NO 2727. Tweede Blad alle soorten Kunstmeststoffen. H. H. Bookers Borstplaat, Speculaas, Boterbanket enz. KLOOSTERBALSEM Zondag 23 November 1913, 27ste Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. ADVERTENTIËN. Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, N. Y. Het Landbouwkantoor „Noord-Holland te Alkmaar. Vertegenwoordiger J. C. 110EPER. Wenscht U echte Friesche Tabak vrage die dan uit Frieslands oudste Tabaks- fabriek van de fa Wed. DOUWE EGBERTS Zoon te Joure. VRAAGT ONZE beleefd aanbevelend, JCikkert 4 Zonen. FEUILLETON* JEFF BRIGGS'S ROMAN. Dit blad verschuilt Woensdag- en Zaterdagavond ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de üitg. Firma LANGEVELD DE ROOIJ, Parkstraat, Burg op Te x b r,. Dagelijks verkrijgbaar uit Pakhuis haven Oudeschild (Oostz. nieuwe haven) Scherp concurreerende prijzen. Het adres tc Alkmaar voor is ,,Het Roode Bord", Zaadmarkt 52. KI. ZUT. 1 Verkrijgbaar bij onderstaande Winkeliers Dagelijks voorradig. TEXELSCHE COURANT. Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor den Bobo 30 Cta. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cta. Naar Amerika en andore hinden met verhooging der porto'a. Advertentlën vóór 0 uur op don dag der nitgave Prys der Advertentièn. Van 1 tot 5 rogela 30 Cta. Iedere regel moor fl Ct. Groote tottora on Vignetten wordon naar plaatsruimte borokend. Bowjjanummors S Cta. por nummer. ieveit steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, op de conditiën van de A. H. Y. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, "Westen. Stolfccrdcrij. Meubelmakerij. Oudeschild. C. Graai, den Burg. A. "Wuis, J. Dekker Pz. "W. Koom, P. Smit, P. Vos, P. Brouwer, Oosterend. Gezusters Bakker, "Wed. Plaatsman, P. Bremer, C. Duinker, C. IvoppeD, G. de Vries, D. Witte Dzn. Wed. B. Busselman, C. Huisman, J. Bruin, do Waal. W. Duinker, M. Dijker, Zevenhuizen. F. Bakker, Polder Eierland. J. Dros Pz., da Cocksdorp. "Wed. Brans-Blom, G. v. d. Kooi VERMIJDT BLOEDVERGIFTIGING. Verwaarloost nooit sloot-, sig] of brand wonden, daar deze zoo licht aanleiding goven tot bloedvergiftiging, waarvan men in den laatsten tjjd zoo vclo malen hoort. Bedek elko wond, boo goring zjj jg U ook toeschijnt met dön weldoenden Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, welke dadelijk de pijn verzacht, Je wond zuivert on spoedig algeheclo genozing teweegbrengt. Leest onderstaande verklaring: Mej. M. v. d. Poel-Slooten, wonendo Schulpweg 88a, to Charlois bij Rotterdnm verklaart ons: „Meer dan een jaar lang leed ik aan eon open boen gekrogen door het stooten tegen een luik. Hot was eon leelijke wond, die mij het loopon bemoeilijkte en waaraan ik ondragelijke pijn leed. Vele middelen probeerde ik, maar helpen de6d mij nietssoms liop ik als een rnzendo door het huis, zooveel pijn deod de voet mij. Toen las ik over den KLOOSTERBALSEM, Klooster Sancta Paulo, en ik wilde ook dezo oens probeeren, zoodat ilt een potje kocht bjj den drogist A. Mout, Grond- heerendjjk 80 te Charlois. Prachtig was het resultaat, dat ik reeds met het eerste potjo Kloosterbalsem bereikte, want onmiddellUJs verzachtte do pijn en de wond was roods half dicht toen het potje ledig was. Vol goeden mood giDg ik met den Kloosterbalsem voort, en na in het geheel 3 potjes gebruikt te hebben was mjja been g6beel en al genezen en loop ik weer even goed als vroeger." De KLOOSTER SANCTA PAULO is bovendien een uitstekend middel tegen allo rheumathische aandoeningen, jicht, podagra, spit in den rug, spierverreklungen, stramheid, wonden van allerlei aard, winterhanden cn-voeten, huidaandoeningen en aambeien. Prijs per pot van 50 gr. 75 ct., van 100 gr. f 1.20 on van250 gr. f 2,50. Eiscbt rooden band met baadteelceniag v.d. Generaal-Agent L. I. AIvKMi, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle drogisten, apothekers en do bekendo depothouders. door BRET HARTE. Nadruk verboden. 3.) „Gaat het niet F" Neen !K °Pak me dan maar flink iu 't haar Wees niet bang Een kleine band woelde aarzedend in Jeff's weelderige lokker. „Grijp er maar flink in; daar, achter in den nek Goed zoo." Het kleine handje omknelde een zestal lokken. De kleine, tengere gestalte schudde van het laoheD. „Pas nu maar goed op, hartje, en als ik soms wat onbedacht te werk mocht gaan of struikelen, zoodat je het evenwicht kost verliezen, dan trek je me eenvoudig bij het haar en houdt me zoo staande. Begrepen 7" Zeker ^Dat dacht ik wel. Je bint ook al een heele dame." Jeff stapte door. Het deed hem goed, nu hij de zachte vingers door zijn lokken voelde spelen, nu hij den klank dier zil veren kinderstem mocht opvangen, nu hij de teedere voetjes aan zijn breede borst kon drukkeD. Het was Aem alsof hij spijt gevoelde toen zij den beganen grond en het hotel „Halfweg" hadden bereikt en het meisje een beweging maakte om van haar verheven standpunt neer te dalen. „Nog niet, kleine miss," zei Jeff, „nog niet! Je zeudt wegwaaien en wat zouden ze dan wel zeggen F Neen, hartje. Ik breng je zoo naar je papa Nog een paar schreden en Jeff trad den gang en de woonkamer binnen, liop recht streeks naar de canapé en lei daar zijn laat neer. Berenvel en sjaal werden ont rold, en Jeff trad verbaasd terug!. Want voor bem lag geen kind, maar een tengere, doch beeldschoone, welgevormde jonge vrouw. Met één oogopslag had hij beinorkt, dat het bedeesde manneke thans niet uieer bedeesd, maar naar zijn uiterlijk te oor- deelen een stroeve, terughoudende familie vader, aan het hoofdeinde van den canapé stond, dut de bejaarde zenuwachtige dame aan het voeteinde had post gevat en di t zijne tante roerloos op een der ongemak» kelijke stoelen gezeten, zijn gedrag van een zodelijk en godsdienstig standpunt blijkbaar scheen at te keuren hij had dat alles met één oogopslag waargenomen voor dat het warme bloed hem gutsend naar de slapen steeg, zijq blik benevelde en bem niets meer liet onderscheiden. Zij, die daartoe aanleiding had gegeven, lachte vriendelijk en betooverend, en 't was alsof die flauwe lach voor een oogen- blik luister verleende aan het somber vertrek en de aanwezige gasten. Papa, u mag meneer maar vriendelijk danken voor al zijn beleefdheid en moeite," sprak zij op kwijnenden toon, terwijl zij zich tot haar vader wendde. „Hij heelt mij zoo vriendelijk en voorzichtig hierheen gedragen alB ware ik nog een kind." Het scheen, dat ze opnieuw teekenen van verlegenheid op Jeff's blozend gelaat waarnam, want ze voegde er op zichten toon bij als sprak ze tot zich zeivo, „kracht is schoon, maar kracht met goedheid is oneindig schooner." De klank dier stem drong Jeff door merg en beea. Maar door die verleidelijke tonen klonk een andere stem in den vorm eener geestelijke vermaning en riep hem tot de workelijkbeid terug. „Wees oprecht als de duiven eu voorzichtig als de slangen" preekte tante tot hot a inwozigo gezelschap „en wees dankbaar, dat gij do kracht, die de heor u beeft ge c'ionkou, niet ijdel misbruikt, maar altijd gereed zijt, daarvan rokeutchap te goven. „En," ging za op denzeltden toou voirt, zich herinnerende dat Jeff zijn plichten als waard niet voor- bceldeloos na kwam, „laat vooral do rei zigers, die bij u afstappen niet noodeloos op lafenis wachten, zooals Yuba Bill nu doot, die met zijn glas ongeduldig tegen de toonbank tikt, terwijl gij daar stuntels een zoutpilaar, en er zelfs niet aan denkt om het arme kind van b<t natte berenvel te ontdoen, wat haar allicht hot leven kan kosten." Jeff richtte eenige onsamenhangende woorden ter verontschuldiging tot het ge zelschap, terwijl zijn blik onafgewend op de kwijnende godin op den canapé bleef gevestigd, greep het berenvel en verliet bet vertrek. Hij bracht het ijlings op z.jn kamer en begat zich toen naar de gelag kamer. Maar de ongeduldige William bad zichzelt reeds geholpeu en was nu in den stal, om naar de paarden te zien. Jeff sloop toen den gang in en vatte post achter de gesloten deur der woonkamer. Eerst meende hij kordaat binnen te treden, zooals bet den waard van bet hotel „Hallwog" betaamde, met de vraag ol het gezelschap nog met iets gediend kun zijn, maar nu de gedachte bij hem oprees, dat hij die taak, ia zijn zorgeloosheid altijd aaii tapte bad overgelaten, dat hij elko overtreding zijnerzijds met een stortvloed wijsheid zou moeten booten on zij hem nogmaals in tegenwoordigheid der vreemden beschaamd zou makeD, trok hij do hand dio wilde aankloppen, bedeesd terug. Nog altijd aarzelend hoo te handelen werd^ hij door tante overvallon, die mei eon stapel lakens en kussens van boven kwam, gevolgd door baar kleine dienst maagd, dio onder hot gowieht ceuer matrat zwoegde. „la alles in orde, tante F" „Jelf Briggs, je rnoogt dankbaar wezen dat dit alles niet verloden week is gebeurd toen ik met do rheumatiek plat te bed lag Maar jij bont nooit dankbaar." „Fn "oelt de jonsro dame zich thuis, i. zo wel F" vroeg Joff, die de opmerking zijner tante maar zwijgend liet voorbijgaan „Zoo wel als zoo'n zwak schepsel zijr kan die de vliegende tering onder de ledoi draagt en mot den vinger des lleeren ge weekend i». Mij dunkt in plaats van naai een spiogel te vngeo, deed zo beter indien ze van alle aardscho ijdolbedon at zag. Eu jij, die iu den gaug met haai komt aanbolleu en haar op je scboude: di aagt en met haar solt en danst, als wari bet hier in een balzaal't Is een schan daal." Niet zouder gewetensknaging soboc Jeff te binnen, dat by inderdaad in dei met gang baar had rondgesprongen tooi tante er bij voegde: „'t raag een gelui heeten, zoo je onvoorzichtigheid en da natte berenvel haar niet het leven kost. „Meen je niet, tante," stamelde Jefl „dat mijn plicht als waard van het hotf meebrengt, ora uit eerbied voor d gasten, ziet u eens binnen te loopen e te vragen of ze ook nog wat noodi hebben. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 1