3 pet, Tijdgeest-polissen 3 pel. Tijdgeest-loten ORANJEBANK Borstplaat, Speculaas, Boterbanket enz. FRANS DAALDERS Te koop Voer bieten „HET ANKER" G. COEVERT, te den Burg. MOTORDIENST Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. Nationale Bankinstelling voor Lands en Volkswelvaart van den Oranjebond van Orde gevestigd te 's Gravenüage. Maatschappelijk kapitaal f 1.000.000.—: Nadere inlichtingen geeft G. COEVERT, den Burg, Texel. VRAAGT ONZE beleefd aanbevelendJCikkert Zonen van Demi's en Ulster Wekelijksche Motordie Harlingen-T exel-Rotterdan Van geen artikel wordt zoo veel goeds gezegd als van en terecht. FEUILLETON. JEFF BRIGGS'S ROMAN. Maatschappij van verzekering te Amsterdam. Ziekte- en Ongevallenverzekering. Individueel en Collectief. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeering bij den heer Adj. Inspecteur. Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am sterdam. Beleefd aanbevelend, Jn. ZU1DEWIND. Groote keuze. NettebewerkiDg Teekeningcn en fotografische af beeldingen op aanvraag. Alkmaarsche STOOM- stcenhouwery. Firma W. F. STOEL ZOOA, 2 kantoor Luttik Ouddorp. weder verkrijgbaar. 99 99 Geeft uit Premie-Obligatiën in stukken van f 600,— welke per maand, per 3 maanden, per half jaar en per jaar kunnen volgestort worden. Zeer geschikt voor personen die zich door besparing van kleine bedragen een kapitaaltje willen vormen. Dagelijks voorradig. a f 7,50 de 1000 kilo P. J. GEEXSE, 't JNoordf gaat steeds door met het maken en let ad f 8,— naar maat, en beter soe worden op staal het voordeeligst gele bij LENGHAÜS. Helder, Aaubevelenc Keizerstr. 62. F. LENGIIAt Oosterend Langs den Helder, Alkmaar, Haar Alphen enz. Vertrekt van Texel naar Rotterdam Dinsdagmoi Vertrekt van Texel naar Harlingen Woensdagmor Vertrekt van Rotterdam naar Texel Vrijdagmiddag, 12 Vertrekt van Harlingen naar Texel Zatermor Ligplaats Rotterdam Wijnhaven Agent: B. M. v.KEULEN "Wijnhaven 108, Tel. no HaarlemFirma de Wed. li. KELI Eaasmarkt 32, AlkmaarP. C. Bakker, Verdronkenoo Aanbevelend, J. Pb. Bakker &Z P. Plaatsman. SANGUINOSE. Vinum Sanguinosum; in vacuo. Bij bleekzucht, bloedarmoede, zenuwzwakte, is meestal het gansche gestel lijdende. Storing in de spijsvertering, gebrek aan eetlust; een vale kleur; een onzuivere teint; dat zijn alle teekenen dat de sappen bedorven zijn; en het bloed niet is wat het wezen moet. In al zulke toestanden is de Sanguinose „bet" middel dat u helpt. Bij gebrek aan eetlustbij slapeloosheid gebrek aan krachtgedurige vermoeidheid. Neem de Sanguinose I zij bevat de voedingszouten uit de plantenwereld in een vorm die gemakkelijk in het bloed wordt opgenomen. Zij vermeerdert de roode bloedlichaampjes, maakt uw bloed weer gezond en rijk, en geeft aan uw lichaam binnenkort dat gevoel van opgewektheid dat bij eene volmaakte ge zondheid behoort. "WACHT U VOOR NAMAAK. Sanguinose kost por flacon 11,50 6 flacons f 8,-; 12 flacons 115.— Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Tweemaal per dag een eetlepel is voldoende, de Riemeratraat 2c/4. VAN DAM Co. Den Haag. Te Oosterend P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist en I. Moerbeek. Oudeschild Joh. Dros. door BRET HARTE. Nadruk verboden. 2.) Toen kwam er een oogenblik verpoozing, ©n hier trad Yuba Bill, voerman van den postwagen „de Pionier" in een waterproof gehuld, doodkalmpjes en bedaard het loge ment en de gelagkamer binnen, greep een kandelaar, begaf zich naar 't buffet, nam een der flesschen van de schap hield haar met kennersblik tegen 't licht, schonk zich een glas whiskey in en ledigde het in een teug. Een en ander geschiedde terwijl-" Jeff de deur sloot en het bedeesde manneke weer wat op zijn verhaal was gekomen. Yuba Bill, ruggelings met de ellebogen tegen de toonbank leunend, sloeg zijn beenen over elkaar en wachtte hun komst af. In antwoord op Jeff's yragenden, maar eerbiedigen blik sprak hij droogjes „Zoo, ben je daar eindelijk „Ja Bill." „Dan kan ik je vertellen, dat je mooie, nieuw aangelegde weg door de North Fork is overstroomd, en aan den kant tien voet onder water staat. De poetkoets heeft vier voet beet, maar ze staat nu veilig. Ik zal hier maar aanleggen, dacht ik. Ik heb de paarden daarom in je schuur gestald, daar kunnen die vermaledeide beesten zich eens zat vreten totdat het water zakt. 't Is precies gebeurd zooals ik het heb voorspeld, toen je die weer- gasche nieuwigheden gingt invoeren. Jeff kleurde een beetje bij die zinspe ling op zijn onbekookte onderneming, om het logement „Halfweg" op te richten en Vroeg toen of er ook reizigers waren. Yuba Bill wees met een beweging van zijn duim naar 't bedeesde manneke. „Zijn vrouw en dochter zijn nog in den wagen. Ze zitten er zoo hoog en droog als in het 5e Avenue Hotel. Maar ik wed, dat hij er niets tegen zou hebben als wij ze hier brachten," voegde Bill er bij op een toon, alsof hij de noodzakelijkheid dier verplaat sing volstrekt niet inzag. Het bedeesde manneke, veel bedeesder nog in tegenwoordigheid van Bill, ver klaarde, dat hij het inderdaad zeer ge- wenscht zou achten en legde tevens het verlangen aan den dag, dat Jeff hem naar de postkoets zou vergezellen, om hem in het afhalen der dames behulpzaam te zijn. „'t Is zoo nat en duister," voegde de man er tot zijn verontschuldiging bij, „en mijn dochter is erg zwak. Hebt ge ook een regenmantel bij de hand f" Jeff bezat dien nietmaar een berenvel stond hem tot zijn dienst. Nu, die was ook goed. Jeff snelde de trap op, rukte het ge- improviseerde gordijn van het venster en bracht het naar beneden. Yuba Bill, die een en ander bedaard en afkeurend had gadegeslagen, verliet toen met blijkbaren weerzin het buffet. „Je zult wel iemand noodig hebben," sprak hij tot Jeff, „tenzij je in staat bent een dubbel vrachtje te dragen. Wat hem betreft," hier wees hij op den vreemdeling, „die kan je toch geen handbreed helpen hij deed beter hier te blijven en op het buffet te passen, terwijl jij en ik het vrouwvolk halen. Vergeet niet dat we aardig door het water zullen moeten waden, om zo hier te brengen." Het bedeesde manneke nam hulpeloos in een stoel plaats, die Bill hem had aan gewezen, terwijl de laatste Jeff op den voet volgde. Een oogenblik later worstelde beiden tegen den wind, met dien eigen- aardigen, onzekere», zwaaiende» tred, die den toeschouwer zoo vroolijk stemt, maar den voetganger zelt tot wanhoop drijft, 't Was onmogelijk een gesprek aan te knoopen. Zelis geen kwinkslag ontsnapte aan de saamgeperste lippen. De postkoets stond ongeveer duizend el van daar, maar het heldere licht der lan taarns bescheen den duisteren, stilstaanden poel, die tusschen haar en de beide mannen lag. Wadende en plassende bereikten ze spoedig het voertuig en de geul, waarlangs het water in het dal stroomde. „Yier voet, maar hooger zal 't niet rijzen. Je ziet wel, dat de koets het best een maand zoo kan uithouden," sprak Bill. Jeff, die de scherpzinnigheid van zijn kame raad heimelijk bewonderde, wilde juist het portier der koets openen, toen Bill hem dit belette. „Ik neem de oude vrouw voor mijn rekening, zorg jij maar voor de doch ter en het kleine pakgoed." Het angstig gelaat eener bejaarde dame vertoonde zich thans achter 't raampje. „Dat is mijn aandeel in 't vrachtje," sprak Bill halfluid. „Is er gevaar Waar is mijn man vroeg de dame gejaagd. „Geen zier gevaar, mevrouwtje. Je bent hier zoo veilig als zat je op een steamer van de Sacramento, en wat je man betreft, die zond ons hierheen om je naar het hotel te brengen. Daar staat hij op den uitkijk." Onder het uiten dier bemoedigende rede, dook Bill twee of driemaal in de donkere koets, blijkbaar met het doel de bewuste dame er uit te voorschijn te halen. Ten laatste was hij zoo gelukkig daarin te slagen, hij lichtte haar behoedzaam in zijn geepïerden arm uit den wagen en keerde toen naar 't hotel terng. „Maar mijn kind I mijn dochter Ze is in slaap gevallen," kreet de ds doch Bill plaste reeds kniediep doo water in den donkeren nacht. Jeff, die alleen was achtergeble wierp thans een haastige blik in de ko Spoedig ontwaarde hij eene kleine teng gestalte, die, in een sjaal gewikkeld, 0 achterbank roerloos lag uitgestrekt, sloeg het berenvel zorgvuldig om 1 heen, hief haar in zijn arm omhoog, zamelde met de andere hand de mat? en valiezen en volgde toen zijn kamen Eenige schreden van daar scheen water te wassen, het berenvel sleurde den poel. Jeff trachtte zijn last wat m omhoog te heffen, maar 't ging niet. „Lielje," zei hij op vriendelijken tot Geen antwoord. „Liefje," herhaalde hij, terwijl hij l zachtkens schudde. Er kwam ietwat beweging in den bui „Zeg, zou je Diet op mjjn schol kunnen klimmen Probeer het eens, ha: toe, vlug als 'n meid. Het berenvel schoot met een paar krai achtige rukken naar boven en rustte dank zij Jeff's medewerking, op schoudea:. „Zit je nu goed, schatje Een geluid dat Daar een lach zweem drong uit het vel. Een kinderstem spi „Dank je wel, ik geloof van ja." „Ben je niet bang, dat je vallen zult „Een klein beetje." Jeff aarzelde. Het begon weer gedut te waaien. „Zou je niet wat voorover kunnen baig^ en je arm om mijn hals slaan liefje „Ik vrees van niet." Toch scheen ze te beproeven. Wordt vervolgd> 3 T,ü K^frïïTTi! [Til tOC Hoort eens wat ervaren geneeskundigen aangaande de Sanguinose getuigen //Naar mijne overtuiging beveelt de Sanguinose zich aan voor alle gevallen van //uitputting en algemeene verslappingstoestanden. Haeltert, Brussel. Dr. P. Demade. //De Sanguinose is het werkzaamste middel mij bekend, ter bestrijding van de bloed- //armoede en al hare gevolgen. Brussel. Prof. Dr. Nestor Charbonneir.// BLOOKER'S CACAO

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4