Tandarts Ansingh Goedkoop Veevoeder. Waarschuwing. een vaste KNECHT Binnenland, Gemengd Nieuws. Predikbeurten Marktberichten. Advertentiëii Advebtkntiën. Texels Belang. van 9—5 uur. Belangrijke Houtverkooping. Deurwaarder C. 6.GUDE Huize BROUWER. 2 COMMENSAALS. flinke Dienstbode, Gedroogde Spoeling Moutkiemen Inlandsche Gocoskoek bros 4 Co. Vaars en een Stierkalf. Rotterdam. een partij beste BIGGEN, pitbliek verkoopen Gevraagd een nette zal men trachten leem van de Hoogte aantevoeren. De beraming wordt daarna instemming gebracht en met algemeene stemmen aau- genomen. Op voordracht van het College van Dagel. bestuur wordt daarna besloten: 1. Het College van Dagel. bestuur te machtigen de geleden stormschade te her stellen, zooals in grove trekken op de beraming is aangegeven. 2. De werken uittevoeren in eigen beheer. 3. Voor de hiervoor benoodigde gelden, voorloopig over hut kasgeld te beschikken om later een besluit te nemen tot het aan gaan eener leening voor buitengewoon werk. Rond vraag. De heer K. B. Lap zegt dat de zijkanten van den verharden Stolpweg te hoog zjjn en stelt voor deze aftenemen. De heer J. S, Keijser geeft in overweging daarmede te wachten, de weg is te nieuw en te zandig en kan zijn steun nog niet missen. De voorzitter sluit zich hierbij aan. De heer J. J. Bakker zegt dat er verzak king is boven de buizen nabij den Min- ningerweg. De voorzitter zegt den opzichter er mede in kennis te zullen stellen. De heer L. J. Roeper vraagt of verbree ding van den weg in Ongeren bij de Ruiter- plaats zoo noodig is. De voorzitter zegt dat de heer Herman Keijser zijne toezegging van land benoo- digd voor de verbreediug, reeds heeft inge trokken de eischen van den heer C. R. Keijser ofschoon de meest belanghebbende, zijn het Dagel. bestuur te hoog. Besloten wordt den weg zonder ver breeding gedeeltelijk te verharden. De voorz. vraagt den heer D. J. Bruin naar den toestand bij de havensluis. De heer Bruin antwoordt dat op heden geen water uit den buitendijk inde schei- dingssloot geloosd kan wordenom de sluis voor het waterschap weder dienst baar te maken, acht spreker onnoodig, omdat de gelegenheid tot tappen m de scheidingsloot te weinig voorkomt. De heer K. B. Lap acht voorziening van de sluis wel noodigeen waterloop prijs geven staat niet op zijn program de be- teekenis van de havensluis voor het land in den buitendijk is belangrijk genoeg, om deze voor het waterschap dienstbaar te maken. De heer G. P. Witte sluit zich bierbij aan en acht het gewenscbt een sluiswachter daarvoor aan te stellen. Besloten wordt in den toestand van de havensluis te voorzienop verzeek van den voorz. verklaart de heer Lap zich gaarne bereid, voor de uitvoering van de voorloopige maatregelen te zorgen. Waarna de vergadering wordt gesloten. TEXEL, 9 Januari 1915. Waal7 Jan. De derde bijeenkomst in dit seizoen van „Nut en Genoegen", gisteravond in cafe Eelman gehouden, was zeer goed bezocht. De voorzitter opende met een geluk- wensch voor 1915, de bijeenkomst en sprak den wensch uit, dat dit jaar ons den heerlijken vrede spoedig brengen zal. Als spreker trad op de Heer A. Lap van Midden-Eierland, die op verdienste lijke wijze met een viertal voordrachten de aanwezigen aangenaam bezig hield. Achtereenvolgens werden voorgedragen 1. Een vriendendienst, 2. De klokken van Delft, 3. Een geschenk, 4. Mijn eerste spoorreis. Een welverdiend applaus na elke voordracht was het bewijs, dat de Heer Lap best voldeed; en allen waren het met den Yz. eens, toen bij den Spr. dank bracht voor zijn optreden en hem een „tot weerziens" toeriep. 8 Jan. Heden herdacht onze Ge meenteveldwachter, de heer D. Bruin, den dag, waarop hij vóór 25 jaar zijn ambt aanvaardde. Den jubilaris, die zijn taak steeds met ernst en toewijding vervulde, ontbrak het aan gelukwenschen niet. Wij hopen dat de heer B. nog vele jaren zijne betrekking mag waarnemen. Door stemgerechtigde leden in de Herv. Kerk werd als diaken herkozen de heer D. Bruin. Door de notabelen werd tot kerkvoogd benoemd de heer L. J. v. d. Berge (aftr.) Heide gekozenen namen hunne be noeming aan. De Cocksdorp, 7 Jan. Heden namiddag ontstond brand in de woning van A. Segers alhier. Een paar matrassen, die een brandende stondeD, geraakten in brand. Het duurde niet lang, of de rook sloeg naar buiten, het geen door de buren werd opgemerkt. De brandklok maakte alarm en in een oogwenk waren er hulpvaardig', banden genoeg om te helpen. Ondanks den verstikkenden rook, wist men de bran dende voorwerpen uit de woning te halen en het vuur te biusschen. Behalve beide matrassen zijn nog eenige kleeding- stukken en een bed verbrand. De woning bekwam niet veel schade. De bewoner was niet verzekerd. Vlieland. Door het kiescollege der Ned. Herv. Gem. alhier is als ouderling herkozen de heer G. Bruin Nzn., gekozen de heer L. Tijmons Als diaken herkozen de heer J. de Boer Ezn. gekozen de heeren Andr. Kooijman en II. Zorgdrager. In hotel Meijer had Maandag j.l. een tweede uitvoering plaats, aangeboden door de Belg. uitgewekenen. Hetzelfde programma van onlangs had voor de stampvolle zaal weder groot succes. Voor f 12000 manufacturen gestolen. Men seint ons uit Rotterdam In de Eogrószaak der firma De Jong aan de Binnenrotte te Rotterdam bleek Woensdag voor fl2,00u aan manufac turen te zijn gestolen. Men vermoedt, dat de diefstal op 2 Januari is geschied door 3 personen en dat de goederen naar Amsterdam zijn vervoerd. Opr. H. Ct. De verschillende cafés te Halfweg waren Nieuwjaarsdag uit eigen beweging der eigenaars den geheelen dag gesloten. Oo<-togsbrood. Op bevel van den Keizer wordt in het Duitsche hoofdkwartier geen ander dan oorlogsbrood gegeten. Hijzelf houdt zich strikt aan dit voorschrift. Uit de Duitsche pers blijkt dat er een algemeen geroep om oorlogsbrood is en vele vaderlanders verontwaardigd zijn, dat zij dit met aardappelmeel ver mengde brood niet bij hun bakker kun nen krijgen. De Vossische Ztg. bevat eenige ingezonden stukken, waaruit blijkt, dat het K-brood nog altijd niet bij de groote bakkers te krijgen is. Men verlangt nu een regeling van don ver koop van overheidswege. Nu de Keizer zelf niet anders wil eten, zal de vraag ernaar nog wol toenemen. De Postdiefstal te Amsterdam. Nader vernemen wij nog betreffende de arrestatie van A. De J. en een be woonster van het oude Kerksplein, dat de laatste als verdacht van heling werd gearresteerd. Te Dordrecht is een Belgische vluchtelinge overleden, die tijdens den oorlog 1830 1831 in een kelder te Brussel werd geboren, waarheen haar moeder voor den oorlog was gevlucht. Oorlogsellende. Men schrijft uit Winterswijk aan de Nieuwe Ct. Een veehandelaar uit Elberfeld had 5 zonen in den oorlog. Reeds had hij van 4 het bericht ontvangen, dat zij in den strijd gesneuveld waren. Bevreesd, dat hij zijn eenig overgebleven zoon ook zou verliezen, schreef hij een request aan den Duitschen keizer, met het verzoek, dezen zoon naar huis te laten terugkeeren. Den volgenden dag ontving hij evenwel een schrijven, dat ook deze gesneuveld was. De man trok zich dit zoo ernstig aan, dat hij krankzinnig werd. Een ander koopman uit die buurt, had zijn twee zoons in den strijd. Dezer dagen kreeg hij de tijding, dat beiden hun leven op het slagveid hadden gelaten. Zijn echtgenoote schrok zoo hevig, dat zij waanzinnig werd en na eenige dagen overleed. De man verklaarde toen niets meer aan het leven te hebben eD, of schoon reeds 60 jaar, verzocht hij als vrijwilliger aan den strijd te mogen deelnemen en voor hot front geplaatst te worden, om op die manier tenminste op eervolle wijze zijn leven te kunnen eindigen. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Yan 31 Dec. '14 tot on met 8 Jan.'15. GEBORENKlaas, z. v. Dirk Maas en Catbariaa Mulder, WestermientMar- retje, d. v. Dirk Pieter Koom en Diouwertje Molenaar, den Burg; Clazina Jacoba, d. v Abraham Boon en Elisabeth Dogger, Oudeschild. ONDERTROUWDGeene. GETROUWD: Johannes Hemelrijk en Niesje Krijuen. OVERLEDEN: Fredrik Stark, oud93 jaren weduwnaar van Aotje Bakker, de Cocks- doi v Willem Brouwer, oud 60 jaren, eoiu^enoot van Marijtje Dijker, Oost; F.outje do Waard, oud 67 jaren, wed. van Jan LaaD, de Cocksdorp. Zondag 10 Januari 1015. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur Dr. Norel. H, Doop. 's Avonds 7 uur Dr. Norel. Koog, Vm. 10 uur ds. v. d. Waa. Ou.leschildVm. halt 11 uur ds. Buiskool. van Helder. Den Hoorn Vm. 10 uur ds. Visser. Voorber. H. Avondmaal. Oosterend, Nm. 3 uur ds. v. d. Waa. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. Gebouw Zuid-EierlaDd, Nam. 3 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend Vm. half 10 uur ds. Dagevos. nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Burg, 's Av. half 7 ds. Kuperus. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Dm Hoorn, Vm. 10 uur ds. Buasemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 13 Januari. Burg, 'sAv. 7 uur Bijbellezing in Gebouw Eben-Haëzer. Zuid-Eierland, 's Avonds 7 uur Bijbellezing. Donderdag 14 Januari Cocksdorp, 's Avonds 7 uur Bijbellezing, Geb. v. Chi. Belangen. GEREFORMEERDE KERK. O osterend, 's Avonds 7 uur ds. Dagevos. Purmerend, 5 Jan. Aangevoerd 376 Runderen waaronder: 180 vette koeien 78 4 98 Ct. per KG. 107 Gelde koeien f 150 230 Melkkoeien f 190 i 320. 9 stieren. 56 vette kalveren f 1,05 a f 1 25 p. Kg. 295 Nuchtere kalveren f 13—a 1 26—; 1805 Schapen f 32 f 45,00 Lammeren 1 a f 439 vette varkens f 0,58 a f 0,70 per Kg.; 38 magere varkens 1 15 a 130, 309 biggen f8 a i 14; kipeieren f 6.00 at 7.00 per 100; Purmerender Crt. Uit de Scbager Courant: Schagen, 7 Jan. Aangevoerd: 110 Vette Koeien f 200 a f 395,—; 30 Kaltkoeien f 180,— a f 290; 20 Nuchtere kalveren 1 8 a f 23. 54 Vette Varkens 64 a 72 ct. per Kg. Magere Varkens f a f 110 Biggen f 8.00 a f 14,00; 180 Vette Schapen f 30 a 1 45.00 380 Overhouders 1 22,a f 31,00. Lammeren f af —.00 Boter f 1.55 a f 1.75 per K.G. Kipeieren f 550 al 6,50 per 100. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen iu de Texelsche Coarant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Met wederkeerige gelukwenschen be tuigen we ouzen hartelijken dank voor de felicitaties, met Nieuwjaar ontvangen. Ds. en Mevr. NOREL. Oudergeteekenden betuigen hiermede hunnen welgemeenden dank aan buren, vtor de hulp en bijstand, aan ds. Boeke voor de woorden van troost, en aan dra gers en kleedoplegsters voor de laatste eer aan onzen dierbaren overledene be wezen. Wed. A. BOON-Stark. en Familie. Cocksdorp, JaD. 1915. Vergadering Woensdag 13 Jan, a. s., 's avonds 8 ure, in hotel „de Oranjeboom" Rekening en verantwoording. Verkiezing commissaris. Het Bestuur. Hoofdgracht 61, den Helder. te Texel, zal, op Dinsdag, 13 Januari 1915. voor middags te 11) uur op Klit te den Hoorn op Texel, eene groote party Eiken en Ameriknansch grenen scheepssloopbout, bestaande uit: Eiken Vlakplanken van diverse lengte, breedte en dikte, eikeopalen en vlakleggers van verschillende lengte, vuren dekdeelen, nieuw binnen scbotwerk, plankeD, eiken kiel, mast, haringtonnen en hetgeen verder ten verkoop zal wordea aangeboden. De te verkoopen houtwaren zijn van prima kwalitut en uitmuntend doelmatig voor boerenbedrijf en liggen op gemeld terrein gekaveld te bezichtigen. Een en ander atkomstig van den gesloop ten casco des loggers SCH. 274. Gelegenheid voor tegen hall Febr. of 1 Maart. Brieven letter A. bureau Nieuwe Texel sche Courant. Dagelijks verkrijnbaar aan pakhuis Oudeschild 22 pet-, eiwit, 5,1 pet. vet, voldoende zuiverheid a f8,50 per 100 Kg. 24,2 pet. eiwit, 2,3 pet. vet, voldoends zuiverheid a f8,25 per 100 Kg. 30/31 pet. eiwit en vet, voldoende zuiverheid a f 11,75 per 100 Kg. (gebr.) Alles prima gezonde kwaliteit. Zakken op rekening. Bekende conditiën. Het gebruik van deze artikelen kunnen wij ten zeerste aanbevelen, in aanmerking nemende de voortdurend stijgende prijzen van HAVER en L IJ N K O E K. Gevraagd tegen 20 Maart op de Hertekamp. Sijbr. C. EELMAN. Aan 't zelfde adres te koop een brnine KET, gedekt half Mei. Te koop een versch afgekalfde Adres H. KOORN Mz. Everstekoog. De Motor vertrekt van Texel naar Rot terdam Dinsdag 13 Jauuari a. s., van Rutterdam Vrijdag 15 Januari. Adres B. M. v. Keulen, Wijnhaven 108. Aan bevelend,- J. Pil. BAKKER ZOON. Door misleiding en oneerlijke concur rentie, ziet ondergeteekende zich genood zaakt er het publiek van TEXEL op attent te maken, dat alleen door hem en znn broer ABRAH VLESSING zaken worden gedaan onder de naam en voor rekeniDg zijner Moeder Wed. E. S. VLESSING. Den Burg, Texel. Elke andere VLESSING alhier in onze artikelen handelende is onze concurrent. Men late zich dus niet misleiden. Ons steeeds in ieders gunst beleefd aanbevelend verblijf ik, Hoogachtend, BAREND VLESSING Ezn. Meubelhandel. Antiquairs. Handel in Lompen, Huiden, Zakken, Metalen, Wildbandel, enz. Voorradig voor billijken prijs. Bjj K. LIPS. Xe koop gevraagd Aardappeleukriei

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 2