HOOFDKAAS Kunsttanden. Tandarts Ansingh Een heilzaam middel. Etaleeren en Adverteeren" Haast Haast 1 Speciale Afdeeling Dames- en Kinderconfectie „DE ZON"- Kanaalweg 71. Vos, Skunks, Sealskin, Ghèvre, Alaska, enz. LIJNZAADKOEKEN BONTWERKEN I. GRUNWALD, Kanaalweg 71, (bij het Postkantoor) HELDER. N. V. Koninklijke Fabrieken en Soyaboonenkoeken Bij J. F. Kikkert. Tand-teciiniker Zaandam. Stationstraat 11, Helder. Spreekuren dagelijks van 9—5 uur snel- en zekerwerkend Texelsche Courant. FEUILLETON, Het Gulden Mysterie. In den Boekhandel Parkstraat zijn nog voorhanden diverse complete en niet-complete jaargangen van ver schillende tijdschriften, die tégen SPOT-SPOTPRIJZEN worden van de hand gedaan. Elsevier 1903, 1004, 1005, 1907, 1908, Holl. Revue 1903, Nederland, Eigen Haard, Elsevier en Holl. Revue voor de helft van bovenstaande prijzen. C. GRAAF, Gravenstraat. Wekelijkschc Motordienst. E Mantelcostnmes. ff Paletots, Avondmantels. Regenmantels. Kindermantels. Blouses,1 Peignoirs. Gostnnmrokken. Gekleede Japonnen. Meisjesjurken. K. ACKEMA, Complete jaargangen grauwe ERWTEN, Nieuwste Genres. Aparte Modellen. Groote keuze. v.h. Wessanen Laan, Wormerveer. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe Merk „Ster" en „W. L.". merk W.L. uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PRIJS 1900. NEREN ROEDEN MEDAILLES. komt thans weer geregeld spreek uur houden 's Woensdags 11-12 en 1-2 uur. Hoofdgracht 61, <len Helder. Het bedrijt staat nog op het doode punt Zakenmenschen beproeft de nering weer in de oude banen te brengen. Wij bevelen U het volgend middel ten zeerste aan Zorg dus vooral voor een advertentie in de door C. N. en A. M. Williamson. Vertaald door W. J. en H. A. Cornelissen Copierecht v/h Bureau „De Bomer ConventieDeventer. 69.) „Ik moet u wel vergeven," zei Victoria met een zucht. „Gij hobt veel voor mij gedaan. En dikwijls lig ik 's nachts wak ker en bedenk, hoe ik u alles vergelden zal." „Wanneer wij aan het einde van onze reis zyn, zal ik u zeggen, wat gij voor mijn geluk kunt doen," zei Maieddinemet zachte stem, als Bprak hij tot zichzelf. „Kunt gij mij thans dan wellicht ver tellen, naar welke plaats wij gaan vroeg Victoria, alsot ze zijn laatste woorden niet had gehoord. Maieddine zweeg eenige oogenblikken. Toen zei hij langzaam: „Het is mijn nood lot u alles te moeten weigeren; maar het staat mij niet vrij het geheim te vertellen, zells niet aan u." „Het geheim!" herhaalde zij. „Maar gij hebt het vroeger nooit een geheim genoemd. Bedoelt gij misschien het geheim van Cassim, den man van mijn zuster „Cassim ben Halim heelt opgehouden te leven." Victoria steotto een kreet uit. „Dood! Maar gy hebt mij in het geloof gehouden, dat hij, in weerwil van alle geruchten, nog leelde." „Ik kan ook dit u niet uitleggen," zei Maieddine. „Maar aan het eind. zult gy alles weten, ook waarom ik zwijgen moest. „Maar mijn zuster smeekte het meisje. „Er is toch geen geheim met haar Gij hebt (och niets van Saidee voor mij ver borgen gehouden Let slechts op onderstaande noteering abonnementsprijs f 15,-- nu voor f 2,— f 7,50 nu voor f 0,90 Nog eenigè niet-complete jaargangen voorhanden van Puik beste 30 cent per kop Groene Erwten 17 Gele Boontjes 20 Boste Rijst 12 en 14 ct. p.p. Kippenrijst 8 ct. bij de 5 pond 371/» ct. Huishoudjam 30 cent per pond Beleefd aanbevelend, Dinsdagmorgen van Texel naar Rotter dam. Vrijdagmiddag 12 uur van Rotterdam. Woensdagmorgen van Texel naar Har- ngen. Zaterdagmorgen van Harlingen naar Texel. Agent te Rotterdam, B. M. V AN KEULEN Wijnhaven 108. Haarlem, fa. K. NELIS Kaasmarkt no. 32. Alkmaar, P. BAKKER Verdronkenoord 3. Aanbevelend, J. Pb. BAKKER Zn. P. PLAATSMAN. IN „Gij hebt mijn woord dat ik u zal bren gen daar waar zij is. Eens hebt gij mij uw vertrouwen gegeven. Geef het mij nogmaals," „Ik heb het u niet ontnomen. Gij hebt het behouden," zei Victoria. Maar een gevoel van angstige vrees was over haar gekomen. HOOFDSTUK XXIX. Den volgenden dag was het zeer heet. Zoover het oog zag was een onafgebroken hittetrilling boven het gloeiende zand. De vliegen, in dichte zwermen de kleine karavaan volgend, waren een ware plaag. Victoria begreep alleen niet hoe zij midden in de woestijn konden leven, mijlen ver van elk huis, mijlen van eenige no madentent en terwijl elke vegetatie zoo goed als ontbrak, behalve een heel enkele struik of een paar eenzame gourds, wier bladeren de Arabieren gebruiken tegen den beet van scorpioenen. Herhaaldelijk was de karavaan dezen dag gekomen langs beenderhoopen, som mige reeds verbleekt als tot oud ivoor, anderen nog bloedig rood, getuigend van drama's, die zich laogs den weg hadden afgespeeld. Victeria had van deze droevige sporen er echter geen enkele gezien. Want telkens wanneer de karavaan er weer een naderde, wist Maieddine haar aandacht in andere richting af te leiden. Want hij wilde, dat zij zijn woestijn lief zou krijgen. Dien middag bij het kampeeren voor het middagmaal, had Maieddine reeds ge legenheid te getuigen van de zorg, waar mede bij de reis had voorbereid. Op het menu verschenen achtereenvolgens kip in gelei, roomkaas, amandeltaart en sinaas appelen en ijskoud spuitwater, koel ge houden in natte dekens. Victoria maakte hem er een compliment over, en zeide, dat hij zeker een tamme djiun tot slaaf moest gebad hebben. „Wacht tot den avond," zei hij, „wel licht kan ik u dan iets laten zien, dat u nog meer genoegen kan doen." Doch hij was verrukt over haar vriendelijke woorden en liet haar water drinken uit het glas waaruit hijzelf had gedronken. Dat was volgens Arabische gewoonte, de bezegeling van het contract, dat zij den vorigen avond hadden gesloten, zei hij. Dien avond, toen een speciale kok, welke Maieddine van zijn vader had mede- gekregen, den avondmaaltijd gereedmaakte, wandelde Victoria alleen een eind weg van het kamp. Maieddine was gaarne met haar raedegegaan, doch hij gevoelde, dat hij beter deed haar zijn tegenwoordigheid niet op te dringen, wanneer zij met haar gedachten alleen wilde zijn. Victoria gevoelde het, dat deze woestijn niet was, zooals zij zich die in haar droo- men had voorgesteld. Arabieren zeiden, dat wie in de woestijn was zijn geheele verleden vergat; doch haar was 't juist of het verleden met te grooter kracht zioh opdrong in deze wijde ruimte, waar zooveel tijd tot denken en peinzen bleef. En het was haar of zij starende in den oneindigen horizon iets zou kunnen begrijpen van het groote mysterie, dat zij zelfs in haar droomen nog slechts vaag had vermoed. De onmetelijkheid der woestijn voor haar deed haar geest als in vogelvlucht iets gevoelen van hetgeen de eeuwigheid was. Lang bleel het jonge meisje zoo staan, met haar peinzenden blik de schaduwen doorborend, die in den avond over de woestijn vallen, en trachtend het leven van haar te zien, die daar ginds, heel ver, op haar wachtte Zij was er Maieddine dankbaar voor, toen zij naar het kamp terugkeerde, dat bij haar met haar gedachten alleen had gelaten, en waardeerde zijn kieschheid. „Waart gij gelukkig alleen vroeg hij. „Ik was niet alleen." Hij begreep haar. „Ik weet wat gij wilt zeggen. De stemmeD der woestija hebben tot u gesproken, van het mysterie dat zij alleen kennen; de stemmen, welke alleen hij hoort, die met zijn geheele ziel luistert," „Hoe wonderlijk, dat gij onder woorden kunt brengen, wat ik nog slechts als een vage gedachte in mijn geest had." „Yindt gij dat wonderlijk? Maar ik ben een man der woestijn. Ik bleef achter opdat gij alleen de stemmen der woestijn zoudt kunnen hooren, die u zouden leeren mij en mijn volk te begrijpen. En ik wist ook, dat gij niet alleen waart, want dat uw eigen witte engel naast u zou gaan, zooals altijd." „Gij spreekt dichterlijk, Si Maieddine." „Het is niet dichterlijk te spreken van uw witte engel. Wij gelooven, dat ieder van ons een witte engel aan zijn rechter zijde heelt, die al zijn goede daden op- teekent. Doch gewone stervelingen hebben ook hun zwarte engelen, ter linkerzijde die al hun slechte gedachten en daden opteekenen. Hebt gij nooit gezien, hoe de mannen naar hun linkerzijdo spuwden, om hun verachting te toonen voor hun zwarten engel Doch omdat uw ziel nog nimmer is bezoedeld met zondige gedachten, hebt gij geen zwarte engel van noode gebad, en heeft Allah haar reeds toen gij nog een kind waart, van u weggezonden. „Maar gjj, Si Maieddine, geloott gij ook werkelijk, dat ieder een zwarte engel aan zijn linkerzijde heeltP" „Ik vrees van ja." Maieddine wierp een steelschen blik ter linkerzijde, alsof hij daar een zwarte gestalte zag, die op zijn lei iets opschreefIets van de plannen, die hij had met het jonge meisje naast hem. Wordt vervolgde

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 4