Rsderijkerskamer „de Vriendenkriiig" Openbare Verkooping Openbars Verkooping Groote Houtveiling. Openbare Verkooping Kennisgeving. Tandarts Ansingh, Marktberichten» Advertentiën Advertentiën. S D. A. F. aid. Texel. de Heer VERSTEGEN. HET NUT! de Heer A. DE BRACONNIER. Uitvoering van de M E IT B EL EN, HOUTWAREN, Deurw. GUDE. Te koop Oudeschild. F. ZEGEL Ez. 10 H A. STROO, gepakt Haverstroo, Ant. J. Dalmeijer. S. Eelman Sz. tot Heemraad. Jb. Az. Eelman. P. SLORT, Singermaatschappij Singer- N aaimachines. in Hotel „de Lindeboom." LEVERTRAAN Drogisterij Binnenhurg. 'sMorgens en s' avonds, het beste uur voor een kop Onderwerp: de Portefeuillekwestie, Buitengewone Vergadering op Zateidag 29 November 's avonds 8 uur in de „Vergulde Kikkert. De pacificatie en - exploratie der z.g. Buitenbezittingen in Ned. Indië. Vrijdag 28 November 1913, van eene groote partij nieuwe Zoo goed als nieuw, Gedeeltelijk te bezichtigen op het Haven terrein. Te koop een partijtje van twee Hoofdingelanden en een Heemraad Californiestraat 4, te Helder, van Draisma van Valkenburg merking nemen, dat enkele jonge krachten van de vereeniging een niet onbelangrijk deel van de vertolking voor hunne rekening hadden. In den aanvang was, misschien ten gevolge van de feestelijke stemming onder het jongere publiek, als ook de beklem ming van het eerste optreden, niet alles even goed verstaanbaar, doch al spoedig bracht goed samenspel een benijdens waardige kalmte en tot het einde toe was de vertolking werkelijk lofwaardig. Het stuk is als alle ons bekende blij spelen van dien schrijver een aaneen schakeling van lachwekkende tafereeltjes en wel geschikt het publiek een aan gename avond te verschaffen. Het doet ons genoegen te kunnen constateeren, dat U. d. I. daarin Zondag in alle opzichten is geslaagd. Een zeer gezellig en geanimeerd bal, hield naar wij vernemen, een belangrijk deel der aanwezigen nog enkele uren bijeen. Den Bueg. Zaterdagavond 29 dezer wordt in het gewone vergaderlokaal van het Nut de tweede volksvoorlezing ge houden voor dezen winter. Als spreker zal optreden de heer A. de Braconnier van Haarlem. Spreker zal dan een onder werp behandelen, waarin ongetwijfeld velen belang stellen, n. 1. de bevrediging, de ontginningen en de onderzoekingen van de z. g. Buitenbezittingen in Ned- Indië opgehelderd met lichtbeelden. Het Nutsdepartement alhier stelt zich voor dat er velen zullen zijn, die bet hierbij aangeboden middel, om de kennis omtrent land en volk van onze Indische bezit tingen te vermeerderen, zullenaangrijpen. De herinnering aan den leerzamen en gezelligen leesavond van den heer Pfanstiehl doet zeker velen naar de Vergulde Kikkert gaan. Naar wij vernemen werd door den heer C. J. de Wijn te Oudeschild, leerling aan de bijzondere Normaalschool te Texel, Maandag met gunstig gevolg examen gedaan voor vrije en ordeoefeningen. Den Hoom, 24 Nov. Bij de strandvonder zijn opgeborgen een partijtje mijnstutten en een pak kurk, welke achter den Hoorn op strand zijn aangespoeld. O osterend, 24 Nov. „Nut en Genoegen" hield Zaterdag avond hare eerste bijeenkomst in dezen winter. De zaal was vol. Men verwachtte dan ook een mooien avond en men heeft dien gehad door het optreden van het echtpaar Zomer uit Heerhugowaard en den heer C. Groot van Zuidscharwoude. Hun optreden voldeed algemeen, voor dracht en mimiek waren gewoonlijk onberispelijk en de voorgedragen ernst was boven lof verheven. Mevrouw Zomer droeg alleen voor Mijn man en ik, Spreken is zilver, zwijgen is goud, De Tailleuse, van L. Fleurs en Juffrouw Jockey; de heerJb. Zomer alleen Zoo'n dunne, en te zamen met zijne vrouw, Een aardig avontuur, Vrijen en trouwen en De Vliegmachine. Keurig was het samenspel van Mevr. Zomer en den heer Groot, gegeven met De gouden Bruiloftsmorgen, terwijl de heer Groot alleen gaf Kinderspel en Biljartspel, van A. de Winter, Dat heb ben wij, van Luciën, Hannes bij de Julianafeesten, Krelis zingt de opera Faust, beide van A. Bol, Mammie zal komen, van Luciën en Ik lach me ziek van Stephen. Alzoo een rijk programma, vol afwis seling, waarbij men volop genoten heeft. De heeren Kist en Kuit van Zuid scharwoude zorgden voor pianobegelei ding en grimeering, en deden dit ook zeer verdienstelijk. Nadat de voorzitter aan allen hartelijk dank had gebracht en met een „tot weerziens" de bijeenkomst h id gesloten, volgde een geordend bal, waaraan bijna allen meededen. De heer Groot gaf daarbij nog twee leuke voordrachten, terwijl de heer D. Snaphaan en zijne dochter voor dans muziek zorgden. Purmerend, 25 Nov. Aangevoerd: 721 Runderen waaronder: 580 vette koeien 72 k 86 Ct. per KG, ,q0 Gelde koeien 1 150 240 Melkkoeien f 190 a 320. 9 stieren. 59 vette kalveren 1 1,00 a f 1.20 p. Kg. 233 Nuchtere kalveren f 16a 1 32 1581 Schapen f 28 k 145,00 363 vette varkens 1 0,51 a 1 0,55 per Kg.; 12 magere varkens 1 16 a 125, 367 biggen f 9 a 1 14 kipeieren f 7.50 a t 8.50 per 100; Purmerender Crt. Woensdag 2G November 1913. Burg, 's Avonds 7 uur Bijbellezing. Geb. Zuid-Eierland's Av. 7 uur Bijbellezing. Donderdag 27 November, Coclcsdorp. 's Avonds 7 uur Weekbeurt in het Geb. v. Cbr. Bel. Oosterend, Geen dienst. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, 'sAvonds 7 uur ds. Dagevos. Zondag 30 November 1913. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 'sAvonds 7 uur ds. Visser. Waal, 'sAv. 7 uur ds. v. d. Waa. Voorbereiding. Oudesclüld Den Hoorn Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend, Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Coclcsdorp Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 ds. Dagevos. nam. hall 3 ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Burg, 's Av, hall 7 ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelscke Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Dankbetuiging. Hiermede brengen wij onzen dank aan allen die hunne hulp hebben verleend bij de teraardebestelling van onze Vrouw en Moeder. In 't bizonder aan den Weled. heer Dr. Wagemaker voor zijno hulp tijdens hare ziekte en aan Ds. Norel voor de troostvolle woorden tot ons gesproken. Verder aan dragers en kleedoplegsters onz8n wclgemeenden dank. P. BUIS en Familie. Openbare V"ergadering op Vrijdag 28 November 1913, 's avonds hall 8 in de „Zeven Provinciën" te Oude schild. Spreker Entree 10 cent. Debat gewenscht. Spreker te Haarlem Onderwerp: Entree voor nict-leden 15 cents. 1i n i op Zondag 30 November 1913, 's avonds hall acht bij A. P. EELMAN te de Waal. INTa afloop Bal. 227 Runderen, le kwal. SO k Amsterdam, 24 Nov. Aangevoerd ct. to 2e kwal. 74 a 78 -ct. 3e kwal. 70 a 74 ct. g, 125 Melk- en Kalfkoeien f 280 a f 37o, 60 Nuchtere Kalveren 1 12,— a 1 20, 371 Vette Va'kens 49 a 53-ets. te houden op Donderdag 4 December 1913 des voormiddags te 10 uur in een Loods nabij da Krim, Texel, ten verzoeke van den heer K. TROOST Czn. van 2 Paarden, 2 Boerenwagens, 1 driewielde Kar, 2 Ploegen, 2 Eggen, 1 Rolblok, 1 maaimachine, Hooi, Stroo, Heiningdraad, Palen, GareeleD, twee Loodsen, enz. enz. te houden op Dinsdag, 2 December a.s, des namiddags te 1 uur, in het perceel Warmoesstraat no. 482 te den Burg Texel, bewoond geworden door Mej. A. Haakman, van diverse goed onderhouden bestaande inKasten, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Karpetten, Bedden, Kachel, Glas- en Aardewerk en Keubengereed schap en net geen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Te bezichtigen daags te voren van 2 tot 4 uur nam. Deurw. GIJDE. te houden op des voormiddags te 10 uur aan het Haven terrein te Oudeschild Texel, als: eiken Platen, eiken Planken, eiken BalkeD, eiken Ribben, en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Een en ander te gebruiken voor H.H. Timmerlieden, "Wagenmakers, zoomede voor Scheepstimmerhout en voor boeren- bedriji doelmatig. 1000 stuks nieuwe Grenen en Vuren 2X4 2X5 2X6 2X? en 3X8. 12000 stuks Duigjes. 500 teak en eibenpalen van 4—10 voet. 300 taek en grenen deelen 2X4—2X5 3X5-3X6 enz. Aanbevelend, TE KOOP op Ruimzicht Eierland, te leveren aan 't Noorden. Te bevragen bij J. STAMMES, Kneesweg Anna Paulowna Polder. a f 6,00 per duizend pond. Adres A. J, EELMAN, Pijpersdijk. Het College van Dagelijksch Bestuur van den polder Waal en Burg op Texel brengt ter kennis van de stemgerechtigde Ingelanden dat op Maandag 8 December a.s. van des voormiddags tien tot des na middags een uur aan den Burg in Café „den Burg zal worden overgegaan tot de stemming voor het bestuur van dien polder, waartoe alsdan aan de kiezers hunne stembriefjes zullen worden uitgereikt. Deze stemming behoort te geschieden lo. voor de vacature ontstaan door de periodieke aftreding van den Hoofdingeland den Heer 2o. Voor de vacature ontstaan door de benoeming van den Hoofdingeland den heer 3o. Voor de vacature ontstaan door de periodieke aftreding van den Heemraad, den heer De stembriefjes worden geopend onmid dellijk na het verstrijken van den tijd vcor de inlevering bepaald. Ingeval van herstemming zal deze ge- scheidon op een later te bepalen dag. Het College van Dagelijksch bestuur vnd,, J. EELMAN Jbz Voorzitter. C. J. ROEPER, Secretaris. Texel, 26 November 1913. bericht den Texelscbe ingezetenen, dat hij door de is aangesteld als haren vertegenwoordiger en beveelt hij zich beleefd aan voor de levering der alom gunstig bekendstaande Hoofdgracht 28 don Helder, is Donderdag 4 December van 11 tot 2 uur te spreken verkrijgbaar in de Aanbevelend, T. BU1J8.

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 2