Voetbalwedstrijd Athlétische Wedstrijden Openbare Verkooping Groote Houtverkoopj, Leveringen buiten mijn toestemoiini versch gebrandeSansjes Advertentiën. Gemengd Nieuws. Marktberichten. EBEN-HAEZER. gezellig samenzijn in Eben-Haëzer Texel I en Neerlandia de Java China Japan Beker, diverse winkelwaren, Deurw. C. G. GUDE, Eene groote partij Spoorbeels en nieuwe Houtwaren, Familie met 3 kinderen het hooigewas van I. V. Texels Ëigen Stoombootonderneming. Ontvangen Predikbeurten PENSION SPORT. Entree 15 cent. Kinderen 5 cent Muziek op het terrein. om op 12 JULI a.s. publiek verkoopen alsmede een partij Afbraak, Uit de hand te koop 20 cent per pond, bij de vijf pond 18 cent. verder aan de vereeeniging in een of andere functie daadwerkelij ken steun te verleenen zoodat hij niet voor eenige benoeming in aanmerking kon komen. Bij eerste stemming werden bij vol strekte meerderheid daarna tot bestuurs leden gekozen de heeren P. C. Eoorn, M. A. Kuijper, E. S. Boekei, T. Buijs, A. van Ketel, R. J. Daalder en B. Vles- sing, die onderling de functies van voor zitter, vice-voorzitter, secretaris, vice- secretaris en penningmeester zullen ver- deelen. Met algemeene stemmen wordt tot aansluiting bij de Nederlandsche Ver- eenigirfg van den Industrieelen en Han- deldrijvenden Middenstand besloten. Bij de rondvraag wordt onder applaus van de vergadering door den heer B. Ylessing dank gebracht aan den heer A. Langeveld Pz., voor den steun en de voorlichting bij de voorbereidende werk zaamheden aan de thans definitief op gerichte vereeniging verleend. De vergadering, die het kenmerk van saamhoorigheid en een hoogst gezellig karakter droeg, wordt te ruim 10 ure met een gepast woord door den voorz. gesloten. Onder de verschenen voorstellen van Gedeputeerde Staten van Noord holland komt o. m. voor, een voorstel om de subsidie voor de Zeevaartschool alhier overeenkomstig het verzoek van den Raad dezer gemeente te verhoogen van f1550,- tot f2250,-. Posterijen en Telegrafie. Het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie brengt ter algemeene bekend heid dat, in Augustus 1914 een vergelijkend onderzoek zal worden gehouden voor de betrekking van adspirant-opzichter der telegrafie waarvoor 5 plaatsen worden opengesteld. Aanvangsalaris f600,-. Leeftijd IS tot 26 jaar. Aanmelding voor 16 Juli a.s. datmede in Augustus 1914 een ver gelijkend examen zal plaats hebben voor de betrekking van surnumerair der posterijen en telegrafie. 20 plaatsen beschikbaar waarvan ten hoogste 2 voor vrouwelijke candidaten. Candidaten moeten in het bezit zijn van het einddiploma openbare H B.S. met 5 jarigen cursus, gymnasium of daarmede gelijkstelde inrichtingen van onderwijs. Aanvangsalaris f600, Leeftijd 18 tot 23 jaar. Aanvragen om toelating tot 16 Juli 1914. dat, in het laatst van Augustus of begin September 1914 te Amsterdam exa men zal worden gehouden van candi daten, dringende naar de betrekking van hulptelegrafist of kantooi bediende. Yan de 150 opengestelde plaatsen kunnen 30 door vrouwelijke candidaten worden ingenomen. Salaris naar leeftijd f20,— of 30,— per maand en na één jaar dienst f 40, Leeftijd 16 tot 23 jaar. Aanmelding vóór 16 Juli a s. Voor exameneischeo, vooruitzichten, enz. uitgebreide omschrijving aan ons bureau (Parkstraat) ter inzage. Oosterend30 Juni. Alhier is een postduif opgevangen met de merken 3436 N. U. R. P. Is 13 en 827 O De duif, die men aan een touwtje had gebonden is later ontsnapt en vliegt nu rond met dat touw aan een der pooten. De Cocksdorp. Vrijdag j. 1. werd het jaarlijksche schoolfeest onder begunstiging van schoon weder gehouden op een weiland bij den Molenweg. Ten aanschouwe van veel belangstellenden werden op het met vlaggen versierde terrein en onder de opwekkende tonen der muziek van de lyrofoon van den heer Th. Reuvers ver schillende wedstrijden en eenige bewe gingsspelen uitgevoerd, welke met aan dacht werden gevolgd. Ten slotte werd een tombola gehouden, welke elk der kinderen eene surprise bezorgde. Aan versnaperingen ontbrak het natuurlijk niet. Vlieland. Tot buitengew. opzichter bij het ver beteren van hoofden en het herstellen van stormschade op het Noordzeestrand alhier is benoemd de hoer J. Jonker te Oldebroek. De rijksveldwachter Kraakman is van hier verplaatst raar IJmuiden en van Amsterdam naar hier geplaatst de rijksveldwachter P, de Vries. Treurige bezoldiging in de gemeente administratie. Te Werkendam wordt gevraagd een ambtenaar ter secretarie, volkomen op de hoogte van de gemeenteadministratie en in staat zelfstandig te kunnen werken. Jaarwedde f200, met uitzicht om te worden benoemd tot administrateur der gemeentewaterleiding. Jaarwedde f 100. Sollicitanten moeten meerderjarig zijn. Commentair overbodig. Ingez. Noot van de redactie. De een kan meer doen met een stuiver dan een ander met een kwartje, althans wij hooren niet van veel animo voorde betrekking van len Ambtenaar ter secretarie in deze gemeente, tegen een bezoldiging van f 750, (f 850, -die nog altijd vacant is. De Aartshertog van Oostenrijk en zijn gemalin vermoord. Terwijl de Aartshertog Franz Ferdinand van Oostenrijk en zijn gemalin, de hertogin van Hohenberg, na een bezoek aan het militaire kamp op weg waren naar het stadhuis te Serajewo werd een bom geslingerd naar de auto waarin ze gezeten waren, echter zonder hen te treffen. Na hun bezoek aan het stadhuis, en op weg naar het hospitaal om de bij den bomaanslag gewonden te bezoeken wer den de Aartshertog en zijn gemalin door een inmiddels samengestroomde menigte luidkeels toegejuicht, toen eensklaps een jongmensch naar voren sprong en eenige schoten uit een browning loste, met het noodlottig gevolg, dat beide doodelijk ge troffen werden en spoedig overleden. De dader, een 19-jarig gymnasiast, Prunzig, afkomstig uit Grahovo werd gegrepen, evenals de dader van den bomaanslag, de 21-jarige typograaf Cabunovic uit Servië afkomstig. De aangehoudenen beweren geen mede plichtigen te hebben. Kersen goedkoop. Zaterdagavond was te Eist (Betuwe) de prijs der kersen voor Engeland ge daald tot 8 cents per pond. Door een groot aantal proeven is aangetoond, dat metalen en hun ver schillende legeeringen, zooals gemunt geld, vlug en afdoende de kiemen ver nietigen. Koper bleek steeds het bateriën- doodend vermogen, het sterkst te be zitten. Daarna komen messing, zilver en goudhierbij sluiten zich de andere metalen in afdalende verhouding aan. Vaak heeft men zich afgevraagd, of metalen slechts in zuiveren, dus, schoon- gepoetsten toestand of ook bedekt door een laag oxyde ep vuil over dit ver mogen zouden beschikken. Prof. Bitter weet thans aan te toonen, dat de sme rigste cent en de deurknop, die in geen maanden met poetspommade in aan raking kwam, eveDgoed de ziektekiemen dooden als nieuwe, nooit gebruikte voor werpen van dezelfde samenstelling. Wij zien dus, dat we in de metalen gebruiksvoorwerpen uitstekende kiem- dooders bezitten en dat men nu niet meer vies behoeft te zijn van het geld, ontvangen uit de hand van slager of kolensjouwer. Zelfs desinfecteeren de meest gebruikte muntstukken het best 1 Inmiddels moet men toch bij epidemiën rekening houden met de mogelijkheid, dat ziektekiemen kunnen worden over gedragen. Juist tinnen en stalen eetgerij desinfecteeren het minst, evenals ijzer en geëmailleerd blik. Prov. Drentsche en Asser Ct. Om half één ving de wedstrijd Texel III - Leomdas aan. Texel was verreweg de meerdere en won dan ook met 7 0. 's Middags om 3 uur speelde Texel II tegen Volharding inplaats van tegen Holland. Het spel van het tweede elftal was niet, zooals we dat gewoon zijn. Volharding won met 4—0. U.V.V. speelde om 2 uur tegen Alcmaria op het nieuwe sportterrein aan den Helder en wón deze wedstrijd met 5-1. Om half zeven ving de strijd J.V.V. Texel I aan. Nadat de U.V.V. spelers aan onze Edelachtb. Heer Burge meester waren voorgesteld, deed deze den aftrap. Bij het oegin het U.V.V. zich op zijn best zien in minder dan geen tijd werden bij Texel 4 goals gazet, waarvan do internationaal 3 voor zijn rekening had. Hot spel van Texel was ook uitstekend. Kuiper, Engel, Dal- huyzen, neen, allen werkten reusachtig. Boelsen en v. d. Palm traden herhaal delijk reddend op, kortom ieder was z'n plaats waard. Blinckhof deed al zijn best om de bal bij het U.V.V. doel te brengen, hij was goed op schot en maakte de eerste twee goals voor Texelde derde werd door Frohn gezet met een keihard schot in de rechter bovenhoek. Jammer dat hij even te voren een mooie voorzet van rechts miste, dit had het vierde doelpunt moeten zijn. Tot groot genoegen van alle toeschou wers eindigde deze wedstrijd met 4-3 voor U.V.V. 't Was wel jammer voor de sport liefhebbers dat Vos niet was meegekomen. Buitenweg echter schoot in het begin van de wedstrijd een paar prachtballen in Texel's doel, velen zullen het spel van hem met belangstelling hebben gevolgd. Voor sportliefhebbers volgen hier beide elftallen D.V.V. Kip. Koot. Munnik. Goenee. de Bie. Boy N.N. van Norden. Buitenweg, Polman. Ie Winkel Frokn. vanMeerten. Dalhuizen. Blinckhof. Zee. Koorn. Engel. Kuiper. Boelsen. v. d. Palm. Landmeter. Texel. Texel 39 Juni. 8 Koeien f 185 a f 275. 2 Paaiden f af 986 Lammeren f 14 a f 16.50 48 Schapen 22 a 26. Handel stug. Amsterdam, 29 Juni. Aangevoerd 229 Runderen, le kwal. 83 k 88 ct. j* 2e kwal. 78 a 81 ct. M 3e kwal. 69 a 75 ct. S, 115 Melk- en Kalfkoeien f 280 a f 350, 103 Nuchtere Kalveren f 12,k f 20, 626 Vette Varkens 42 a 46 ets. Purmqrend, 30 Juni. Aangevoerd: 551 Runderen waaronder: 313 vette koeien 75 4 86 Ct. per KG, olt- Gelde koeien 1 150 a 220 Melkkoeien f 180 k 290. 23 stieren 152 vette kalveren f 0,80 a f 100 p. Kg. 416 Nuchtere kalveren f 15—a f 30—; 1078 Schapen f 26 k f33,00 763 Lammeren f 13,a f 19,—. 401 vette varkens f 0,44 a i 0,48 per Kg.; 47 magere varkens 1 15 a 125, 235 biggen f6 a f 12 kipeieren f 3.80 a f 4.20 per 100; Purmerender Crt. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 1 Juli. Burg, 's Av. 8 uur Bijbellezing. in Gebouw Eben-Haëzer. Zondag 5 Juli 1914. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur de hr. Barends. Waal, Vm. 10 uur ds. Van der Waa. H. Doop. Koog, Sm. half 3 ds. van Grasstek. Oudeschild, Vm. 10 uur ds. Visser. ben sloom Nm. 2 uur ds. Visser. OosterendVm. 10 uur ds. van Grasstek. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. Gebouw Zuid-Eierland, Nm. 3 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 ds. Dagevos. nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Geen dienst. ben Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, TRIJNTJE SMIT, weduwe van Jan List, in den ouderdom van 84 jaar en 11 maanden. Uit aller naam, A. LIST. de Cocksdorp, Texel, 26 Juni 1914. Donderdag-, Vrijdag- en Zondagavond, telkens om 8 uur, Allen welkom. op ZONDAG 5 JULI a. s. tusschen (Amsterdam.) Aanvang 's middags S,l/3 nur. Het Bestuur. Hardloopen 400 M. Balgooien. Ver-springen (met stok.) De Sportvereeniging „Texel" zal op dii dag de volgende nummers uitschrijven: Duitsche Driesprong. Hindernisloopen 110 M. Ver-springen (zonder stok) Touwtrekken. Hardloopen 100 M. voor jongens bene den 14 jaar. Men kan zich voor deze wedstrijden aan geven bij D. DROS. Secr. der Sportvcr. Het Bestuur. te houden op Zaterdag 4 Juli a.s. de namiddags te 1 uur ten Sterfhuize van Mej. P. STARK te Oosterend O 103 vaa alsManufacturen, garen, band, zeemlceret lappen, boenders, zeep, chocolade, tabii, klompeD, zoomede maten en gewichten ei winkelopstand, benevens Meubilaire Goe deren, alskasten, taiel, stoeleD, vloer kleed, naaimachine, lampen en hetgeei meer ten verkoop zal worden aangeboden, Een en ander één uur voor den ver koop te bezichtigen, Deurw. G-UDE, zal op Vrijdag 3 Juli 1914, des morgen! te 10 uur, aan het Haventerrein te Oude schild op Texel, beftaande inPlanken, Kraalschrooten, Ribben, Deuren, Brandhout, enz. enz. Een en ander vanaf heden aan geoieli Haventerrein verkaveld te bez;chtigen. (14, 12 en 4 jaar) zoekt in boschrijke om geving gedurende de maand Augustus. Br. fr, met volledige iclichtingen led, Z. S. O. Nijgli Van Ditmar's Alg.Adv, Bur. Rotterdam. het Hoekstuk op het Groote stuk 1,44,70 H A. Jb. ROEPER Jnz. Waal. De tweede besteldienst zal rijden van de laatste boot. Goederen kunnen bij aankomst der wagen aan den stal van Heer G. D, KOOIMAN worden afgeh De Directeur gedaan aan mijn Zoon HENDRIK STOF FERS, worden door mij niet betaald. Haarlem. J. W. STUFFERS. Beleefd aanbevelend, C. GRAAF, Gravenstraat. o

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 2