Bijblad van de Texelsche Courant van Zondag 12 April 1914. No. 2767. „Het Landbouwkantoor Noord-Holland" N OKGE-S ALPETER. Motordienst. BOUWKUNDE. SANGUINOSE ET 6EHEIM Uitgave Firma Langeveld Sf de Rooij. ADVERTENT1ÈN. in hotel de Lindeboom te spreken. LAND- en DRAINEERBUIZEN Schoorsteen- en Rioolbuizen. N aamlooze Vennootscliap ALüJMAAR. N. V. Koninklijke Fabrieken en bestek en teekeningen J. J. SCHOEFFELENBERGER. Texel, Zaanstreek, Amsterdam* FEUILLETON. Het Gulden Mysterie. Aandoeningen der liuid. 10 De huid is blootgesteld aan tal van aan doeningen, welke door de jeuk en p\jn het leven van den patient haast ondraaglijk maken. Bovendien zijn zij dikwijls onooglijk en bieden zij hardnekkigen weerstand aan elke behandeling. Foster's Zalf geneest de huid door haar verzachtende, antiseptische en heelende eigenschappen. Zij gaat de ontsteking tegen en is bekend als een der beste genees middelen tegen eczeem, huiduitslag, gordel roos schurft, insectenbeten, winterhanden en -voeten, netelroos, dauwworm en alle jeukende huidziekten. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is to den Burg verkrijgb. bij den heer T. Buijs. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 per doos. 19r Voor zaken op het gebied der bouwkunde is ondergeteekende elke Maandagmorgen Aanbevelend G, DE BEURS Gz. Architeot. HELDER. ST0EL&Z00N Kunstmeststoffen. Turfstrooisel. Telegram-adresLandbouwkantoor. Telephoon Intercommunaal No. 124. Hiermede hebben wij de eer U te berichten, dat wij den verkoop van het artikel NORGE-SALPETER hebben ter hand genomen. NORGE-SALPETER is een stikstofmeststof, bevattende 13 pCt. stikstof, en is verpakt in vaten van 100 Kg. netto. (De verpakking is dus niet bij bet gewicht inbegrepei). Wij hebben ons met den verkoop van Norge-Salpeter belast, omdat wij er van overtuigd zijn dat Norge-Salpeter een zeer goede en goedkoope stikstofmeststof is, die de concurrentie met Chilisalpeter gerust kan aanbinden, zelfs op kalkarme gronden BOVEN Chilisalpeter is te prefereeren en die bovendien volstrekt niet gevaarlijk is, indien men er niet roekeloos mede omspringt. Gebruiksaanwijzing en brochures gratis verkrijgbaar. Vraagt onze pryzeu en conditiën. N. V. „Het Landbouwkantoor Noord-Holland," Alkmaar. Opslagplaats te Oudeschild. Vertegenwoordiger J. C, ROEPER, hoeve „de Veen VINUM SANGUINOSUM IN VACUO. Geen beter middel in alle gevallen van bloedarmoede, zenuwzwakte en algemeen© verslappingstoestanden, dan de Sanguinose. Geneesheeren en gebruikers beide getuigen het. v.h. Wessanen <fc Laan, Wormerveer. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe Merk „Ster" en „W. L.". Wat zeggen de doktoren? Een kind van twee jaren, lijdende aan bloed-armoede, erfelijk belast met tuberculeuzen aanleg. Na vyf weken de Sanguinose gebruikt te hebben is de algemeene toestand verbeterd, en neemt het toe in gewicht. Een man van 28 jaren, tuberculeus. De behandeling met de Sanguinose heeft de krachten versterkt, den -eet lust aangewakkerd, en een zeer merk waardige algemeene levensopgewekt heid bewerkt. Gent. Dr. BERTHA DE VRIESE. Wat getuigen de gebruikers? Vóór eenigen tijd werd ik door zwakte zenuwachtig en mismoedigen had soms een gevoel als of ik van alles mankeerde. Na het gebruik van drie flesschen Sanguinose (bij den heer A. Strubbe alhier gekocht) voelde ik mijne krachten terugkomende zenuwachtigheid verdween, en ik werd weer opgeruimd als vroeger ook mijn gezonde eetlust kwam terug. Ik heb 7 flesschen gebruikt, en ben heelemaal beter. Franeker. G. v. d. WEIJ. merk "W.L. üitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalso en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PRIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. SANGUINOSE kost per flacon van 300 gram f 1,50; 6 fl. f 8,—; 12 fl. 115.—. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. den Haag. Da Riemerstraat 2c/4. Wacht U voor namaakVAN DAM Co. Te Oosterend P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist en I. Moerbeek, Oudeschild Joh. Dros. Ondt rg<-t- fkeude bovoelt zioh boloetd aan voor bet maken van en bet in l>fheer nomen van bouwwerken. Spoedige afwerkingen billijkeounditie'o. Qedipl. Bouwkundige. Loodegraclit 10, Helder. toorlooplge sehetsen kosteloos. van TEXEL Dinsdagmiddag 3 uur, van AMSTERDAM Vrijdagmiddag 3 uur. Aanbevelend, D. J. BRUIN. MCLDERE KEUKEN door C. N. en A. M. Williamson Vertaald door W. J. en H. A. Cornelissen Copierecht vjk Bureau „De Berner Conventie" Deventer. 10.) Een blauwe tabaksdamp hing als een vloers over alles heen, en de lucht was zwaar bezwangerd met sigarenrook en allerlei odeurgeuren. Stephen keek op zyn programmahet begon hem te ver velen. Zijn armen werden hem door de opeengepakte menschenmassa stijf tegen het Ijji gedrukt. De lucht in de zaal ver stikte hem bijna. Doch juist toen hij bij zichzelf begon te overwegen, of het maar niet beter zou zijn de frissche buitenlucht weer op te zoeken, ging het scherm om hoog en liet het atelier zien van een beeldhouwer. Doorheen groot vallicht en een hoog raam op den achtergrond van het tooneel stroomde een roode gloed van de ondergaande zon naar binneD. In de donkere hoeken stonden marmeren beelden bijeeD, maar in het midden, in den vollen glans van het roze-roode licht, stond op een verhoogd platvorm het pasvoltooide beeld van een meisje. Ze keek omhoog en hield een bokaal in de opgeheven hand, alsof ze den rooden wijn van den zons ondergang wilde opvangen. Haar los kleed, dat met een Griekschen gordel onder den jeugdigen boezem werd opgehouden, viel van de schouders tot den voeten in lange zuivere lijnen neer, die uit glanzend mar mer schenen gehouwen. De begoocheling was volmaakt. Zelfs in dien rooden gloed scheen de heerlijke, gedrapeerde gestalte van gebeeldhouwd marmer. Het was bijna onmogelijk te ge- looven dat het een levende vrouw was, en de sierlijkheid van lynen en pose was zoo volmaakt, dat Stephen, met zijn liefde voor het schoone, bijna met angst de eerste be weging afwachtte, die het schouwspel zou verbreken. Hij zeide tot zichzelf, dat er eenige gelijkenis bestond tusschen deze gebeeldhouwde gratie en de levende be koorlijkheid van het aardige meisje, dat hij op de boot ontmoet had. Hij kon zich voorstellen, dat een beeld, waarvoor zij als model gestaan had, er nit zou zien als dit beeld. Terwijl hij naar het tooneel staarde, werd de muziok, die vol en kleurrijk ge weest was, zachterhet rozeroode licht verbleekte tot een opalen schemering, van purper tot blauw, van blauw tot zilver achtig maanlicht, de muziek veranderde met het licht totdat ze ten slotte diep en droomerig klonk als het druppelen van een zachten regen. Plotseling weerklonk in den droom van muziek een klank, als het verwijderde slaan van een klok. Het was middernacht en al de beelden in het atelier van den beeldhouwer begonnen te ontwaken, a}sof het slaan der klok een teeken ware ge weest, dat hun enkele uren levens toestond. In de duistere hoeken bewoog het even. Marmeren ledematen rekten zich, marme ren gezichten aan te staren. Op het zelfde oogenblik ontwaakte het beeld als in volle verrukking over het nieuwe leven, en schonk haar bokaal vol van den zilveren mane-wijn toen stapte ze at van het plat vorm, en begon te dansen voor de andere beelden, die in de schemering toezagen, onder den nieuwen yan van haar betoo vering opeens weer vervallen tot hun vorige onbewegelijkheid. Stephen had nog nooit zooiets gezien als dit dansen. Hij had menige aardige „première danseuse" bewonderd en toege juicht, bekoorlijke en bekwame jonge vrouwen uit Frankrijk, Rusland, Italië en SpaDje; en ze hadden hem en heel Londen in vervoering gebracht met haar excen trieke, oorspronkelijke, verfijnde of wilde dansen. Maar nooit had hij iets dergelijks gezien. Stephen had niet geweten, dat een dans zoo ontroeren kon als deze deed. Hij werd opgewonden, aangedaan door do poezië en de volmdakte schoonheid van alle standen en gebaren der jonge dans.res. En terwijl Stephen de rookerige atmosfeer de langharige studenten, en de geheele slecht passende omgeving vergat, gaf hem het droombeeld, dat daar in bevallige be wegingen zichtbaar voor hem werd ge danst, vrede en rust, als hij sedert het begin van het proces Northmorland niet gekend had. Daar verbleekte langzaam het maanlicht. De bewegingen der danseres, do muziek werden sidderend, terwijl het oogenblik van de duisternis voor de morgenscheme ring aanbrak. De bekoring werd minder. Zachte tonen stierven weg, in siddering van vrees. De betooverende macht van het maanlicht was verbrokencimbalen weerklonken en het atelier was in duister nis gehuld. Toen begon er opnieuw een licht te schijnen, maar het waB het koude licht der morgenschemering, en wisselend van purper tot blauw, van blauw tot rozige dageraad, liet het de marmeren beelden zien, weer in diepen slaap verzonken. Op het platvorm stond het meisje met opge heven arm, baar bokaal omboog houdend om don wijn van den zonsopgang op to vangen; en over het edele als gebeeld houwde gelaat lag een lichte glimlach, die een geheim scheen te vorbergeu. Toen werd er een deur op het tooneel openge worpen en trad do beeldhouwer binnen in zijn werkjasje, en terwijl bij zijn werk bekeek, zakte het scherm. Do „dans van het standbeeld" was geëindigd. Het publiek brak los in een waren storm van toejuichingen. De dames klapten als verwoed in de handen en de heeren riepen luide „bravo, bravo," in de hoop, het gordijn nog eens te zien opgaanhet bleof neer en Stephen was er bly om. Eenige minuten speelde do muziek weer haar gewone populaire wijsjes; toen zweeg zij plotseling. Een oogenblik heersebteer een doodscho stilte in de zaal toen weerklonk er een heerlijke symphonie, en ging het scherm omhoog. Het tooneel stelde ditmaal een bosch voor in April, met trillende jooge blaren en ontluikende bloe sems; do lichte tonen van fluiten en violen gaven het gezang weer van hoogtijvierendn vogels. Alle boomen waren overtogen met een fijn waas van teer, goudgroen kant werk, en narcissen bloeiden op tusschen het mos aan hun voeten. De vogels zongen nog lustiger, en van achter een berkenboom kwam dansend een gestalte te voorschijn. Haar armen waren vol bloemen, die ze dansend rondstrooide. Heur haar viel over haar schouders. Het was rood, golvend haar, en ze zag er uit als een meisje van zestien jaar Victoria Ray, en het meisje van de ka naalboot waren dezelfde. Wordt vervolgde, e n V/=* rs r-f Cj

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 3