Kennisgeving. Tandarts Ansingh Een degelijk geschenk Een blijvend geschenk - is - Boekhandel PARKSTRAAT. U heeft bloedarmoede C, S. Keijser Gz. WAND- en VLOERTEGELS, firma W. F. STOEL ZOON, N. V. Koninklijke Fabrieken LU2TZAADK0EKEN en Soyaboonenkoeken Spreekuren dagelijks van 9—5 uur. M. J. WALLAST, Tailleur, E. Th. VAN DER-STOK, DE HIJP. Vruchtboomen, Iepen-, Laan-, Sierboomen, Heg- en Singelbeplan ting, Bloem- en Dekheesters, Rozen en Vaste planten. Vertegenwoordiger: J. J. ROEPER, de Veen. is een Doos Postpapier EEN BOEK IN PRACHTBAND, een schrijfmappe of sous-mains, een inktpot, een vulpenhouder, een penkala-potlood, een laklampje, een papierbak, een vloeidrukker, een briefweger, eeh postzegelalbum, een poesiealbum, een papierstander, een schrijfgarnituur, een collegetasch, of een pennewisser. Alles in ruime keuze voorhanden in den ZIE DE ETALAGE. Particulier Kapitaal Wckelijkschc Motordienst. ,,HET ANKER" G. COEVERT, te den Burs;. Hoofdingeland FEUILLETON, Het Gulden Mysterie. Het College vau Dagelijksch Bestuur van den pulder Waalenburg, brengt ter kennis van de stemgerechtigde Ingelanden dat op Maandag den 7den December a.s. van des voormiddags 10 uur tot lure, aan den Burg in café „den Burg" zal worden overgegaan tot de stemming van een voor het bestuur van dien polder, waartoe alsdan aan de kiezers hunne stembriefjes zullen worden uitgereikt. Ingeval van herstemming zal dezelve gescnieden op een later te bepalen dag, zullende onmiddellijk na het verstrijken van den tijd voor de inlevering bepaald, de stembriefjes worden geopend. Deze stemmiog behoort te geschieden ter voorziening in de vacatnre ontstaan door de periodieke aftreding volgens den rooster van den Hoofd-Ingoland den heer Texel, den 23sten November 1914. Het College van Dagel. bestuur vnd., J. EELMAN Jbz. Voorzitter. C. J. ROEPER, Secretaris. uitgebreide sorteering. Alkmaar. 6 v.h. Wessanen Laan, Wormerveer. Opgericht 1765. - - KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe Merk „Ster" en „W. L.". merk W.L, uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PRIJS 1900. NEREN ROLDEN MEDAILLES. Hoofdgracht 01, den Helder. door C. N. en A. M. Williamson. Vertaald door W. J. en H. A. Cornelissen Copierecht vjh Bureau „De Berner Conventie" Deventer. 75.) Hij schudde haar in zijn ijzeren vuis"- ten heen en weer, tot haar vlechten los sprongen en in twee laDge krullen neer vielen, zooals den avond, toen zij in de tent van don Agha had gedanst. Zij zag er uit als eeu kind, doch doodsbleek en plotseling kwam er in Maieddine een groot gevoel van teederheid voor haar. Hij bad dit gevoel vroeger nooit gekend en het was hem als iets, dat hij niet begrijpen kon; want wanneer bij bad liefgehad, dan was het altyd met hartstocht geweest en nimmer met teederheid. „Kleine blanke maan," zei hij, „gij zijt alechts een kiüd, en ik kan Diet gelooven, dat eeoig ander man ooit uw lippen met zijn mond heeft aangeraakt. Heb ik gelijk?" „Ja, omdat hij mij Diet lielheelt. Ik ben het, die hem liefheb, dat ;is alles," ant woordde zij eenvoudig. „Eerst toen gij dreigdet mij te dwingen u lief te hebben, heb ik begrepen welk gevoel ik voor hem koesterdewant ik was er zeker van, dat gij my daartoe nooit, nooit zoudt kunnen dwingeD. En dien anderen man zal ik naijo geheele leven blijven liefhebben,ook al zie ik hem nimmer weer." „Gij zult hem nimmer weerzien. Eén oogenblik, roos van het Westen, heb ik u gehaat, en ik zag een gelaat door een neve), rood van uw bloed en dat van hem, dien ik wilde dooden. Maar gij zijt zoo jong, zoo blank, zoo schoon. Er is een wonderlijk medelijden met u in mijn borst, zooala ik mijn gansche leven nog voor komt elke week op Texel. Wenscht U een elegant passend costuum tegen scherp concurreerenden prijs, vraagt stalen aan SPOORSTRAAT 70 HELDER, Ze worden U franco toegezonden. met bijpassende envelloppen, niemand heb gevoeld. Ik gelooi dat er tooverkraebt in uw oogen moet zijn. Het ia alsof uw ziel mij aanziet door twee blauwe vensters. Ik zou kunnen neer knielen en u vereeren moge Allah het mij vergeven. Ik wist dat geen man u ooit heelt gekust. En de man, van wien gij zegt, dat gij hem liefhebt, is maar een man uit een droom. Thans is het mijn tijd, mijn uur. Ik moet mijn kans niet laten voorbij gaan heeft M'Barka mij ge zegd. Nochtans beloof mij één ding, en bij het hoofd van mijn vader zweer ik dat ik u heilig zal houden." „Wat is dat eene ding „Dat, wanneer uw zuster Saidee uw hand in de mijne legt, gij mijn vrouw zult worden." Het gelaat van het jonge meisje klaarde eensklaps op en plotseling schenen de groote gouden duinen, thans zilver ge worden in het maanlicht, niet meer de verschrikkelijke golven, gereed haar te bedelven. Zij was even zeker van Saidee als ze zeker was van zichzelf. „Dat wil ik u beloven." Hij zag haar een oogenblik aan. „Gij hebt groot vertrouwen in uw zuster," zei hij. „Volkomen vertrouwen." „En ikDoch ^hij voleindigde den zin niet. „Ik ben blijde," ging hij na een oogenblik zwijgens voort, „dat ik niet langer heb gewacht. Gij weet thans, dat ik u liefheb, en dat hij die u vergezelt een man is, en geen koud standbeeld. En mijn kans heb ik niet voorbij laten gaan, want ik heb uw belofte. „Wanneer Saidee mijn hand in de uwe legt." „Het is hetzellde." „üij kent mijn zuster niet." „Maar ik weetwederom brak hij plotseling af. Er waren dingen die het beter was niet te zeggen, zelfs met in de eenzaamheid der woestija. „Dus er is een wapenstilstand tusschen ons „Vergeet dan, dat ik u vrees heb aan gejaagd." „Gij hebt mij geen vrees aangejaagd." Ik was alleen bang, dat ik misschien zou moeten sterven voor ik Saidee had gezieD." „Gij zult niet sterven voor gij uw zuster hebt gezien. Thans meer dan ooit zal ik mij haasten u tot haar te voeren. Doch wel zult gij sterven zonder weer het ge laat te hebben gezien van den maD, wiens naam gij mij niet noemen wilt. Nimmer zult gij hem weer op aarde zien, en wanneer bij mijn weg mocht kruiaeD, zal ik hem dooden." Victoria drukte de handen voor haar oogen. Zij gevoelde zich wanhopig. Nu zou zij zeker nooit meer Stephen Knight te hulp durven roepen. En tochonge lukkig kon zij zich bij al haar wanhoop niet gevoelenwas het niet heerlijk te weten wat liefde was Ja, zij had Stephen lief. Nu wist zij het. „Wilt gij mij terug laten keeren naar M'Barka?" vroeg zij Maieddine. „Gij kunt met mij terugkeeren," ver beterde hij. „Omdat ik uw belofte heb." HOOFDSTUK XXXIII. Op een plat wit dak, met hier en daar een ronden koepel, stond een vrouw, sta rend over eiDdelooze golven geel zand, een grootsch gulden mysterie, grenzeloos aan het noorden, oosten, zuiden en westen. Geen sluier verborg haar gelaat; van haar hoofd viel bijna tot haar voeten in ruime plooien een gewaad van dunne donker blauwe wollen stoi, loshangend over een oranjekleurig' kleed, laag in den hals uitgesneden en met wjjde mouwen, waarin de elbogen verborgen bleven. Zij staarde naar het westen, haar oogen overschaduwend met haar hand; en terwijl de zon langzaam ten ondergang neigde, stroomde er over haar golaat enoverheur beschikbaar voor alle doeleinden met en zonder borg, naar gelang van omstandig heden, billijke voorwaarden. Brieven Alg. Ass. Kantoor, Red. Burgwal 49 den Haag. Dinsdagmorgen van Texel naar Rotter dam. Vrijdagmiddag 12 uur van Rotterdam. Woensdagmorgen van Texel naar flar- ngen. Zaterdagmorgen van Harlingen naar Texel. Agent te Rotterdam, B. M. V AN KEULEN Wijnhaven 108. Haarlem, fa. K. NELIS Kaasmarkt no. 32. Alkmaar, P. BAKKER Verdronkenoord 3. Aanbevelend, J. Ph. BAKKER Zn. P. PLAATSMAN. Maatschappij van verzekering te Amsterdam. Arbeidecontractverzekering. Ziekte- en Ongevallenverzekering. Individueel en Collectief. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeering bij den heer Adj. Inspectenr. Indien u slechte eetlust heeft, last van loomheid, voortduren de vermoeidheid, rugpijn en dui zeligheid, wees er dan Aan ver zekerd Het bestej geneesmiddel hier tegen, dat bovengenoemde on aangename verschijnselen spoe dig en geheel doet verdwijnen is Mijnhardt'sJEiwttstaal. Verkrijgbaar in verzegelde liter- flesschen f 1,10. Te den Burg bij A. Laogeveld Mz.; te Ooster end bij D. Wuis ;"teJOudeschild bij P. Vos; te Cocksdorp bij G. v. d. Kooij; te denj Hoorn bij ia. Wed. P. de Jager en in 't groot bij G. Haagen, Kanaalweg 147, Helder. haar een wonderschoone gouden glans. Zij stond op het platte dak der Zaouia moskee, met haar vele witte koepels, zich groepeerend om de minarets, zooals school jongens zich verdringen om hun onder wijzer. En om haar heen zag het oog het eene platte dak na het andere, met daar tusschen vierkante open| hoven en lange overdekte en open gangenhet geweldig labyrinth van Zaouia, de heilige school van Ouee Tolga. Van uit de diepte stegen tot de starende vrouw de geuren op van haar eigen om muurde tuin en het gemurmel van de stemmen der leerlmgen. Doch de geur was haar niet zoet, want zij bad nooit haar bloemen leeren liothebben en het gelnid der stemmen prikkelde haar, omdat zy ze reeds zoo vaak en zoo lang had gehoord, zonder ooit te weten wat daar beneden werd geleerd, omdat de altijd weer half- Inid herhaalde lessen uit deD Koran ook na zooveel jaren voor haar een mysterie waren gebleven. Beneden haar werden mannen, die hadden geslapen op banken in nissen van den muur, wakker in den hof en dronken water uit groote zakken van geitenbuid; pelgrims waschten ban voeten in het zwart mnrmeren basin van de fontein, want weldra zou het tijd zijn voor Moghreb, het avondgebed. Heel in de verte zag de starende vrouw de twintigduizend koepels vaa Oued Tolga, de woestijnstad. En daarachter schemerde in den zonsondergang de valleioase van de Zuidwoestijn, El Sonf. Weer dichterby, meer ter linkerzijde van den Zaouiahenvel, lag een andere oase, en de vrouw op het platte dak kon iD baar groene diepte zien, hoe de mannen van den Marabout daar de instortende zand- muren hersteldea met stammen van palm boomen. (Wordt vervolgd St. Nicolaascadeaux „Ja."

Texelsche Courant | 1914 | | pagina 4