Gemengd Nieuws. Bij den uitgever A. W. Heidema te 's-Gravenhage is uitgegeven een markt- lijst, samengesteld door „Het Paard" geïllustreerd weekblad voor fokkers enz. Dit boekje bevat een opgaaf van de voornaamste paardenmarkten in Neder land te houden in 1914, verder een kort overzicht van den paardenhandel in 1913, zoomede verschillende wenken, voor paardenhouders van belang. De prijs van 10 ets. is zeker niet hoog. Successiebelasting. Dat van de successiebelasting te onzent nog een noemenswaardige verhooging mogelijk is zonder kapitaalvorming tegen te gaan staat voor de Regeering vast. De onbillijkheid welke gelegen is in de tegenwoordige waardeberekening van ■onroerende goederen voor de vermogens belasting, mag niet bestendigd blijven. Ten aanzien van Diet of weinig ren- deerende buitenplaatsen, deelt de Regee ring de meening, dat goederen, welke men voor zijn genoegen minder productief doet zijn, niettemin naar hun werkelijke waarde moeten worden belast. Zonder verhooging van de successie belasting in de rechte lijn is van die belasting geen bedrag te verkrijgen, noemenswaard in verband met de bedra gen, welke benoodigd zijn. Intusschen ziet de Regeering zeer wel in, dat gematigdheid bij die verhooging dient betracht. Naast de heffing over iedere verkrij ging, een belasting te vorderen naar den boedel, is niet aan te bevelen. Een voorstel tot invoering van staatserfrecht is van het kabinet niette verwachten. herhalingsoefeningm. Het ligt in het voornemen van het legerbestuur in 1914 de lichtingen 1907, 1908, 1909 en 1910 voor herhalings oefeningen onder de wapenen te roepen. Trots het feit, dat de ooievaars sinds ongeveer 3 maanden naar elders vertrokken zijn, vertoeft onder Dordrecht nog altijd een exemplaar, dat in hooge mate de aandacht trekt. Nog dagelijks wandelt hij statig door de weiden b\j den Noordendijk. J.l. Zondag had hij weer veel bekijks, toen hij langs greppels en slooten in den Windhondpolder een en ander zocht, dat van zijn gading was. Bij zekeren M., aldaar, zoekt hij, als 't hem behaagt, zijn vertier en loopt vertrouwelijk tusschen de eenden en kippen op het erf. De man schijnt met dezen gast hoog lijk ingenomen, althans, wanneer het in den winter voor den ooievaar niet meer mogelijk is, zijn kostje op te scharrelen, wordt hem dit in den vorm van vischjes welwillend verstrekt. Een Marker botter als geschenk. Eenige heeren hebben een geheel uit gerusten Marker botter ten geschenke gegeven aan de A msterdamsehe padvin ders meldt het Hbld. Ze wenschten dus te kennen te geven hoe hartelijk ze waardeeren het ordelijk en ijverig gebruik dat onze padvinders van de sloepen gemaakt hebben en van den voortreffelijk volbrachten veertiendaag- schen tocht door troep II. Weer levend geioorden. Dinsdag vervoegde zich de 35-jarige varensgezel J. A. P., zonder vaste woonplaats, aan het Bureau van den Burgerlijken Stand te Rotterdam, om een bewijs van overschrijving. Tot zijn groote verwondering vernam de man daar, dat hij zulk een bewijs niet kon krijgen en wel daarom tot zijn nog grootere verbazing omdat hij dood was. Hoe hij ook verklaarde, dat hij niet gestorven was, hij kreeg het bewijs niet. De „doode" verliet teleurgesteld het gebouw, om eenig licht in deze duistere zaak te bekomeu. Ea wat bleek nu? aldus vertelde „De Maasbode." Donderdag der vorige week was in de Koningshaven een lijk in verren staat van ontbinding gevonden. Dit lijk was door de echtgenoote en door twee zusters van den „overledene" herkend als dat van d9n 35jarigen varensgezel J. A. P., zonder vaste woonplaats. De vergissing was ontstaan doordat het op gehaalde lijk hetzelfde litteeken ver toonde als J. A. P. Door de echtgenoote van P., die bij dit vreugdevolle bericht begrijpelijkerwijs verheugd is, zullen bij de Rechtbank stappen worden gedaan om dit „mis verstand" uit den weg te ruimen. Dbl. Krasse oudjes. Te Herkingen vierden de echtelieden Den Boer deze week hun 90 verjaardag op denzelfden dag. Mogen de oudjes den a.s. zomer beleven, ze zullen dan hun 70 jarig huwelijksfeest gedenken. Een reuzenbiet. Suikerbieten kunnen zeer zwaar groeien maar ook in de lengte kunnen het heele bazen worden. Zoo meldt men ons uit Buren, dat aldaar een suikerbiet is gegroeid, die van de kroon tot onder aan den staart, een lengte heeft van 1 meter en 36 c.M. N. v. d. D. Strooperslisten. In de bosschen bij Olleterp had een strooper strikken gezet. In een er van zat een haas. Daarbij had een opziener zich verdekt opgesteld om den strooper te betrappen. Deze kwam, bemerkte den opziener en ging heen. Hij wendde zich tot een anderen strooper in de buurt en verzocht hem een schot te lossen. De opziener het schot hoorende, ging er op at om dezen jachtovertreder te snappen. Echter zonder succes. In dien tijd nam de eerste strooper het haasje weg. N.v.d.D. Zegelbelasting. Een herziening der zegelbelasting is in bewerking, waarbij ook een heffing van beurstransacties zal worden over wogen. Droogmaking der Zuiderzee I Wegens de groote vraag naar en de hooge waarde van vruchtbare gronden kan, volgens de Regeering, het tijdstip voor de indiening van een voorstel tot afsluiting en gedeeltelijke droogmaking der Zuiderzee thans gUDStig worden ge acht. Aardappelen naar Amerika. Ter illustratie, hoe vlug tegenwoordig alles in zijn werk gaat, aldus schrijft men uit HarliDgen aan de „Leeuw. Ct." moge dienen, dat een aardappelkoopman uit de provincie Friesland na aankomst te New-York 40,000 balen aardappelen ver kocht en per keerende gelegenheid weder de terugreis aanvaardde, teneinde de levering zoo spoedig mogelijk te doen plaats hebben. De 40,000 balen worden voor een groot gedeelte te Harlingen in pakhuizen op geslagen, om vandaar naar Rotterdam te worden verscheept.

Texelsche Courant | 1913 | | pagina 4