Kunsttanden. fZAADKOEKEN N.V. Het Landbouwkantoor „Noord-Holland" te ALKMAAR. Thomasmeel en Kainiet. ï&c- Handelaars dit is je zakboek! kisten, zakken of balen, Wat wij eten .,HET ANKER" G. COEVERT, te den Burg. Tand-techniker Zaandam. Stationstraat 11, Helder. F. S. M. RITS, Koninklijke Fabrieken toyaboonenkoeken iddel voor Rheumatiek. Wachtende een partij SUPERPHOSPHAAT. Vertegenwoordiger .1. C. ROEPER. SGHELPKALKFABRIEKEN STOOMTRASMOIEN, Firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. Voor het merken van zinken letters, zinken cijfers, merkkwasten en merkinkt, zoomede stiften in potlood, rood, blauw en violet, (onuit- wischbaar. van veel belang, van meer belang, van het meeste belang. Voorhanden in Boekh. Farkstr. Het Golden Mysterie. K. ACKEMA, FEUILLETON. Maatschappij van verzekering te Amsterdam. Ziekte- en Ongevallenverzekering. Individueel en Collectief. Vraagt inlichtingen aaDgaande premie en coulance bj uitkeering bij den heer Adj. Inspecteur. komt thans weer geregeld spreek uur houden 's Woensdags 11-12 en 1-2 uur. Dlvocaat en Procureur, practijk van Mr. Hl. DENIJS te overgenomen. Zijn wekelijksch zal gehouden worden Dinsdag vier tot halfzeven ten huize van KUNST, Zuidstraat 5. isanen Laan, Wormerveer. Opgericht 1765. INKLIJKE FABRIEKEN, w vee met de zuivere Murwe lerk „Ster" en „W. L.". merk "W.L. ide door hoog eiwit-en vetgehalte grootste voedingswaarde. 1E-DIPLOM A PRIJS 1900. !EX GOUDEN MEDAILLES. iu genezen wil worden vau thiek, die kome bij DAZEBKOEK, geboren Dekker, kouddorp C no. 30 Alkmaar, ïur van 's morgens 11 tot na- 3 uur. Verschillende getuig- ter inzage. rns maohtiging van H. M. de Dagelijks af te geven uit Pakhuis Oudeschild Prijzen scherp concurreerend. Tijdelijk afgever Gr- Bruin Pz. Haven. 1 Wij hebben thans in voorraad zakboek jes op handig formaat, gebonden in stevig omslag met alfabetische klapper 144 bladen dik, journaal gelijnd, en best papier in den prijs van 45 cents. Dezelfde boekjes, dubbel zoo groot, met hooid, staande en contralijnen, formaat van een gewoon schoolschrift, insgelijks met klapper, 65 cents. Boekh. Parkstraat. "hebben, wij Boekhandel Parkstraat. is hoeveel wij er van verorberen is doch hoe het is bereid is Een deskundig samengesteld kookboek is het bekende kookboek van de huishoud school aan het Zaudpad te Amsterdam, is het kookboek van Wannée. Uitstekend geschikt voor verja- rings- of St. Nicolaascadeau. gebonden a f 1.75. door C. N. en A. M. Williamson. Vertaald dour W. J. en H. A. Cornelissen Copier echt v/h Bureau „De Bcrner Conventie" Deventer. 68.) Aan dezen weg had bij vrieden, die hem gaarne bij zich lieten overnachten en hem van nieuwe muilen voorzageD, en gene weg werd niet gebruikt door Europeanen. Hij trachtte haar op te vroolijken door het geDot der verdere reis voor te spie gele^ wanneer ze rijden zou op oen mehari, gezeten in eeu bassour, gemaakt van takken, die gebogen waren in den vorm van oen groote kooi, behangen met ■achte haoulis van teere kleuren, en voorzien van gemakkelijke kussens. Weldra zouden z. bij den douar zijn van zijn van zijn vader, den Agha, voorbij El Aghouat. Daar zou ze wonderlijke dingen zien; en volgens Maieddine zou de geheele verdere reis één feest zijn. Hij zou zorgen dat ze zich geen oogenblik verveelde. Ze zou bepaald spijt hebben, wanneer de laatste dag van haar reis was gekomeu. Ondanks het gebeurde in het huis van Ben Sliman meende Si Maieddine, dat alles best ging. Alleen hij was een weinig teleurgesteld over Victoria's gedrag tegenover hem. Ze was liet onvriendelijk en dankbaar voor alles, wat hij deed, maar ze scheen voor hem, als maD, niet de minste belangstelling te koesteren. Hij gevoelde, dat ze er naar haakte verder te gaan, en dat ze de dagen telde, niet om het genoegen, dat ze haar brengen konden in zijn gezelschap, maar in de hoop, dat ze zoo spoedig mogelijk voorbij zouden zyn. Doch met het ingewortelde gedold van een Arabier, bleef hij hopen. Zijn vader, de Agha van de Ouled Serrin, re geerde in de woestijn als een vorst, en Maieddine meende dat de douar en de positie vau den Agha wel indruk op haar maken moesten. Bovendien zou de verdere tocht geheel iets anders zijn, dan dit voortbobbelen in een rijtuig met de zuch tende en klagende M'Barka. Ginds, in de open woestijn, wanneer Victoria gezeten zou zijn in haar bassour, en hij naast haar rijdend op een paard, dat hij uit zou kiezen uit zijn vaders goum, zou het rei zen een waar genot worden. En Maieddine had voor dit deel der reis menige verras sing bedacht jvoor het meisje, wier hart hij wilde veroveren. Voorbij Djelfa werd de weg [minder eentonig. Nu en dan ontmoetten ze een ruiter van het „Bureau Arabe," de inland- scbo politie, die in de Sahara machtiger is dan het leger. Deze mannen groetten Maieddine allen met zeer veel eerbied, en lella M'Barka vertelde Victoria met trots, dat haar neef zoo gezien was bij [het Fransche gouvernement. Hij had veel voor Frankrijk gedaan ia het Zuiden, waar zjjn familie grooten invloed had. Terwijl de paarden het rijtuig voort trokken over den.zandigen weg, zei lella M'Barka: „Onze woestijn is niet zoo droog. In de Sahara zijn vier woestijnen. Allah zond er vier engelen heen, en ieder kreeg zijn deel. De engel van de Chebka was koud van natuur en jaloersch op de ande rendaarom is Chebka dor en verlaten met zijn kale rotsen. De engel van de Kamcda was zorgeloos en vergat te bidden om koele winden en goed water, en de Kameda veranderde in een groote rotsvlakte. De engel van de Gaci werd bemind door een houri die voor hem danste in het woestijnzand. Toen ze verdween strooide ze edelgesteenten en vruchten uit de hemelscho tuinen rond die veranderden in prachtig gekleurde staenen, welke er tot heden ten dage zijn blijven liggen. Maar de beste engel was die van de Erg ons woestijn; de drie andere engelen waren mannen, doch zij was een vrouw, en ze bezaaide den hemel met sterreD, om baar woestijn met lampen te verlichten, en tevens heel de verdere wereld, zelfs de wereld der ongeloovigen." Toen ze voorbij de rots Chapeau de Gendarme gekomen waren achtte Maieddine alle gevaar voorbij en liet hij tegen zons ondergang de gordijntjes van het rijtuig ophalen. Het was Victoria of ze blikte in de geheime tuin van een Oostersch Koning. Heel het landschap was overgoten met een gulden schijn, zoo gloedvol, dat Victoria meende de handen te zullen kun nen warmen aan den weerschijn op het zand. En terwijl de minarets van El Ag houat zich voor hunne oogen verhieven uit een zee van palmen, wees Maieddine haar het militaire hospitaal. Hij vertelde van den opstand der Arabieren, een vijftig jaar geleden, en ofschoon (hij de dapper heid der Franschen prees, las ze in zijn oogen, en boorde ze in zijn stem, dat jhij zijn eigen volk bovenal bewonderde. En ze vroeg zich af„Laat hij zichzelf gaan, en vertoont bij zich nu aan mij in zijn ware gedaante omdat ik met hem in de woestijn beD, en hij denkt, dat ik nooit tot de Europeanen terug zal keeren?"' Ze rilde even bij die gedachte, maar ze trachtte ze van zich af te zetteD; hij had haar immers tot nu toe geen enkele redeD tot vrees gegeven, en ze zou voortgaan met hem te vertrouwen. Dien nacht vonden ze weer gastvrijheid bij een Caid, en toen Victoria op het harde bed lag, oen der weinige Europeesche meubelen in het heele huis, verweet zij zichzelf, dat ze Maieddine lang niet dank baar genoeg was. Tien jaar lang had ze getracht Saidee te vinden, en nog slechts eenige dagen geleden was ze niets verder gekomen dan toen ze als klein meisje op school ging. Maieddine had den weg ge makkelijk voor haar gemaakt, bijna te gemakkelijk. HOOFDSTUK XXVII. „Daar is mijn vaders douar" zei Maied dine; en Victoria's oogen volgden de richting van zijn n tgestrekte wijsvinger, In een woeste en verlaten steenvlakte had zich een golf van goud zand opge worpen, en op den rand van dezen golf zag het meisje een dorp van tenten, zwarte en bruine, dicht op elkaar, zooals een vloot van visschersschepen zich donker alteekent op het blanke water. Er waren een menigte lage en kleine tenten, alle gegroepeerd om een andere welke reeds uit de verte door haar geweldige grootte de aandacht trok. Plotseling was het Victoria of het kamp begon te leven, zjj zag gestalten tusschen de tenten heen en weer loopen en het volgend oogenblik kwamen tien of twaalf mannen in het wit gekleed, in vliegende galop te paard over de woestijn vlakte aan gerend. Een hoog rood kleurde Maieddine's wangen en zijn oogen begonnen te schit teren. „Zij hebben naar ons uitgezien en verwachten ons," zei bij. „Mijn vader zendt thans zijn mannen om ons te ver welkomen." „Misschien komt hij daar zelf wel" zei Victoria, meenend dat de ruiter die den kleinen troep aanvoerde, en hoog 'boven de andere uitstak, Maieddine's vader was. „Neen, het zou niet passen, wanneer de Agha zelf zijn zoon zou gaan begroeten," legde Maieddine uit. „Bovendien, bij zou een scharlaken burnoe drageD, met goud gestikt. (Wordt vervotods S3. .v V' ">V 10.

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 4