Lijnzaadkoeken Kunsttanden. Een Boek welkom geschenk. ARTHUR II Stamboek en Premiehengst Ten Brinks groote kaart van Noordholland ABDIJSIROOP. i\. V. Koninklijke Fabrieken Merk „Ster" en „W L." Tand-techniker Zaandam. Stationstraat 11, Helder. betreft hier uw gezond heid. Niemand mag die voor eeni- ge stuivers in de waagschaal stellen. Wie een uitmuntend itaal wil ge bruiken, koopo Mijnhurdts Eiwit- staal en zal volkomen tevreden zijn. Het is verkrijgbaar in verzegelde literflesscben ht 1,10. Te den Burg bij A. Langeveld Mz.; to Oosterend bij D. Wuis; te Oudeschild bij P. Vos; te Cock8dorp bij O. v. d. Kooij; te den Hoorn bij fa. Wed. P. de Jager en in 't groot bij G. Haagen, Kanaalweg 147, Helder. in prachtband is steeds een Het Gulden Mysterie. TEXEL-PURMEREND. Maandag 11 Jan. zal de Veeboot Bnrgem. van Alkmaar II varen van Texel naar Purmerend. Mag op geen kantoor ontbreken. ,,HET ANKER' (1. C0EVERT, te den Bu Men valt U aan K. ACKEMA, M. A. LANGEVELD. Afvaart 11 uur. v.h. Wessanen fr Laan, Wormerveer. komt thans weer geregeld spreek uur houden 's Woensdags 11-12 en 1-2 uur- Raadpleeg onze boekenlijst. FE UIL LET ON, 1ST. S. tg. ïSTo. 12. zal met half Februari drie dagen in* de week in Eierland worden rondgeleid. Gewone conditiën. Zooeven verschenen en in den boek handel Parkstraat voorhanden Op schaal 1140000. formaat 94 X c« M. met alfabetische klapper en plaatsbepaler. Naar officieele bronnen bewerkt door J. DE R E G T. met linnen strook en metalen randlijst f 1,75 op en gevernist en metalen randlijst -2,65 met houten lijst -3,30 Maatschappij van verzekerin te Amsterdan V"erdedigt TT 1 L kassa Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalse en grootste voedingswaarde. EEitL-DIl'LOMA l'RIJS 1900. NEREN ROLDEN MEDAILLES. Het is niet onmogelijk, dat men u een ot ander soort eiwitstaai aan biedt tegen eenig&zins lageren prijs, doch dit mag geen aanleiding zijn om dat goedkoope soort te koopen. Het door C. N. en A. M. Williamson. Vertaald door W. J. en H. A. Cornelissen Copierecht v/li Bureau „De Bcrner ConventieDeventer. 85.) Het was nu donker in Saidee's kamer. Zij vroeg zich at' wat Victoria thans deed. Of zij al naar bed was gegaan, of zy reeds sliep, dan of zij misschien "'zacht in haar kussens weende, baar hart uitschreiend in eeu bittere smart en teleurstelling, die zij nimmer zou willen bekennen. Victoria was altijd zoo geweest, ook als heel jung kind reeds. Ook wanneer Saidee baar het grootste verdriet bad aangedaan, bad ze nooit geklaagd. Alleen had zij haar kleine zusje dan vaak schreiend ge vonden. En soms had ze haar met opzet geplaagd, of geprobeerd haar jaloersch te maken, alleen om te zien boe zij bet ver droeg. Al deze herinneringen drongen zich aan haar op, en Saidee verborg het hoofd in de kussens om ze van zich af te schudden. Wat baatte het zichzelf nog ongelukkiger te maken Victoria had lang, lang ge leden moeten komen. Nu in het geheel niet. Doch de blauwe oogen oogen bleven haar aanzien. Ten laatste kon Saidee het niet langer uithouden. Zij kon niet langer stil liggen. Zij moest zien wat haar zuster thans deed. Zacht sloop zij uit haar bed en opende voorzichtig de deur van Victoria's kamer. Een der lampen brandde. [Victoria was nog niet naar bed. Zij lag er naast ge knield en bad. Een schok van physieke pijn ging door Saidee, toen zij baar zuster zoo geknield De Commissarissen: C. KUIJPER Cz. H. HAAKMAN. zag voor baar bed. Hoe vaak bad zij vroeger, laat thuiskomend van een dans partij' baar kleine zuster zoo gevonden, een kleine, teere kindergestalte in een lange witte nachtjapon, het overvloedige, goudgele haar in lange krullen vallend over de schouders. Soms had zij haar zoo slapende gevonden, eu dan had Saidee haar met een kus wakker gemaakt, en daarna naar bed gebracht. Zooals ze er toen had uitgezien, zoo zag zij er ook nu uitalleen het was geen kind meer, doch een jonge vrouw, die daar bad. „Zy bidt voor mij,* dacht Saidee; en ze durfde de deur niet te sluiten, uit vrees dat de biddende Victoria haar zou laooren. Voorzichtig ging zij naar haar eigen kamer terug. Daar zette zij zich neer op den rand van haar bed en wachtte. Einde lijk verdween de streep licht, die door de deur uit de andere kamer scheen. Saidee bleef op den rand van haar bed zitten duizend gedachten en herinnerin gen uit het verleden bestormden haar, zonder dat ze thans trachtte ze van zich at te zetten. Het verleden, waarin Vic toria en zij de geheele v/ereld voor elk ander waren geweest, werd weer als de werkelijkheid van het heden. In de kamer n.aast haar bleet het nu doodstil. Eindelijk lichtte zich Saidee op; ze gevoelde zich stijf vau het zitten op den rand van het bed. Ze wilde nog even de deur sluiten en dan trachten te slapen. Doch toert zij bij de deur was, kon zij de verzoeking niet weerstaan nog even naar binnen te zien. Victoria had het venster wyd open ge laten, de gordjjuen «op zijde geschoven. Hot heldere zi lveren maanlicht stroomde naar binnen e.n hulde de kamer in een mysterieuze schemering.. „Hoe licht zij daar als een angel," dacht Saidee, ei\ als door een onweerstaanbare macht gedreven, schreed zy onhoorbaar zacht naar het bed. En als vanzelf drong zich de herinnering aan haar op van dien avond, voor haar huwelijk, toen zij baar kleine zuster nog eens goeden nacht was komen zeggen, en hoe zij haar toen met een kus had ge wekt. „Wanneer je niet naar mij terugkeert," had het kleine meisje toen gezegd, „dan zal ik je de heele wereld door zoeken, tot ik je weer heb gevonden." En nu had zij haar belofte gehouden, Hier lag ze nu en de zuster tot wie ze gekomen was, door langen en moeilijken strijd en op offering, wenschte haar weer ver van zich, naar het andere eind der wereld, bedacht plannen om weer van haar verlost te worden Plotseling was het Saidee of er iets brak in haar hart of een ijskoude band, die het had samengeperst, vaneen werd ge rukt. Een stroom tranen welden uit haar oogen. Eu bitter schreiend zonk zij op de knieën voor het bed van haar zuster. „Zusje, zusje, vergeet me, help me!" snikte ze. Victoria was onmiddellyk wakker. Zij zag het met tranen overstroomde gelaat van haar zuster naast zich op het kussen. Ze sprak geen woord, doch sloeg haar arm om Saidee heen en trok haar naar zich toe, en streek liefkoozend over haar hoofd, zacht allerlei vriendelijke woordjes fluis terend, zooals ze vroeger altijd had gedaan, wanneer mevrouw Ray Saidee had ge plaagd en deze bij haar kleine znsje haar verdriet kwam uithuilen. „Kun je me vergeven stamelde Saidee. „Liefste alsof er iets te vergeven was!" Nog haar zuster, bij elkaar. Ik houd toch zooveel van je, liefste zus. Hoe gelukkig ben ik nu." „Arme kleine baby. Wat waB ik wreed vaster sloeg zij haar arm om „Nu zijn wij werkelijk weer Arbeidscontract verzekering. Ziekte- en Ongevallenverzekering Individueel en Collectit Vraagt inlichtingen aangaande pre en coulance bij uitkeering bij den bee Adj. Inspecteur Gij wordt aangevallen door dien grooten deugniet, dien men „VERKOUDHEID" noemt. Acht dien vijand niet te licht, gij hoest, en voor dat gij het beseft, zijt gij aangetast door de Influenza en staat gij bloot Asthmalijder of Teringlijder te worden. Voorkomen is beter dan ge nezen. Neemt bij het minste kuchje, den geringsten hoest, als gij niest, rilt, fluimt, zoodra gij een verkoudheid hebt, Uw toe vlucht tot de beroemde Gij verdedigt u daarmede tegen alle borst-, keel- en longaandoe ningen. Asthma, Bronchitis, Catarh, kink- en slijmhoest, den hardnekkigston hoest, de ver- waarlooste verkoudheid, influ enza. Gij doodt daarmede de ziektekiemen, zuivert en ver sterkt de borst. Prijs per flacon van 230 gr. f 1.- van 550 gr. f 2.- en van 1000 gr. f 3.50. Eischt roode band met handteekening L. I. Akker, Rotterdam. .Verkrijgbaar bij alle drogisten en de meesfe Aputhe- kers. tegen je. En jij was van zoover gekoro „Je was niet wreed," wierp Viel haar tegen, bijna hartstochteiyk. „Ik was wel wreed. Ik was jaloe ep jou. Je was zoo jong enzooschoo; en ik ben oud oud." „Je moet niet zulke dingen zegg riep Victoria verschrikt. „Je was jaloersch. Je „Ik was het wel. Ik ben het nu Maar ik wil je alles vertellen. En moet me alles ;laten vertelleD, als je helpen wilt „Liefste, vertel mij alles, wanneer dat wilt. Wil je niet bij mij in- komen om zoo te praten, zooals we vroeger deden Saidee stond op en vlijde zich n haar neer. Eenige oogenblikken la beiden stil. Saidee met haar hoofd Victoria's arm. Eindelijk zei ze, flu rend, alsof ze bang was voor het ge van baar eigen stem: „Weet je dat me speet, dat je gekomen was?" Victoria zweeg. „Begreep je waarom het mij speet? „Neen niet geheel." „Ik had je al gezegd waarom tertf van je zelf." „Ja." „Geloofde je het niet „Ik gevoelde, dat er ook nog anders moest zijn. „Dat was er ook," bekende Saidee, was jaloersch En ik ben het nog O, je weet niet hoe ik my eroverschi En toch houd ik zooveel van je." „Natuurlijk natuurlijk doe je liefste I" „Maar er is nog iemand anders diet liefheb. Een man. Ea ik kan het verdragen, dat hij je zien zou, omda! zooveel jonger en schooner bent dan j Wordt vervolgi

Texelsche Courant | 1915 | | pagina 4