ö&j blad yan de Texelsche Courant van Zondag 22 Maart 1914. No. 2761. i Zuivere SCHELPKALK Uitstoomen of Verven Sneeker Stoomververij en Chem. Vtactaij. Ie klas inrichting. De 3% Tijdgeest-Obligatiën wederom verkrijgbaar. Bij algemeene verslapping. 1 Abdijsiroop, lmi wi Uitgave Firma Langeveltl de Rooij. Si. H. Metselaars. pros co. fl.A. WISSEL INK, jtelt geld op hypotheek, alsmede avoor crediet beschikbaar. vthN 1 zijn Men valt U aan Het Golden Mysterie. A O VË RT N TIËN FEUILLETON. bi Wij leveren van Dames- en Heerenkleeding, Tapijten, Theekleedjes, Bedden en Dekens enz. enz. Afwerking als nieuw. - LAAGSTE PRIJZEN. Depot den Burg, Th. SCHRAAG. ÏTTl 101 OUDSTE. GOEDKOOPSTE. BESTE. H.K. FerwerdaSt. Annaparochie. Sanguinose. Sanguinose. Verdedigt CJ 1 -.•an de N'ederlandsche Sohelpkalkbrauderi) (buiten syndicaat) tegen scberp concurree- .enden prijs. Kassier en Commissionair in Effecten irlite ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. Het komt onverdacht. 7 Het komt menigmaal voor, dat menschen jen gevaarlijke nierziekte onder de leden nebben, zonder dat zij zich ervan bewust It syn, dat hun nieren aangedaan zijn. Zoo- ■doende wordt hun kwaal veronachtzaamd, «totdat zij een gevaarlijke hoogte bereikt. OKVant nierziekten ontwikkelen zich vaak mverdacht, zij kunnen zich reeds jaren rastgenesteld hebben, zonder dat men er )rg in had. Geneest uw nieren wanneer n-iet tijd is door onmiddellijk aan te vangen 1 met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, indien gij verschijnselen opmerkt als de volgende Rugpijn, pijn in de lendenen, duizelig heid, waterzuchtige zwellingen, rheumati- ^che pijnen, urinekwalen als donker- of zeer lichtgekleurde urine, bezinksel in het water voortdurende aandrang, branderige pijn enz. ..'Foster's Rugpijn Nieren Pillen verlichten en heelen de nieren en blaas. Zij voeren het urinezuur af, hetwelk kwalen als rugpijn jicht, rheumatiek en niersteen veroorzaakt, eb bevrijden het lichaam tevens van het overtollige water, hetwelk de waterzuchtige zwellingen veroorzaakt, re. Te den Burg verkrijgbaar bil den heer T. Buijs. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 voor één, of flO.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels merk. 38r GENERAAL ACENT VOOR NEDERLAND Naar waarheid moet ik verklaren dat ik geruimen tijd sukkelende was, en nergens lust in had, wat ik ook probeerde, ik vond nergens baat bij. Op aanraden van eene vriendin ging ik de Sanguinose gebruiken. Na do eerste flesch gevoelde ik mij al veel beterzoodat ik er mee doorging tot zes fle8schen, en nu kan verklaren dat ik mij geheel versterkt gevoel en weer lust heb in mijn werk. Ik kan dus uw Sanguinose ten zeerste aanbevelen. Honthorststr. 42, Den Haag. Moj. M. ALBERTS. Wanneer gij sukkelt en niet op krachten kunt komen wanneer gij nergens lust in hebt en u alles te veel is; wanneer andere middelen u niet helpen, neom dan gerust de Sanguinose. Wat zij gedaan heeft voor honderden en honderden, dat zal zij ook doen voor U. SANGUINOSE kost f 1,50 de flacon van 300 gram 6 fl. f 8,12fl.f 15. Te verkrijgen by de meeste Apothekers en goede Drogisten. Wacht U voor namaak! De Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co., den Haag. Te Oosterend P. Dros, den Burg; T. Buijs, drogist en I. Moerbeek, Ondeschild Joh. Dros. KASSA Gij wordt aangevallen door dien groeten deuaniet, dien men „VERKOUDHEID" noemt. Acht oien vijand niet te lioht, gij hoest, en voor dat gij het beseft, zijt gij aangetast door do Influenza eu staat gij bloot Asthmaltjder of Teringlijder te worden. Voorkomen is beter dan ge nezen. Neem bij het minste kucbje, den geriogsten hoest, als gij niest, rilt, fluimt, zoodra gij een verkoudheid hebt, Uw toe vlucht tot de beroemde KLOOSTER SANCTA PA ULO Gfj verdedigt u daarmede tegen alle borst- keel- en longaandoe ningen, Asthma, Bronchitis, Pleuris, Catarh, kink- en slijm hoest, den hardnekkigsten hoest, de verwaarlooste verkoudheid, Influenza en zelts tegen de Te ring. Gij doodt daarmede de ziektekiemen, zuivert en ver sterkt de borst. Prjjs perÜHCon van 2,10 gr. f 1.- van 550 gr. f 2.- en van 1000 gr. f 3,50. Eiscbt roode band met bandt.cekening L I. Ak ker, Rotterdam. Verkrijg baar bij allo drogisten en de meeste Apothekers. Verkrijgbaar bij T. BUIJS cn Mej. G* ROEPER den Burg; G. v. d. KOOIJ Jzn- te Cocksdorp F. BAKKER v/h M. BAK KER Eierland P. SCHEKKERMAN v/h G. D. VISSER Nieuwendam; P. BROU WER Oosterend; A. WUIS Oudoechild. door C. N. en A. M. Williamson. ertaald door W. J. en H. A. Cornelissen Copierecht v/h Bureau De Berner H Com ent ie" Deventer. „IN iet bepaald iets slechts. Maar waarom tioo de aandacht te trekken, in deze om- itandigheden Had je het niet goed bij Utpevrouw Middleton Ze scbeen mij een 'jj;)izonder aardige oude dame voor een pen- lionhoudster en ze had het altijd over je. „Het was voor jou, dat ik in een goed totel logeeren wilde, nu ons engagement Iuubiiek is," legde miss Lorenzi abeni uit. Ik dacht, dat het niet paste voor de toe- omstige vrouw van den Honourable "ephen Knigt om op zulke benauwde immers te blijven. Daar je er op stond, ik, tot we getrouwd zullen zijn, een .ndelijks inkomen van je aan zou nemen tachtig pond, kan ik me wel wat lelde veroorloven, liefste. Ik moet zeggen t is heerlijk, na al hetgeen ik geleden ib. En ik voelde, dat ik je iets ver- rnldigd was, in ruil voor je edelmoedig- id. Ik wilde, dat je verloofde je eer zou doen in de oogen van de wereld." beet zich op de lippen. „Ik [rijp het," zei hij langzaam. IMaar voor zijn oogen doemde een geheel ~er beeld op. Margot, zooals ze geweest '8 op dien dag, toen hij haar voor het st untoiui-tte, op de versmade kamers ia |th KeLsuigtou, waarheen een smeek- e hein inderhaast geroepen bad als hij Ipe voorkomen, dat een doodongelukkig meisje, dat bijna stierf van honger, haar vader volgen zou uit deze wreede wereld. Natuurlijk had hij haar in het gerechtshof en met stijgende weerzin meerdere malen ook haar portret in de geïllustreerde bladen gezien, voor hij besloot geen enkele er van meer in te kijken. Maar Margot's kwijnende schoonheid, zooals de photo- grafen die weergaven, of zooals ze opeen afstand gezien, wanneer ze daar vertrou welijk gezeten was naast den eiseher in het proces, was niets, vergeleken bij de sombere schoonheid in haar wanhoop, toen haar vader in zijn pasgedolven graf was neergedaald. Den dag na de begrafenis had ze om Stephen gezondeD, en haar brief was juist gekomen, terwijl hij zatte denken aan het meisje, zich afvragend of ze vrienden had, die haar gezelschap zou den houdeD, of dat een lid van zijn familie, zonder zich schuldig te maken aan on- kieschheid, haar zou mogen helpen. Haar door tranen bevlekte brief had hem uit dezen twijfel geholpen, en de inhoud was zoo wanhopig, zoo het waanzinnige nabij, dat Stephen, den drang van het eerste oogenblik volgend, onmiddellijk naar South Kensington geijld was, zonder er over na to denkeD, of het niet beter was, een zaakgelastigde te zenden, die de zachtheid van een duit paarde aan de wijsheid van een slang, en gewapend zou zijn met een blanco cheque, in geval van dringende noodzakelijkheid. Margot's haar, dat nu zoo smaakvol was opgemaakt, haar gelaat aan beide zijden omgevend met zachte, donkere goiveD, bijna de rozige kieine ooren verbergend, was op dien somberen middag, zes weken geleden losgeraakt, waardoor hier en daar een krul neerhingen in den loop van het gesprek was een lange krul neerge vallen over haar schouders. Het was zooiets als pleegt te gebeuren bij de heldin van een melodrama, wanneer ze voldoende baar heeft; maar Stephen dacht daar toen niet aan. Hij dacht aan niets anders, dan aan zijn medelijden met een mooi meisje, dat, buiten haar schuld, tot wanhoop ge bracht was, en op het punt stond te sterven van honger, en hoe hij het 't beste kon aanleggen, om haar te helpen. Ze had niet eens geld genoeg om rouw- kleeren te koopen. Lorenzi had schulden nagelateD, die ze niet betalen kon. Ze had geen vriendeD. Ze wist niet wat er van haar worden moest. Ze had in geen nachten geslapen. Ze was besloten te sterven, zeoals haar vader was gestorven, omdat het 't eenige scheen, wat haar te doen stond toen plotseling de gedachte aan Stephen in haar was opgekomen. Ze had gehoord, dat hij goed en mild was voor iedereeD, en eens, in het gerechtshof had ze gezien, dat hij haar vriendelijk aankeek, alsof hij medelijden met haar had, en lezen kon, wat in haar hart omging. Misschien bad ze het zich verbeeld. Maar wilde hij haar vergeven, dat ze hem ge schreven had? Wilde hij haar helpenen haar leven redden Iedereen, die Stophen kende, zou hebben kunnen voorspellen, wat zijn antwoord zijn zou. Hij vond het aischuwelijk toen zij zijn hand greep, om die te kussen aan 't einde van hun .onderhoud; maar hij zou geen menschelijke jonge man hebben moeten zija. om niet een plotselinge stroo ming in zijn bloed te gevoelen by de aan raking van lippen als die van Margot Lorenzi. Sedert dien dag had ze hem nooit zoo schoon toegeschenen; maar hij had baar bezocht en nog eens bezocht, tegca de dringende raadgeving van zijn broeder in. En bet verhaal dat de hertogin van Amidon haar vriendinnen deed, om trent het tooneel dat de middellijke oor zaak was geworden van Stephen's onder gang, was, ofschoon het volkomen ontspro ten was aan haar eigen verbeelding, niet zeer ver beneden de waarheid. Nu zag hij het beeld van Margot voor zich, zooals hij haar gezien had op de kamers, die zij verafschuwde; en hij wenschte innig, dat hij aan haar denken mocht, zooals hij toen aan haar gedacht had. „Ik heb je iets gewichtigs mee te deelen, ging het meisje voort, toen ze zag, dat Stephen van plan was het gesprek over het hotel te laten varen, evenals by dat ge daan had met hun gesprek over het inter view. „Daarom telegraleerde ik je. Maar ik zeg je niets voordat jo me verteld hebt, wat je broeder ea de hertogin van Amidon zeggen van jou en mij. „Daar is niets van te vertellen, ant woordde Stephen bijna norsch. Inderdaad had hij van zijn bezoek aan Cumberland uiets kunnen vertellen, dat niet zeer onaangenaam voor het meisje moest zijn. Margot Lorenzi's 'gelaatstint was niet een van haar grootste schoonheden. Ze was van nature een weinig vaalen daarom maakte ze gebruik van een wit schoon heidsmiddel, waardoor haar huid de blank heid kreeg van een cameliabloemblad. Maar sedert haars vaders dood had ze er een grooter gebruik van gemaakt, omdat ze het passend vond bleek te zien als men. in diepen rouw is. (Wordt vervolgd.

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 3