FRANS St. NICOLAAS ETALAGE. w, Torrington Stofzuiger, lïOTORDIENST^ Texel, Amsterdam via de Zaanstreek. E. Th. v. d. STOK, Boomkweeber (de Rijp.) ALPH. VAN DER HEIJDEN, Prijs f 22,— wordt op proef geleverd. Gegalv. Gierpompen Gierverspreiders Stalschoppen Mestvorken Stalemmers Melkbussen en emmers, enz. Asphaltpapier. JCuijper J. Jz. ROEPEE, de Veen, Texel. van Demi's en Uisters Lage prijzen. Wegens vertrek begin December van alle Gouden en Zilveren Artikelen. Gouden-, Zilveren- en Nikkel Horloges, Wekkers enz. Groote keuze. Mooi Sint-Nicolaascadeaux. Beleefd aanbevelend, H. ffl. ZWIERSEN, Weverstr. 334. Sanguinose. FEUILLETON. JEFF RRIGGSS ROMAN. Iets nieuws Iets goeds Waschmachines, Waschfonmizen, Waschmanden, Tapijtschuiers, enz. enz. M. A. KUIJPER. V oorradig Aanbevelend, Vertrekt van Texel Zaterdagmorgen 6 uur en Dinsdagmiddag 2 uur van Am sterdam. Beleefd aanbevelend, Jn. ZUIDEWIND. ADRES VOOR vruchtboomen, ooftgewassen, iepen, sierboomen, dekheesters, bloemstruiken, groenblijvende planten, klimplanten, heg- en boetplantsoen, vaste planten, enz. enz. Prijscouranten op aanvraag bij den vertegenwoordiger voor Texel, DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STOEL ZOON levert alle soorten Hardsteen, Zandsteen en MARMERWERK. gaat steeds door met het maken en leveren ad 1 8,naar maat, en beter soorten worden op staal het voordeeligst geleverd bij LENGHAÜS. Helder, Aanbevelend, Keizerstr. 62. F. LENGIIAUS, Oosterend. Ruime keuze SPEELGOEDEREN, Leder- en Nikkelwaren. Naai- en Werkdoozen. Werkmanden. Thee- en Ontbijtserviezen. Horlogekettingen. Toilet en Japansche Artikelen, enz. enz. Beleefd aanbevelend, E. BOEKEL. OPRUIMING tegen veel verminderden prijs. Wegens lastig meenemen nieuwe Klokken tegen zeer voordeelige prijzen. Znlver plantaardig tonicum; is een ongeëvenaarde bron van kraclit en energie voor ieder die geestesarbeid te verrichten heeft, onverschillig van welken aard. De Sanguinose verhoogt de werk kracht van den gezonden mensch en geeft aan alle oververmoeiden en uitgeputten de verloren ze nuwkracht terug. SANGUINOSE wordt ver kocht in groene flacons van ruim 300 gram inhoud. Sanguinose kost peril, f 1,50; 6 fl. f 8,12 fl. f 15.—. Wacht U voor namaak. VAN DAM Co. den Haag. de Riemerstraat 2c/4. Verkrijgen bij de meeste Apo thekers en goede Drogisten, Te Oosterend P. Dros, den Bnrg T. Bnijs drogist en I. Moer beek, Ondesckild Job. Dros. te WAGENINGEN. Aanvragen kunnen naar IVageningen en naar Bergen geschieden. \w E*rima kwaliteit, billijke prijzen. Steiger en Laadplaats aan het Noord-Hollandsch Kanaal onder Bergen. door BRET HARTE. Nadruk verboden. 4.) Tante bleet staan, lei de kussens be daard neer en sprak op onderdanïgen toon tot het dienstmeisje, „Sarah, laat die ma tras daar maar liggen. Meneer Jefferson meent, dat we niet goed genoeg zijn om het bed voor die twee stadsdametjes op te maken, en dat hij het liever zelf doet." .Neen, neen tante ving de verschrikte Jeff aan, maar ziende dat hij er niet in slagen mocht zijne beleedigde bloedver wante tot kalmte te brengeD, redde hfj zich door de vlucht. Toen hij veilig op zijn kamer zat, viel zijn blik op het berenvel. Het was in derdaad nat. Zoo hij eenti haar leven roekeloos in gevaar had gebracht. Het bloed joeg hem naar de wangen, toen hij het vel haastig in een hoek wierp. Daar viel iets op den grond. Jeff raapte het op en beschouwde het bij 't licht. Het was een klein, heel klein damesmuiltje. Hij hield het behoedzaam in de palm van zijn hand, als ware het een teeder bloempje, dat door een ruwen vingerdruk geknakt kon worden, trad naar de deur, maar bleef staan. Zou hij het aan tante geven? Gesteld, dat zij het tastbare be wijs zijner roekeloosheid over 't hoold zag, wat moest ze wel van de onvoorzichtigheid der jonge dame denken Zoo hij misschien verleidelijke gedachte niet verstan diger doen met eenvoudig naar beneden te gaan, aan te kloppen en het muiltje aan de sohoone bezitster ter band te stellen en zich bij die gelegenheid te veront schuldigen, dat hij haar zoo familiaar had toegesproken, iets wat hem zwaar op het hart woog Toen herinnerde hij zich, dat hij eerst kort geleden uit de kamer was verdreven op eene wijze, die hem voor den oorspronkelijken eigenaar van het beruchte vel kon doen doorgaan. Ze hadden wellicht gelijk^misschien was hij inderdaad een dom en onbehouwen schepselToch had zij hem bedankt, die zilverén kinderstem had tot hem gezegd „kracht is schoon, maar kracht met goed heid is oneindig schooner." Hij was een sterke vent, dat hadden mannen als hoornen hem vaak verzekerd, of hjj goed was, zie, dat wist hij niet. Had ze dat bedoeld, toen ze hare donkere oogen op hem had gevestigd Nog eenige oogenblikken behield hij het muiltje aarzelend in de hand, opende zijn koffer, verplaatste en rangschikte een aan tal voorwerpen en lei het toen omzichtig daartusschen, alsoi 't een broos, licht te beschadigen voorwerp ware. Dit verricht hebbende, trok hij zijn laarzen uit, wikkelde zich in zijn laken en wierp zich op 't bed. Dit keer sloeg hij zijn boek open, de liefdesavonturen van den romanheld lieten hem thans koud en onverschillig; zoo on dankbaar zijn jong verliefden in de eerste phasen van hunnen vurigen hartstocht jegens ons, arme romanschrijvers. Helaas! potsenmakers en minstreels komen dan aan 't woord, niet wij. Wat baatte het, dat de Italiaan Boccac cio de lieide zoo wijsgeerig en vol gevoel in proza schetste, nu Master Slender, zijn tijdgenoot, op de schoone Anna Page tot over de ooren verliefd, verzekerde, dat hij er veertig shillings voor over had, zoo hij zijn liederen en sonettenboek had meege bracht. Ik twijfel er geenszins aan dat Master Jeff, op zijn beurt, het een of ander gedicht had gepreveld, indien hij er een gekend had, maar daar dit niet het geval was, vleide hij het hoofd ter neer en luisterde naar het huilen van den wind. Zou zij die vlagen hooren Zouden ze haar uit den slaap honden Gesteld eens DE meest volmaakte en goedkoopste stofzuiger voor huishoudelijk gebruik. Aanbevelend, dat het luik, dat telkens zoo vervaarlijk dichtsloeg, aan haar venster was bevestigd. Die gedachte verontrustte hem zoo, dat hij zachtkens opstond, de trap aisloop en het oor spitste. Weer liet zich het ge rammel hooren. 't Was inderdaad het weerspannige luik van no. 7, de beste slaapkamer in 't hotel, die aan de woon kamer grensde. De kamer daarnaast, no. 8 was ledig. Jeff sloop er binnen, opende zachtkens het venster, en zich ver voorover buigende, trachtte hij den nachtelijken rustverstoorder tot zwijgen te brengen. Te vergeefs. Een strik of touw had hij niet bij de hand. Moeilijk kon hij er een halen zonder tante te wekken, en daar zag hij geducht tegen op. Jeff was een man van ruwe, maar afdoende maatregelen. Hij reikte zoover hij kon uit het venster; zijn gespierde arm lichtte het luik uit de scharnieren, en zette het, zonder gedruisch te makeD, in no. 8 neer. Daarop sloop hij als een muis de trap op naar bed. De wind tierde en gierde rondom het huis, en huilde en floot door de schoorsteen, de gebroken waterpijp ratelde onder Jeffs venster, maar het luik liet zich niet meer hooren. Jeff raakte in den dommel. „Kracht is schoon," scheen de wind te loeieD, terwijl by tegen de afgelegen woning stoof, en een andere stem scheen te ant woorden, „maar kracht met goedheid is oneindig schooner," en terwijl hjj naar beide luisterde, viel hij in slaap. HOOFDSTUK II. Toen Jeff den volgenden morgen voor het krieken van den dag ontwaakte, schoot hem iets te binnen, dat hem hals over kop uit het bed joeg. Hij kleedde zich in allerijl en telde het geld dat hij op zak had. De uitslag van dit onderzoek was blijkbaar niet bevredigend, daar hij de verkiegen som zocht te vermeerderen door hier en daar een geldstuk uit zijn andere kleeren en de lade van zijn waechtafelop te schommelen. Toen sloop hij; stil naar beneden, greep zijn geweer en verliet het logement, waar alles nog in diepe rust verkeerde. De wind had zich gelegd, het had opgehouden te regenen, hier en daar blonk een ster helder in het noorden. De koets met zijn uitgedoofde lantarens, veilig in het wegstroomend water staande, doemde in flauwe lijnen in de morgenschemering op. Met luchtigen tred beklom Jeff den heuvel en bevond zich spoedig op den breeden landweg. Na een half uur flink doorstappens had hij den heuveltop bereikt en begroette het morgenrood. Hjj maakte van de gelegenheid gebruik om 'n half dozijn kwartels te schieten, die het spreekwoord indachtig, voor dag en voor dauw in het eikenbosch hnn ontbijt zochten. Ietwat bemoedigd zette hij zijn tocht voort, die naar zijn verlegen en besluiteloos uiterlijk van zooeven te oordeelen, allicht onbe vredigende resultaten kon opleveren. Ten laatste zag hij de witte rasters en den statigen gevel van het Berg-Hotel voor zijn oog verrijzen en een diepe zucht ontwelde zijn borst. Jeff nam het flinke gebouw, zijn trotsche omgeving en het geheel, waaruit welvaart sprak, in oogen- schouw. Het bevreemdde hem nu niet langer, dat reizigers van aanzien zijn loge ment voorbijgingen om hier te toeven en zich te verkwikken. Het viel hem erg mee, dat de waard niet aanwezig was en hij zich tot den hoofdopzichter kon wenden, Aanvankelijk scheen dat heerechap zich niet met de zaak te willen inlaten, door dien hij hem met hoofdschudden en tal van uitvluchten naar zijn patroon trachtte te verwijzeD, maar een vorschende blik op Jeffs verbijsterd gelaat en een nauwkeurig onderzoek van Jeffs geweer en het luttele geld, dat deze voor hem had neergeteld, deden hem er eindelijk toe besluiten om een en ander voor den dag te halen, dat hij in een mandje pakte en Jeff ter hand stelde, terwijl hij geweer en geld in be taling nam. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4