LIJST van BOEKWERKEN in Prachtband, voorhanden in den Boekhandel Parkstraat. Zeer groote keuze Prentenboeken in verschillende prijzen. FEUILLETON» Het Gulden Mysterie. In den prijs van f 1.90. Tine u. Berken De dochters v.d. generaal Rudi Willenburg. flnna de Sauornin Lobman, In den opgang. A. C. Kuiper, Een lastige dochter. Anneke. Een heldin. Alleen in een kleine stad Elsje. Een Hollandsc-h meisje. Felicie Jehu, Haar zusters. Een geniaal zestal. Het onderwijzeresje. Nettie van ^er Slees, M. Baldwin, Oude schoolvriendinnen Jessie Mansergh, Betty Trevor. Oom Bernards keuze. Bertha Clement, Schijn en wezen. E.H.Jameson, De Pendletons. A. Linz Godin, Dora Reval. Frida Schanz, Truida Westorp. Louise Fetzer, Gabriëlle. E. Stuart, Een vroolijk drietal. /Aolesworth, Het vreemde eendje. Emmy u. Roden, Schoolmeisjes af. fl. h. Schlüter, De jongste thuis. Chr. u. Abcoude. Tim en Tom. De fietsclub „Alle vijf". Hein Stavast. Hollandsche jongens. Pietje Bell. E. Molt, Floris de Vijfde. P. Visser, De laatste der Arkels. Taco de Minstreel. J. Leewens, Hermans luchtreis. C. Joh. Kieuit, De twee neven. Frits Wardland. Gouden daden. G. A. Henty, De kornet der ruiterij. Joh. H. Been, Gedenkschriften. Heiotjesgroote vacantie Koen uan Dam, Mijn jongensjaren. H. J. o. d. Kraan, Kees Koepel. Drayson, Hans Sterk, de Olifantenjager Ch. Krienen, Karei Vermeer. Adona, Weggeloopen. J. G. Kramer, Uit den patriottentijd. Generaal Daendels. Kipling, Flinke zeelui. Marie Boddaert, Schipper v. d.Jacomina. S. J. Andriessen, De page van Napoleon. A. Bertrand, De geheimzinnige Japannees N. u. Hichtum, Afke's drietal. Henriette Blaauw, Heerlijkheden uit het [verleden. Becht-Dentz, Sprookjes van Moeder [de Gans. In den prijs van f 1.75. George Asmussen, Peter Tolk. In den prijs van f 1.50. Chappuis, Napoleon. In den prijs van f 1.25. Cremer, Tien maanden inhet ijs. J. G. Kramer, Op de vloot van [Admiraal Verhuell. Adriaan Brouwer. N. W. C. Kui]k, De club der jonge Kaninefaten. P. Visser, De zwervers van het groote leger. Heemskerk v. Gibraltar. De Vliegende Hollander Heemskerk op Nova-Zembla Beleg van Alkmaar. H. u. Hichtum, Flardoor. Jan Trip, Jan Tree. Om honderd daalders. Klein Martje. Afke's tiental. Petersen, Tijl Uilenspiegels [jongensjaren. Andrew Home, Door dik en dun. De spion op sehool. Het geheim van den [schooljongen Jaap en Ben. Jacob Rensum. Bravo Bob, de padvinder Jacob de vondeling. Dick en z'n vrienden Miguel Seruantus de Saauedra, Don Quichot. Chr. u. Abcoude, Instituut Sparrenheide. Het jongenskamp. Joh. H. Been, Van een diefjesmaat [en een schooljongen. Tine de Kruijff Gobius, Het Indische Nichtje P. J. Andriessen, Uit stad en dorp. Uit ons dorp. Esther en Agatha. Vera. Marie en Pauline. De Erfenis eener moeder Jan Ligthart, De zomervacantie. Chr. Krienen, De twee echte jongens. De avonturen van [vier pretmakers. C. Joh. Kieuief, Jaepie, Jaepie. Frans v. Doren til. Badreisje v. Cor Slung. Melatie uan Jaua, Angelines beloften. Alletta Hoog, Koninginnetje. Beecher Stowe, Hut van Oom Tom. Eigenhuis u. Gendt, Broertje. Betsy Hort, In het Zwaluwenhuis. Meur. t. de Pressensé, Arme kleine. Een levenslustig groepje. De buren van Mevrouw Bertrand. Wilgenhof. Johanna u. Woude, Van knop tot bloem, Henriette Rappard, Een gezellig thuis. S. H. H. Adelaar-Leon, Kindergedichtjes. Agatha, Brieven van een poes, Jan en Bertha. S. Abrahamsz, Wilskracht. Bertha Clement, Juffertje Wildzang. Beatrice Harraden, Klein maar dapper. Tine u. Berken, Wilde wingerd. Meidoren. Kibbelaarstertje. Rietjes pop. Kruidje roer me niet. Kleine menschen. Mooie Bruno. Met z'n drieën. Henriëtte Blauw, Oude getrouwen. 't Is lang geleden. S. Andriessen, Sneeuwklokjes. Heide en Veld. Klimop. In den prijs van f 1.10. W. Heimburg, De Sterkste. Familie Lorenz. Op dwaalwegen. Rud Stratz, Duur gekocht. Geef mij de hand. De laatste stem. Arme Thea. In den prijs van f 1.00. Gustaf af Geyerstam, Een Liefde. Alleen. Wraak. Selma Lagerlöf, De Koningin, v Kungahiilla E. A. A. u. Heekeren, Een Indisch huwelijk. Herm. Heijermans Jr. Wat niet kon. Sabbath. Trinette. 'n Jodenstreek. Interieurs I en II. Arne Garborg, De verloren vader. Anna Koubert, Moeder Wassink. Een scheepje zonder roer C. P. Brandt u Doorne, Verweghen en zijn [vrouw. Carl Ewald, Sprookjes. Mijn kleine jongen. Cyriel Buysse, Mea Culpa. In den prijs van f 0,90. Chr. u. Abcoude, Bert en Bram. Een ongeluksvogel. Willem's verjaargeschenk Bob zonder zorg. C. Joh. Kieuiet, De twee broeders. Onder verschill. meesters P. Elzer, Willem v. d. Molenaar. Marie Honig, Millie's vacantie. Een klein, klein jokkentje Hermanna, Kasteel Rompersburgen Mieke. Op den Seventop. Lord Mertens. L. u. d. Meer, Mare en z'n oom. Joh. de Meester, Op weg naar Transvaal. Johanna, Een prettige vacantie. P. de Vries, De kapitein v. Murat. Therèse Houen, Knap Suusje. Agatha, Kruidje roer me niet. Joh. H. Been, Winteravondvertellingen Van Paschen tot Pinksteren Betsy, Vier nichtjes. J. G. Kramer, Dertien jaar krijgsgevangene W. Brouwer, Vriendschap. Marie Boddaert, Jonge kracht. In den prijs van f 0.75. P. Louwerse, Ver van huis. Versch geplukt. Jan met de pijp. De Kerstwagen. Is er nog plaats voor Hier is wat. Jantje Poes. Vertelavonden. De zon breekt door. Charles Dickens, In Londen en Parijs. Barnaby Rudge. George Eliot, Adam Bede. Graaf Leo Tolstoï, Opstanding. Harriet Beecher Stowe, De Negerhut. H. Sienkiewicz, Quo Vadis. In den prijs van f 0,60. Alletta Hoog, Prettige Winteravonden 3 deelen. In den prijs van f 0.50. Joh. H. Been, Een lastige keuze. Paascheieren. St. Nicolaasvertellingen Kerstvertellingen. Agatha, Sloddervosje. Vaders verjaardag. Marie Boddaert, Op Wendehuis. Frans en het geheim. Hermanna, Het oude huisje Het nichtje van Parys. Therèse Houen, Na den kerstboom. Van vier kaboutertjes. Chr. u. Abcoude, Piet Parker. De man met de [poppenkast. P. J. Andriessen, Slordig Jansje. De gebroken vaas. Suze Andriessen, Het Kransje. Tine u. Berken, Hollandsche Spartanen. Jonge vechtersbazen. Uit logeeren. Hester's gebrek. Het album v. Dora Jemelle, Alfred's gedragboekje. Een buurjongetje. Hedwig's St. Nicolaasfeest Jongens die rooken. Twee vacantiedagen. Driftkopje. Plaaggeest. door C. N. en A. M. Wielianson. Vertaald door W. J. en H. A. Cokhelissen Copierechtv/h Bureau „De Berner ConventieDeventer. 64.) Hfj bewijst mij inderdaad eer genoeg, door de bloem van zijn goum te zenden. Victoria had thans genoeg van het woes tijn-idioom geleerd om te weten, dat de „bloem van de goum" beteekende de aller beste paarden uit de stallen van den Agha, bereden door zijn beste en dapperste man- nenkrijgers, zooals hij aan de regeering zou aanbieden, wanneer deze Arabische soldaten noodig had. De kleine cavalcade vloog over de vlakte, bet zand in gele wolken opdwar relend onder de hoeve der paarden; toen zij nabij het rijtuig kwam zwenkte zij plotseling om een halve cirkel te vormen waaruit de man, dien Victoria voor Ma ieddine's vader had gehouden, naar voren reed om Maieddine toe te spreken. „Het is mijn schoonbroeder, Abders- haman ben Donadi," riep Maieddine, hem met zijn hand toewenkend. Op een kort bevel van zijn meester hield de koetsier de muilen met een krach- tigen ruk tot staan, zoodat zij op hun achterpooten steigerden. Met een vluggen sprong was Maieddine uit het rijtuig, om zijn schoonbroeder,een groeten statigen man met een korten zwarten baard onder den arendsneus, te gaau begroeten met al den hoffelijkheidsomhaal, die in Oostereche landen nu eenmaal gebruikelijk is, ook onder naaste bloedverwanten. De beide mannen spraken eenige oogenblikken met elkaar daarna steeg Maieddine weer in het rijtuig, dat nu, door de ruiters als met een eerewacht omgeven, in snelle vaart naar de tenten werd gereden. De mannen op hun vlugge Arabische paarden stieten onder het rijden luide kreten uit, alsof ze een signaal gaven en plotseling kwam er uit de [tenten een wonderlijk geschreeuw van vrouwenstem men, schril en toch welluidend. Een ge luid. dat half zang was, half forech gegil, met geen andere woorden dan telkens weer „you-youjmu-youEn tegelijk stormde er uit alle tenten een ware golf van kinderen, sommige als kleine, glan zende vlinders in prachtige kleeren, an deren gebuid in kleurige lompen. Van onder elke tent kwamen vrouwen te voor schijn, ongesluierd, met glinsterende oogen, en een blijden lach om don mond, die het verblindend wit der tanden deed zien; immers er zou groot feest dien avond zijn in de douar, nu de zoon en erfgenaam des huizes was aangekomen met een aanzienlijk lid der familie en haar vriendin, een Roumia. Groot feest zou het zijn. Al wat er romantisch was in Victoria's natuur werd getroffen door hun ontvangst in de douar van Maieddine's vaderhet aanstormen der witte ruiters op hun ranke paarden, en de wilde you you's der vrou wen en kinderen. Maieddine zag het, en een gevoel van voldoening kwam over hem. Nu was zijn tijd gekomen. Al wat hij tot nu toe had gedaan, was nog niets anders geweest dan een inleiding en voor bereiding tot dezen grooten dag, en de vele dagen, die nog komen gingen, wan neer zij beiden samen ia het hart der woestijn zonden zijn, ver van al haar vrienden, die hij mot al den haat, die de jaloerechneid wekken kon, haatte. Maied dine mocht zich echter niet lang aan deze schoone toekomstbespiegelingen overgeven. Hij hielp eerst lella M'Barka uitstijgen en toen deze door den Agha zelf aan den ingang van zijn tent was ontvangen en begroet, vergat Maieddine voor een oogen- blik zijn gewone zeifbeheersohiugen terwijl hij Victaria bielp, omvatte hij haar middel met zijn arm met een hartstocht alsof zij eindelijk de zijne was geworden. Half verschrikt over hetgeen hij had gedaan, zag hij baar in het gelaat, toen hij baar voorzichtig op den grond neder zette, Doch hij behoefde zieh blijkbaar niet bezorgd te maken, dat hij zich den toorn van het jonge meisje op den hals had gehaald; zij scheen zijn tegenwoordig heid geheel vergeten. Zij had slechts oogen voor Maieddine's vader, die haar de verpersoonlijking scheen van een of an deren Bijbelschen aartsvader. De gansche reis door de woestijn was het haar geweest of zij wandelde ln een droom van het Oude Testament. Doch nog nimmer had zij een zoo eerbiedwaardige gestalte gezien als van don Agha, die haar deed denken aan Abraham, staande voor de deur van zijn tent. Zij zag het ia haar gedachten hoe ook deze aartsvader bereid zou wezen zijn zoon te offeren, indien het de wil van Allah was. Nadat hij zijn nieht lella M'Barka bad begroet, en aan zijn vrouwen had overgegeven, keerde de Agha zich naar Maieddine en "Victoria. „De zegen van Allah moge op u zijn, mijn zoon," zei hij, „en op u mijn kleine dochter. Mijn zoon's boodschapper heeft mij het bericht van uw komst gebracht, en gij zijt welkom als een zilveren regen stroom na laDge droogte in de woestijn. Wees als een kind van mijn huis, zoolang gij in mijn tent verblijft. Terwijl hij haar de hand [gaf, viel de sluier van haar gelaat weg, en zag bij haar schoonheid aan met welwillende be wondering van een man, wien de jaren bet bloed kalmer en koeler had gemaakt. Hij was zoo groot dat zijn nog recht opgerichte gestalte Victoria deed denken aan een eenzamen woestijnpalm._ Het joDge meisje was nog op dien leeftijd, die nog niet overal en bij iedereen achter dochtig kritiek uitoefent, en zij was ge neigd in ieder, dien zij ontmoette meer goed dan kwaad te zienen zoo zag zij in den langen sneeuwwitten baard, in de groote droomerige oogen en den kalrnen, weiwillenden glimlach adel van karakter. Haar hart begon warm te kloppen voor den sehoonen grijsaard, en het bleef dezen niet verborgen welken indruk hij maakte. En nadat hij haar met een eerbiedige buiging in de tent had laten gaaD, zei hij met zachte stem tot Maieddine „het is goed mijn zoon. Gij zijt een man en jong, en gij zoudt haar niet hebben kunnen weerstaan. Wanneer de tfjd er rijp toe is zal zij een dochter van den Islam worden, uit liefde voor u." „Zij weet nog niet dat zij mij liefheeft," antwoordde Maieddine. „Maar wanneer gij mij uw wit krijgsros El Biod gegeven zult hebben en ik den langen tijd van onze reis naast haar rijd, terwijl zij is gezeten in haar draagkoets, zal ik baar op de wijze der Roumis leeren mij lief to hebben." „Maar indien gij haar dit niet kant leeren „Het gaat om mijn leven, en ik zal het haar leeren," zei Maieddine. „Doch indien Cbitan tusschen ons mocht staaD, en ik niet slaag maar ik zal slagen wel, ook dan zal ik mijn doel bereiken, omdat „Wat wilt gij daarmee zeggen Sf Or dl vervotod Ook gecartonneerd a f 0,75.

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 4