Algemeen Armbestuur Algemeen Weeshuis Tandarts Ansingh Motordienst Kunstmeststoffen, De Stamboekstier DE PRINS Men abonneert zich in Boekb. Parkstr. C. li. KEIJSER Go. Gemengd Nieuws. Predikbeurten Advertentiën Advertentiën. heeft de praktijk hervat. N.V. Texels Eigen Stoombootonderneming. COUPON No, 11 T exel-Zaanstreek-Amsterdam Bedrijfsboer, Scheurkalenders» DROS Co G. J. O. D. Dikkers, publiek verhuren 1200 roode pannen te koop SCHAAKMAT LIEFDESSTRIJD. SOMNAMBULE. Bericht van DROS Co. Amerikaansche Lijnzaadkoek, Gedroogde Spoeling, tegen 1 of 20 Maart a.s. een bekwame Thomasphosphaatmeel (Duitsch Ster merk) 16 pet. Fijne Kainiet 12,4 Superphosphaat (merk A.S.F.) 14 Chili-Salpeter 15 Zwavelzure Ammoniak 20 Dagelijks verkrijgBaar- aan het pakhuis Oudeschild. Wij noteeren thans af pakhuis Oudeschild, gemalen met verhooging van het gewone maalloon en franco thuis met verhooging der gewone wagenvracht: 75 60 50 80 80 100 100 104 100 100 100 100 70 100 104 st. 104 f 9.- y,2o 8,60 7,- 12,- 11- 14,25 14,50 15,50 14,50 15,00 14,— 8,00 per pak door de jongereu druk bezocht, is voor het geven I v*u zangnummers als laatstgenoemde niet bij uit stek geschikt, een kluchtspel en dan bal, want dat is hoofdzaak. Met dat al de avond is geslaagd, de zaal van hotel Texel was meer dan bezet en de kas van de Alg. Lewaarschoal zal daaraan zeker een goede stijving te danken hebben. De heer Pisart, als voorzitter van het bestuur van genoemde instelling, opende en sloot met een kort woord, daarbij de bewaarschool ook voor verdere steun aanbevelende, zijn woord van dank aan de leden van U. d. I. was welverdiend. Verg;. IIoll. Maats, van Landbouw. De Hoil. Maats. v. Landbouw,// afd. //Texel// hield Maandagmorgen in hotel //de Lindeboom// "eene algemeene aergadering. De voorz,, de heer H. W. Keesom, drukte hij. de opening zijn spijt uit over de slechte opkomst: //Mag de vereeniging zich gewoonlijk in een druk bezochte vergadering verheagan, de geringe opkomst van heden zal zekerlijk te wijten zijn aan de drie Zondagen en het slechte weder.// De notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd, waarna de secretaris dank ontving voor zijn mooie notuleering. Een ingekomen schrijven van de afdeeling De Lier vestigde de aandacht op den economischen toestand, die na den oorlog zal ontslnan de stijging der voederprijzer. werd in het bijzondere besproken en het hoofdbestuur verzocht maat regelen dienaangaande te treffen. De voorz. adviseert adhaesiebotuiging. Echter werd na eenigc discussie besloten voor kennis geving aan te nemen. Dan bracht do heer Keesom verslag uit over de algemeene vergadering welke dit jaar te Amsterdam gehouden werd en waaraan wij de volgende bijzonderhedeu geven. In 1915 en 191G zal de Holl. Mij. v. Landbouw geen tentoonstelling houden. Is in 1917 een betere toestand geschapen, zoo zal een tentoon stelling in Noord-Holland worden gehouden. Het verzoek van de afd. Gorincbem, om in 1915 de algemeene vergadering aldaar te houden werd afgewezen. De vergadering dankte door applaus den heer Keesom voor zijn verlag. Hierop volgde verkiezing bestuursleden. Volgens rooster moesten aftreden de heeren H. W. Keesom, Voorz., Jac. Roeper en R. Ad. Keijser. De voorzitter die herkiesbaar was, werd bij eerste stemming herkozen. Niet herkiesbaar waren de heeren Jac. Roeper en R. Ad. Keijser: in hunne plaats werden gekozen de heeren C. Keijser Sijbrz. en R. Joh. Keijser. De heeren Keesom en C. Sijbrz. Keijser, ter vergadering aanwezig, lieten zich hunne benoe ming welgevallen; de heer R. Joh. Keijser zal mot zijne benoeming in kennis worden gesteld. De afdeeling ontving van het hoofdbestuur de mededeeling, dat men dezen winter een spreker kan krijgen. Zoo zal dan in den loop der vol genden maand optreden de heer G.v.d. Molen, met het onderwerp//Regeeringszorg voor den Landbouw.// Het hoofdbestuur zal I Januari a.s. in Kras- napolsky te Amsterdam eene alg, verg. houden. Er zal dan een buishoudeli|k reglement worden besproken voor de eerstdaags in werking tre dende ringal'deelingen. //Texel// zal behooren tot den ringTexel, Helder, Anna-Paulowna, Wieringerwaard en Terschelling, Wieringen en Zijpe. Tot afgevaardigde van de afdeeling Texel is in eene bestuursvergadering benoemd de heer Keesom. De rondvruag leverde niets op. De voorz. gaf bij zijne sluiting een kort resumd over het jaar 1914, dat goed genoemd kan worden. Wel heeft men voor een slechten tijd gevreesd, maar de veeprijzen zijn gelukkig geslegen. De vergadering werd gesloten met den wensch, dat 1915 een goed jaar moge zijn. De storm. Een hevige bui kondigde te ruim 10 uur Maandagavond den naderenden storm aan en sedert nam de wind in hevigheid toe, totdat te ruim 2 ure na middernacht alles schuddeen kraakte. De stormwind loeide met verbijsterende heftig heid, de regen viel bij stroomen en bijna geen dak, dat afdoende beschutting boodt, waterschade werd bijna in iedere woning aangericht. En steeds bleef de wind aanwakkeren, en in lievigheid overtrof de storm alle vorigen wanneer onze herinnering ons niet bedriegt. Groot bleek heden, Dinsdagmorgen de materieele schade te zijn, boomen lagen ontworteld, ruiten verbrijzeld door de dakpannen, die bij honderd tallen van de daken gerukt bleken te zijn. Op het Schildereind was bijna geen woning gespaard, maar ook midden in het dorp, zoo goed als op de overige uiteinden was de stormschade belangrijk. De korenmolen aan den Hnornderweg bleek vooral verbazend te hebben geleden, doordat, de stormwind z'n boeien geslaakt had en hij daarna geheel aan het spel der winden overgegeven ge draaid had tot zoolang er iets dat op wieken geleek was overgebleven. 'tWas materieele schade overal en een wonder is 't, dat er geen persoonlijke ongelukken gebeurd zijn. Een Duitsch officier in een koffer. De Engelsche bladen berichten, dat een tolbeambte te Gravesend Zaterdag ochtend bemerkte, dat een buitengewoon groote koffer geladen werd op een Nederlandsch stoomschip, dat naar Rot terdam zou vertrekken. Hij kreeg arg waan en liet den koffer openen. Daarin bleek een Duitsch officier verscholen te zijn. Deze werd onmiddellijk gevangen genomen. Men acht deze zaak van belang, om dat er uit b ijkt, dat er een complot bestaat om den vijand inlichtingen te j doen toekomen. Bataljonskas bestolen. Te Tilburg is naar aan het Hbld wordt gemeld uit een bataljonskas van het 7e rigiment infanterie een bediag van pl.m. f9500 aan bankpapier ont vreemd. De dader is onbekend. De Oorlogsleening. Met zekerheid wordt uit .den Haag medegedeeld, dat de leening van 275 miilioen gulden niet tegen 97 pet. zal worden uitgegeven, doch dat de be doeling is deze leening a pari uit te geven. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 24 tot on met 30 Dec.'14. GEBOREN: Machiel Wilhelmus zv Willem Bakker en Cornelia Maas, Westerrnient. Johannes Cornells zv Gerrit Hopman en Johanna Zijm, Burger Nieuwland. Jan zv Jacob Zijlstra en Marina Dop, Waalenburg. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. OVERLEDEN: Cornelia Bruijo, oud 75 jaren, weduwnaar van Odrnelta SaDdi- tort, den Burg; Pieter Johannes Zoete lief, ond 50 jaren, echtgenoot van Trijntje Graaf, den Burg. Levenloos aangegeven 1. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 portemonDaie, inhoudende eenig geld, gevonden te den Burg. Donderdag 31 December. (Oudejaarsdag) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 'sAv. 7 uur Dr. Norel. Collecte voor de kerk. Waal, 's Av. 7 uur ds. van der Waa. Oudeschild, 's Av. 7 uur ds. Glas. Cull, v/d Studiekas der Vrijz. Hervormden den Hoorn, 's Av. 7 uur ds. Visser. Oosterend's Av. 7 uur ds. van Grasstek. Cocksdorp'sAv. 7 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, 's Av. 7 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg'sAv. half 7 ds. Kuperus. den Hoom, 'sAv, 7 uur ds. Bussemaker. Vrijdag 1 Januari 1915. (Kieuwjaar.) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur Dr. Norel. Koog, Vm. 10 uuj ds. v. d. Waa. Oudeschild, Geen dienst. den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Visser. O osterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Cocksdorp. Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. O osterend, Vm. 10 uur ds. Dagevos. Zondag 3 Januari 1915. HERVORM I E GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur Dr. Norel. Be*. Ouderl. en Diak. 's Avonds 7 uur Dr. Norel. Waal, V.m. 10 uur ds. vau der Waa. OudeschildVm. 10 uur ds. Glas. Den Hoorn Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend, Vm. 10 uur ds. v. Grasstek. bevestiging ouderlingen en diabenen. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 uur ds. Dage vos. nam. uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Waal, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, Vm. 10 uur ds. Bussemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 6 Januari. Burg, 's Av. 7 uur Bijbellezing in Gebouw Eben-Haëzer. voor VIBit achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Cournut in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Heden overleed, tot onze diepe droelheid, na een langdurig, geduldig lijdeo, voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoot, Behuwdzoon en Broeder, PETRUS JOHANNES ZOETELIEF, in den ouderdom van ruim 50 jaar. Namens de familie, Wed. P. J. Zoetelief—Graaf, den Burg, Texel, 28 Dec. '14. Rekeningen over 1914 worden ingewacht voor 8 Januari 1915, in het Gesticht van W eldadigheid. Het Bestuur. Rekeningen over 1914 worden ingewacht voor 8 Januari 1915, in het Algemeen Weesbuts. Het Bestuur. Hoofdgracht 61, den Helder. der 5 pCt. Obligatieleening is 2 Januari 1915 betaalbaar ten kantore der Vennoot schap te den Burg. De Directeur. vertrekt Dinsdag 5 Januari van Texel en Vrijdag 8 Januari van Amsterdam. Aanbevelend, D. J. BRUIN. GEVRAAGD op de hofstede Ongeren, bekend met do schapenfokkerij, liefst met zoon, die be hulpzaam kan zijn. C. R. KEIJSER Co. "Weder ontvangen BoekbBarkstraat. Dagelijks verkrijgbaar aan het pakhuis Oudeschild: Levering op 30 dagen crediet. Notaris te Texel, zal, op Donderdag 7 Januari 1915, des morgens 10 uur in het hotel „de Zwaan" aan den Burg, voor Mej. de wed. Job. RIJK, 0,26,00 bosch „de Ielinert" bij den Burg. Jonker II, is alleen op het erf beschikbaar Aan hetzelfde adres bfi C. W. BAKKER, Westen, Texel. In eiken Boekhandel teekent men in op den 14en Jaargang van De mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten over den Éuropeeschen Oorlog, meestal van onze eigen fotografen die de voornaamste gebeurtenissen in Nederland en in het Buitenland in beeld brengen, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, begint vanaf heden in dit weekblad een nieuwe serie Romans: Een romantisch Geschiedkundig voorspel van den Wereldkrijg door JACQUELINE REYNEKE VAN STU WE, gevolgd door een oorspronkelijke roman van FüKKO BOS over den tegenwoordigen oorlog in België. Verder in de Bibliotheek van „De Prmsu de boeiende Roman van C. N. en A. M. WILLIAMSON, Daarna de nieuwe roman van A. GE- OFFRY Alle abonné's zijn verzekerd. Men abonneert zich door het geheele land bij eiken soliden Boekhandelaar of bij de Agenten, tegen f 3,per jaar voor de gewone entegen f 5,— per jaar voor de luxe-editie Abonnementen kunnen met elk nummer aan vangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar ge vestigd is, kan men zich direct per post abon- neeren tegen toezending van postw. van f3,75 voor de gewone en f 5,75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N.J. BOON, Amsteldijk 13 AMSTERDAM Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote blad zij den op mooi papier met 40 a 45 platen per week. volgens rapport van het Rijkslandbouwproelstation dato 23 Dec. 34.1 pet. eiwit, 6,5 pet. vet en voldoende zuiverheid, per 100 kg. gebroken f 14,50 volgens rapport dato 18 Dec. 1.1. 22 pet. eiwit, 5,1 pet. vet en voldoende zui- verbeid per 100 kg. f 8,50 Bekende conditiën. Prima Laplata Mais Prima Mixed Mais Texelsche Gerst Texelsche Haver Groene Voererwten N. Holl. Paardeboonen Amerik. Lijnkoek, gebr. Lijnkoekschilfers Murwe Lijnkoeken Haltharde Lijnkoeken Lijnzaadkoekjes met suiker Prima Kippenrijst Melas8evoer Texelsche Chev. Gerst Lichte Graanspoeling met zakken Turistrooisel per 75 K.G. 11,- 9- 1.25 Alles conditiën A_. H. "V". Wij behouden ons het recht voor een gepaste hoeveelheid naar oaze keuze aan de klanten af te geven. De betaling is contant binnen 14 dagen, betaling bij ontvangst met 1 pCt. korting. 31 Dec. 1914.

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 2