HUIDUITSLAG BERTELS' Lijnzaadkoekjes met Suiker Laan-, Sier- Vruchtboomen en Planten. Gemalen Javarijst en zelfrijzend Bakmeel I Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, D. A. WISSELIN K stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar.- G. D. KIKKERT, Gravenstraat. Handel in solide Horloges, Cet&ew ALS HET WATER GOED KOOKT, DADELIJK GEREED. FrodneüevermogeiilOUjOOO Ml© per dag. J. KORTENHOE VEN, den Burg, KLOOSTERBALSEMs^ctapTaEdlo FEUILLETON. JEFF BRIGGS'S ROMAN. S. F. KLEIN, Harlingen. Alle soorten Diamanten, Goud- en Zilverwerken. blijft zich. bij voortduring aanbevelen voor de levering van alle soorten merk „de Hoode Ploeg", zijn twee artikelen die in geen gezin moeten outbrekeD, daar zij goed bereid een gezonde afwisseling geyen in het dagelijksch menu. In de meeste goede winkels verkrijgbaar. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, op de conditiën van de A. H. V. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, Westen. Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Hoor M. KUIP te Westen. in 't Goud, Zilver en Nikkel, Massieve Vcrlovings-, Trouw- Fan tasie eu Zegelringen, Regulateurs, Wekkers en Barometers. Nierlijders. 31 Het komt voor, dat lijders aan een nier aandoening 'een betrekkelijk uitstekende gezondheid schijnen te genieten. Niettemin wordt hun bloed armer, hun krachten nemen af, doordat het eiwit ongestoord het lichaam kan verlaten, en de gevaarlijke vergiften, die door de nieren niet verwijderd worden, ondermijnen onverdacht het organisme. Rugpijn, hoofdpijn, een onverklaarbare vermoeidheid, jeuking der huid zonder spo ren, een gevoel van koude in de ledematen, krampen in de beenen tvooral 's nachts,) plotseling wakker schrikken, suizingen in de ooren, duizeligheid, abnormaal gekleurde urine, schuimend, voortdurende aandrang, zwellingen rond de oogen en in de enkels, kunnen de voortwoekerende kwaal aan duiden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genomen vanaf het optreden der eerste verschijnselen, tasten de kwaal in haar oorsprong aan en voorkomen noodlottige gevolgen als water zucht, niersteen, nierontstekking, uremie (urinezuurvergiftiging,) enz. Te den Burg verkrijgbaar bil den heer T. Buijs. Toezending geschiedt, franco na ontv. v. postwissel L af 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels- BBPVilfiimat 1 merk. 36?- zijn de eersten en blijven de eersten. Nevenstaande firmanaam in ieder koekje geslagen, waarborgt hoogste voedingswaarde en grootste MELK- en VLEESCIIOPBRENGST. CBerteis&Gomp Amsterdam Bekroond op Landbouwtentoonstellingen bij Controle Verccnigingen voor koeien met de grootste Mclkopbrcngst en voor de best ontwikkelde springstieren met 22 eerste pi ijzen en Gouden Medaille. Bestelt nu bij onze wederverkoopers dit alom geroemde smakelijkste koekje voor bij voedering in de Weide eu voor stalvoedering in den winter, en gij zult de grootste MEEROPBRENGST verkrijgen. Portret van den heerM. v. Lankveld, De heer M. van Lankveld, Peelstr. 79a, te Boekei (N.B.) verklaart ons: Eenige jaren geleden werd ik aan getast door een hevige huidziekte, welke ii korten tijd mijn polsen en handen met kleine pukkeltjes en bul tjes bedekte. Met den dag werd het erger en ten slotte waren mijn beide onderarmen en banden geheel met zweertjes en bloedende kloven bedekt, terwijl de huid begon 8l te schilferen. Onuitstaanbaar was het jeuken en de pijD. Helpen deed mij niets wat ik ook probeerde, en ik vreesde reeds mijn handen te moeten verliezen. Ge lukkig wendde ik toen den Klooster balsem aan en deze hielp mijidirect. Langzaam maar zeker begon do ge nezing, de jeuk en de pijn verdwenen en nadat ik 2 potjes Kloosterbalsem gebruikt had, waren mijn banden ge heel en al genezen. De is een heilzaam geneesmiddel tegen huidaandoeningen, zweren, oude en nieuwe wonden, brand- en snijwonden, spierverrekkingen, spit in don rug, alle rbeumatische aandoeningen en aambeien. Prijs per pot van 50 gram 75 ct. van 100 gram 1 1.20 en van 250 gram 1 2,50. Eischt rooden band met handteekening v. d. Gene raal-Agent L I AKKER, Rot terdam. Verkrijgbaar bij alle drogisten, apothekers en de be kende Depothouders. door BRET HARTE. Nadruk verboden. 15.) „Dat dacht ik ook," hernam Bill en stak beide banden weer jn zijn zakken. „Ja, was je een van die melkmuilen, die van Frisco tot Sacramento met haar reisden, dan zou ik jo er toe in staat achten. Een van die lui, die verzen voor haar maken en Fransch en Latijn met haar praten, een van haar soort, maar daartoe behoor jij niet. Neen, vriend, dat duo je niet." Onverstandige Yuba Bill. Bij [ieder ander had dat onbesuisde schot de onge regelde hulptroep der liefde, jaloezie, in't geweer geroepen, maar den fieren en toch bescheiden Jeff waren ijdelheid en ver waandheid, zonder welks geen jalouzie kan bestaan, ten eenenmale vreemd. Toch huiverde hij een oogen blik bij die gedachte want hij had een gevoelig hart en 6prak toen ernstig „Denk je, dat die [betrekking nog een dag ol twee open blijft „ik ben er zeker van." „Dan geloof ik dat er maar een ding op zit en dat is, dat ik den boel hier opbreek en nut je mee gi, Bill." Hij was opgestaan, maar liet zijn hand nog steeds op den rug der stoel rusten. „Bul." „Jeff." „Ik wou je nog wat vragen; antwoord me ruiterlijk, spaar me niet, zeg de volle waarheid." Onze geslepen Ulysses, in den waan verkeerende, dat het hier een strikvraag gold, verschansde beide handen in zijn zakken, kneep een oog dicht en zei: „Ga je gang, Jeff'." „Was mijn vader org slecht Bill trok zijn handen uit den zak. „Ik ken geen man, die waard is, dat hij in dezelfde aarde, aan zijn zijde rust." „Ik dank je, Bill. Goeden nacht. Ik ga in huis." „Wat weerga, ouwe jongen, hoe heb ik 't nou met je?" Twee tranen blonken er in Jeff's oogen, tranen zoools zijn liefje er dien dag had geschreid. Bill drukte bei zijn banden in de zijne. Hadden ze tot het Latijnsche ras behoort, dan waren ze elkaar zeker om den hals gevallen, hadden elkaar misschien gekust maar ze waren nu eenmaal Anglo-Saksers eu namen het daarom met eemkrachtigen handdruk voor lief, terwijl een van beiden zooals ik reeds vermeldde, zich een vloek veroorloofde. Toen Jeff dien avond op zijn kamer kwam, ging hij onmiddellijk naar zij a koffer en haalde miss Mayfield's muiltje te voorschijn. Helaas, tante Sally had dien dag „schoongemaakt" en de koffer was verplaatst. Dientengevolge was de inhoud wel wat door elkaar geschud en mi83 Mayfield's muiltje bevatte een dozijn schrootkorrels uit een gebroken Eley's patroon, een paar quiuinepiüen, vier post zegels, een fragment van een hoogst apocryphe overlevering, dat Jeff' als een kostbaar erfstuk vereerde van zijn moeder die bij Dooit gekend had, en een kleine zilveren penning, die hij eens voor goed gedrag op school had gekregeD, welk tes timonium van twijfelachtige waarde als reliquie trouw door bem bewaard werd. Hij kleurde, en wreef 't penningske en den oorring op zijn mouw totdat zo blon ken, lei ze woer in den koffer en ledigde 't muiltjs haastig op den vloer. Toen hij biermede gereed was, trok hij zijn laarzen uit, sloop zachtkens den trap af, hing het muiltje aan miss Mayfield's deurknop en sloop weer ongemerkt naar boven. Hij wikkelde zich in een deken en wierp zich op het bed. Maar slapen kon hij niet. Met wijdgeopende oogen lag hij te luister -n naar het huilen van don wind, Vlie hut venster deed rammelen eu naar de vreemde geluideD, die allengs wegstierven in het holle, krakende, bouwvallige huis. Wat ging er niet om ia zijn gemoed. Hij dacht aan zichzelf, zijn verleden, zijn toekomst, maar vooral, vrees ik, aan het bleek en trotsch gelaat, dat op dit- uur m de kamer beneden, rustig sluimerde. Een aantal ruiu ol meer oubekookte plannen dwarreidon in bonie atwiaseliag door zijn brein, totdat hij eindelijk den slaap vatte. En toen gleed do maan door hut v-ei-stcr naar b nnea, omstraalde hem met haar zilveren schijn en kuste een paar dwaze tranen weg, die aan zijn wimpers blonkeD. HOOFDSTUK IV. Tante Sally was den volgenden morgen in de keuken bezig met het kneden eener pastei, toen Jeff aarzelend tot haar kwam. Het oogenblik was niet gelukkig gekozen, Hut maken van een pastei was voor tante Sally een bezigheid van uiterst gewicht, die zij met grooten ernst ondernam en tot bet moeilijk eiDde met onveiflauwden ijver voortzette. N idat Jeff haar een oogenblik had gadegeslagen sloop bij naar haar toe en sloeg zijn arm teeder om haar middeD.; Erg verliefde lui vinden, Daar men be weert, troost in soortgelijke ontboezemingen die eieenliik voor een derde bestemd zijn. „Tante." „Jeff, je zult je mooi met deeg bemorsen". Toch scheen dat verstijfd gelaat eenigszins te ontdooieD. Iets dat naar een glimlach zweemde, plooide haar lippen, en toonde wat ze had kunnen zijn, indien bittertjes en theologische bespiegelingen haar tee- dere vrouwelijke opwellingen niet in de kiem hadden verstikt. „Beste tante." „Malle jongen 1" Zooals hij daar naast haar stond zag hij er als een jongen uit, al droeg hij een baard en zwierige knevels. Ze moest hem tegen wil en dank eea lrus gever, die melige sporen op zijn wang achterliet. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 4