bijstandErdman zal hem dien verleenen, doch daar klinkt bet ge roep: „Nog een zieke! een zieke!" De brandladders zijn reeds voor de in firmerie aangebracht en door enkele man- sohappen, die de straal pijpen in handen hebben, beklommende linkervleugel schijnt ondanks dat alles verloren te zullen gaan. „Waar is die zieke P" roept Erdman. „Boven, luitenant, op zaal drie, vlak aan de straat." Ofschoon Erdman reeds dadelijk heeft onderzocht of er nog menschen in het gebouw aanwezig waren, en personeel beschikbaar had gesteld, dat onder de lei ding van een onderolficier het geheele gebouw zou doen ontruimen, schijnt er een zieke vergeten te zijn. „Wie volgt mij P" roept Erdman nu en tegelijkertijd eene veiligheidskap nemende, gaat hij het brandende gebouw binnen. Vier, vijf manschappen volgen, drie moeten helaas! terugkeeren, de hitte is te ondragelijk. Het de inrichting van het ziekenhuis gedeeltelijk onbekend, gaat Erdman de trap op en roept„Is er iemand", geen antwoord volgthij gaat nu door, roept nogmaals doch te vergeefs, een deur wordt opengestooten, ondanks de vlammen loopt hij door de zaal, komt in eene nieuwe kamer, doch vindt niemand, alle moeite is vruchteloos, geen levend wezen wordt gevonden, een oude ziekenoppasser, wien de schrik in het hoofd was geslagen, heeft een valsch gerucht verspreid. Erdman besluit terug te keeren, zijne kleeren hebben reeds vuur gevat; gelukkig I hij bereikt de trap, waar anderen hem reeds wachten, daar valt een gloeiend stuk hout naar beneden en hem op het hoofd; be wusteloos slaat hij van de trappen. XIX. „Voort, voort!" gilt Erdman „weg, ver weg 1 Die trein gaat te langzaam, ha, neen, hij rijdt harder, harder, hoor hoe hij ratelt en dondert; voort, al maar voort 1 Pijlsnel vliegt zij al sneller en sneller. Houdt op. Halt, halllt 1 Langzaam rijden, zie die groene vlaglangzaam rijden, onveiligde weg is onveiligneen, hij rijdt immer sneller, halt, onveilig! Neen die seinvlag is niet groen ze is rood vuurrood, ha 1 houdt opAl rooder en rooder wordt die vlag, ze is vuurrood, ze wordt grooter, zie ze schijnt te gloeien hard 1 hard Halt. HallltMaar de trein ijlt voort in ongetemde vaart, recht op die vuurzee aan, de snelheid is on metelijk, halt, brand „Hoera! daar waait de Atjebsche vlag, hoera, jongens vooruit Zie van Kloveren, hij staat boven op de benting, doodsbleek, vooruit jongens, hoeraaaDaar don dert het geschut, hoort hoe de kogels fluiteD, vooruit weer een salvo, zie die pubervlammen van de lilla's vooruit Hoera de benting staat in brand. Neen, nu terug!— Onmogelijk de sawah daar achter is ook aangestoken, links vooruit, neen terug, de gloed wordt ondragelijk O God, Marie, Mariedie vlammen, brand, brand Erdman lag in ijlende koortsen; het stuk balk dat op zijn hoofd was gevallen had een hersenschudding veroorzaakt. Nadat hij na zijn val onmiddellijk was opgenomen, werd hij in het huis van den overste gedragen en daar te bed gebracht; de toestand was volgens Holtzap niet Vinum Sangufnosum in Vacuo, „Illud vinnm vires facit." Meer dan vierhonderd geneesheeren in binnen- en buitenland hebben de Sanguinose bevonden een opwekkend en versterkend middel in alle gevallen van bloedarmoede, zenuwzwakte en algemeene verslappingstoestanden. Eenige getuigenissen van Doctoren Ik houd de S&nguinose voor een hoogst waardevol preparaat van louter plantaardige bestanddeelen. Het zeer licht gehalte van ijzeroxyde in organische verbinding maakt dit middel van groote waarde voor al die gevallen waar de normale bloedvorming geleden heeft. Dr. J. L. C. Pompe van Meerdervoort. Brussel. Ik verwacht dat de Sanguinose de gewone staalpreparaten zal verdringen, die zoo dik wijls zonder uitwerking zijn. Hall. (België) Dr. Alf. de Vriese. Ik zal zeker voortgaan met uw Sanguinose voor te schrijven bij bloedarmoede en bleek zucht. Het doet mijne patiënten veel goed. Cardiff. Dr. James M. Sullivin. Ik heb de Sanguinose soms in enkele dagen zien doen, waar gemeenlijk evenveel weken voor noodig zijn. Brussel. Dr. Aug. Alexandre. Ik heb het beste succes gehad met de Sanguinose toen de gewone staalpreparaten zonder uitwerking waren gebleven. SeraiDg. Dr. A. Gerard. Ondergeteekende verklaart gaarne dat hij na het gebruik van zes flesschen Sanguinose een algeheele verbetering kan coDstateeren in zijn geval van uitputting. De Sanguinose heeft de eetlust opgewèkt en de levenslust doen wederkeeren. A. J. WILDSCHUT. Hochussenstraat 59, den Haag. De heer H. Mourik, in Kruideniers- en Grutterswaren, Molenaarsgraaf, schrijft ons Ons kind had Engelscbe ziekte gehad en leed aan zenuwtoevallen had er soms zes per dag. De middelen van den doctor hielpen totaal niets, en wij zijn er van overtuigd, wanneer daarin geen verbetering was gekomen, dan zou het al verstandeloos geweest zijn. Maar Gode zij dank dat wij de Sanguinose te baat genomen hebben. Ons kind sterkt zichtbaar aan, en de toe vallen blijven weg. U moogt dit gerust in de courant zetten. A. MOURIK, Wij hebben hier niets bij te voegen. Als gij lijdt aan bloedarmoede of zenuwzwakte, wend U dan met ver trouwen tot de Sanguinose. Maar zorgt dat gij de echte krijgt, en wacht U voor namaak. Sanguinose kost per flacon van 300 gram f 1,506 flacons f 8,—; 12 flacons f 15. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Den Haag, de Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. Te Oosterend P. Dros, den Burg T. Bnijs, drogist en I. Moerbeek, Ondeschild Joh. Dros. zonder gevaar, vaak was een tweetal mannen noodig om hem in bedwang te houdeD. Marie die voor het raam getuige van den brand was geweest, had hem zien binnendragendoodelijk geschrikt, had zij dat marmer bleeke gelaat aanschouwd en had zij de oogen moeten afwenden; tante had in de eerste oogenblikken Holtzap ter zijde gestaan. Twee dagen verkeerde Marie in de pijn lijkste hoop en vrees; nauw was het ge vaar voor het leven van haar vader ge weken, of zij zag zich bedreigd door een ander onheil, dat haar in naamloozeangst deed verkeeren, hoewel zij voor de wereld haar angst en vrees moest bedekkem Had zij te voren oogenblikken gekend zoo smartelijk, zoo pijnlijk, zoo onuitsprekelijk rampzalig, nu doorleefde zij oneindig meer en waarbij de vroeger doorgestane smart nog zacht kon beeten. O, die vreeselijke kwelling, dat onbeschrijfelijk zelfverwijt waarom hem de dierste wenschen niet toegestaan, waarom hem dat leed berok kend Een woord van hare lippen zij voelde het nu had hem zoo gelukkig kunnen maken, doch zij had geweigerd door een eisch te stellen, dien ze hem niet stellen mocht. Hoe graag zou zij nu alles weer willen goedmaken, alles willen her stellen, nu, terwijl het misschien te laat was, terwijl de eDgel des dood3 reeds boven zijn hoofd zweelde. O God 1 mocht hij genezen, smeekte zij vurig, mocht dat dierbare leven verlengd worden, mocht zij eenmaal kunnen vergoeden wat zij had misdaan. Hoe lief, hoe innig lief zou zij hem hebben, hoe zou zij alle pogingen in het werk stellen om hem het leven licht en lieflijk te makeD. O God, als hij slechts genas. „Marie!" had zij hem in zijne ijlende koortsen hooren roepen, toen zij angstig voor de deur stond te luisteren hoe klopte haar het hart, hoe zwol de boezem bij de gedachte om daar binnen te treden, om hem om den hals te vliegen en vergeving te smeeken, maar zij mocht niet. j. VeertieD dagen zijn verloopen. Erdmaim is gelukkig herstellende en zit in eeil grooten ziekenstoel, in de tuinkamer vaije den overste, bij de glazen deuren naai31 bniten te staren. De zwaluw vliegt heen en weer eto< werkt ijverig voort, om onder het dak zijn 2 nestje te kunnen bouwen en zijn jongen0' to kunnen spijzende ooievaar heeft zijof^ zomerwoning betrokken om daar zijn8 kroost te kunnen verzorgenalles lacht en juicht in het vooruitzicht van den na-^ derenden zomer. Erdman hoort een lichten tred en richt- zijne blikken naar de deur, die weldraej wordt geopend en waarin Marie verschijnt^ een kop bouillon in de hand houdend. 9 De kop wordt op het tafeltje, dat naast'! den ziekenstoel staat, geplaatst en Marie raapt het boek op, dat Erdman uit de. handen is geglipt. „Ferdinand Huyk schijnt niet erg te' boeien," zegt Marie lachende. „Integendeel, ik heb het met genoegen gelezen, strakjes ben ik aan het einde van het tweede deel gekomen, doch in ge dachten verzonken liet ik het uit de handen vallen." „Zulke diepe gedachten; je weet dat de dokter verboden heeft om je te veel in te spannen." „Ingespannen heb ik mij niet, doch on willekeurig liet ik mij door mijn gedachten meeslepen." „Ferdinand Huyk geeit anders nH zoo heel veel niet te denken." „Niet veel meer of minder dan heel veel andere boekeD," „Die historie op Tessel is wel een oogenblik peinzens waard." „En wat daar verder op volgt." „Wat daar op volgt „Wel ja," zegt Erdman. „Wat volgt daar dan op „Dat ze elkaar krijgen." „Natuurlijk" roept Marie lachend uit. „Natuurlijk voor een roman, in het werkelijke leven gebeurt het wel anders." (Slot volgt.)

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4